Jump to content


Photo

Polufinalni dueli


  • Please log in to reply
829 replies to this topic

Poll: Final 4 (80 member(s) have cast votes)

Zeljeno finale?

  1. Francuska - Hrvatska (11 votes [13.75%] - View)

    Percentage of vote: 13.75%

  2. Francuska - Engleska (23 votes [28.75%] - View)

    Percentage of vote: 28.75%

  3. Belgija - Hrvatska (20 votes [25.00%] - View)

    Percentage of vote: 25.00%

  4. Belgija - Engleska (26 votes [32.50%] - View)

    Percentage of vote: 32.50%

Vote Guests cannot vote

#811 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 12 July 2018 - 16:58

možeš biti rezervista i odigrati 90% tekmi
#samokazem
  • 0

#812 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 12 July 2018 - 17:02

Ma ne treba preozbiljno shvatiti fudbalske komentatore, msm ne moraju oni da se bave profesionalnim fudbalom ili su to imali u karijeri...generalno RTS vec dugo ne moze da stvori taj karakteristicni komentatorski fah i generaciju kakvu su imali sa Panticem, Stojakovicem, Petrom Lazovicem (mozda su neki od njih sada groteske, karikature ali...) koji je tako upecatljivo navijao i prenosio tekme Radnickog iz Nisa...pa Dusko Knezevic, Dusko Korac (rukomet, atletika)...ili za kosarku itd. Msm da ni Sarenac koji je etabliran kao kosarkaski komentator nema taj autoritet strucnjaka kakav su nekad imala neka druga imena...ali nebitno, mozda mi se i cini.

 

U svakom slucaju, Aca trivija je simpatican mladic ali kad se desi ozbiljan fudbal, bilo bi lepo da cuti ili da komentar koji se odnosi na utakmicu a ne na tetke, stampu itd... Nema harizmu, nema glas, i naravno kad pokusava da sastavi nesto to je tako teatralno, pateticno i promaseno u tajmingu da te bog sacuva.

 

Ne znam, nema dobrog komentatora fudbala na RTS, Sport Klub komentatori su tek prica za sebe.

 

Naravno JRT (Nikitovic,Popovski, Delic, Susec, itd) je imala plejadu velikih imena ali i tad je sport i svet nekako drugacije izgledao.

 

Velika je ponuda sporta, mnogi to dozivljavaju kao klasicnu sljaku, prenosi se svasta...mnogi ni ne razumeju sportove koje prenosi, ne postoji kriterijum za komentarisanje, daju se satnice raznih prenosa, ukljucuju se u dogadjaje lajv i to traje, posmatraca nula...i tako... Sve u svemu sarenilo u kojem je tesko prepoznati sta je pravi komentatorski zadatak a sta cisto kulucenje.

 

Kakav je tek problem u prenosima skijaskih skokova, ono je harakiri, ubijanje duse.

 

Tu je jedini spas engleski komentator Goldstrum, ono je milina slusati, takav glas, tajming, takve najave i takvo postovanje discipline su za uzor svakom ko se lati mikrofona.


Edited by Janne240, 12 July 2018 - 17:17.

  • 1

#813 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2018 - 17:03

a kako kao rezervista mozes da oboris rekord po pretrcanim kilometrima, gde osetno vise pokrijes i pretrcis nego drugi igrac u ligi :D
udjes u igru u 65om minutu i pretrcis 13.9 km-a, i drzis taj prosek po tekmi cele sezone

 

imao je becks tu jednu renesansnu sezonu, spucao ga je neki bolesni inat.
uvek je bio besprekoran profesionalac, ali tad je po svedocenjima svih u Realu maltene spavao u trening centru i najozbiljnije trenirao.

Zidan je sam reko da kada je dolazio Beks da mu se to nije svidjalo, ali da je za 10 dana promenio misljenje o njemu samo kada je video kako Beks trenira i kako se ponasa na treningu.


Mnogo ispod radara je prosla ta prica sa Bekamom i njegovim odnosom ka treniranju i fudbalu. U Unitedu je ostajao najvise po blatu da trenira, imao je kao Drazen neke kvote koliko puta mora da vezba centarsut i dodavanja. 
Nije se rodio on sa onim centarsutom.

Ferguson je bas reko, i to u vreme kada je bio u sukobu sa njim, da nekad Carrington bude prazan, pljusti neka kisa, niko nema trening, samo vidis Bekama kako je na terenu sam i trenira.


Edited by Booker Buckets, 12 July 2018 - 17:05.

  • 1

#814 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 12 July 2018 - 17:08

becks je bio solidno potcenjen kao fudbaler zato sto je u privatnom zivotu maneken

posebno u tom after junajted periodu


Edited by djuras, 13 July 2018 - 09:44.

  • 0

#815 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 12 July 2018 - 17:15

Nije potcenjen, samo nije imao reputaciju klasicnog fudbalera-profesionalca, zbog svoje atraktivnosti i popularnosti i Viktorije imao je sasvim drugaciji pedigre u javnosti, ne samo fudbalskoj.

 

Bio je odlican fudbaler, meni ne preterano simpaticnog ponasanja na terenu ali odlicne tehnike i odlicnih fizikalija.


  • 0

#816 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2018 - 17:23

Pa zato sto su ljudi zavisni i vole da imaju neke glupe predrasude i stereotipe.

Slicno je sad i sa Pogbom. Plasira se prica da je on neka nadobudna moroncina, hvalisavac i kreten.
Sto je dosta daleko od istine. Ima on svoju nezrelost, ali je humble momak, niti misli da je najbolji na Svetu, hvali druge igrace i ono sto bi Englezi rekli "nice kid"

Ali da, ima neke sarene frizure. Mora da je neprijatna dzibercina i debil.

Humble Sanchez je npr mnogo neprijatniji lik i smrdlja.


  • 0

#817 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 12 July 2018 - 18:30

Mene je onaj Hrvatski komentator koji je uvijek prenosio reprezentaciju u fudbalu i rukometu odlican, ne znam mu tacno ime.

U CG bukvalno nema nijedan dobar komentator za fudbal, mozda Goran Radevic jedino.

Od ovih starijih koje sam slusao na snimcima Milojko i Mihajlovski su zanimljivi.

Kao klinac sam gotivio mnogo Gojka Andrijasevica, imao je nekako odlican glas i ustao mi je upamcen po prenosima Zvezde.

Edited by Shunsuke Nakamura, 12 July 2018 - 18:35.

  • 0

#818 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2018 - 18:38

Ja obozavam hrvatske komentatore i patim vec godinama sto ne mogu da gledam HRT kad je bilo koja utakmica.

Susec, Blazicko, Vela, sve precarevi... cak i Drago Cosic zna da mi bude zanimljiv iako je precesto mentolcina.


  • 0

#819 raven11

raven11
  • Members
  • 453 posts

Posted 12 July 2018 - 19:18

Ja obozavam hrvatske komentatore i patim vec godinama sto ne mogu da gledam HRT kad je bilo koja utakmica.

Susec, Blazicko, Vela, sve precarevi... cak i Drago Cosic zna da mi bude zanimljiv iako je precesto mentolcina.

Meni Vela najjaci. A postao komentator kao amater i to preko HTV-ovog show programa "I ti mozes biti sportski komentator" (mislim da se tako zvao, jer bilo je to sad vec davnih 90-ih).
  • 1

#820 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 12 July 2018 - 21:42

Pa ima najjaci smisao za humor, ima te fore kad mrtav ladan odvali nesto sto ne ocekujes, a fora sece kao vreo noz sir.
Meni je i Blazicko car, gotivni debeljuca. 
Bozo Susec mi je ono sto zelim od komentatora, da me digne, hajpuje, da ubaci na savrsen nacin dramu. Sin mu nesto i ne kida.
Trebalo bi njegove prenose drugi da gledaju i da vide kako se radi utakmica.

I dalje se secam Hrvatska-Italija kad je komentarisao "Ola lola slavonjska je skola to".
Rapajic lobuje Bufona, lopta leti dugo, upada u gol on se dere "I OCE LI UCI !?!?" MILAN, MIKI.... RA PAJIC" jedva dolazi do vazduh, kadar na Panucija koji popizdeo zbog gola, ljuti se nekom, a Bozo nakon pauze da uzme vazduh "Ljuti se ti, moj Panuci"

I Boltove rekorde je epski prenosio.

Oh my, kako mi prenose hrvatski komentatori...


  • 0

#821 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 July 2018 - 22:52

Nije potcenjen, samo nije imao reputaciju klasicnog fudbalera-profesionalca, zbog svoje atraktivnosti i popularnosti i Viktorije imao je sasvim drugaciji pedigre u javnosti, ne samo fudbalskoj.

Bio je odlican fudbaler, meni ne preterano simpaticnog ponasanja na terenu ali odlicne tehnike i odlicnih fizikalija.

Ja imam osjećaj da je on sam sebe dosta ograničio kao igrača, tj. strpao je sam sebe (ili možda Ferguson) u neku "ladicu" slobobodnjak i centsršut. Imam dojam da je mogao/trebao biti više od toga.
  • 0

#822 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 July 2018 - 22:57

Meni Vela najjaci. A postao komentator kao amater i to preko HTV-ovog show programa "I ti mozes biti sportski komentator" (mislim da se tako zvao, jer bilo je to sad vec davnih 90-ih).

To je urbana legenda. Vela je to par puta demantirao. Ja sam osobno bio uvjeren u to i prije nego se ta priča proširila. Valjda je bio u toj emisiji neki lik koji mu je bio dosta sličan.
  • 0

#823 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 12 July 2018 - 22:58

@ raven 

Nisam znao za taj podatak. Stvarno je generalno najjači od naših ali opet, Sušec te nekako 'uvede' u utakmicu/utrku na poseban način, kad mu se da.

 

I dalje se secam Hrvatska-Italija kad je komentarisao "Ola lola slavonjska je skola to".

 

 

Olić, Ola, slavonska je lola to :D


  • 0

#824 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 12 July 2018 - 23:00

Blaa-žičkou :D

 


  • 0

#825 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 12 July 2018 - 23:04

Sušec SF 1998:

Opak neki čovjek taj Lilian Thuram.
  • 0