Jump to content


Photo
- - - - -

Rim 2018.


  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#46 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 16 May 2018 - 21:20

Šta bi sa Andersonom, što je predao?


Valjda zbog povrede butnog misica, tako sam razumio.
  • 0

#47 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 17 May 2018 - 07:39

Sapovalov mi je svojom predstavom sinoc znacajno skratio zivot, ali uprkos tome postao mi je omiljeni igrac od ove mlade generacije. Nisam ga mnogo gledao pre Rima, ali u ova dva meca me je bas impersionirao, zelja, volja, mentalna snaga i atraktivnost, sve za 10. E sad sto ne ume da reternira na drugi servis protivnika, sinoc je imao vise nevracenih lopti na drugi nego na prvi servis Hasea :krsta: i sto mu je smec gori od Novakovog se da oprostiti :)

 

Novak? Ne pamtim da sam u zivotu video mec u kome je neki igrac pobedio a da je igrao onako nesigurno i da su me sve lopte bile ultra plitke, na nivou rekreativca i to onog koji ne igra redovno. Onakav Novak protiv Rafe ne bi uzeo vise gemova nego sto je to Dzumhur uradio, ali sa onakvom igrom i nece doci do njega. Koliko je on stegnut i bez samopouzdanja to je za neki naucni rad i disertaciju na temu "Kako je mocni lav iznenada postao mis".

 

Da postoji kategorija broj drop sotova po mecu juce bi rekord u toj disciplini bio obooren jer su Sevastova i Krunicka koristile taj udarac naizmenicno u svakom drugom ili trecem poenu, nesto zaista retko vidjeno.

 

Venus je juce nakon svakog duzeg poena u trecem setu trebalo 2 pa ponekad i 3 minuta da povrati dah, imao sam utisak da ce svakog momenta da se onesvesti, ali ona je gurala dalje i nekako pobedila, ali mislim da ce danas kao posledica biti lagano pociscenja ko god da joj je protivnica.

 

I za kraj Sarapova, muci se iz meca u mec, tj iz poena u poen, ali borbenost na maksimumu, poradja pobede kao nekad. U njenim mecevima su prakticno zagarantovana 3 seta.


  • 1

#48 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 17 May 2018 - 14:08

Bedene okrenuo sa 5:0 i dobio drugi set protiv Carena.
  • 0

#49 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 May 2018 - 14:14

Da vidimo sta moze Sapke protiv Nadala na ovoj podlozi. Pretpostavljam da ce Nadal biti ekstra motivisan da ga samelje.


  • 0

#50 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 May 2018 - 15:04

Viskovicu je trebalo dva minuta da izvali tesku glupost - Sapovalovu oduzmite mogucnost da napada i to je potpuno drugi igrac. On bas ne zna da se brani.

 

Nije Sapovalov dobar kao Nadal ili nekad Simon u defanzivi, ali je jako solidan, igra iz stretcha i trka sa obe strane i dovoljno je brz da stigne mnogo stvari.


  • 0

#51 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 May 2018 - 15:20

Meni je ovaj momak the real NextGen #1.
U svakom pogledu...
  • 1

#52 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 17 May 2018 - 15:23

Mislim da barem za sada malo preterujete. Uzimace njemu Zverev meru uzduz i popreko, a verovatno i Tim .........................


  • 0

#53 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 May 2018 - 15:32

Kako je Nadal opravio servis!
  • 0

#54 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 17 May 2018 - 15:36

Tim nece sigurno, mozda ni na sljaci (iako je jasno da je sljaka najgora podloga Sapovalovu).

 

A i on i Zverev su dosta stariji od njega, pa ih ne bih svrstao u istu generaciju (Zverev i nekako, Tim nikako).

 

U svakom slucaju, od igraca koji su trenutno na turu, jedino je Nadal imao uspon brze i ranije od njega. Cak je i Djokovic imao sporiji uspon od njega - top 100 sa 18 godina i 2 meseca, Sapovalov sa 18 godina i 4 meseca.

 

Djokovic je usao u top 50 sa 19 godina i 1 mesec, a Sapovalov sa 18 godina i 6 meseci.

 

Top 20 Djokovic 19 godina i 5 meseci, Sapovalova deli jedan solidan turnir od toga sa 19 godina i 1 mesec.

 

Primera radi, Zverev je usao u top 20 sa 19 godina i 6 meseci.


Edited by McLeod, 17 May 2018 - 15:38.

  • 0

#55 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 17 May 2018 - 15:51

Čini mi se da je izgubio 2 poena na svoj servis... impresivno.
  • 0

#56 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 17 May 2018 - 16:26

Mislim da barem za sada malo preterujete. Uzimace njemu Zverev meru uzduz i popreko, a verovatno i Tim .........................

Tim ima 25 godina. To je Federerova sezona 2006! Ne znam dokle ce ga ljudi svrstavati u "mlade nade"


  • 0

#57 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 17 May 2018 - 17:24

Tim nece sigurno, mozda ni na sljaci (iako je jasno da je sljaka najgora podloga Sapovalovu).

 

A i on i Zverev su dosta stariji od njega, pa ih ne bih svrstao u istu generaciju (Zverev i nekako, Tim nikako).

 

U svakom slucaju, od igraca koji su trenutno na turu, jedino je Nadal imao uspon brze i ranije od njega. Cak je i Djokovic imao sporiji uspon od njega - top 100 sa 18 godina i 2 meseca, Sapovalov sa 18 godina i 4 meseca.

 

Djokovic je usao u top 50 sa 19 godina i 1 mesec, a Sapovalov sa 18 godina i 6 meseci.

 

Top 20 Djokovic 19 godina i 5 meseci, Sapovalova deli jedan solidan turnir od toga sa 19 godina i 1 mesec.

 

Primera radi, Zverev je usao u top 20 sa 19 godina i 6 meseci.

Svaka cast Shapovalovu, ali mozda uzeti u obzir i da drugi igraci nisu imali toliko povlascen polozaj tj toliko WC-a, to je sigurno pomoglo, sad treba videti kako ce se odvijati karijera, do sada je iskoriscavao pruzene prilike sasvim dobro ali dosta njih ih nije ni imalo


  • 0

#58 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 17 May 2018 - 17:41

Nemoj tako...bilo ih je koji su imali i više WC-a od Šapovalova pa im ništa nije pomoglo. 


  • 0

#59 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 17 May 2018 - 17:58

Nemoj tako...bilo ih je koji su imali i više WC-a od Šapovalova pa im ništa nije pomoglo. 

I to stoji sto jes jes - i napisala sam da ih je Sapovalov iskoristio sto takodje treba znati ali sad da se vidi na malo duze staze :)


Edited by ciao, 17 May 2018 - 17:59.

  • 0

#60 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 17 May 2018 - 18:24

Pih...provuče se Zverev nekako kroz ovaj drugi set. Inače odličan tenis bio u drugom setu. Prvi nisam gledao.


  • 0