Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

FK Crvena zvezda 2018/2019


  • Please log in to reply
18402 replies to this topic

#4996 Giacomo Casanova

Giacomo Casanova
  • Members
  • 6,909 posts

Posted 18 August 2018 - 19:13

Mudro zbori Boskovicu Branko


  • 0

#4997 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 18 August 2018 - 20:13

Ako je transfer potpisan i ugovoren pre ovog dvomeča, to je jednostavno loš potez. Cena nije mogla da mu padne posle dvomeča već samo da poraste. Razumem da lešinari nisu hteli da čekaju januar, ali 2 nedelje sumnjam da je veliki problem.

Ova uprava radi za sebe jednako koliko radi za klub. Niko ne kaže da su najgori, pošto je to nemoguće zbog prethodne 2 uprave koje su bukvalno dovele klub na najniže moguće grane.

Kada je reč o dugovima, prema bivšim igračima i trenerima ih više nema ili se poštuju reprogrami i dogovori, a UEFA su samo ti bitni. Za banke ih boli kurac. Tih 6.8 miliona koji sređuje duplo veći dug trebalo bi da je rešen jer iz tog razloga su prodata braća Ilić, a zimus je stiglo još 5 miliona od Boaćija, Kange, a protiv CSKA je bio pun stadion. Tako da ja računam da je to rešeno.

A ako je potrebno 12 miliona godišnje, za polusezonu je potrebno 6. Dodajmo polugodišnju platu Kafua i kazne UEFE, nek bude 6,5: posle provizija i procenata od Pešića i Račića nek imamo 5 miliona, od Adžića i Frimponga još 1 i imali smo već 3 domaće evropske tekme. Uplate pd Uefe i utakmice od garantovane LE pokrivaju dolazne transfere.

Tako da ova prodaja Radonjića u ovom momentu nema finansijsko opravdanje, a o sportskom da ne govorim. O njemu ću pisati kad ga vidim u novom dresu.
  • 0

#4998 jogibear

jogibear
  • Members
  • 288 posts

Posted 18 August 2018 - 22:01

Za banke ih boli kurac. Tih 6.8 miliona koji sređuje duplo veći dug trebalo bi da je rešen jer iz tog razloga su prodata braća Ilić, a zimus je stiglo još 5 miliona od Boaćija, Kange, a protiv CSKA je bio pun stadion. Tako da ja računam da je to rešeno.

A ako je potrebno 12 miliona godišnje, za polusezonu je potrebno 6.


nije rešena agrobanka, pisano je to već - plaćena je otprilike prva rata i to je to; na marginama skupštine je pominjan investicioni fond iz UK koji bi to trebalo da preuzme pod nekim normalnim uslovima ali oni čekaju da nam neki parametar finansijski padne na neki nivo koji oni žele da bi ušli u posao; pod "preuzme" mislim na to da oni isplate agrobanku a da mi njima vraćamo u narednim godinama

takođe je pisano da je klub već otpisao uslovno te kamate i to je ključni faktor našeg dobitka od 8 miliona u 2017

samo igrači su bili 8-9 plate, gotovo 4 bonusi, 2 miliona provizije i pozajmice i 3.7 obestecenja - ovo pišem za 2017 a 2018 je višestruko skuplja

naravno, prihodi od transfera će biti bitno veći u 2018; i naravno ovo je samo igrački kadar...
  • 0

#4999 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 18 August 2018 - 22:18

Ja prvi put sad cujem da je placena samo jedna rata za taj dug prema banakama... I na to mi je reakcija  :puke:  :puke:  :puke:

Stvarno, neverovatno. Navijaci se nadaju, zive za klub, a sa druge strane  :puke:  :puke:


  • 0

#5000 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 18 August 2018 - 22:23

Terza je lopov. To stvarno nije novost.
  • 2

#5001 suptil

suptil
  • Members
  • 2,079 posts

Posted 18 August 2018 - 22:33

Napredak jeste ocigledan, poceli smo da placamo i obestecenja koja nisu mala sa stanovista kvaliteta zivota u Srbiji, ali ovo oko banaka jeste stvarno nekorektno. Clanovi skupstine znaju za to, deo zvezdine javnosti zna, ali opet mnogi pojma nemaju i zive u iluziji. 


  • 0

#5002 kokodakalo1

kokodakalo1
  • Members
  • 625 posts

Posted 18 August 2018 - 22:43

Ako je transfer potpisan i ugovoren pre ovog dvomeča, to je jednostavno loš potez. Cena nije mogla da mu padne posle dvomeča već samo da poraste. Razumem da lešinari nisu hteli da čekaju januar, ali 2 nedelje sumnjam da je veliki problem.
 

Mislim da je 31 kraj prelaznog roka i sta se do tad potpise potpisalo se. Svakako da recimo Marsej sebi nije smeo da dozvoli cekanje , jer mi revans igramo cini mi se 28. avgusta.

 

Ako do 28 ne potpisu pojacanje, a mi dobijemo ponudu bolju od njihove oni ostaju bez pojacanja jer je tri dana malo za pronalazenje igraca i zavrsavanje posla. Veliko je pitanje da li bi nas cekali do 28. ili bi se snalazili na drugoj strani.

Tako da mislim da trenutak uopste nije bitan, sta vise Radonjic moze potpuno rasterecen da odigra. Pitanje je samo da li smo trebali, citaj morali da ga prodajemo ili ne. Ocigledno je da smo iz ovog ili onog razloga morali.


  • 0

#5003 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 19 August 2018 - 00:13

dje vi zivite, bilo da su prodali radonju za 30m ili 3m, dug se svakako ne bi smanjio.. :coffee:


  • 3

#5004 Igor028

Igor028
  • Members
  • 1,478 posts

Posted 19 August 2018 - 00:15

Aleksic srusio Fener danas. Sad vidim da on i Donald igraju zajedno.
Ostaje zal sto ga nismo doveli, mnogo dobar igrac..
  • 0

#5005 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 19 August 2018 - 00:37

dje vi zivite, bilo da su prodali radonju za 30m ili 3m, dug se svakako ne bi smanjio.. :coffee:

 

Tile, a moze i ovako: Dug bi se svakako smanjio, prodali mi sve igrace za po 30 miliona ili za po tri 'iljade... :)


  • 0

#5006 Ikac

Ikac
  • Members
  • 2,242 posts

Posted 19 August 2018 - 01:50

nije rešena agrobanka, pisano je to već - plaćena je otprilike prva rata i to je to; 

takođe je pisano da je klub već otpisao uslovno te kamate i to je ključni faktor našeg dobitka od 8 miliona u 2017

samo igrači su bili 8-9 plate, gotovo 4 bonusi, 2 miliona provizije i pozajmice i 3.7 obestecenja - ovo pišem za 2017 a 2018 je višestruko skuplja

 

Bold: Na to sam prevashodno i mislio To se predstavljalo kad prioritet, razlog zbog kojeg su braća Ilić prodata sa 10 minuta u prvom timu zajedno. Od tada legle su pare za njih dvojicu, Boaćija u cugu, Kangu, Pešića, Račića, Adžića, FIFE, UEFE, procenti od ostalih transfera i prihodi od karata. 

 

Ako je uplaćena mizerna jedna rata Agrobanci, potrebno je tražiti objašnjenje na šta su potrošene pare onda, pa je takva frka da se proda Radonjić. Nije to neki problem, bio sam ja na skupštini jednom u medija centru, niko ništa te ni ne pita, samo uđeš. Džajić i Čović su držali slovo, a pitanja su moguća jer je neki lik pričao o konverziji zemljišta. Darjan (koji se iz sve snage danas potrudio da opravda prodaju kao da utakmice protiv Salcburga i Liga Evrope ne postoje) i ekipa su samo sedeli sa strane kao podguzne muve.

 

Mislim da je 31 kraj prelaznog roka i sta se do tad potpise potpisalo se. Svakako da recimo Marsej sebi nije smeo da dozvoli cekanje , jer mi revans igramo cini mi se 28. avgusta.

 

Ako do 28 ne potpisu pojacanje, a mi dobijemo ponudu bolju od njihove oni ostaju bez pojacanja jer je tri dana malo za pronalazenje igraca i zavrsavanje posla. Veliko je pitanje da li bi nas cekali do 28. ili bi se snalazili na drugoj strani.

Tako da mislim da trenutak uopste nije bitan, sta vise Radonjic moze potpuno rasterecen da odigra. Pitanje je samo da li smo trebali, citaj morali da ga prodajemo ili ne. Ocigledno je da smo iz ovog ili onog razloga morali.

 

Morali smo da bi se naplatila gospoda iz uprave i ko zna ko još. Radonjićev put do dolaska u Zvezdu je menadžerskiji od čuvenih Apolon kombinacija, tako da ne sumnjam da ima mnogo mutnih likova koji drže izvesne procente.

 

Možda Marsej nije hteo da čeka revanš, ali prvi meč je za 2 dana, do tad smo mogli da odugovlačimo. Pritom, vidim da se ne pominje nikakav dalji procenat, što je dodatna smejurija.


  • 0

#5007 zoziezli fereira

zoziezli fereira
  • Members
  • 1,635 posts

Posted 19 August 2018 - 03:26

Ima li informacija u kakvom je stanju Kafu? Ako je to neki solidan nivo, dobijamo boljeg igraca od Radonje (u ovom trenutku), konstantnijeg, bez perspektive. Perspektivu smo imali u Radonji, ciji vrhunac u karijeri, svakako ne bismo docekali u FKCZ. Tu perspektivu smo delimicno pretvorili u kvalitet, dobro je naplatili i sada imamo lepu zaradu i odlicnog igraca. Sjajno odradjeno od strane uprave.
Da je sve ovo radjeno pre 10 dana, bilo bi razloga za brigu. Medjutim, odradjeno je 10ak dana posto je Kafu stigao i siguran sam, uverio Miloja sta sve moze. Verujem da ste se vezali za Radonju, i ja sam, napokon klinac sa ludim karakterom i znanjem (najlepsa kombinacija :)), medjutim, u poslu nema sentimentalnosti, a ovo je poslovno gledano, odlicno odradjeno.
Je l se znaju Radonjini uslovi tamo?
P.S. Eto kad je neko vanserijski talentovan. Za godinu dana ozbiljnog treninga i svega nekoliko meseci ozbiljnog individualnog rada, Radonjic je uspeo da nadoknadi godine zajebacnije u proslosti. Iskreno se nadam da je malo stabilizovao glavu i da necemo kroz nekoliko meseci pricati o pozajmici nazad, nego da ce PSG sa klubovima slicnih plateznih mogucnosti, da se otima za njega.
  • 10

#5008 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 19 August 2018 - 07:48

ja sam ubedjena da ce Radonjic, ukoliko bi se disciplinovao kao Ronaldo, tu mislim na fizicku spremu, bio mnogooooo dobar igra.

 

iskreno se nadam da njegovo vreme tek dolazi!


  • 0

#5009 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 19 August 2018 - 08:17

Terza je lopov. To stvarno nije novost.

Terza je lopov koji krade od profita.
To je mnogo bolje od lopuža Vesica i Lukica koji su krali uništavajući temelje kluba.
  • 0

#5010 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 19 August 2018 - 08:22

Radonjicu je Lalat prvobitno zaustavio pad karijere i dao prve ozbiljne minute u seniorskom fudbalu,  pa ga je MIloje podignuo na jos veci nivo.

Sve u svemu Lalat je dosta sto indirektno: Radonjic, pobede protiv Partizana, sto direktno: guranjih mladih igraca dok je bio nas trener, pomogao zvezdi.


  • 0