Jump to content


Photo
- - - - -

FK Radnički Niš 2018/19


  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#181 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 29 January 2019 - 22:09

51176014_2084229581659313_33540128599263


  • 0

#182 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 30 January 2019 - 01:45

Jel vas ovo pojacao Damir Piksi Kojasevic? Kako je igrao za Vosu prosle sezone? Nesto se ne sjecam.

Ja ga znam iz CG lige jos odavno, a igrao je u ovim poslednjih kvalifikacijama za Mundijal za CG redovno.

Dobar izvodjac prekida, ima dobru ljevicu, dobar je i tehnicki, ali bas je fizicki slab, tesko moze da izdrzi duel.
  • 0

#183 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 30 January 2019 - 10:41

Da, i kod nas je došao iz Šahtjora Karagandi gde je u prošloj sezoni odigrao 26 utakmica uz 8 postignuta gola.


  • 1

#184 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 30 January 2019 - 20:54

Jel vas ovo pojacao Damir Piksi Kojasevic? Kako je igrao za Vosu prosle sezone? Nesto se ne sjecam.

Ja ga znam iz CG lige jos odavno, a igrao je u ovim poslednjih kvalifikacijama za Mundijal za CG redovno.

Dobar izvodjac prekida, ima dobru ljevicu, dobar je i tehnicki, ali bas je fizicki slab, tesko moze da izdrzi duel.

 

Solidno, nije nesto odskakao. 


  • 0

#185 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 February 2019 - 11:37

Ne interesuje me drugo mesto!
 
 
Naša zemlja nije samo Beograd, zato imamo pravo na titulu. Mnogi iz Zvezde i Partizana voleli bi da me vide u njihovim redovima – rekao je Ivica Tončev
 
ivica-toncev-dzarkovic-1.jpg
Strojevim korakom, uveren u sebe i suverenu poziciju, ne hajući na konkurenciju i opoziciju, fudbalski Niš dobro je uzdrmao temelje davno ustrojenog ovdašnjeg poretka.
 
Nagrizao hijerahiju, donekle vratio točak istorije dve decenije unazad i dirnuo tamo gde se često nije smelo – u zabranjen prostor između dva najbolja srpska kluba.
 
Mic po mic, Radnički se vinuo u vrh. Tamo gde ga je bogata istorija odavno i svrstala... Kako dani odmiču, tako je pozicija niškog velikana sve čvršća. Iz ugla prvog čoveka kluba, Ivice Tončeva, obećavajuća i nikad bliža – peharu!
 
– Hoćemo jedan od trofeja posle sto godina u Nišu! Kup, ili titula, svejedno, takva je naša ambicija. To svi znaju... – ponovio je Tončev, gostujući u redakciji Žurnala, uoči Sretenja 2019.
 
Svesni ste težine tih reči?
 
Kakav bih ja bio predsednik sa ambicijom „borimo se za drugo mesto”. Dok je Ivica Tončev, na čelu, Radnički će uvek ciljati lidersku poziciju.
 
Smatrate to realnim ciljem u ovom trenutku?
 
– U životu je sve realno... Naš budžet je 1,2 miliona evra, u zavisnosti od prodatih ulaznica, ide do 1,4-1,5 miliona, dok naši konkurenti imaju po deset i više miliona. A, garantujem da bi Radnički sa pet miliona evra igrao grupnu fazu Lige Evrope. Nismo u istom položaju, to je veliki problem fudbalske Srbije.
 
Ništa novo, imate li lek za tu anomaliju?
 
– Dok u Srbiji ne bude uveden finansijski fer-plej, da se troši novac iz realnih prihoda, nećemo imati zdravu konkurenciju. Kako da motivišem igrača kad pročita u novinama – dobio godišnju platu 350.000 evra. A, moj igrač maksimalno ima 30.000. Garantujem da će Radnički tada biti sto puta jači. I voleo bih da znam kako se to kupuju igrači, dok klubovi duguju.
 
Zvezda je i sa manjim budžetom pobedila Liverpul.
 
– Pričamo o Srbiji, Liverpul je engleski tim. Mi se borimo sa Zvezdom za prvo mesto. Ako baš hoćete, Zvezda je do boda protiv Radničkog stigla u 80. minutu. Videćemo, ako dođe momenat, da igramo pod pritiskom, u kupu, ili prvenstvu, kako igraju naši, a kako Zvezdini fudbaleri.
 
Imaju i rivali zamerke na račun Radničkog, često vas prozivaju, poslednji put golman Vladimir Stojković...
 
– Dobio je odgovor kakav je i zaslužio, jednostavno pitanje: „A ko to mene proziva”. Znam, svi bi voleli da nas žale. U stilu „veliki je Radnički, ali šteta što ne može više od 14. mesta”, ili „jadan Tončev, došao je kasno, tamo godinama ništa nije ulagano”... E, sad kad duvamo šampionu iza vrata, onda smo i smetnja, predmet prozivki.
 
Mnogi su konkretni – smeta im suđenje na utakmicama sa Radničkim. Kakav je vaš odgovor?
 
– Da razbijemo i tu famu. Hoćemo VAR, igramo ofanzivno, zato nam se penali sviraju. Da nam, slučajno, neko nije svirao penal van šesnaesterca? Neka samo nastave sa prozivkama, volim kad ih čujem. Samo da Radnički ostane na ovom mestu. Ivica Tončev odgovara samo javnosti i navijačima našeg kluba. I učiniću sve da budu zadovoljni, niko više ne mora da me voli. A, siguran sam da bi mnogi iz Zvezde i Partizana voleli da me vide u njihovim redovima.
 

 

 


  • 0

#186 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 15 February 2019 - 11:52

Ako se nesto drasticno ne promeni ( na politickoj sceni ) i dogodi se "neplanirani" odlazak Tonceva, zacementirali ste 2-3 mesto u narednih par godina.

 

Da postavim u formi pitanja jednu konstataciju  :kece:  da li Toncev, kao "iskusan fudbalski radnik" dugorocno planira ozbiljnie ulaganje u omladinsku skolu, forsiranje igraca iz sopstvenog pogona, jer Nis i (ovaj) taj deo srbije uvek je imao pregrst talentovane dece. Dugorocno moze da postane dobro ulaganje, sto zbog promovisanja prvotimaca, sto zbog dalje prodaje i odrzivog nacina poslovanja. 

 

Svi smo svedoci kako se dobro radilo u Prtznu svo dok garnitura Vazura/Vucelic nije promenila pravila ponasanja  i oterala pojedine trenere i 'direktore' u OS.


  • 0

#187 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 February 2019 - 12:12

Ako se nesto drasticno ne promeni ( na politickoj sceni ) i dogodi se "neplanirani" odlazak Tonceva, zacementirali ste 2-3 mesto u narednih par godina.

 

Da postavim u formi pitanja jednu konstataciju  :kece:  da li Toncev, kao "iskusan fudbalski radnik" dugorocno planira ozbiljnie ulaganje u omladinsku skolu, forsiranje igraca iz sopstvenog pogona, jer Nis i (ovaj) taj deo srbije uvek je imao pregrst talentovane dece. Dugorocno moze da postane dobro ulaganje, sto zbog promovisanja prvotimaca, sto zbog dalje prodaje i odrzivog nacina poslovanja. 

 

Svi smo svedoci kako se dobro radilo u Prtznu svo dok garnitura Vazura/Vucelic nije promenila pravila ponasanja  i oterala pojedine trenere i 'direktore' u OS.

Da ...to je "azbuka" uspešnog funkcionisanja kluba, ulaganje u školu. Tončev je krenuo od "krova da gradi kuću"...prvo rezultati prvog tima, pa onda škola. IMa i to smisla. Po principu, u uspešnom klubu, deca iz regiona će hteti da dođu. Godinama unazad, najveće talente su izbacivale škole fudbala "Real", "Red Star", "Filip Filipović"...retko koju generaciju je Radnički imao, a da je bila dominantna....do omladinaca. Tada je, ono što nije "prošlo" u Partizanu, Zvezdi, Čukaričkom, završavalo u Radničkom. Da ne pominjem imena, svako ko iole prati fudbal zna ih, ali ajde i to...Nikola Stojiljković, braća Ilić, Šilja Pešić, Milutin Vidosavljević...Valjda će nešto pokrenuti...pokušavao je sa raznim "imenima" da usput pokrene i školu, a sada je na čelu škole Boban Dmitrović, bivši pomoćnik Pakulta i u nekoliko utakmica prvi trener Radničkog. Koliko će on uspeti, videćemo.


  • 0

#188 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 15 February 2019 - 12:22

Ima i trenutno klinaca iz Niš po bg klubovima evo ja znam za Simica u Zvezdi i Stojanovica i Dančetovica u OFK. Mora to da se reši u Niš kako bi klinci ipak nesto odigrali i za Radnički
  • 0

#189 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 15 February 2019 - 12:23

Ako je plan Tonceva rezultati odmah i sada ove i eventualno naredne sezone, OK ,da se klub pozicionira i povrati ugled i ime van regiona koje je imao, a za koje mladje generacije ne znaju.

Znamo svi kako se zavrsava naglo upumpavanje novca u srBske klubove.

Znam za ove skole fuZbala, kao pratio sam minimaxi ligu :D

Edited by F@tZadd, 15 February 2019 - 12:25.

  • 0

#190 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 16 February 2019 - 18:16

bTbVjgd.jpg


  • 0

#191 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,128 posts

Posted 16 February 2019 - 18:49

Ko je ovaj Stefan Đorđević, da nije onaj ex Voždovac, Zvezda?


  • 0

#192 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 16 February 2019 - 19:05

Ko je ovaj Stefan Đorđević, da nije onaj ex Voždovac, Zvezda?

 

Taj, Lalatov drugar. 


  • 1

#193 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 16 February 2019 - 19:53

Đoša... :)
  • 1

#194 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 16 February 2019 - 22:23


  • 0

#195 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 17 February 2019 - 01:27

Strasan gol Drincica. Odavno nijesam vidio ovakvu putanju lopte.
  • 0