Jump to content

Photo

Grupa D (ARG, ISL, CRO, NGA)

• Please log in to reply
1016 replies to this topic

Poll: Grupa D (ARG, ISL, CRO, NGA) (93 member(s) have cast votes)

Ko prolazi grupu?

1. Argentina (81 votes [43.78%] - View)

Percentage of vote: 43.78%

2. Island (26 votes [14.05%] - View)

Percentage of vote: 14.05%

3. Hrvatska (71 votes [38.38%] - View)

Percentage of vote: 38.38%

4. Nigerija (7 votes [3.78%] - View)

Percentage of vote: 3.78%

Za koga cete navijati u ovoj grupi?

1. Argentina (19 votes [20.43%] - View)

Percentage of vote: 20.43%

2. Island (39 votes [41.94%] - View)

Percentage of vote: 41.94%

3. Hrvatska (18 votes [19.35%] - View)

Percentage of vote: 19.35%

4. Nigerija (17 votes [18.28%] - View)

Percentage of vote: 18.28%

Vote Guests cannot vote

#991 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 27 June 2018 - 15:11

Najnezasluzeniji prolaz jedne reprezentacije u istoriji svetskih prvenstava.

Ne znam kako cu da navijam za mrtve Francuze protiv njih, ali moram nekako da se nateram.

Tesko ti palo samo jer ne mozes da likujes i kazes "Rek'o sam vam" :D

• 1

#992 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 27 June 2018 - 15:38

Slazem se, al dobro, to je mec za trece mesto, nebitno :P

Mi smo tu Nizozemsku imali na kolenima, al precka se jos trese :D

Za dva dana 20-godisnjica. :D

• 0

#993 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 27 June 2018 - 17:07

Konacna tabela grupe D:

Spoiler

• 0

#994 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 27 June 2018 - 19:12

Posle svega ovog, osvaja ARG lagano. 

• 0

#995 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 28 June 2018 - 01:00

I dobili Nizozemsku, vjerojatno najbolju momčad na tom prvenstvu. Al u Francuskoj koliko smo imali sreće ( odnosno Ladića u nemogućoj formi protiv Njemačke i Nizozemske) toliko smo imali nesreće protiv Francuza.

fair to say, ta Holandija je najindisporaniji tim koji sam gledao u zivotu, mislim na sve sportove.
Kad neko pomene u bilo kom sportu to igranje za bronzu u fazonu "Ma sad su totalno pali" prvo se secam tih Holandjana.

Od prvog do poslednjeg minuta te utakmice sa vama oni su delovali kao da im je pre 2 minuta zavrsena utakmica polufinala u kojoj su izgubili nesrecno.

Skroz si u pravu vini, čini mi se da se tako nehotice unižava majstorija igrača koji je dao gol, a to važi i za ovaj Mesijev gol.

Nista ne bi smelo da unizava majstoriju Mesija i taj godlike first touch, ali ono je stvarno smehotresna reakcija golmana. Reakcija kao da igras protiv bota, kompjutera na nekoj igrici, kome je stavljen najgori level, da eto deca koja pocinju da igraju fudbal mogu da pobede nesto, da im drzi drive.
Kao nije se totalno sklonio sa gola, ali reakcija koja nista ne brani. On bi onaj sut odbrani samo da ga je lopta pogodila po sred grudi, a pritom se mnogo lose postavio.
Da ne pominjem to sto svaki vrhunski golman vidi onaj sut sekundu pre samog suta. Mesi onako desnom moze da sutne samo kad se dosta namesta. Bas je bio ocigledno sta treba da se pokrije, i on je bio daleko da to pokrije.

• 0

#996 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 28 June 2018 - 05:22

DgpPWImWkAANWx_.jpg

Messi - Somebody carry me pls!

Rojo - I got you fam!

Ovo lici kad kad Semvajs nosi Frodo Baginsa u Gospodaru Prstenova
  • 3

#997 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 28 June 2018 - 05:44

Otprilike i jeste, bez Semvajza propade sve, ako me razumes.
  • 0

#998 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 28 June 2018 - 06:24

fair to say, ta Holandija je najindisporaniji tim koji sam gledao u zivotu, mislim na sve sportove.
Kad neko pomene u bilo kom sportu to igranje za bronzu u fazonu "Ma sad su totalno pali" prvo se secam tih Holandjana.

Od prvog do poslednjeg minuta te utakmice sa vama oni su delovali kao da im je pre 2 minuta zavrsena utakmica polufinala u kojoj su izgubili nesrecno.

Mislim da si pomješao utakmice, bez zajebancije. Pa puno bolji od nas su bili na toj utakmici.

Edit: Što se tiče nastavka natjecanja, bojim se. Točno sve vuče na 2016. Gledam strane medije, vide nas kao jedne od favorita, igramo najbolje, bla, bla. Samo fali brutalno otrežnjenje i to je to. Plus, još nismo bili u zaostatku, ne znam kako ćemo na to reagirat.

Ali ima jedan veeeliki plus u odnosu na EURO, imamo izbornika koji jebeno zna šta radi. Lik zna što hoće, ne pravi alibije, ne baca floskule o maloj zemlji, velikom uspjehu i današnjici u kojoj svi igraju nogomet. Jučer je hladno izjavio da ako ispadnemo od Danske da nismo napravili apsolutno ništa, da je bolje onda da smo se negdje kupali na moru svi skupa. :hail:

Edited by Bugl Khan, 28 June 2018 - 07:46.

• 1

#999 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 28 June 2018 - 07:51

Nista ne bi smelo da unizava majstoriju Mesija i taj godlike first touch, ali ono je stvarno smehotresna reakcija golmana. Reakcija kao da igras protiv bota, kompjutera na nekoj igrici, kome je stavljen najgori level, da eto deca koja pocinju da igraju fudbal mogu da pobede nesto, da im drzi drive.

Kao nije se totalno sklonio sa gola, ali reakcija koja nista ne brani. On bi onaj sut odbrani samo da ga je lopta pogodila po sred grudi, a pritom se mnogo lose postavio.
Da ne pominjem to sto svaki vrhunski golman vidi onaj sut sekundu pre samog suta. Mesi onako desnom moze da sutne samo kad se dosta namesta. Bas je bio ocigledno sta treba da se pokrije, i on je bio daleko da to pokrije.

Kao prvo, dečko nije vrhunski golman, imao je nesigurnosti tokom celog meča. :) Vrhunski majstor kao što je Mesi može, nakon što je sebi onako namestio loptu odatle da šutne gde i kako hoće. Po meni je veća greška to što ga je goša čekao umesto da mu pođe u susret. Ovaj izbor mu je bio ravan samoubistvu. Ako zanemarimo tu bolju opciju istrčavanja, ne vidim da je bio loše postavljen ako mu je lopta prošla iznad glave - bio je tu, na njoj. Pazi, verovatno bi elitni golmani bolje reagovali, ali mislim da ima dosta i do toga što nama na teveu to drugačije deluje nego dole na terenu, što reče vini.

• 0

#1000 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 28 June 2018 - 10:04

• 0

#1001 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 28 June 2018 - 10:07

ja se setim nasih kosarkasa,...oni u borbi za 3.mesto dožive totali match down.

• 0

#1002 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 28 June 2018 - 10:09

Kao prvo, dečko nije vrhunski golman, imao je nesigurnosti tokom celog meča. :) Vrhunski majstor kao što je Mesi može, nakon što je sebi onako namestio loptu odatle da šutne gde i kako hoće. Po meni je veća greška to što ga je goša čekao umesto da mu pođe u susret. Ovaj izbor mu je bio ravan samoubistvu. Ako zanemarimo tu bolju opciju istrčavanja, ne vidim da je bio loše postavljen ako mu je lopta prošla iznad glave - bio je tu, na njoj. Pazi, verovatno bi elitni golmani bolje reagovali, ali mislim da ima dosta i do toga što nama na teveu to drugačije deluje nego dole na terenu, što reče vini.

Samo to je ispravna logika, nista se ne vidi unapred, nego se ceka sam delic sekunde pre bilo koje akcije/reakcije i naravno uvek napred, sem kod plasiranih visokih ili dugih lopti, njih cekas na zadnjoj nozi i nazad (jer korak nazad više vredi od bilo kog skoka u prazno).

Anticipacija šuta ide iza živog zida kod slobodnjaka. Tad je rezon tvoja polovina gola, da li ćeš bliže sredini 1-2metra ispred linije bliže svom uglu ili pak na samoj sredini...(što naravno zavisi s koje strane se izvodi udarad i da li je igrač levonog ili desnonog pri šutu, potpuno su jasne neprirodne situacije i način na koji prilazi lopti pokazuje verovatnu liniju putanje).

Edited by Janne240, 28 June 2018 - 10:15.

• 1

#1003 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 28 June 2018 - 10:12

Izvini, nisam razumeo, da li se i ti slažeš da je trebao da krene na Mesija? :)

• 0

#1004 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 28 June 2018 - 10:27

Mislim da si pomješao utakmice, bez zajebancije. Pa puno bolji od nas su bili na toj utakmici.

Edit: Što se tiče nastavka natjecanja, bojim se. Točno sve vuče na 2016. Gledam strane medije, vide nas kao jedne od favorita, igramo najbolje, bla, bla. Samo fali brutalno otrežnjenje i to je to. Plus, još nismo bili u zaostatku, ne znam kako ćemo na to reagirat.

Ali ima jedan veeeliki plus u odnosu na EURO, imamo izbornika koji jebeno zna šta radi. Lik zna što hoće, ne pravi alibije, ne baca floskule o maloj zemlji, velikom uspjehu i današnjici u kojoj svi igraju nogomet. Jučer je hladno izjavio da ako ispadnemo od Danske da nismo napravili apsolutno ništa, da je bolje onda da smo se negdje kupali na moru svi skupa. :hail:

Ne znam zašto se toliko potcjenjuje Dance. Nisu izgubili utakmicu od 11.10.2016., na FIFA-inoj tablici prije prvenstva bili su 12. (mi 20.), čvrsta su i disciplinirana momčad, imaju tog Eriksena,....

I to što kažeš, još nismo lovili rezultat, a i to će se prije ili kasnije dogoditi.

Mislim, nisam pesimist, nikako, ali sad više ni jedna utakmica nije lagana.

• 1

#1005 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 28 June 2018 - 10:44

Izvini, nisam razumeo, da li se i ti slažeš da je trebao da krene na Mesija? :)

Govorio sam generalno o reakcijama golmana u odnosu na kretanje lopte i protivničkog igrača.

Konkretno kod ovog gola, ma kakvi...Mesi je sve vreme imao loptu pod kontrolom, Nigerijski golman je postavljen kako treba, nije on tu mogao mnogo osim da je izvanredan u reakciji, sto nije.

Da je bio visoko postavljen (izmedju 11 i 16) a to golmani danas slabo rade jer je katastrofalan trend u obuci mladih golmana, kod ovakvih akcija koje su ceste, sa ubacivanjem s polovine, vec na zacetku akcije imao bi kakvih takvih sansi da spreci sut ako ne bi napravio direktan penal.

Mada mislim da kod ove savrsene kontrole lopte Mesija nema nista od bacanja u noge, tu golmani nemaju nikakvu prednost.

Mesi je ocigledno bio u elementu, to je onaj dan kad se za nekog s pravom kaze da je "najbolji na svetu".

Edited by Janne240, 28 June 2018 - 10:52.

• 1