Jump to content

Photo

Četvrtfinalne utakmice

• Please log in to reply
1145 replies to this topic

Poll: Najboljih osam (70 member(s) have cast votes)

Najbolji igrac sampionata - Golden Ball?

1. Harry Kane (12 votes [17.14%] - View)

Percentage of vote: 17.14%

2. Kylian Mbappe (20 votes [28.57%] - View)

Percentage of vote: 28.57%

3. Neymar (4 votes [5.71%] - View)

Percentage of vote: 5.71%

4. Luka Modric (13 votes [18.57%] - View)

Percentage of vote: 18.57%

5. Eden Hazard (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

6. Philippe Coutinho (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

7. Kevin De Bruyne (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

8. Luis Suarez (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

9. Antoine Griezmann (1 votes [1.43%] - View)

Percentage of vote: 1.43%

10. Romelu Lukaku (6 votes [8.57%] - View)

Percentage of vote: 8.57%

11. Neko drugi (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

Najbolji golman turnira - Golden Glove?

1. Alisson Becker (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

2. Danijel Subasic (15 votes [21.43%] - View)

Percentage of vote: 21.43%

3. Jordan Pickford (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

4. Hugo Lloris (4 votes [5.71%] - View)

5. Thibaut Courtois (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

6. Fernando Muslera (5 votes [7.14%] - View)

Percentage of vote: 7.14%

7. Igor Akinfeev (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

8. Robin Olsen (4 votes [5.71%] - View)

Vote Guests cannot vote

#1126 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 10 July 2018 - 09:13

Impliciram da ćemo dobiti sistem kao u košarci gde je FIBA tuki na biciklu i bukvalno zavisi od milostinje koju joj udele NBA i ULEB i gde je broj igrača koji ne nastupaju za nacionalne selekcije iz ovog ili onog razloga sve veći. U fudbalu će to još biti i izraženije jer je olimpijski turnir beznačajan za razliku od košarke.

• 0

#1127 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 10 July 2018 - 09:44

imam utisak da dobre partije igrača na sp ili ep i dalje budu dobra podloga za dobar ugovor u klubu

jel tako ili umisljam?
  • 0

#1128 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 10 July 2018 - 09:47

imam utisak da dobre partije igrača na sp ili ep i dalje budu dobra podloga za dobar ugovor u klubu

jel tako ili umisljam?

Naravno da ne umišljaš. Najveća pozornica, pritisak, nema toliko automatizama u igri. Talent izlazi na vidjelo. Naravno, neko rasturi SP pa nestane do sljedećeg (Ochoa), a neko napravi ogroman iskorak (James).
  • 0

#1129 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 10 July 2018 - 10:21

da, naravno. međutim, to je ogromna razlika u odnosu na npr košarku

na svetskom prvenstvu možeš da zabodeš ugovor ili da tvoj klub ima dodatni razlog zašto vrediš toliko&toliko pri prodaji, kao npr ovaj kane iz engleske

zato igrači rado dolaze da igraju, ima tu i nečeg opipljivog za njih pored ponosa

• 0

#1130 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 10 July 2018 - 10:28

Ma kakvi. Klubovi mrze što im igrači igraju na SP. Odvratno im je. Jel WHU sretan što mu se najbolji igrač povredio na pripremnoj pred SP. Jel klub bilo kog igrača koji sad igra SF sretan što će igrač biti raspoloživ tamo negde u prvoj polovini augusta, nakon što dobije neke minimum tri ili četiri nedelje odmora posle neprekidnog igranja fudbala od početka augusta prošle sezone....a pripreme su već krenule. Da mogu nekako stavili bi tačku na to, ali još uvek ne mogu jer su FIFA/UEFA još uvek jake i uticajne. Kako bude jačao uticaj klubova u idućih 20-25 godina, tako će se i sve to polako menjati.

• 0

#1131 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 10 July 2018 - 10:29

Jedno je navijati za svoju reprezentaciju, a drugo je navijati protiv neke reprezentacije i u to ulagati energiju i emocije.

Sto?

Evo ja cu pre da se unesem u navijanju za neku drugu reprezentaciju nego za nasu, ako pricamo o fudbalu. Znam kakvi smo, znam da uvek ima sranja kad se pravi tim, znam da mnogi igraci ne zasluzuju da budu tu, u krajnjoj liniji znam i da nemamo nikakve sanse da napravimo veci uspeh, pa zasto bih ulagao energiju i emocije u to?

Ovaj put su bar neke stvarcice bile drugacije i IMO nismo bili losi, ispunili smo objektivna ocekivanja, ali znajuci nas tesko da krecemo uzlaznom putanjom.

Kada gledam druge u toku turnira vidim ko igra lepo, ko mi je generalno simpatican i ekipe me "kupe" u toku trajanja meca, kao Japanci, za koje mi je bilo maltene vise krivo kad su nezasluzeno ispali od Belgije nego kad smo mi izgubili od Svajcarske.

• 0

#1132 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 10 July 2018 - 10:31

na svetskom prvenstvu možeš da zabodeš ugovor ili da tvoj klub ima dodatni razlog zašto vrediš toliko&toliko pri prodaji, kao npr ovaj kane iz engleske

zato igrači rado dolaze da igraju, ima tu i nečeg opipljivog za njih pored ponosa

Naravno. Ali uspjeh na SP ne može puno na tom planu donijeti ni Modriću, ni Rakitiću, ni Mandžukiću, ni Griezmannu, ni Hazardu.
Može donijeti Rebiću sl. igračima koji su se pokazali na najvećoj pozornici a još ne igraju za Top klubove.
  • 0

#1133 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 10 July 2018 - 10:36

Sto?

Evo ja cu pre da se unesem u navijanju za neku drugu reprezentaciju nego za nasu, ako pricamo o fudbalu. Znam kakvi smo, znam da uvek ima sranja kad se pravi tim, znam da mnogi igraci ne zasluzuju da budu tu, u krajnjoj liniji znam i da nemamo nikakve sanse da napravimo veci uspeh, pa zasto bih ulagao energiju i emocije u to?

Ovaj put su bar neke stvarcice bile drugacije i IMO nismo bili losi, ispunili smo objektivna ocekivanja, ali znajuci nas tesko da krecemo uzlaznom putanjom.

Kada gledam druge u toku turnira vidim ko igra lepo, ko mi je generalno simpatican i ekipe me "kupe" u toku trajanja meca, kao Japanci, za koje mi je bilo maltene vise krivo kad su nezasluzeno ispali od Belgije nego kad smo mi izgubili od Svajcarske.

Ne, ne . Nisi dobro pročitao moj post.

Apsoultno se slažem sa svime što si napisao. Normalno je navijati za drugu reprezentaciju jer ti se sviđa kako igraju, jer si bio tamo, jer voliš njihovu kulturu, može bit brdo razloga. Ono što po meni nije normalno je ulagati energiju i emocije navijajući protiv nekog. Da npr. pratim SP i da mi je jedino bitno kada će ispasti Belgija. Da navijam za Panamu, pa za Tunis, pa za Englesku, pa za Japan, pa za Brazil, pa za Francusku. Onda ne pratim sport ni SP nego imam problem.

Edited by Bugl Khan, 10 July 2018 - 10:43.

• 1

#1134 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 10 July 2018 - 10:39

Što donosi uspjeh na SP-u? '98 je išla neka priča da je za Hrvatsku uoči SP-a znalo 3% ljudi na planeti. Nakon SP-a taj broj je narastao na 50%, tako sam nedavno čuo u jednom dokumentarcu mada mi je u glavi ostala neka druga, manja (ali i dalje velika) brojka. Danas je ipak to dosta lakše mjerljivo i provjerljivo pa, evo, dan nakon utakmice s Rusijom Hrvatsku se u svijetu spomenulo koliko i u zadnje tri i pol godine. Tu su i one priče ljudi koji su išli po Africi i znaju ko je Šuker ili imaju njegov dres. Ali, džaba sve kad u jednom TV prilogu prije 10-ak dana sa ulica jednog ruskog grada pitaju čovjeka da kaže nekog sadašnjeg hrvatskog igrača on veli - Milošević :D U očima mnogih vani smo i dalje isti, važno da se međusobno 'koljemo' a izumiremo i propadamo i jedni i drugi.

• 0

#1135 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 10 July 2018 - 12:32

Ja mislim da je ipak SP prilika za igrače koji nisu u prvom planu da malo poprave svoje pozicije na tržištu. Što se tiče Kejna, ne znam koliko može ovo SP da mu poveća cenu, pošto mu je već sada cena dosta visoka. Mada ko zna, kako su počeli da se gađaju sa stotinama miliona, ne bi me iznenadilo da neko ponudi 200-250 miliona.

• 1

#1136 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 10 July 2018 - 13:19

Ako Kejna nesto preporuci za 200 miilona to ce biti igre u PL (a, po meni, nece taj da mrdne iz Totenhema). 3 gola iz penala i jedan gde ga je lopta zakacila u nogu svakako ne govore o kvalitetu igraca.

• 0

#1137 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 10 July 2018 - 13:38

Ako Kejna nesto preporuci za 200 miilona to ce biti igre u PL (a, po meni, nece taj da mrdne iz Totenhema). 3 gola iz penala i jedan gde ga je lopta zakacila u nogu svakako ne govore o kvalitetu igraca.

to je više ono, kako se igrač ponaša when push comes to shove

dao sam primer kanea pošto mi neko na poslu reče da je on sada hit za neku masovnu prodaju

dok sam pratio fudbal, često se dešavalo da prosečni ili ispod toga igrači naprave ugovor koji nikada ne bi bez toga

sećam se kada je spale, famozni predrag spasić potpisao za real i to za tada fine novce zbog 4 ok tekme i jedne perfektne protiv argentine

• 0

#1138 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 10 July 2018 - 14:17

Pa u pravu je. To je moj stav vec neko vreme...
SP i jeste platforma za budjenje jeftinih nacionalistih nagona.

Koliko god da ga ne shvataju svi kao merenje patke ko je najbolji, makar u fudbalu, uvek se nadje solidan broj onih, sa svih meridijana koji uzjasu taj talas...a neretko to bude i ne bas lepa stvar.
Tako je sa svakim reprezentativnim prvenstvom.
Cim se nose grbovi, ljube se isti, u necemu sto se predstavlja kao mnogo vaznim, jer kao moras da pobedis i da VI budete bolji od njih.

Ne verujem da ce svetsko drustvo, ovakvo kakvo jeste sad, biti u stanju u dogledno vreme da na SP gleda onako kako treba, barem u nekoj ogromnoj, ogromnoj vecini....

Svako malo na raznim temama izbacuješ ovu agendu pa je potkrepljuješ veoma tankim argumentima.

Kao prvo, ne znam da li je Sting imao tu nameru (ne liči na njega), ali je izjava kranje kolonijalna. Sve se mislim da bi on bio posvećen samo klupskom fudbalu da je Premijer liga u npr. Japanu ili Kini, a da je kod kuće okružen kvalitetom ranga naše Superlige. 

Ljudi imaju potrebu da osećaju određenu pripadnost a u osnovi sporta je konkurentnost, prema susednoj ulici, gradu, državi... Kad god te stvari skrenu sa kursa ispadne zlo, ali sama konkurentnost i pripadnost nisu loše same po sebi. Pritom, Zlo iz strasti nije rezervisano samo za nacionalne sportske timove, kako ti pokušavaš da predstaviš. U 19. veku su se tukli ljubitelji pozorišta ili opera, a o svađama muzičkih fanova da ni ne govorim.

Ljubljenje grba? Pa u jugoistočnoj Aziji se pokolju oko engleskih timova ili južnoameričkih reprezentacija, a istorija fudbalskog huliganizma je mnogo više vezana za klupski nego za reprezentativni fudbal. Da se ne foliramo, upravo ti si se ovde na forumu do bana krvio sa rivalima koji se kao i ti lože na timove udaljene 2.000 km, koje su uživo gledali jednom do dvaput, ako i toliko. Nije to samo po sebi loše što neko navija za stranjske timove, ali ako ste spremni da se (makar virtuelno) pobijete zbog njih, malo je licemerno prebacivati takve porive onima koji se raspravljaju oko ekipa koji predstavljaju zemlje u kojima žive ili za koje su vezani. Dakle - oko, trun, deblo i tako to.

Da se razumemo, ne pokušavam da zastranim i tvrdim kako je sve vezano za reprezentativni fudbal i ovo SP benigno. Naravno da nije, može se o tome dosta raspravljati i jakih argumenata izneti, ali omalovažavati značaj uspeha reprezentacija u globalnom sportu kakav je fuca danas i preterano isticati samo negativne aspekte je nekorektno.

Vidiš, pored ostalog, na ovom SP vidim kolorit ljudi iz celog sveta na ulicama, a često gledaju i utakmice izmešani na tribinama. Razni klipovi su na netu, ne moram ništa da dokazujem. Poznanica je bila desetak dana u Moskvi i pričala kako je sjajna atmosfera. Kaže da koliko su nama zanimljivi Afrikanci, Latinosi ili Japanci, toliko je i njima zanimljivo da vide razne Evropljane u različitim dresovima i stalno traže da se slikaju. Ne moramo svi da živimo zajedno i izmešano kao u NYC ili Londonu, bitno je da se upoznamo i razumemo, steknemo prijatelje negde na globusu i da uživamo u svetskom bogatstvu, Ne postiže se to samo navijanjem za korporacije različitih boja.

Na SP vidim mogućnost da mnogi proputuju ogromnom Rusijom i upoznaju se sa njenim gradovima i kulturom, kao i da Rusi prihvate goste iz celog sveta opuste se i upoznaju se sa njima. Pročitao sam da je poseta ruskim muzejima i galerijama skočila za neke velike brojke. To je kao loše? Šta misliš, da li će bar neko na celom svetu da nauči nešto od onog čišćenja tribina i svlačionica od strane Japanaca? A gde je bolja prilika da tako nešto ostavi snažan utisak nego na SP? I tako dalje, mogao bih do sutra na tu temu.

• 5

#1139 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 10 July 2018 - 15:00

jel tako ili umisljam?

I ne bas. Dovodjenje africkih fudbalera se izbegava u sezoni kada je Kup Africkih nacija. Tada im i nesto padne vrednost.

Što donosi uspjeh na SP-u? '98 je išla neka priča da je za Hrvatsku uoči SP-a znalo 3% ljudi na planeti. Nakon SP-a taj broj je narastao na 50%, tako sam nedavno čuo u jednom dokumentarcu mada mi je u glavi ostala neka druga, manja (ali i dalje velika) brojka. Danas je ipak to dosta lakše mjerljivo i provjerljivo pa, evo, dan nakon utakmice s Rusijom Hrvatsku se u svijetu spomenulo koliko i u zadnje tri i pol godine. Tu su i one priče ljudi koji su išli po Africi i znaju ko je Šuker ili imaju njegov dres. Ali, džaba sve kad u jednom TV prilogu prije 10-ak dana sa ulica jednog ruskog grada pitaju čovjeka da kaže nekog sadašnjeg hrvatskog igrača on veli - Milošević :D U očima mnogih vani smo i dalje isti, važno da se međusobno 'koljemo' a izumiremo i propadamo i jedni i drugi.

Bas me zanima kako je to izmereno. Da li su svakog Jack Johnsona pitali tad da li zna za Hrvatsku.
O Costa Rici se bez prekida i sa ozbiljnim tonom u lepom svetlu prica u ovoj deceniji zato sto nemaju vojsku i ulazu u ekologiju, ne zato sto su dosli do cetvrtfinala SP-a pre 4 god.
Bugl je spomenuo neki turizam, bas me eto zanima kako to moze uspeh FUDBALSKE reprezentacije moze da utice na to da odaberes tu zemlju kao zeljenu destinaciju. Ides kao na more, pa ajde tamo ima ljudi koji znaju fudbal, zena/devojka ce da me cekaju na plazi, dok svaki dan igram fudbal na plazi?
Videli ljudi da Despacito nabio turizam Porto Rika, pa kao ajde za sve to da prenesemo. Despacito kao fenomen asocira ljuda na opustenost, ritam i okruzenje gde mogu da se provedu i da dozive pricu te pesme, pa je zato i Porto Riko dobio vise turista.
To nema nikakve veze sa fudbalom.

to je više ono, kako se igrač ponaša when push comes to shove

dao sam primer kanea pošto mi neko na poslu reče da je on sada hit za neku masovnu prodaju

dok sam pratio fudbal, često se dešavalo da prosečni ili ispod toga igrači naprave ugovor koji nikada ne bi bez toga

sećam se kada je spale, famozni predrag spasić potpisao za real i to za tada fine novce zbog 4 ok tekme i jedne perfektne protiv argentine

Kane je igrac od 100m+ i pre prvenstva i potpisao je ugovor i pre prvenstva koji je za uslove Totenhema gigantski.
On je bio top target proslog leta i Real Madrida i Man Utd-a, koji su bili spremni da daju preko 100 miliona za njega.
Fudbalski klubovi danas imaju ogromne skaut sluzbe koje znaju maltene kako neki dvanestogodisnjak iz Sidneja udara spoljni fels.
A vec dugo postoji svest da SP nije relevantno merilo kvaliteta, zato sto na njemu uglavnom najbolje igraju oni koji su najsveziji. Sa ogromnom rezervom se uzimaju i lose igre igraca sa velikom reputacijom i sa ogromnom rezervom se uzimaju dobre igrace sa ne jos jakom reputacijom.

Svako malo na raznim temama izbacuješ ovu agendu pa je potkrepljuješ veoma tankim argumentima.

Kao prvo, ne znam da li je Sting imao tu nameru (ne liči na njega), ali je izjava kranje kolonijalna. Sve se mislim da bi on bio posvećen samo klupskom fudbalu da je Premijer liga u npr. Japanu ili Kini, a da je kod kuće okružen kvalitetom ranga naše Superlige. 

Ljudi imaju potrebu da osećaju određenu pripadnost a u osnovi sporta je konkurentnost, prema susednoj ulici, gradu, državi... Kad god te stvari skrenu sa kursa ispadne zlo, ali sama konkurentnost i pripadnost nisu loše same po sebi. Pritom, Zlo iz strasti nije rezervisano samo za nacionalne sportske timove, kako ti pokušavaš da predstaviš. U 19. veku su se tukli ljubitelji pozorišta ili opera, a o svađama muzičkih fanova da ni ne govorim.

Ljubljenje grba? Pa u jugoistočnoj Aziji se pokolju oko engleskih timova ili južnoameričkih reprezentacija, a istorija fudbalskog huliganizma je mnogo više vezana za klupski nego za reprezentativni fudbal. Da se ne foliramo, upravo ti si se ovde na forumu do bana krvio sa rivalima koji se kao i ti lože na timove udaljene 2.000 km, koje su uživo gledali jednom do dvaput, ako i toliko. Nije to samo po sebi loše što neko navija za stranjske timove, ali ako ste spremni da se (makar virtuelno) pobijete zbog njih, malo je licemerno prebacivati takve porive onima koji se raspravljaju oko ekipa koji predstavljaju zemlje u kojima žive ili za koje su vezani. Dakle - oko, trun, deblo i tako to.

Da se razumemo, ne pokušavam da zastranim i tvrdim kako je sve vezano za reprezentativni fudbal i ovo SP benigno. Naravno da nije, može se o tome dosta raspravljati i jakih argumenata izneti, ali omalovažavati značaj uspeha reprezentacija u globalnom sportu kakav je fuca danas i preterano isticati samo negativne aspekte je nekorektno.

Vidiš, pored ostalog, na ovom SP vidim kolorit ljudi iz celog sveta na ulicama, a često gledaju i utakmice izmešani na tribinama. Razni klipovi su na netu, ne moram ništa da dokazujem. Poznanica je bila desetak dana u Moskvi i pričala kako je sjajna atmosfera. Kaže da koliko su nama zanimljivi Afrikanci, Latinosi ili Japanci, toliko je i njima zanimljivo da vide razne Evropljane u različitim dresovima i stalno traže da se slikaju. Ne moramo svi da živimo zajedno i izmešano kao u NYC ili Londonu, bitno je da se upoznamo i razumemo, steknemo prijatelje negde na globusu i da uživamo u svetskom bogatstvu, Ne postiže se to samo navijanjem za korporacije različitih boja.

Na SP vidim mogućnost da mnogi proputuju ogromnom Rusijom i upoznaju se sa njenim gradovima i kulturom, kao i da Rusi prihvate goste iz celog sveta opuste se i upoznaju se sa njima. Pročitao sam da je poseta ruskim muzejima i galerijama skočila za neke velike brojke. To je kao loše? Šta misliš, da li će bar neko na celom svetu da nauči nešto od onog čišćenja tribina i svlačionica od strane Japanaca? A gde je bolja prilika da tako nešto ostavi snažan utisak nego na SP? I tako dalje, mogao bih do sutra na tu temu.

bold 1- to je moj  stav, kao sto sam i napisao u prvom postu povodom te teme. Ne imputiraj mi nesto drugo.

bold 2 - ja nisam cuo ni za jedan takav primer.
Niti je to bitno. Navijanje za klub je mnogo nezavisnija i IMHO pravilnija stvar nego za reprezentacije.
Navijanje za klub spaja ljude sirom sveta, a za reprezentacije odvaja. Navijanje za klub je preferencija donesena bez ikakvog tereta obaveze.

Meni su dragi Meksikanci, i mozda bih navijao pre za njih nego za Srbiju. Mene za Srbiju drzi da navijam to sto gledam utakmice u drustvu, pa kao ajde zajedno, singergijski da podrzavamo to. Mada ni to nije najdivnija stvar, fenomen mase je retko kada dobra stvar, pogotovo kada se mase odvajaju po drzavama, grbovima itd.

Svetsko drustvo je daleko od tog stanja da moze na pravi nacin da gleda razlicitost zastava. Na zastavu odredjene drzave bi trebalo da se gleda da li je nekom zastava neke drzave lepa, po bojama, da li ti se svidja njihova hrana i takve stvari. To je za sada Utopija. Mnogo se drugacije gleda na to.
Nismo mi ljudi, na globalnom nivou spremni utopisticki da gledamo na zastave, grbove i nacionalna obelezja. 
Nama treba jedan ozbiljan period bez svih tih stvari. Pa jedno za 100,200 godina, da zastave i drzave budu samo stvar arheologije..

Naivno je uzimati u ovim slucajevima svoje bice kao neku tacku gledista. Taj fazon, mene to ne drma na nacionalizam, znaci da je dobro, sta me boli uvo sto ima drugaciji uticaj na nemali broj ljudi.

Edited by Booker Buckets, 10 July 2018 - 15:03.

• 0

#1140 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 10 July 2018 - 15:16

BB malo pristrasno gleda na stvari jer vise ceni i voli klupski fudbal. Koji je svakako kvalitetniji, a i meni kao liku operisanom od nacionalnog naboja zanimljiviji. Ipak nikako ne moze da se spori da je SP u fudbalu, uz Olimpijadu, ubedljivo najvaznija sportska manifestacija. Jedina koja ima globalni znacaj.

Isto, potpisujem a narocito u fudbalu.

Kad vec nema Finske, dobro je da je Belgija ovako daleko dogurala i ako može još malčice napred.

• 0