Jump to content


Photo
- - - - -

Samohrani očevi i njihova deca


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#16 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 May 2018 - 12:05

Naravno da nisu, ali ti si na pragu senzacionalnog otkrica, sudeci po osudjivanju zena zbog odluke da izadju iz losheg braka umesto da trpe i cute, pa i da prepuste dete ocu, na njegovo insistiranje, shta ima tu loshe? Balkanski mushkarac je tako dizajniran, a pre svega vaspitavan da nije u stanju da se brine ni o sebi, a ne deci. Potvrdjeno lichnim iskustvom, ali sam shvatio i promenio se, koliko je to bilo moguce. Nije to chest sluchaj i uglavnom ostaju bezrazlozno narcisoidni, sujetni, dozivotno razmazeni i za zivot jedva funkcionalno sposobni. Zavisno od stepena sVrBizacije, putinizacije, navijachke manije, alkoholizma i ostalih poremecaja deca ce imati teshko detinjstvo, neki ce i postati psihopate naravno, ali vecina ce imati samo posledicu da liche na svog oca, shto je vec prilichno tragichno, samo po sebi.

Sve tacno, s tim sto ono "nije u stanju da se brine o sebi" obicno implicira (ne govorim o tebi) i ocekivanje da drzava brine o njemu, pa samim tim i podrsku najrazlicitijim etatistickim, socijalistickim i nacional-socijalistickim projektima, te ogorcen otpor spram slobodnog trzista koji je upravo posledica te infantilizacije. Sto ostaje cak i kad covek postane penzioner i alchajmerovac, sto se isto plasticno vidi na ovom forumu. 


  • 0

#17 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 May 2018 - 12:07

Ja mislim da je ovde neko Čotra bio, još pre nego što sam došao, Kinik bi možda znao...

 

Nešto kao Mile Ćurčić No.2.

Uzmi bilo koju permutaciju nickova koje pominjes i neces pogresiti; svi su podjednako bezvredni.


  • 0