Jump to content


Photo

Finale


  • Please log in to reply
656 replies to this topic

Poll: Finale (63 member(s) have cast votes)

Ko osvaja titulu?

  1. Francuska (43 votes [68.25%])

    Percentage of vote: 68.25%

  2. Hrvatska (20 votes [31.75%])

    Percentage of vote: 31.75%

Ko zavrsava treci?

  1. Belgija (58 votes [92.06%])

    Percentage of vote: 92.06%

  2. Engleska (5 votes [7.94%])

    Percentage of vote: 7.94%

Najbolji igrac sampionata?

  1. Luka Modric (21 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Kylian Mbappe (26 votes [41.27%])

    Percentage of vote: 41.27%

  3. Antoine Greizmann (7 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  4. Ivan Rakitic (3 votes [4.76%])

    Percentage of vote: 4.76%

  5. Neko peti (6 votes [9.52%])

    Percentage of vote: 9.52%

Vote Guests cannot vote

#616 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 18 July 2018 - 09:15

Sto bi rekao Miroslav Krleza pred smrt: “Srbi i Hrvati su ista balega, koju je pregazio tocak istorije i podelio na dva dela”.
  • 1

#617 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 18 July 2018 - 09:52

Nego stvarno, jel se kaže Mbape po Vuku, ili Embape po engleski?


  • 0

#618 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 18 July 2018 - 10:18

(ə)mbape


  • 0

#619 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 18 July 2018 - 10:18

Pored svih velikih umjetnika koje Hrvatska ima, ti zovnes covjeka koji velica ustastvo i ubijanje i klanje ljudi.

Uzas i sramota za citavu reprezentaciju.

 

Od svih hrvatskih reprezentativaca, trojica se izdvajaju:

 

#1: Zvonimir Boban, koji je (doduše u poznijoj dobi) diplomirao na zagrebačkom Filozofskom fakultetu.

Citiram Wikipediju "Since retiring from football, Boban, always known to be a literary man, completed his history degree at the University of Zagreb. He graduated from the Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Zagreb in 2004, with a thesis named "Christianity in the Roman Empire"

Pokazao je, u mladim danima i zavidne borilačke vještine.

 

#2: Slaven Bilić, fetivi Splićanin, branič Evertona (i tamošnji počasni gradjanin), diplomirani pravnik s položenim pravosudnim ispitom. Dobar gitarist, tečno govori tri jezika. Uz Ćiru i Dalića, najbolji HR selektor, dva puta tukao Englesku, home & away.

 

#3: Goran Vlaović, Slavonac, koji se, za razliku od većine suzemljaka zna dobro oblačiti, uostalom supruga je modna dizajnerica. Kolekcionar djela moderne umjetnosti (Knifer, Exatovci, Vaništa, ali i najnoviji majstori), a ne likovi poput HNS vrhuške koji skupljaju Bukovce po 500 K €.

Njegov gol za 2:0 protiv Elfa, i njegova cool reakcija potom završavaju u legendi.

 

Iako puno uspješnija, ova generacija fuzbaljera nema nikog da intelektualno parira onoj iz devedeset i osme.

1998 smo imali intelektualce i poznavatelje umjetnosti, pa smo završili treći; 2018 imamo uspješnije igrače (s livanjsko - varaždinsim selektorom, sjajnim spojem nacionalnog fanatizma i germanske radne etike). Valjda će do Qatara netko opet iskočiti. Možda, ali ja sigurno neću biti tu da svjedočim.


  • 0

#620 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 18 July 2018 - 10:18

Neke zanimljivosti i rekordi:
Mandžo jedan od samo 4 igraca koja su zabili u finalu SP i CL(Puškaš,Muller i Zidane), ali JEDINI koji je zabio za dva kluba u finalu + finale SP

Mandžo jedini koji je zabio autogol u finalu SP

Perišić također jedan od full rijetkih koji su zabili u 1/2fin i finalu. Jedino mi Ronaldo iz 2002. pada na pamet iz zadnjih 20ak god,za ostale mi se neda wikipedirat

Hrvatska možda jedina repka koja u 4 tekme zaredom uspjela izjednačit sa 0:1 na 1:1

CR7 jedini koji je Španjolcima zabio hattrick na SP u povijesti,također možda(nisam zicer 100%) jedini koji je zabijao na 4 SP zaredom(Možda Pele iz 1958-1970 ere)


Nijemci jedini koji su u sve tri utakmice imali više udaraca i veči posjed, a da su pritom ispali(čak štoviše bili zadnji)

Griezmann jedan od rijetkih koji je zabio 3pen na jednom SP

Francuzi rijetki pobjednik a da ni jednim nisu morali barem u produžetke

Također iz ovog prvenstva mora se izdvojit da su za Francuze zabijali braniči u 3 tekme zaredom i to 3 KO tekme(zanimljivo da su i 98me 3 braniča zabijala)

Francuzi oba puta kad su osvojili glavna 9 ka nije zabila gol(Guivarsch i Giroud)

Belgijin preokret od 0:2 do 3:2 je najbrži takav preokret u povijesti

Verthongenov gol Japanu glabom je vjerovatno postignut iz najvece daljine i najtežeg kuta za zabit(više srece nego pameti) na SPima

Hrvatska JEDINA u povijesti u 100% pobjedama/prolazima kad su nosili određene dresove(crno kockaste). Šteta što nismo u finalu igrali s njima -osvojili bi.

Suba jedini uz Ricarda da je obranio 3pen u raspucavanju

Francuzi u finalu jedna od rijetkih pobjednika da su zabili 2 gola izvan 18m
  • 1

#621 demagzg

demagzg
  • Members
  • 172 posts

Posted 18 July 2018 - 10:34

Sto bi rekao Miroslav Krleza pred smrt: “Srbi i Hrvati su ista balega, koju je pregazio tocak istorije i podelio na dva dela”.

 

nema smisla vrijeđati oba naroda

 

sve je prošlo bez najmanjeg incidenata za razliku od Engleza i Francuza, koji su mlatili ljude i razbijali

 

uglavnom, nije uvijek crnjak i ponekad preko bespotrebnog pljuvanja, radimo još veće sranje.

nema to smisla


Edited by demagzg, 18 July 2018 - 10:41.

  • 1

#622 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 18 July 2018 - 10:53

Neke zanimljivosti i rekordi:
 

 

Hrvatska prva koja je triput zaredom prošla nakon produžetaka (i jedanaesteraca)

Rakitić jedini koji je dvaput zabio odlučujući jedanaesterac.

 

Najveći broj dosuđenih (29) i iskorištenih penala (22) i autogolova (12) na jednom prvenstvu.

 

Najmanje utakmica bez golova (jedna, Fra-Den) od 1954.

Najviše golova u finalu od 1966.

 

19 golova zabijeno nakon 90. minute (ne uključujući produžetke), od kojih je 7 odlučilo pobjednika, a 4 donijela izjednačenje

 

Prvi put da ni jedna ekipa nije zabila manje od 2 gola.

 

Osim Griezmanna, i Kane je zabio 3 penala.


  • 1

#623 lud

lud
  • Members
  • 867 posts

Posted 18 July 2018 - 10:59

U da. Zaboravio na Kanea totalno. Možda zato jer je Griz zabio na 3 duela.
  • 0

#624 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 18 July 2018 - 14:18

Od svih hrvatskih reprezentativaca, trojica se izdvajaju:

 

#1: Zvonimir Boban, koji je (doduše u poznijoj dobi) diplomirao na zagrebačkom Filozofskom fakultetu.

Citiram Wikipediju "Since retiring from football, Boban, always known to be a literary man, completed his history degree at the University of Zagreb. He graduated from the Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Zagreb in 2004, with a thesis named "Christianity in the Roman Empire"

Pokazao je, u mladim danima i zavidne borilačke vještine.

 

#2: Slaven Bilić, fetivi Splićanin, branič Evertona (i tamošnji počasni gradjanin), diplomirani pravnik s položenim pravosudnim ispitom. Dobar gitarist, tečno govori tri jezika. Uz Ćiru i Dalića, najbolji HR selektor, dva puta tukao Englesku, home & away.

 

#3: Goran Vlaović, Slavonac, koji se, za razliku od većine suzemljaka zna dobro oblačiti, uostalom supruga je modna dizajnerica. Kolekcionar djela moderne umjetnosti (Knifer, Exatovci, Vaništa, ali i najnoviji majstori), a ne likovi poput HNS vrhuške koji skupljaju Bukovce po 500 K €.

Njegov gol za 2:0 protiv Elfa, i njegova cool reakcija potom završavaju u legendi.

 

Iako puno uspješnija, ova generacija fuzbaljera nema nikog da intelektualno parira onoj iz devedeset i osme.

1998 smo imali intelektualce i poznavatelje umjetnosti, pa smo završili treći; 2018 imamo uspješnije igrače (s livanjsko - varaždinsim selektorom, sjajnim spojem nacionalnog fanatizma i germanske radne etike). Valjda će do Qatara netko opet iskočiti. Možda, ali ja sigurno neću biti tu da svjedočim.

I Štimac je upisao onaj privatni sportski fakultet, samo ne znam da li ga je završio...

 

Što se tiče ove generacije Brozović je najjači...njega je stari ispisao iz škole jer je mislio da škola i nogomet ne idu zajedno... :lol+:


  • 1

#625 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 18 July 2018 - 16:43

Na terenu je Brozovic veoma inteligentan igrac.


  • 0

#626 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2018 - 17:39

Evo ja svima preporučujem prvi Evropski šampionat koji će se održati početkom avugusta u Škotskoj i Minhenu.

Evo vaterpolo, letnji sport. Igramo protiv Rusije klasik.


  • 0

#627 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2018 - 17:41

Šmajhel?

Istakao se na Prvenstvu, narocito u odbrani penala, zapazeno. Ima jos vremena za njega.


  • 0

#628 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 18 July 2018 - 20:42

Neke zanimljivosti i rekordi:


Francuzi oba puta kad su osvojili glavna 9 ka nije zabila gol(Guivarsch i Giroud)

 

 

Jao kako sam se nervirao tada u finalu kada sam video njega a ne Anrija ili Trezega. Cak je ovaj i omasio silne neke sanse.


  • 0

#629 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 21 July 2018 - 10:37

Mislio sam se da li da išta napišem na temu finala, suđenja, dočeka itd. ali sam odlučio da neću ništa, ne bi bilo kraja. Noć nakon dočeka nisam mogao zaspat, pogodilo me jako što je sve na taj način završilo. Druga najveća želja u životu mi je da se dogodi pomirenje i oprost na ovim prostorima, osobito između Hrvata i Srba (nikakvo bratstvo i jedinstvo nego zdrav susjedski odnos). Budući da vjerujem u Boga taj dan sam odlučio da svaki dan do kraja života izmolim krunicu s tom nakanom i ne mislim stati na tome. Neka je kap u moru. U inat dušmanima :)


  • 7

#630 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 21 July 2018 - 11:57

Druga najveća želja u životu mi je da se dogodi pomirenje i oprost na ovim prostorima, osobito između Hrvata i Srba (nikakvo bratstvo i jedinstvo nego zdrav susjedski odnos). Budući da vjerujem u Boga taj dan sam odlučio da svaki dan do kraja života izmolim krunicu s tom nakanom i ne mislim stati na tome. Neka je kap u moru. U inat dušmanima :)

 

:lol+: :lol+: :lol+:

 

Ne znam ovo me podseti na scenu iz Simpsonovih

 


  • 0