Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?


  • Please log in to reply
728 replies to this topic

#91 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 April 2018 - 17:49

Winston Churchill apparently: 

 

"...It is a matter of regret that due to the obsession of the present times people are distorting the superior religious and social values, but those who wish to preserve them with respect, we should appreciate them as well as help them. Sikhs do need our help for such a cause and we should give it happily. Those who know the Sikh history, know England's relationship with the Sikhs and are aware of the achievements of the Sikhs, they should persistently support the idea of relaxation to Sikhs to ride a motorbike with their turbans on, because it is their religious privilege."

Churchill, further added:

"...British people are highly indebted and obliged to for a long time. I know that within this century we needed their help twice and they did help us very well. As a result of their timely help, we are today able to live with honour, dignity, and independence. In the war, they fought and died for us, wearing the turbans. At that time we were not adamant that they should wear safety helmets because we knew that they are not going to wear them anyways and we would be deprived of their help. At that time due to our miserable and poor situation, we did not force it on them to wear safety helmets, why should we force it now? Rather, we should now respect their traditions and by granting this legitimate concession, win their applaud."


  • 0

#92 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 17:57

Winston Churchill apparently: 

 

"...It is a matter of regret that due to the obsession of the present times people are distorting the superior religious and social values, but those who wish to preserve them with respect, we should appreciate them as well as help them. Sikhs do need our help for such a cause and we should give it happily. Those who know the Sikh history, know England's relationship with the Sikhs and are aware of the achievements of the Sikhs, they should persistently support the idea of relaxation to Sikhs to ride a motorbike with their turbans on, because it is their religious privilege."

Churchill, further added:

"...British people are highly indebted and obliged to for a long time. I know that within this century we needed their help twice and they did help us very well. As a result of their timely help, we are today able to live with honour, dignity, and independence. In the war, they fought and died for us, wearing the turbans. At that time we were not adamant that they should wear safety helmets because we knew that they are not going to wear them anyways and we would be deprived of their help. At that time due to our miserable and poor situation, we did not force it on them to wear safety helmets, why should we force it now? Rather, we should now respect their traditions and by granting this legitimate concession, win their applaud."

 

Pa to i ja kazem, ko im je duzan neka plati ekstra cenu za njihovo soiguranje, a ne ja.

 

Ja niti znam ko su ti ljudi, niti su me zaduzili za bilo shta, a na kraju zabole me ekstremko za njih .......... samo se secam kao mali da su vazda pravili neka sranja i zvali smo ih ekstremni, to smo gledali na dnevniku,  raznosili se u vazduh, vozove, avione, ambasade, ubijali indijske premijere, nashu prijateljicu Indiru i sina joj valjda Radziva ...... ali odbijam da mi se nakalemi taj troshak na moju polisu ........

 

Nek im plati Churchill.


Edited by Denis Jasharevic, 01 April 2018 - 17:58.

  • 1

#93 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 01 April 2018 - 18:04

Liberali diskriminishu u tvoju korist, samo ti to josh ne shvatash zato shto nisi dovolj no progresivan. Videcesh, kad te deca vishe ne budu zvali ocem - bice ti mnogo bolje ...... opusti se, oni znaju kuda nas vode  

 

 

Pa ne pratim toliko ali tamo u Alberti NPD ima pokrajinsku vladu i ovo je bia njihova ideja. Sto je meni malo zbunjujuce - kog nas ovde u gradicu su i Green Party vise ekonomski konzervativni nego NPD.


Edited by nonick, 01 April 2018 - 18:06.

  • 0

#94 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 April 2018 - 18:09

Pa to i ja kazem, ko im je duzan neka plati ekstra cenu za njihovo soiguranje, a ne ja.

 

Ja niti znam ko su ti ljudi, niti su me zaduzili za bilo shta, a na kraju zabole me ekstremko za njih .......... samo se secam kao mali da su vazda pravili neka sranja i zvali smo ih ekstremni, to smo gledali na dnevniku,  raznosili se u vazduh, ubijali indijske premijere, nashu prijateljicu Indiru i sina joj valjda Radziva ...... ali odbijam da mi se nakalemi taj troshak na moju polisu ........

 

Nek im plati Churchill.

 

Mislim da nikad nisam vidio Sikha na motoru i da tu privilegiju izgleda jako slabo koriste ako uopste. Druga stvar, vjerovatno su u pitanju mopedi, a ne makina od 3000cc jer ipak nisu idioti.

 

Bice da je i trosak koji spominjes jako nizak, vjerovatno su centi u pitanju.

 

Naravno, imas pravo da se bunis iz principa ali mislim da nije vrijedno ni habanja tastature. :)


  • 0

#95 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 01 April 2018 - 18:11

Tacno. Zato sto fashizam, onakav kakav je praktikovan recimo u Musolinijevoj Italiji ili Frankovoj Spaniji, nije full-fledged totalitarni sistem (sto je priznavala i Hana Arendt, a i mnogi sociolozi i filozofi na levici, poput Habermasa). Nacizam je druga stvar. Fashizam moze da evoluira u nacizam, ali ne mora, moze da se reformise u pravcu korporativizma, pa i liberalizma, kao u Pinochetovom Chileu.

Sto ti odlicno znas, ali si se sad osetio prozvanim... ne znam bas zasto tacno.


Ovde si potpuno u pravo. Kod nas, a mislim i sirom sveta, ljudi poistovecuju fasizam i nacizam, iako se ne radi o identicnim ideologijama i razlike su evidentne. Musolinijeva Italija i Hitlerova Nemacka su bile drugacije ustrojene, znatnih razlika je bilo na ekonomskom planu, ali i na drustvenom.
Postoje znacajne razlike i u samim rezimima koji se oznacavaju kao fasisticki. Rezimi Musolinija, Franka, Horti Miklosa, Pinocea, jos nekih latinoamerickih diktatora, pa i kralja Aleksandra kod nas imaju znacajne razlike. Ja ipak nisam pristalica toga da se sve desnicarske diktature nazivaju fasistickim, iako je to u strucnim krugovima popularno. Tako i sa danasnjim pokretima koji flertuju sa fasizmom, jer otvorenih fasista naravno nema. Razlog za to su prevelike razlike u ideoloskom sklopu izmedju njih i ja skloniji tome da koristim izraz krajnja desnica nego fasisti. Naravno da je legitimno nazivati ih i fasistima ili neofasistima.
Sto se komunizma tice, u pravu si sto se tice zrtava, ali nisu samo zrtve ono sto karakterise komunizam. Mnogi komunisticki rezimi nisu uspeli da se iskazu u svoj svojoj destruktivnosti i broj zrtava koje su odneli se razlikuje od drzave do drzave. Ono sto je zajednicko svim komunistima je ideologija pljacke. Kao sto je danas uobicajeno sve ekstremno desne pokrete nazivati fasistima, ne vidim zasto to ne bi bio slucaj i sa ekstremno levim pokretima.
Meni je veci problem to sto se levicari danas nazivaju liberalima, i sto to postaje uobicajeno. Na taj nacin se kompromituje izraz koji oznacava slobodu i ideologija koja je bila zvezda vodilja u izgradnji modernog drustva. Jbt oni cak sami sebe nazivaju liberalima. To je mnogo veci problem nego nekog socijalistu nazvati komunistim, ili nekog nacionalistu fasistom.
  • 2

#96 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:11

Pa ne pratim toliko ali tamo u Alberti NPD ima pokrajinsku vladu i ovo je bia njihova ideja. Sto je meni malo zbunjujuce - kog nas ovde u gradicu su i Green Party vise ekonomski konzervativni nego NPD.

 

A shto se chudish? Pa nisu konzervativci srBska opozicija da drze tvrdoglavo poziciju "Rusija bliska srcu, Kosovo je Srbija, necemo u EU, necemo u NATO, necemo da dozvolimo da se vidi da smo svi saradnici DB-a"  :rotflmao: 

 

Pomeraju se ljudi tamo gde su glasovi ........ primorani na retardirane ustupke ........ inache ode Dzastin Dzihadi za dozivotnog, kao PingPong i Putin.


  • 0

#97 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:16

Mislim da nikad nisam vidio Sikha na motoru i da tu privilegiju izgleda jako slabo koriste ako uopste. Druga stvar, vjerovatno su u pitanju mopedi, a ne makina od 3000cc jer ipak nisu idioti.

 

Bice da je i trosak koji spominjes jako nizak, vjerovatno su centi u pitanju.

 

Naravno, imas pravo da se bunis iz principa ali mislim da nije vrijedno ni habanja tastature. :)

 

Nema nikakve shanse da izneverim princip da svi treba da budemo isti pred zakonom ....... i nigde vishe nego pred njim.

 

U pravu si da ovo ne bi bilo vredno habanja tastature da nije samo josh jedna od svakodnevnih idiotarija kojima nas liberali zasipaju otkad je dete postalo premijer. Jednostavno sam umoran kao i vecina gradjana ove zemlje ........ neshto otprilike kao jadni ljudi u Srbiji koji svaki dan moraju chitati kako su Dzibuti ili Palamudska ostrva povukli priznanje sbetog Kocoba ....... razumesh? Dokurchi!!!

 

EDIT: inache ovde voze Harley-Davidsone ........ neki kompleks od anglo-saksonskih vladara valjda, ne razumem se, niti me interesuje.


Edited by Denis Jasharevic, 01 April 2018 - 18:17.

  • 0

#98 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:21

Meni je veci problem to sto se levicari danas nazivaju liberalima, i sto to postaje uobicajeno. Na taj nacin se kompromituje izraz koji oznacava slobodu i ideologija koja je bila zvezda vodilja u izgradnji modernog drustva. Jbt oni cak sami sebe nazivaju liberalima. To je mnogo veci problem nego nekog socijalistu nazvati komunistim, ili nekog nacionalistu fasistom.

 

E, to je vec problem liberala .......  a oni ne samo da se ne distanciraju, nego im izuzetno drago shto se omasovljuju tom pogani i drushtvenim otpadom. Posle seru o populizmu  :rotflmao: .


  • 0

#99 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 April 2018 - 18:25

Nema nikakve shanse da izneverim princip da svi treba da budemo isti pred zakonom ....... i nigde vishe nego pred njim.

 

U pravu si da ovo ne bi bilo vredno habanja tastature da nije samo josh jedna od svakodnevnih idiotarija kojima nas liberali zasipaju otkad je dete postalo premijer. Jednostavno sam umoran kao i vecina gradjana ove zemlje ........ neshto otprilike kao jadni ljudi u Srbiji koji svaki dan moraju chitati kako su Dzibuti ili Palamudska ostrva povukli priznanje sbetog Kocoba ....... razumesh? Dokurchi!!!

 

EDIT: inache ovde voze Harley-Davidsone ........ neki kompleks od anglo-saksonskih vladara valjda, ne razumem se, niti me interesuje.

 

Jasan mi je tvoj stav, sve OK. :)

 

Mada, taj "princip da smo svi isti pred zakonom" je samo suplja fraza, jer uopste nismo isti pred zakonom. Neki mogu da kradu i lazu i varaju i otimaju nekaznjeno, pa i ubijaju, a nekim drugima se za ista (ne)djela slijede kazne 'po slovu zakona'.

 

Meni je ovo sa Sikhima donekle simpaticno, pravo da ti kazem. Nisam za ovo ranije znao i bas mi je drago da je tako. Ne da bih tebi isao uz dlaku, stvarno mi ni najmanje ne smeta.

 

Naravno, mislim na exempt koji imaju ovdje, ne ulazim koliko su brojni Sikh motoristi bez kacige u Kanadi, jer ne znam. :)


  • 0

#100 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 01 April 2018 - 18:29

. Druga stvar, vjerovatno su u pitanju mopedi, a ne makina od 3000cc jer ipak nisu idioti.

 

 

 

uglavnom u Kanadi se voze 400cc and up. A doticna grupa ne verujem da vozi ista ispod 650cc.


  • 0

#101 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:36

Jasan mi je tvoj stav, sve OK. :)

 

Mada, taj "princip da smo svi isti pred zakonom" je samo suplja fraza, jer uopste nismo isti pred zakonom. Neki mogu da kradu i lazu i varaju i otimaju nekaznjeno, pa i ubijaju, a nekim drugima se za ista (ne)djela slijede kazne 'po slovu zakona'.

 

Meni je ovo sa Sikhima donekle simpaticno, pravo da ti kazem. Nisam za ovo ranije znao i bas mi je drago da je tako. Ne da bih tebi isao uz dlaku, stvarno mi ni najmanje ne smeta.

 

Naravno, mislim na exempt koji imaju ovdje, ne ulazim koliko su brojni Sikh motoristi bez kacige u Kanadi, jer ne znam. :)

 

Ja ne ochekujem "savrsheno drushtvo", to ostavljam ovim neo-liberalima da ga naprave. Sve dok neka Martha Stewart, Wesley Snipes, O J Simpson ili Rod Blagojevich idu u zatvor to je upozorenje za ostale i to je maximum koji smo dostigli. Bolje nema, pa ako je vec tako ne treba gundjati vec eventualno pritiskati da se promeni na bolje.

 

kao neko ko dolazi iz zemlje gde se vidim i danas vozi bez kaciga i svestan kakve su povrede glave prilikom pada sa motora ........... samo teshkoj budali se ovo moze rachunati kao religiozna predusretljivost i ustupak. Da I'm ochigledno religija nije popila mozak trebalo bi da su sami svesni svoje retardiranosti.


Edited by Denis Jasharevic, 01 April 2018 - 19:07.

  • 0

#102 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 April 2018 - 18:38

uglavnom u Kanadi se voze 400cc and up. A doticna grupa ne verujem da vozi ista ispod 650cc.

 

Ma OK, sasvim je moguce da ta grupa zloupotrebljava privilegiju koju imaju iz nekog razloga. 

 

Meni se na momenat ucinilo simpaticno. :)


  • 0

#103 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:40

uglavnom u Kanadi se voze 400cc and up. A doticna grupa ne verujem da vozi ista ispod 650cc.

 

Protiv zakona, pred policijom ...... ali nema veze ...... boli ih qrac, moze im se ........ziveo liberalizam, komunizam, shtagod da je .....

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 01 April 2018 - 19:08.

  • 0

#104 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 April 2018 - 18:45

Ja ne ochekujem "savrsheno drushtvo", to ostavljam ovim neo-liberalima da ga naprave. Sve dok neka Maria Stewart, Wesley Snipes, O J Simpson ili Rod Blagojevich idu u zatvor to je upozorenje za ostale i to je maximum koji smo dostigli. Bolje nema, pa ako je vec tako ne treba gundjati vec eventualno pritiskati da se promeni na bolje.

 

kao neko ko dolazi iz zemlje gde se vidim i danas vozi bez kaciga i svestan kakve su povrede glave prilikom pada sa motora ........... samo teshkoj budali se ovo moze rachunati kao religiozna predusretljivost i ustupak. Da I'm ochigledno religija nije popila mozak trebalo bi da su sami svesni svoje retardiranosti.

 

Slazem se u potpunosti. 

 

Mene samo ne nervira toliko ako se neki Sikh smadrkne s motora i razbije lobanju u paramparcad. Koristio privilegiju. :D

 

Nego, ako uzmemo u obzir da je jedan Churchill lobirao da se Sikhi izuzmu iz zakona o kacigama, znaci to je bilo prije njegove smrti, 1965, a motori u to vrijeme nisu bili tako mocni kao danas, barem ne u UK te voznja bez kacige i nije bila tako opasna kao mozda danas. 


  • 0

#105 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 April 2018 - 18:45

Ovo je izabrani predsednik Nove Komunistichke Partije Kanade ......... naravno, religiozan ........ predaje zahtev da se retardima dozvoli da ne nose kacige ....... ako bi ovo neshto odluchivalo o Kanadi ili nekim nesrecnim sluchajem doshlo na vlast ......... iskreno ....... Majka Srbija me cheka rashirenih ruku u svoje naruchje ...... pokajnik sam dozivotni!

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 01 April 2018 - 18:48.

  • 0