Jump to content

Photo

Četvrtfinalne utakmice

• Please log in to reply
1145 replies to this topic

Poll: Najboljih osam (70 member(s) have cast votes)

Najbolji igrac sampionata - Golden Ball?

1. Harry Kane (12 votes [17.14%] - View)

Percentage of vote: 17.14%

2. Kylian Mbappe (20 votes [28.57%] - View)

Percentage of vote: 28.57%

3. Neymar (4 votes [5.71%] - View)

Percentage of vote: 5.71%

4. Luka Modric (13 votes [18.57%] - View)

Percentage of vote: 18.57%

5. Eden Hazard (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

6. Philippe Coutinho (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

7. Kevin De Bruyne (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

8. Luis Suarez (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

9. Antoine Griezmann (1 votes [1.43%] - View)

Percentage of vote: 1.43%

10. Romelu Lukaku (6 votes [8.57%] - View)

Percentage of vote: 8.57%

11. Neko drugi (2 votes [2.86%] - View)

Percentage of vote: 2.86%

Najbolji golman turnira - Golden Glove?

1. Alisson Becker (3 votes [4.29%] - View)

Percentage of vote: 4.29%

2. Danijel Subasic (15 votes [21.43%] - View)

Percentage of vote: 21.43%

3. Jordan Pickford (7 votes [10.00%] - View)

Percentage of vote: 10.00%

4. Hugo Lloris (4 votes [5.71%] - View)

5. Thibaut Courtois (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

6. Fernando Muslera (5 votes [7.14%] - View)

Percentage of vote: 7.14%

7. Igor Akinfeev (16 votes [22.86%] - View)

Percentage of vote: 22.86%

8. Robin Olsen (4 votes [5.71%] - View)

Vote Guests cannot vote

#1111 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 09 July 2018 - 21:32

“Rakitic is the only player to have scored the fifth, decisive penalty twice at a World Cup. ”
  • 2

#1112 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 09 July 2018 - 21:34

Kakav uspeh svoje drzave? 
Sta konkretno donosi jednoj drzavi uspeh reprezentacije, koju konkretnu stvar osim mase na ulicama koja vice "NAJBOLJI SMO NA SVETU, ZIVELA _____________" i blokira ulice obucena u svakojako obelezje, a precesto i nesto sto ima veze sa ratnom istorijom.

To sto su placeni da igraju negde drugde ne znaci da su preplaceni, i to sto su placeni ne znaci da su roboti, nego da se placaju njihove usluge za koje su sticali strucnu kompetentnost ceo zivot, uz ogromna odricanja, od ponedeljka do ponedeljka i sa vikednima i putovanjima...

Turizam, infrastrukturu, djecu koja se više bave sportom...

• 0

#1113 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 July 2018 - 21:47

Da, sad cu da otkazem letovanje, da bih dosao kod vas, posto inace pre SP-a nisam zeleo da dodjem u Hrvatsku na letovanje ( a jesam oduvek).

Sto se tice djece i infrastrukture, moze za sve to i klub da bude odgovoran. A cak i jedan odredjeni sportista.
Vise je vas Modric izreklamirao u poslednjih 5 godina nego neka, pa cak i titutla na SP...

• 0

#1114 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 09 July 2018 - 22:02

Da, sad cu da otkazem letovanje, da bih dosao kod vas, posto inace pre SP-a nisam zeleo da dodjem u Hrvatsku na letovanje ( a jesam oduvek).

Sto se tice djece i infrastrukture, moze za sve to i klub da bude odgovoran. A cak i jedan odredjeni sportista.
Vise je vas Modric izreklamirao u poslednjih 5 godina nego neka, pa cak i titutla na SP...

Ti živiš pored Hrvatske pretpostavljam cijeli život. Neko iz Vijetnama ili SAD-a do 1998. nije ni čuo za Hrvatsku. Može za sve klub bit odgovoran a može i uspjeh reprezentacije. Ali je SP puno gledanije od bilo kakvog klupskog natjecanja.

Znači sve što sam naveo su direktne koristi koje se mogu izvući od uspjeha na SP. Sad, neko izvuče korist, neko ne.

Edited by Bugl Khan, 09 July 2018 - 22:03.

• 0

#1115 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 09 July 2018 - 22:39

Sve i da je tako, to je izuzetno malo i manje bitno u odnosu i na cak benigni nacionalizam, a nije uvek benigan...

• 0

#1116 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 09 July 2018 - 22:43

Kakav uspeh svoje drzave? 
Sta konkretno donosi jednoj drzavi uspeh reprezentacije, koju konkretnu stvar osim mase na ulicama koja vice "NAJBOLJI SMO NA SVETU, ZIVELA _____________" i blokira ulice obucena u svakojako obelezje, a precesto i nesto sto ima veze sa ratnom istorijom.

To sto su placeni da igraju negde drugde ne znaci da su preplaceni, i to sto su placeni ne znaci da su roboti, nego da se placaju njihove usluge za koje su sticali strucnu kompetentnost ceo zivot, uz ogromna odricanja, od ponedeljka do ponedeljka i sa vikednima i putovanjima...

Prestiz i slavu koju nijedno sportsko takmicenje ne moze, tj nije ni blizu da donese, i to u plemenitom kontekstu, a ne neki ratnicki uspeh npr.

Eventualno osvajanje je nesto sto ce se prepricavati vekovima unapred u celom svetu (namerno bodlovano, jer kao da ne pridajes dovoljan znacaj tome...) Malo li je? Moze se izvuci i gomila drugih pozitivnih stvari kada bi ljudi u toj zemlji znali da jutilizuju taj ogromni pozitivni publicitet koji se stekne.

Za sportske uspehe sam vec rekao (a siguran da se i sam slazes) da nisu ni blizu slavi koju donosi SP. Kazi mi koja vansportska aktivnost/takmicenje bi moglo da se meri? Nobelova nagrada? Pesma Evrovizije? Izbor za Miss Universe? Drustvena revolucija koja ce pokrenuti lancanu reakciju i pogurati svet "unapred"? Revolucionarno naucno otkrice? Sorry, ove poslednje dve su rezervisane za svega 3 ili 4 zemlje sveta, a nisu se desile vec decenijama.

Mislim, nisi ti uopste daleko od istine sa opisom SP kao takmicenja, ali tvoje misljenje ne deli vise od 1% stanovnistva ove planete. Tako je kako je...tako ljudi razmisljaju. Uostalom i sam znas sve jer si jako dobro upoznat sa modernim tokovima, trendovima i razmisljanja u svetu, pa me cudi da neko kao ti uopste postavljas takvo pitanje.

Edited by RatzenStadt, 09 July 2018 - 22:50.

• 0

#1117 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 09 July 2018 - 22:48

Pah...znaci ti mislis da je sve sto sam naveo gore zanemarljva nagrada u odnosu na stetu koju proizvede talas patriotizma koji se pokrene i splasne u roku od nekoliko nedelja, tj u toku trajanja prvenstva? :D

• 0

#1118 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 09 July 2018 - 22:52

BB malo pristrasno gleda na stvari jer vise ceni i voli klupski fudbal. Koji je svakako kvalitetniji, a i meni kao liku operisanom od nacionalnog naboja zanimljiviji. Ipak nikako ne moze da se spori da je SP u fudbalu, uz Olimpijadu, ubedljivo najvaznija sportska manifestacija. Jedina koja ima globalni znacaj.
  • 2

#1119 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 09 July 2018 - 23:00

BB malo pristrasno gleda na stvari jer vise ceni i voli klupski fudbal. Koji je svakako kvalitetniji, a i meni kao liku operisanom od nacionalnog naboja zanimljiviji. Ipak nikako ne moze da se spori da je SP u fudbalu, uz Olimpijadu, ubedljivo najvaznija sportska manifestacija. Jedina koja ima globalni znacaj.

O ovome sam pricao i sa kolegom iz kladze. Kvalitet fudbala koji gledamo na svetskom je neki NY Red Bulls, a gledajuci individualni kvalitet znamo da ima potencijala za mnogo vise.

Nije da ce se ikada moja zamisao sprovesti u delo, ali cisto da je iznesem ovde kad sam vec i pokrenuo pricu...

Glasi da kvalifikacije pocnu dva/tri meseca pred pocetak SP koje bi pocelo 15-ak dana nakon zavrsetka kvalifikacija. Timovi bi sigurno mnogo bolje izgledali i imali priliku da se uigraju i naprave hemiju u timu. Naravno, to bi zahtevalo pomeranja i kompromise svake fudbalske federacije sveta, a i narusavanje tradicije duge nekoliko decenija zvane kvalifikacioni ciklus : D

Edited by RatzenStadt, 09 July 2018 - 23:01.

• 0

#1120 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 10 July 2018 - 00:36

Pah...znaci ti mislis da je sve sto sam naveo gore zanemarljva nagrada u odnosu na stetu koju proizvede talas patriotizma koji se pokrene i splasne u roku od nekoliko nedelja, tj u toku trajanja prvenstva? :D

Ne mislim da SP moze da sjebe Svet iako fudbal ima neobicnu moc, kakvu nema nijedan sport.
Sve dok svi mi sedimo i komentarisemo odredjene reprezentacije "Tipicni Italijani, na neku muljazu", "Tipicni Latinoamerikanci, prljavi i antipaticni", "Tipicni Rusi, pijane i zamajane budaletine" itd itd itd. ucestvujemo u kavkom takvom prosipanju stereotipa i predrasuda.
Postoji ta navika komentarisanja na osnovu neke tradicije, sto za moderan fudbal i sport nema neke veze sa zivotom. SP se igra na 4 godine. Nakon 2 ciklusa se promeni citava generacija igraca. Usled globalizacije, nacionalni timovi se menjaju i ka spolja i ka unutra, tj igraci igraju u stranim ligama a imaju inostrane trenere, pa cak i selektore po domacim ligama.
Odakle onda nama pravo da pricamo o nekoj kao tradiciji i da se oslanjamo na to. Igraci se smenjuju, novi igraci nisu nuzno prljavi kao neki igrace iz prethodne generacije. Novi igraci nekog nacionalnog tima nisu nuzno luzeri kao igraci iz prethodne generacije. Svaki klub u Evropi je multinacionalan i igraci poprimaju dosta od tih saigraca druge nacionalnosti, poprimaju dosta od drugih liga.
Naravno to ne moze da prodje bez svih tih silnih komentara na racun raznih nacija gde se takav stav preliva na nacionalne timove tih drzava...
Pa se (karakterne)osobine kakve se pripisuju odredjenim podnebljima prilivaju u stavovima i na te timove.

A sta cemo tek sa neosvescenim ljudima? Upali TV vidi razne vesti o nekim nacionalistickim ispadima raznih fudbalera, predsednik drzave izjavi kako je navijao za Rusiju protiv Hrvatske i kako Englezi ce da imaju neocekivano veliku podrsku nasog naroda u polufinalu... Jer kao to su Englezi, oni nas uvek zajebu, ali ovo su ipak Hrvati.
Neizbezno je da je SP i igranje za grb i zastavu platforma nacionalizma, i i da sve to u momentima napetosti, tenzije i sl zna precesto da nas eto ponovo podseti da nam nije tesko da ponovo krenemo sa raznim sranjima koja lice na Srednji Vek.
Nekako mi se preligitimno i sa previse podrazumeva prica o nekom ponosu, dok se stvara velika vaznost.

Fakat je da je SP najpivskije takmicenje za gledat, najlepse sareno, najsuncanije.
Za sebe smatram da znam kako da gledam na SP, bas retko da uhvatim sebe da imam bilo kakvu predrasudu prema nekoj naciji, prema bilo kojoj reprezentaciji.
Ali problem je, nemam dileme, sto sam u velikoj manjini. I totalno normalne ljude u mom okruzenju vidim da cesto ponese cela ta prica i naboj.
A nije bas ni naivno da kazemo "A dobro, to prodje 20 dana posle SP-a". 
Svako leto imamo neka prvenstva...

• 1

#1121 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 10 July 2018 - 08:46

Jedno je navijati za svoju reprezentaciju, a drugo je navijati protiv neke reprezentacije i u to ulagati energiju i emocije.

• 0

#1122 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 10 July 2018 - 08:48

Falilo je da BB napise jos ''Lako je vama belim privilegovanim muskarcima da gledate SP''

:D

• 1

#1123 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 10 July 2018 - 08:54

Ma reprezentativni fudbal je već sad anahronizam u eri klubova koji su globalni fenomeni poput MUTD, Real, Barsa, Bajern, Juve,

Na SP igraju igrači koji su već u prethodnoj sezoni odigrali ogroman broj utakmica i otuda naravno zamor materijala i mnogo lošiji fudbal od onog koji priliči velikim imenima.  O sistemu kvalifikacija u kojem veliki i moćni klubovi moraju da puštaju igrače da se umaraju i povređuju po raznoraznim Gruzijama, Maltama i Estonijama ne treba trošiti reči.  Apsolutno sam siguran da će u budućnosti uticaj Uefa/Fifa slabiti i jačati uticaj globalnih klubova i sa tim će se i reprezentativni fudbal, a sa njim i SP i EP i kvalifikacije polako gasiti.

• 0

#1124 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 10 July 2018 - 09:02

Ma trabuljanje obično, čuj nije zanimljivo SP u fudbalu i širi se ne znam ni ja šta sve ne a svedoci smo normalne atmosfere na stadionima. to što u svakoj od ovih država koje pobeđuju bude i onih koji seiri i šilje patku "junačku" je totalno nebitno u celoj ovoj priči zvanoj SP u fudbalu Rusija 2018. Tek da država kao što je na primer Hrvatska nema koristi od uspeha fudbalske reprezentacije na SP  je baš detinjasto.   

• 1

#1125 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 10 July 2018 - 09:02

Nema sanse! Ti impliciras da cemo dobiti NBA sistem i u fudbalu, a tako nesto ne moze da zasivi prvenstveno u Latinskoj Americi, ali ni u Evropi pa i Aziji. Klubovi imaju siroku bazu navijaca, ali za nacionalne timove navijaju i meceve posmatraju svi ti navijaci, plus oni koji generalno nisu toliko ludi za fudbalom, ali privlacnost igranja pod zastavom i za zemlju ih tera da to prate. E sad je problem sto imao sve manje sportista koji su spremni da se daju 100% u takvim prilikama vec im je draze igranje za debele cekove.

• 0