Jump to content

Photo

Četvrtfinalne utakmice

• Please log in to reply
1145 replies to this topic

Poll: Najboljih osam (70 member(s) have cast votes)

Najbolji igrac sampionata - Golden Ball?

1. Harry Kane (12 votes [17.14%] - View)

Percentage of vote: 17.14%

2. Kylian Mbappe (20 votes [28.57%] - View)

Percentage of vote: 28.57%

3. Neymar (4 votes [5.71%] - View)

Percentage of vote: 5.71%

4. Luka Modric (13 votes [18.57%] - View)

Percentage of vote: 18.57%

5. Eden Hazard (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

6. Philippe Coutinho (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

7. Kevin De Bruyne (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

8. Luis Suarez (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

9. Antoine Griezmann (1 votes [1.43%] - View)

Percentage of vote: 1.43%

10. Romelu Lukaku (6 votes [8.57%] - View)

Percentage of vote: 8.57%

11. Neko drugi (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

Najbolji golman turnira - Golden Glove?

1. Alisson Becker (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

2. Danijel Subasic (15 votes [21.43%] - View)

Percentage of vote: 21.43%

3. Jordan Pickford (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

4. Hugo Lloris (4 votes [5.71%] - View)

5. Thibaut Courtois (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

6. Fernando Muslera (5 votes [7.14%] - View)

Percentage of vote: 7.14%

7. Igor Akinfeev (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

8. Robin Olsen (4 votes [5.71%] - View)

Vote Guests cannot vote

#1141 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,327 posts

Posted 10 July 2018 - 15:26

Znači neko s drugog kraja svijeta nikad nije čuo za Hrvatsku. Zbog uspjeha reprezentacije spomenuta je u svijetu više nego u zadnje 3 godine. Neki lik koji je prvi put čuo za Hrvatsku ode na Google. Vidi slike Zlatnog rata, Plitvičkih jezera, Hvara itd. I umjesto u Španjolsku dođe u Hrvatsku. Eto, tako utječe na turizam. Naravno da tu TZ može odigrati ogromnu ulogu ako iskoristiti trenutak.
Ne dolazi u Hrvatsku s loptom igrati nogomet na igralištu jbt. WTF :D To može i doma.
  • 2

#1142 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,199 posts

Posted 10 July 2018 - 15:38

Znači neko s drugog kraja svijeta nikad nije čuo za Hrvatsku. Zbog uspjeha reprezentacije spomenuta je u svijetu više nego u zadnje 3 godine. Neki lik koji je prvi put čuo za Hrvatsku ode na Google. Vidi slike Zlatnog rata, Plitvičkih jezera, Hvara itd. I umjesto u Španjolsku dođe u Hrvatsku. Eto, tako utječe na turizam. Naravno da tu TZ može odigrati ogromnu ulogu ako iskoristiti trenutak.
Ne dolazi u Hrvatsku s loptom igrati nogomet na igralištu jbt. WTF :D To može i doma.

Ne nerviraj se BB-u tako nekad treba da se nacrta sve lepo :D

• 0

#1143 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 10 July 2018 - 15:39

pa ako je s drugog kraja sveta,...tesko ce bas do Hrvatske, doplivati ili doleteti ili poneti loptu...mada ima jeftinih letova za ženidbu ako treba. :lol+:

• 0

#1144 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,327 posts

Posted 10 July 2018 - 15:41

pa ako je s drugog kraja sveta,...tesko ce bas do Hrvatske, doplivati ili doleteti ili poneti loptu...mada ima jeftinih letova za ženidbu ako treba. :lol+:

Ja si baš razmišljam uložit u neku Ruskinju ispod 20, iz neke selendre tamo. Šta fali. :D

• 0

#1145 Janne240

Janne240
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 10 July 2018 - 15:49

e to je vec bliže, al nemoj biti spor, još par dana ti je ostalo...i(al čuo sam da imaju gadnu reputaciju.) :lol+:

Možda bolje na povratku neku Ukrajinku. ;)

Edited by Janne240, 10 July 2018 - 15:50.

• 0

#1146 34Barkley

34Barkley
  • Members
  • 3,312 posts

Posted 11 July 2018 - 07:28

I ne bas. Dovodjenje africkih fudbalera se izbegava u sezoni kada je Kup Africkih nacija. Tada im i nesto padne vrednost.

Bas me zanima kako je to izmereno. Da li su svakog Jack Johnsona pitali tad da li zna za Hrvatsku.
O Costa Rici se bez prekida i sa ozbiljnim tonom u lepom svetlu prica u ovoj deceniji zato sto nemaju vojsku i ulazu u ekologiju, ne zato sto su dosli do cetvrtfinala SP-a pre 4 god.
Bugl je spomenuo neki turizam, bas me eto zanima kako to moze uspeh FUDBALSKE reprezentacije moze da utice na to da odaberes tu zemlju kao zeljenu destinaciju. Ides kao na more, pa ajde tamo ima ljudi koji znaju fudbal, zena/devojka ce da me cekaju na plazi, dok svaki dan igram fudbal na plazi?
Videli ljudi da Despacito nabio turizam Porto Rika, pa kao ajde za sve to da prenesemo. Despacito kao fenomen asocira ljuda na opustenost, ritam i okruzenje gde mogu da se provedu i da dozive pricu te pesme, pa je zato i Porto Riko dobio vise turista.
To nema nikakve veze sa fudbalom.

Kane je igrac od 100m+ i pre prvenstva i potpisao je ugovor i pre prvenstva koji je za uslove Totenhema gigantski.
On je bio top target proslog leta i Real Madrida i Man Utd-a, koji su bili spremni da daju preko 100 miliona za njega.
Fudbalski klubovi danas imaju ogromne skaut sluzbe koje znaju maltene kako neki dvanestogodisnjak iz Sidneja udara spoljni fels.
A vec dugo postoji svest da SP nije relevantno merilo kvaliteta, zato sto na njemu uglavnom najbolje igraju oni koji su najsveziji. Sa ogromnom rezervom se uzimaju i lose igre igraca sa velikom reputacijom i sa ogromnom rezervom se uzimaju dobre igrace sa ne jos jakom reputacijom.

bold 1- to je moj  stav, kao sto sam i napisao u prvom postu povodom te teme. Ne imputiraj mi nesto drugo.

bold 2 - ja nisam cuo ni za jedan takav primer.
Niti je to bitno. Navijanje za klub je mnogo nezavisnija i IMHO pravilnija stvar nego za reprezentacije.
Navijanje za klub spaja ljude sirom sveta, a za reprezentacije odvaja. Navijanje za klub je preferencija donesena bez ikakvog tereta obaveze.

Meni su dragi Meksikanci, i mozda bih navijao pre za njih nego za Srbiju. Mene za Srbiju drzi da navijam to sto gledam utakmice u drustvu, pa kao ajde zajedno, singergijski da podrzavamo to. Mada ni to nije najdivnija stvar, fenomen mase je retko kada dobra stvar, pogotovo kada se mase odvajaju po drzavama, grbovima itd.

Svetsko drustvo je daleko od tog stanja da moze na pravi nacin da gleda razlicitost zastava. Na zastavu odredjene drzave bi trebalo da se gleda da li je nekom zastava neke drzave lepa, po bojama, da li ti se svidja njihova hrana i takve stvari. To je za sada Utopija. Mnogo se drugacije gleda na to.
Nismo mi ljudi, na globalnom nivou spremni utopisticki da gledamo na zastave, grbove i nacionalna obelezja. 
Nama treba jedan ozbiljan period bez svih tih stvari. Pa jedno za 100,200 godina, da zastave i drzave budu samo stvar arheologije..

Naivno je uzimati u ovim slucajevima svoje bice kao neku tacku gledista. Taj fazon, mene to ne drma na nacionalizam, znaci da je dobro, sta me boli uvo sto ima drugaciji uticaj na nemali broj ljudi.

Naravno da možeš da imaš stav kakav hoćeš, da imaš preferencije prema bilo čemu i da navijaš za koga hoćeš (burazeru sam sa nekog puta doneo majicu upravo Meksika jer ih opasno gotivi, a i sam na svakom SP imam 6-7 ekipa koje podržavam) ali argumenti koje koristiš da nešto istakneš moraju da budu malo čvršći i ne takvi da više deluje da hoćeš sebe da ubediš u to što pričaš.

...

Negde u vreme početka SP su išle vesti da se po JI Aziji tuku oko Brazila i ArĐentine, a onda je nakon 7-10 dana javljeno da je neki lik u valjda Bangladešu ubijen u tim sukobima.  :frust:  Ubeđen sam da sam i ranije sporadično naletao na tako nešto, posebno kad se dohvate fanovi Kristijana i Mesija.

• 2