Jump to content

Photo

Grupa E (BRA, SUI, CRC, SRB)

• Please log in to reply
779 replies to this topic

Poll: Grupa E (93 member(s) have cast votes)

Ko prolazi grupu?

1. Brazil (87 votes [47.80%] - View)

Percentage of vote: 47.80%

2. Svajcarska (35 votes [19.23%] - View)

Percentage of vote: 19.23%

3. Kostarika (8 votes [4.40%] - View)

Percentage of vote: 4.40%

4. Srbija (52 votes [28.57%] - View)

Percentage of vote: 28.57%

Za koga cete navijati?

1. Brazil (4 votes [4.30%] - View)

Percentage of vote: 4.30%

2. Svajcarska (3 votes [3.23%] - View)

Percentage of vote: 3.23%

3. Kostarika (8 votes [8.60%] - View)

Percentage of vote: 8.60%

4. Srbija (78 votes [83.87%] - View)

Percentage of vote: 83.87%

Vote Guests cannot vote

#751 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 05 July 2018 - 20:13

Španci?
  • 0

#752 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 05 July 2018 - 20:25

• 0

#753 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 05 July 2018 - 21:06

https://www.youtube....h?v=UuxUbvAbP3Y

Koji odmak od realnosti 🙄
  • 1

#754 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 05 July 2018 - 22:06

I, da, osim Francuske 1998-2006 ne postoji generacija evropskih igrača porediva po talentu i kvalitetu sa generacijom "neraspadnute" SFRJ 1990-1998.  

Španci od 2008. nadalje?

Holanđani u drugoj polovini osamdesetih?

• 0

#755 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 July 2018 - 06:51

Ništa ne bi napravili ni 1992. ni 1994. Jačina rostera ne znači puno. Još kad dodamo nacionalni ključ, balkanski mentalitet i slične stvari, gotovo je izvjesno da bi to bio fail. Kao što je fail bio nebrojeno puta do tada. Ne sjećam se nastupa Juge na velikim natjecanjima, osim 1990., ali sam dosta čitao o njima. Najdraža 2 faila su mi razbijanje Nijemaca u polufinalu Eura u 1. poluvremenu 2:0, i raspad u drugom. I to u sred Beograda. I drugi fail kada su igrali odlično prvenstvo, SP ja mislim, ali ne znam koje točno. I u sred prvenstva se posvađali sa savezom oko para. Da di su premije za sjajne nastupe. Naravno uslijedio je još jedan žestok fail i povratak kući. Zanimljivo da se kao razlog tog raspada gura priča o nekakvim kopačkama. U sred prvenstva problem postale kopačke :D
Btw, jedna od smješnijih zabluda je računanje kako bi se 1992. sigurno vratili s naslovom. Jer ako su osvojili Danci, mi bi još uvjerljivije. :D

Ta priča sa kopačkama je valjda bila 1982 pred SP u Španiji. Kako sam ja skontao, isprva je bilo rečeno igračima da mogu da nose kopačke koje hoće, što su mnogi iskoristili da uzmu pare od Pume da bi nosili njihove kopačke, da bi naknadno bilo da ipak mora adidas, što je opet stavilo u jako loš položaj ove koji su već uzeli ( i potrošili ) lovu od nekog drugog. To se sve izdešavalo pred takmičenje.Na samom turniru fail je ipak bio većim delom splet  objektivnih i manjim delom subjektivnih okolnosti. Autsajder Honduras se morao dobiti većim rezultatom od 1-0 što onda ne bi ostavilo prostor Ircima i Špancima da nameste rezultat. Tu je naravno i ona čuvena krađa protiv Španije.

• 1

#756 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 06 July 2018 - 07:27

Španci od 2008. nadalje?

Holanđani u drugoj polovini osamdesetih?

Brazil x puta kroz povijest, Nizozemci u isto to vrijeme.

Edited by Bugl Khan, 06 July 2018 - 07:29.

• 0

#757 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 06 July 2018 - 07:31

Brazil x puta kroz povijest, Nizozemci u isto to vrijeme.

i ja sam se zaletio kao i ti, pa vidim da je covjek napisao ponajbolja evropska generacija

• 1

#758 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 06 July 2018 - 07:34

i ja sam se zaletio kao i ti, pa vidim da je covjek napisao ponajbolja evropska generacija

U pravu si. Onda Nizozemci 2-3 puta kroz povijest.

• 0

#759 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 06 July 2018 - 07:37

A Nijemci?
  • 0

#760 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 06 July 2018 - 07:49

A Nijemci?

Ma i oni. Al ajde, da ne bi bilo da su oni kao neki radnici, na znaju 3 bicikla napravit dok se cijela obrana postavlja, pa reko zajebi učinkovitost, to kao nije talent. E da, Mađari 50-ih.

A sad mislim da nije možda kolega mislio na vrijeme dok bi ta Juga bila u prajmu. Da niko u to vrijeme nije imao takvu generaciju.

Edited by Bugl Khan, 06 July 2018 - 07:54.

• 1

#761 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 06 July 2018 - 08:19

Ma i oni. Al ajde, da ne bi bilo da su oni kao neki radnici, na znaju 3 bicikla napravit dok se cijela obrana postavlja, pa reko zajebi učinkovitost, to kao nije talent. E da, Mađari 50-ih.

A sad mislim da nije možda kolega mislio na vrijeme dok bi ta Juga bila u prajmu. Da niko u to vrijeme nije imao takvu generaciju.

U svakoj dekadi bila je neka posebno talentirana europska nacija... 50-tih to su bili Mađari sa Puskasom, Kocsizom i drugima, 60-tih imaš Talijane sa Rivom, Riverom, Mazzolom bili prvaci Europe i svjetski doprvaci, 70-tih Nizozemci sa totalnim nogometašima, 80-tih Francuzi sa četiri desetke i kasnije opet Nizozemci sa Van Bastenom, Gulltiom... 90-tih je trebala biti ta Juga sa Čileancima... ovako se ni jedna po nekoj nogometnoj raskoši nije isticala... najuspješnije Danska, Italija, Njemačka su igrale ipak drugačiji nogomet... tek kasnije su se pojavili Francuzi sa svojom zlatnom generacijom, te su tu naravno Španci i njihova tika-taka generacija... i to je to... barem po talentu... s druge strane su tu Švabe kojI su redovito pišali po tim talentima i osvajali trofeje...

• 0

#762 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 06 July 2018 - 08:34

U svakoj dekadi bila je neka posebno talentirana europska nacija... 50-tih to su bili Mađari sa Puskasom, Kocsizom i drugima, 60-tih imaš Talijane sa Rivom, Riverom, Mazzolom bili prvaci Europe i svjetski doprvaci, 70-tih Nizozemci sa totalnim nogometašima, 80-tih Francuzi sa četiri desetke i kasnije opet Nizozemci sa Van Bastenom, Gulltiom... 90-tih je trebala biti ta Juga sa Čileancima... ovako se ni jedna po nekoj nogometnoj raskoši nije isticala... najuspješnije Danska, Italija, Njemačka su igrale ipak drugačiji nogomet... tek kasnije su se pojavili Francuzi sa svojom zlatnom generacijom, te su tu naravno Španci i njihova tika-taka generacija... i to je to... barem po talentu... s druge strane su tu Švabe kojI su redovito pišali po tim talentima i osvajali trofeje...

1974. možda i najbolji primjer. Slušao sam Breitnera kako priča o tom finalu. I kaže da su Nizozemci bili puno bolji. Kad su poveli u 2-3. minuti htio je pobjeći s terena doma mami. Ali su ih ovi htjeli poniziti ( razlozi za to su van terena pretpostavljam), i umjesto da ih dovrše u pola sata krenuli prodavat driblinge i sl. Kad su ovi izjednačili promjenilo im se sve u glavama.

To je taj njihov mentalitet. Oni su Brazil natrpali 7:1 iz poštovanja. Iz poštovanja prema ovima nisu stali na 5 komada :D

• 0

#763 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 July 2018 - 08:48

Omerović, Leković, Radinović, Stanojković, Dubajić, Najdoski, Petrić, Vujačić, Novak, Brnović, Jokanović, Milanič, Krčmarević, Stojković, Jugović, Mihajlović, Savićević, Petković, Pančev, Mijatović i Jakovljević.

Ovo je bio sastav reprezentacije Jugoslavije za EP 1992. godine u Švedskoj. 

Od hrvatskih igrača iz Osimovog teftera falili su Boban, Prosinečki, Jarni, Stanić, Asanović, Šuker, Bokšić. 

Od bosanskih igrača u konkurenciji bi bili Bolić, Baždarević, Hadžibegić, Šabanadžović. 

Treći golman je bio Zvonko Milojević.

U idealnom slučaju, meni je zaista teško da zamislim da ovi igrači ne bi bili sposobni da odu do samog kraja i održe kontinuitet u godinama koje su usledile. S druge strane, znajući Osimovu doktrinu i okolnosti, verujem da ne bi uspeo da ih posloži tako da igraju moderan, šampionski fudbal sa Piksijem u timu. Sve karijere, osim njegove, išle su uzlaznom linijom. 

I, da, osim Francuske 1998-2006 ne postoji generacija evropskih igrača porediva po talentu i kvalitetu sa generacijom "neraspadnute" SFRJ 1990-1998.  

S tim što je Šaban crnogorski igrač  ;)

• 0

#764 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 06 July 2018 - 09:41

Bugl je skapirao, govorio sam o periodu u kojem bi ta generacija igrala, priznajem da se nisam možda najpreciznije izrazio.

• 0

#765 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 06 July 2018 - 10:34

Ta priča sa kopačkama je valjda bila 1982 pred SP u Španiji. Kako sam ja skontao, isprva je bilo rečeno igračima da mogu da nose kopačke koje hoće, što su mnogi iskoristili da uzmu pare od Pume da bi nosili njihove kopačke, da bi naknadno bilo da ipak mora adidas, što je opet stavilo u jako loš položaj ove koji su već uzeli ( i potrošili ) lovu od nekog drugog. To se sve izdešavalo pred takmičenje.Na samom turniru fail je ipak bio većim delom splet  objektivnih i manjim delom subjektivnih okolnosti. Autsajder Honduras se morao dobiti većim rezultatom od 1-0 što onda ne bi ostavilo prostor Ircima i Špancima da nameste rezultat. Tu je naravno i ona čuvena krađa protiv Španije.

jeste, Spanija. kad je Vaha sedeo na klupi. Upravo bih Zvonka stavio pre Ladica i Dragoja Lekovica.

• 0