Jump to content


Photo
- - - - -

9 meseci u Americi na J2 vizi, kako iskoristiti ?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#91 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 04 April 2018 - 18:37

Da si 15 godina ziveo u zapadnoj Evropi a studirao u Engleskoj vec bi ti konsultovao one koji se bave ovim stvarima profesionalno, ne bi gubio tvoje i nashe vreme ovde. Nemash 200-300 dolara ili ti zao da potroshish? :)

Edited by Denis Jasharevic, 04 April 2018 - 18:37.

  • 0

#92 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 18:40

Ne svrckam se po Novom Sadu nego sam dosao ovde za vreme ovih uskrsnjih praznika.

 

Novi Sad je moj rodni grad i odlicno znam prilike u njemu, narocito na trzistu nekretnina. I sam posedujem nekretnine u NS i nameravam i dalje da investiram jer je perspektivno trziste.

 

Studirao sam u Engleskoj i nemam shitty job i mogu skoro 95% da se opet vratim na njega ako napravim sabbatical od 9 meseci u Americi sto ce mi, guess what, biti plus u karijeri.

 

Jel imas jos neko pitanje u vezi mene, mog zivota, moje biografije i planova ?


  • 0

#93 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 04 April 2018 - 18:52

 

 

Jel imas jos neko pitanje u vezi mene, mog zivota, moje biografije i planova ?

 

Ne razumem zasto si toliko besan. Dosao si, izneo deo biografije, trazio savete, dobio neke i poceo da kritikujes i vredjas ljude koji su mislili da ti daju savete.

 

Ako zelis da preskocis nesto i mislis da ces biti nesto posebno kada sletis na neki aerodrom u Americi, onda bolje ni ne kreci. 

 

Ako zelis neki savet, pravi savet, nadji imigracionog advokata, potrudi se da bude nas, jer od americkih neces dobiti savet kako mozes da preskocis neki korak.

 

Za 9 meseci ces jedva sta uspeti, kratko je vreme.

 

Moj savet ti je da spustis loptu, jer u Americi mozes samo dobiti crveni karton sa takvim nastupima koje ovde imas, i to po kratkom postupku. Pocni da vezbas "thank you so much" i osmica osmeh. 


  • 1

#94 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 18:59

ni najmanje nisam besan, mirno i stalozeno odgovaram na sva pitanja, kao sto sam mirno i stalozeno postavljao pitanja.

 

Ako su svi Amerikanci kao vi, onda jbg, moze i crveni.


  • 0

#95 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 04 April 2018 - 19:17

ni najmanje nisam besan, mirno i stalozeno odgovaram na sva pitanja, kao sto sam mirno i stalozeno postavljao pitanja.

 

Ako su svi Amerikanci kao vi, onda jbg, moze i crveni.

 

Dobio si odgovore koliko je ko ovde znao, ali nisi bio zadovoljan njima i poceo da vredjas, i ne zaustavljas se u tome.  

 

Definitivno si na pogresnom mesto, valjda si ocekivao da ti ovde neko odobri zelenu kartu, radnu dozlvolu ili vec nesto... ne znam, ali glup i bahat ti je stav. 


  • 0

#96 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 19:26

hah gle,

 

vecina Amerikanaca, rodjenih Amerikanaca, dakle ljudi koji su rodjeni, odrasli, vaspitani i skolovali se u Americi, sa kojim sam imao prilike da se upoznam, a sa nekima sam ostao i prijatelj uglavnom su po mom skromnom misljenju bili blago arogantni. To je donekle i razumljivo s obzirom na znacaj zemlje iz koje dolaze. Bili su i blago paranoidni, mnogo oprezniji od Evropljana, ali u osnovi kad se osete na sigurnom vedri i otpimisticni, easy going people.

 

Medjutim nikada nisam sreo Amerikanca koji je cinican. Nekako mi se to ne uklapa u njihov imidz. A recimo vidis babyW tvoja primedba da kao evropski drzavljanin probama sa azilom nekako tako zvuci.

 

Sad ja ne znam, ali ti bolje znas...


  • 0

#97 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 04 April 2018 - 19:48

hah gle,

 

vecina Amerikanaca, rodjenih Amerikanaca, dakle ljudi koji su rodjeni, odrasli, vaspitani i skolovali se u Americi, sa kojim sam imao prilike da se upoznam, a sa nekima sam ostao i prijatelj uglavnom su po mom skromnom misljenju bili blago arogantni. To je donekle i razumljivo s obzirom na znacaj zemlje iz koje dolaze. Bili su i blago paranoidni, mnogo oprezniji od Evropljana, ali u osnovi kad se osete na sigurnom vedri i otpimisticni, easy going people.

 

Medjutim nikada nisam sreo Amerikanca koji je cinican. Nekako mi se to ne uklapa u njihov imidz. A recimo vidis babyW tvoja primedba da kao evropski drzavljanin probama sa azilom nekako tako zvuci.

 

Sad ja ne znam, ali ti bolje znas...

 

Moja primedba je na mestu, to sto tebi nista ne znaci je problem do tebe. Naravno da ima ljudi koji iz Evrope traze azil, recimo iz Srbije traze za gej ugrozenost, neko za human trafficking... milion razloga zasto ljudi traze azile u drugim dravama a nije rat.

 

Stavila sam ti link da pogledas oko viza, verovatno nisi utrosio ni sekund na to. Sve vise radnih viza ide na lutriju i svake godine ima tendenciju opadanja u davanju. Ako imas srece mozda bas tebe izvuku iz dzaka i dobijes papire, pre toga moras da nadjes nekog poslodavca koji je voljan da bas za tebe trazi vizu. 

 

Malo sednes pa mucnes i vidis da u Americi ima 300 miliona ljdui koji su zavrsili njihovu skolu i da je malo poslodavaca koji ce se gnjaviti i imati trosak oko tvojih papira. 

 

Posto si pun love, nekretnine i tako to, raspitaj se za investitorsku vizu... jer izgleda ti znas sve, samo ovde nas koji smo imali volju da ti pomognemo mlatis...

 

Enjoy!


  • 1

#98 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 19:57

i to sam se raspitao, ali nazalost za investitorsku vizu mi treba bar $500,000 sto jos uvek nemam. Mada, bih najsrecniji bio kad bi upravo tako mogao da se oprobam u USA.

 

Stavila sam ti link da pogledas oko viza, verovatno nisi utrosio ni sekund na to.

 

veruj mi ili ne ispale su mi oci od citanja o vizama jos i pre tvog linka. ja mislim da vec sanjama DHS dot gov.

 

Sve vise radnih viza ide na lutriju i svake godine ima tendenciju opadanja u davanju. Ako imas srece mozda bas tebe izvuku iz dzaka i dobijes papire, pre toga moras da nadjes nekog poslodavca koji je voljan da bas za tebe trazi vizu.

 

ovo mi bas nije jasno. Ne razumem sta hoces da kazes ? Neko aplicira sa poslodavcem za sponzorstvo za EB vizu, a oni kazu ne ne moze igraj lutriju ?! To ?


  • 0

#99 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 04 April 2018 - 20:05

 

 

ovo mi bas nije jasno. Ne razumem sta hoces da kazes ? Neko aplicira sa poslodavcem za sponzorstvo za EB vizu, a oni kazu ne ne moze igraj lutriju ?! To ?

 

Imaju odredjeni broj viza koji izdaju godisnje, ne daju svakom ko aplicira za vizu. 

Da bi sigurno dobio radnu vizu moras biti neki eskpert, doktor nauka, stracnjak... koji ne postoji vec u Americi, sve ostalo je lutrija. 

Kao sto ti je rekla Andja, ekonomista imas koliko hoces u Americi i mora jako debeo razlog da imaju zasto bi dobio ti prvo radno mesto, a zatim zasto tebi automatski da daju vizu. Mozda budes onaj od srecnika koji upadne u onih 50 hiljada koje izvuku te godine da dobije radnu vizu, a mozda ne. Sto i dalje ostaje kao sto sam ti napisala, vredi pokusati ako zelis da ostanes, jer ako ne probas neces znati... 

 

Da si kuvar, laske bi dosao do radne vize nego ekonomista... 


  • 1

#100 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 04 April 2018 - 20:19

Ne svrckam se po Novom Sadu nego sam dosao ovde za vreme ovih uskrsnjih praznika.

Novi Sad je moj rodni grad i odlicno znam prilike u njemu, narocito na trzistu nekretnina. I sam posedujem nekretnine u NS i nameravam i dalje da investiram jer je perspektivno trziste.

Studirao sam u Engleskoj i nemam shitty job i mogu skoro 95% da se opet vratim na njega ako napravim sabbatical od 9 meseci u Americi sto ce mi, guess what, biti plus u karijeri.

Jel imas jos neko pitanje u vezi mene, mog zivota, moje biografije i planova ?

Pa shta je drugar? tatata-ti-ra !

Svi vide da s tobom neshto nije u redu, samo ti mislish da smo mi svi ovde syebani :). To mi neshto poznato, Srbijica protiv svih!

Investirash u novosadske nekretnine, blizu si pola miliona, a necesh da investirash 200 kinti u karijeru, nego pitash na forumu? Pa si josh i vrlo nadrndan i nezadovoljan besplatnim servisom :), takve u USA obozavaju, narochito ovih dana ..... Xaxaxa

Edited by Denis Jasharevic, 04 April 2018 - 20:24.

  • 1

#101 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 April 2018 - 20:28

Najbolje ces da iskoristis J vizu da malo zivis u US, upoznas se sa okruzenjem i vidis da li stvarno zelis da tu provedes duze vreme ili zivot.

 

vize koje to mogu da omoguce zahtevaju barem par meseci rada pa i do par godina, neke cak i deceniju. Neki od nas ovde ce ti reci da vredi. Ali to je samo tvoja odluka. Nema precice koja nije ilegalna.

 

 

 

Mozda neki Amerikanac i ne bi dosao u Madjarsku ili Letoniju, ali sumnjam da je mnogo Evropljana bas ludo da ode u Montanu, Dakotu, Ajdaho ili neku slicnu vukojebinu ?

Pocinje da deluje da tebi US i ne bi odgovarala, malo neozbiljan pristup i mnogo arogancije. Ako si hteo da pitas za savet, onda se to radi na drugi nacin. A ako si samo hteo da se pohvalis uspesnom suprugom i to je moglo na bolji nacin....


  • 2

#102 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 20:59

ja sam isto uspesan kao i moja supruga jedino sto su se njoj bolje slozile kockice da ode u Ameriku. Mada i to je pitanje, jer ona ce ipak da rinta, a ja cu da trazim posao i ostvarujem poslovne kontakte koje ce mi kasnije obilato koristiti. Hodacu po eventima.

 

Cak razmisljam da se uopste i ne prijavljujem za EAD !


  • 0

#103 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 April 2018 - 21:02

 

Da si kuvar, laske bi dosao do radne vize nego ekonomista... 

Sto je za divno cudo savrseno tacno  :)

 

 

 

Malo sednes pa mucnes i vidis da u Americi ima 300 miliona ljdui koji su zavrsili njihovu skolu i da je malo poslodavaca koji ce se gnjaviti i imati trosak oko tvojih papira. 

 

 Stekla sam utisak da ima jedan od onih stavova o crvenom tepihu. Cak i ta ideja "na licu mesta" samo objasnjava nerazumevanje procesa.

Advokat ce to ispraviti, i par meseci u US, kad bude video kako funkcionise US sistem.


  • 2

#104 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 April 2018 - 21:06

ja sam isto uspesan kao i moja supruga jedino sto su se njoj bolje slozile kockice da ode u Ameriku. Mada i to je pitanje, jer ona ce ipak da rinta, a ja cu da trazim posao i ostvarujem poslovne kontakte koje ce mi kasnije obilato koristiti. Hodacu po eventima.

 

Cak razmisljam da se uopste i ne prijavljujem za EAD !

:rolleyes: ok, i veoma skroman....


  • 1

#105 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 04 April 2018 - 21:17

jeli a kako ste vas dve usle, jer daju ameri neku vizu za troll pakosne i zlobne babetine ?


  • 0