Jump to content

Photo

Finale

• Please log in to reply
656 replies to this topic

Poll: Finale (63 member(s) have cast votes)

Ko osvaja titulu?

1. Francuska (43 votes [68.25%])

Percentage of vote: 68.25%

2. Hrvatska (20 votes [31.75%])

Percentage of vote: 31.75%

Ko zavrsava treci?

1. Belgija (58 votes [92.06%])

Percentage of vote: 92.06%

2. Engleska (5 votes [7.94%])

Percentage of vote: 7.94%

Najbolji igrac sampionata?

1. Luka Modric (21 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

2. Kylian Mbappe (26 votes [41.27%])

Percentage of vote: 41.27%

3. Antoine Greizmann (7 votes [11.11%])

Percentage of vote: 11.11%

4. Ivan Rakitic (3 votes [4.76%])

Percentage of vote: 4.76%

5. Neko peti (6 votes [9.52%])

Percentage of vote: 9.52%

Vote Guests cannot vote

#76 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 14 July 2018 - 08:44

Sjecam se i ja tog meca veoma dobro, velika noc za Vucinica. Bio je majstor Mirko zaista, znao je da pronadje neke genijalna rjesenja i da igra savrseno, a nekad kao da se ne pojavi na utakmici. Ja sam uvijek mislio da je imao potencijal za vece stvari, ali i ovako je napravio dobru karijeru.

Taj tim SCG je bio mnogo jak. Gotovo svi igraci su napravili dobre karijere, izuzev Vukcevica koji je propao ubrzo nakon toga i da kazemo Lomica koji je neki prosjek.

Stojkovic, Lomic, Bisevac, Ivanovic, Basta, Milijas, Simon Vukcevic, Krasic, Jovanovic, Vucinic, Lazovic- to je bio sastav koliko se sjecam.

Za Hrvatsku su uz ove navedene igrali jos Corluka i Vukojevic.

Evo da pitamo kolege iz Hrvatske, bas me zanima za Nika Kranjcara je li bio zaista toliko veliki talenat koliko se pricalo ili je bio malo ishajpovan posto mu je otac bio legenda Yu fudbala?

Sjećam se i ja tih tekmi. Mislim da ste i u Hrvatskoj dobili. U Varaždinu se igralo ako se dobro sjećam.

Niko Kranjčar je stvarno bio tako veliki talent. Od njega se očekivalo da bude ovo što je Luka Modrić danas. Naravno, ne na toj poziciji, ali da bude vodeći naš igrač. Kada se Modrić počeo probijati u Dinamu i zagospodario HNL-om, navijači su tražili njegov nastup za reprezentaciju. Izbornik je bio Cico Kranjčar. Odbijao je Modrića zvati u reprezentaciju neko vrijeme, pijan je znao novinarima govoriti kako nemaju pojma i kako je njegov sin svjetsko čudo. Luki je dao priliku u prijateljskoj protiv Argentine. Vjerojatno očekujući flop. Ovaj rasturio.

Prema Niki se percepcija promjenila dosta od odlaska u Hajduk ( navijača Dinama naravno). Poslije toga ništa nije bilo isto. U reprezenatciji je imao odličnih nastupa ( Bugarska u Sofiji) ali to je sve premalo za ono što se od njega očekivalo. Klupska karijera također premalo. Uglavnom, ogroman talent, sve je mogao s loptom, ali očiti problemi s težinom (očito i sa ambicijom) su učinili da je on Niko Kranjčar, a Luka je Modrić.

• 1

#77 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 14 July 2018 - 09:46

.ad1cdc930c073f5492bc9cd50828de63.jpg
  • 11

#78 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 July 2018 - 10:32

@Booker Buckets Da, tacno to je Bosko Jankovic. Bio je i meni on dosta gotivan igrac, imao je bombu u lijevoj nozi, dao je dosta spektakularnih golova u dresu Zvezde.
Ipak, meni je Vucinic iz te generacije uvijek bio najveci majstor. Mozda sam subjektivan, jer sam ga pratio tokov citave karijere i odgledao brdo njegovih meceva, ali maestralno je odigrao onu sezonu u Romi kad im je u pretposlednjem kolu izmakao Skudeto zbog poraza kod kuce od Sampdorije. Posle i Juveu je igrao dosta solidno i uzeo tri naslova prvaka.

Simon Vukcevic je uvijek mislio da je bolji igrac, nego sto zapravo jest.
Uvijek je lik imao neki potez viska i volio je previse da solira. Bio je talentovan, igrao u Partizanu sa 17 godina, posle u Sportingu igrao toplo-hladno i onda raspad karijere.

@Klosar Sjecam se Kranjcara iz tog perioda, igrao je on dosta fino u Portsmutu i Totemhemu, ali od njega se ocekivalo uvijek nesto veliko, mozda ga je i to dosta sputavalo tokom karijere. Sve u svemu, imao je solidnu karijeru, 200 utakmica u PL nije malo.

@Bugl Khan Cuo sam i ja slicne price kako je Kranjcar stariji ignorisao Modrica, ali mene je ostao u finom sjecanju kao selektor Crne Gore.
Doveo nas je do baraza za EP, u grupi smo dva put remizirali sa Englezima, i igrali smo dosta dobar fudbal.
U barazu nam je protivnik bila Ceska koja nije bila nista posebno tada. Vjerovalo se da mozemo da ih izbacimo i onda je uslijedio sok, Dejo je otpustio Kranjcara zbog navodnih problema sa alkoholom. Na njegovo mjesto je postavio prijatelja Brnovica koji nikad blage veze nije imao sa vodjenjem ekipe i tako je propustena velika sansa.
  • 0

#79 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 14 July 2018 - 10:49

@Bugl Khan Cuo sam i ja slicne price kako je Kranjcar stariji ignorisao Modrica, ali mene je ostao u finom sjecanju kao selektor Crne Gore.
Doveo nas je do baraza za EP, u grupi smo dva put remizirali sa Englezima, i igrali smo dosta dobar fudbal.
U barazu nam je protivnik bila Ceska koja nije bila nista posebno tada. Vjerovalo se da mozemo da ih izbacimo i onda je uslijedio sok, Dejo je otpustio Kranjcara zbog navodnih problema sa alkoholom. Na njegovo mjesto je postavio prijatelja Brnovica koji nikad blage veze nije imao sa vodjenjem ekipe i tako je propustena velika sansa.

Ti problemi nisu navodni. Ali ako te čovjek doveo bliže velikom natjecanju nego si ikada bio, onda ga pustiš da završi posao. Al to su ta balkanska posla, sitni interesi, jbg.

Dejo Genije na čelu saveza je nešto kao Šuker. IQ broj cipela i vokabular od 150 riječi.

Edited by Bugl Khan, 14 July 2018 - 10:49.

• 1

#80 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 14 July 2018 - 14:39

Sjećam se i ja tih tekmi. Mislim da ste i u Hrvatskoj dobili. U Varaždinu se igralo ako se dobro sjećam.

Niko Kranjčar je stvarno bio tako veliki talent. Od njega se očekivalo da bude ovo što je Luka Modrić danas. Naravno, ne na toj poziciji, ali da bude vodeći naš igrač. Kada se Modrić počeo probijati u Dinamu i zagospodario HNL-om, navijači su tražili njegov nastup za reprezentaciju. Izbornik je bio Cico Kranjčar. Odbijao je Modrića zvati u reprezentaciju neko vrijeme, pijan je znao novinarima govoriti kako nemaju pojma i kako je njegov sin svjetsko čudo. Luki je dao priliku u prijateljskoj protiv Argentine. Vjerojatno očekujući flop. Ovaj rasturio.

Prema Niki se percepcija promjenila dosta od odlaska u Hajduk ( navijača Dinama naravno). Poslije toga ništa nije bilo isto. U reprezenatciji je imao odličnih nastupa ( Bugarska u Sofiji) ali to je sve premalo za ono što se od njega očekivalo. Klupska karijera također premalo. Uglavnom, ogroman talent, sve je mogao s loptom, ali očiti problemi s težinom (očito i sa ambicijom) su učinili da je on Niko Kranjčar, a Luka je Modrić.

Igralo se u Velikoj Gorici... iz naše perspektive mi smo bili veliki favoriti s obzirom na Luku, Eduarda, Kranjčara, Ćorluku... to su bile velike zvijezde HNL-a... dok s druge strane osim za Vučinića i Vukčevića nismo imali pojma o protivničkim igračima... za nas su igrali Vranjić, Vučko, Vrdoljak, Bodrušić, Vukojević, Lakić, Marčić, Pelaić... igrači koji su kasnije puno manje ostvarili u odnosu na srpske... što se tiče Kranjčara on je bio preteretan za vrhunski nogomet... spor i malog radijusa kretanja... izvlačio se na tehniku i šut... prodao se na ime i starog koji ga je gurao u repki... odigrao je par dobrih utakmica, ali sveukupno je sve bilo prosjek...

• 0

#81 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 14 July 2018 - 16:22

Kako je samo na tim mečevima mladih repki odigrao Basta, stvarno šteta da nije izrastao u boljeg igrača.

• 0

#82 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 July 2018 - 16:26

Kako je samo na tim mečevima mladih repki odigrao Basta, stvarno šteta da nije izrastao u boljeg igrača.

Celu karijeru ga prate povrede, tako da nije mogao više od ovoga. Šteta.

• 0

#83 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 July 2018 - 16:28

Nego, niko ne gleda meč za treće mesto?

• 0

#84 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 July 2018 - 16:39

Ja sam se ukljucio sad malo.
Vidjoh ovu strasnu kontru Belgijanaca, ovo je tesko i na PES izvesti.
  • 0

#85 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 14 July 2018 - 16:41

Maestro Azar rjesava mec!
  • 0

#86 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Smiješno je gledati superstarove Premiershipa protiv njihove pomoćne radne snage... ruganje...

• 1

#87 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Zasluzeno

Svaka cast Belgiji

Edited by Ajmo Milivoje, 14 July 2018 - 16:42.

• 0

#88 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 14 July 2018 - 16:42

Belgijanci imaju sjajnu osnovu za naredna takmicenja. Bice oni jos neko vreme u vrhu.

• 0

#89 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 14 July 2018 - 16:51

Belgija je prva reprezentacija koja je na jednom prvenstvu pobijedila ekipe iz pet različih konfederacija.

• 0

#90 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 14 July 2018 - 17:02

Belgija je prva reprezentacija koja je na jednom prvenstvu pobijedila ekipe iz pet različih konfederacija.

I peta koja je dobila istog protivnika dvaput na jednom prvenstvu.
  • 0