Jump to content

Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?

• Please log in to reply
728 replies to this topic

#61 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 30 March 2018 - 13:16

Komesarsko religijski fanatizam se siri. Soc-multireligijska zajednica - Kanada.

Ovde sam na fence-u, zasto bi zabranili ludake da se voze 120kmh bez kacige, mislim samo sedni na motor i pici  :)

http://www.cbc.ca/ne...itoba-1.4599573

• 0

#62 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 30 March 2018 - 14:41

Realno, potpuno nebitna vest, samo da malo digne pretis nekim konzervama.
Za to vreme, kandidat konzervi Ford se potpuno pogubio, sa jedne strane kritikuje minimalno povecanie poreza za 10 % gradjana sa vecim primanjima , a onda se u drugim vestimapredstavlha kao Robin Hud bukvalno.
Prica nesto kako ce on da olaksa prodaju kanabisa, a njegova partija komesarski glasa protiv.

Ko ce njima da veruje nemam pojma.
  • 0

#63 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 March 2018 - 15:02

Za to vreme, kandidat konzervi Ford se potpuno pogubio, sa jedne strane kritikuje minimalno povecanie poreza za 10 % gradjana sa vecim primanjima , a onda se u drugim vestimapredstavlha kao Robin Hud bukvalno.
Prica nesto kako ce on da olaksa prodaju kanabisa, a njegova partija komesarski glasa protiv.

Ko ce njima da veruje nemam pojma.

Shto se mene tiche svaki izuzetak koji gradjane pravi neravnopravnim a sve zbog uvlachenja u bulju glasachima nije nebitna vest ..... danas je izuzetka turban, a sutra ce biti krvna osveta, ubijanje dece zbog chasti  ili sharija ili obrezivanje klitorisa.

Ono shto bi ti svakako prihvatio jer si video da se konji potkivaju pa si i ti digao nogu ...... shto meni naravno ne pada na pamet. Tj. kako bi ti sad izbudzio da budesh veci Ford i Kanadjanin od Douga Forda  :lol+: , a nije za iskljuchiti ni da bi mu ti oduzeo kanadsko drzavljanstvo jer nije pravo-slavan, tj. veran.  :rotflmao: 

Ja da sam hteo da emigriram u Avganistan ili neku Pundzabiju ne bih sigurno dolazio u hladnu Kanadu, pa bih zamolio da mi se krajolik ne menja, bode mi ochi, fotosenzitivan sam.  Shta je sa dushevnim bolima koje ja dozivljavam kada imam utisak da sam u Kandaharu ili Islamabadu, a ne bih ni u ludilu pozeleo da tamo budem?

Eto, ja ovde ne smem da pechem rakiju i okrecem prase na raznju ...... pa ako mi to smeta ........ karta u jednom pravcu je jeftinija od povratne.

• 0

#64 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 30 March 2018 - 15:28

Haha tuzna prica o dusevnim bolima.
Zema je fotosenzitivan u Torontu LMAO
Maler takoreci.
  • 0

#65 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 March 2018 - 15:28

...

Attached File  sikh helmet.jpg   59.34KB   3 downloads

...

• 0

#66 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 March 2018 - 15:43

Haha tuzna prica o dusevnim bolima.
Zema je fotosenzitivan u Torontu LMAO
Maler takoreci.

Ma nije to nishta strashno, nego shto je izgleda taj fotosenzitivizam masovna pojava, takoreci epidemija :lol+: ........ neshto od ove nedelje ...... 

Liberal approval rating drops to 44% as women, middle class look to Tories: Ipsos poll

Discontent with the Trudeau Liberals has grown to such a level that if a federal election were held tomorrow, the Conservatives would romp to a comfortable win.

That’s according to a new Ipsos poll that found the Liberals to be hemorrhaging support even among their target demographics, namely the middle class, women and millennials, with many progressives increasingly weighing up a vote for the NDP.

Overall, 56 per cent of the 1,003 Canadians surveyed for the poll said the Liberals have fallen short of expectations, with 60 per cent saying it’s time for them to make way for another federal party.

Only five per cent said the Trudeau government exceeded their expectations.

Roni suze liberalske .........  :wicked:

Edited by Denis Jasharevic, 30 March 2018 - 15:50.

• 0

#67 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 30 March 2018 - 16:43

NDP??? from bad to worst.

• 0

#68 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 30 March 2018 - 16:52

Eto, ja ovde ne smem da pechem rakiju i okrecem prase na raznju ...... pa ako mi to smeta ........ karta u jednom pravcu je jeftinija od povratne.

Au, kakva tamnica naroda. 

:lol+:

• 2

#69 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 March 2018 - 17:00

NDP??? from bad to worst.

Koliko sam razumeo shef partije, turban-guy, se ne pojavljuje u javnosti jer je skoro pazario Punjabi mladu pa se nema vremena za trivijalnosti ...... treba nadoknaditi izgubljeni sexy-time, shto bi rekao Borat ..... a ionako nema shta da kaze osim da bi uzeo pare od kanadskih porodica koje su bogatstvo sticale 300 godina i podelio onima shto nece da nose kacige dok voze motor jer bi im to nanelo dushevnu bol.

Edited by Denis Jasharevic, 30 March 2018 - 17:07.

• 0

#70 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 March 2018 - 17:15

Au, kakva tamnica naroda. 

:lol+:

To je interesantno da mi nishta nije smetalo u ovoj zemlji 20 godina i da mi zapravo tek sada pochinju ici neverovatno na milokliz samo oni kojima sve ovde smeta i koji bi hteli da ovo ovde bude isto kao "ono tamo", shto me naravno direktno ugrozava jer sam pobegao od onog tamo. Ne znam shto je nekima teshko shvatiti tako prostu stvar. a sve shto im srce ishte je samo 700-800 dolara daleko i prosechno 10 sati leta.

Edited by Denis Jasharevic, 30 March 2018 - 17:18.

• 0

#71 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 30 March 2018 - 18:51

Siki su u Velikoj Britaniji oslobođeni od obaveze da nose šlem na motoru još početkom sedamdesetih - onda kada je uopšte i donesen zakon o obaveznom šlemu.

Rezon je bio - ako su se u oba svetska rata izuzetno hrabro borili u britanskoj vojsci (i tamo bili oslobođeni obaveze da nose šlemove), zašto da ih država sada, u miru, maltretira oko šlemova za motore ...

Niko se nikada nije bunio oko tog izuzetka... Al to su "engleska posla".

Vidimo i kako im se to razbilo o glavu... propadoše kao narod™, ode im kultura i nacionalni identitet™, "ime u svetu"... Niko više ne zna ništa o Englezima... Ko još danas u svetu sluša muziku "Made in UK", ko još gleda filmove ili serije "Made in UK", ko još u svetu poziva UK bendove ili klasične orkestre, baletske grupe, na gostovanje... Nestadoše sa karte... nema ništa, kad jednom pustiš turbane, svuda turbani...

Edited by yossarian, 30 March 2018 - 19:00.

• 0

#72 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 30 March 2018 - 19:42

Siki su u Velikoj Britaniji oslobođeni od obaveze da nose šlem na motoru još početkom sedamdesetih - onda kada je uopšte i donesen zakon o obaveznom šlemu.

Rezon je bio - ako su se u oba svetska rata izuzetno hrabro borili u britanskoj vojsci (i tamo bili oslobođeni obaveze da nose šlemove), zašto da ih država sada, u miru, maltretira oko šlemova za motore ...

Niko se nikada nije bunio oko tog izuzetka... Al to su "engleska posla".

Vidimo i kako im se to razbilo o glavu... propadoše kao narod™, ode im kultura i nacionalni identitet™, "ime u svetu"... Niko više ne zna ništa o Englezima... Ko još danas u svetu sluša muziku "Made in UK", ko još gleda filmove ili serije "Made in UK", ko još u svetu poziva UK bendove ili klasične orkestre, baletske grupe, na gostovanje... Nestadoše sa karte... nema ništa, kad jednom pustiš turbane, svuda turbani...

Otkad znam za sebe boleo me je qrac za Sike, ekstremne ili ne. Nije to nikakva indiferentnost sa pozicija superiornosti, kao shto bi sveCki, a srBski, borci za pravdu protumachili, vec jednostavno nije me to primitivno kurchenje zanimalo, kao shto njih sasvim je logichno pretpostaviti, nije zanimalo moje srBsko-pagansko shljokanje i zdranje na groblju ili neki drugi "obichaji". Koga boli mahatma gandi (fateh singh) za obichaje lokalnih mesnih zajednica?

Mene zanima iskljuchivo ..... opet kazem, naglashavam, poDcrtavam, istichem ........... da li ce oni kao motorciklisti placate duplo vece osiguranje za njihov motorcikl nego ja koji nosim uredno, uvek, sertifikovani zashtitnik lobanje, zvani - kaciga..

Moj odgovor je bez konsultovanja google - NECE !!! Jer bi to izazvalo novu bol, dushevnu bol masnokosih turbasha koji shtede na shamponu.

Ko ce to da plati? Pa naravno ..... JA!!!

Ali ja vec placam oko 300 dolara mesechno shto nije nikako jeftino za moju neugrozenu pripadnost "beloj rasi" i korishcenje mojih "belih privilegija", shto je naravno iskonstruisani bullshit, jer je praktichno pitanje religiozne i nacinalne pripadnosti ZABRANJENO prilikom osiguranja motorcikla. Osiguravajuce kompanije prosechno naplacuju 1200 godishnje za osiguranje motorcikla u zemlji gde je sezona svega 4 meseca i to je nemoguce izbeci.

Povrede lobanje prilikom pada sa motorcikla su medju najgorim povredama koje homo sapiens moze doziveti. Vrlo chesto ostavljaju istog u stanju mozdane vegetacije za chiju brigu treba izdvojiti milione dolara do kraja njegovog, ionako kretenskog - bitisanja.

Iz nekog razloga njegov jebeni turban ga kvalifikuje za moj novchanik, a moja shajkacha za njegov novchanik - NE! 

Valjda zbog njegove iskazane "hrabrosti"?!?

Mene ochigledno diskvalifikuje moj razum.

Od svega je najjachi utisak da Kanadjani koji su primili delegaciju primitivaca koja trazi izuzece od zakona koji bi trebalo da vaze za sve gradjane  takodje nose neke narandzaste krpe na glavama, shto su videli od Dzastina Dzihadija, premijera ove nesrecne zemlje .......... on je ne skida osim u parlamentu .........  eto poserem im se u tu krpu. Obratiti paznju kako izgledaju Kanadjani kao da svi imaju down syndrome na slici. Oduvek sam se pitao zashto ljudi pristaju na to da izgledaju retardirano?!?  Jel to mnogo shto ja trazim svoje pravo da javno kazem da im se poserem na krpu? ne bi trebalo da bude, njih to nishta nece koshtati, a mene hoce. SHTO ZNACHI DA CU JA MOZDA MORATI DA ODUSTANEM OD SVOG HOBIJA ZBOG NECHIJEG PRIMITIVIZMA, A MENI SE TO NE SVIDJA, NISAM SE ZA TO BORIO, LJUT SAM I SPREMAN NA OSVETU.

Valjda imam pravo ........ I ja sam neka manjina ..... ako nishta drugo, manjina koja ima mozak.

Za neke koji podrzavaju ovo zavlachenje ruke u moj dzep nemam objashnjenja nego da su isto retardirani, ali u isto vreme upozorim da kradja nije legalna i da se kaznjava, kao I da ima mnogo nezadovoljnih chika koji su na kraju zivaca te da ce mi biti chast da saradjujemo jer nam je pun turban, shto najnoviji rezultati anketa "predizbornog raspolozenja" nedvosmisleno i pokazuju.

sikh-motorcycle-club.jpg?raw=1afp_10o7r6.jpg.size-custom-crop.1086x0.j

Edited by Denis Jasharevic, 30 March 2018 - 20:25.

• 2

#73 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 31 March 2018 - 03:05

. SHTO ZNACHI DA CU JA MOZDA MORATI DA ODUSTANEM OD SVOG HOBIJA ZBOG NECHIJEG PRIMITIVIZMA, A MENI SE TO NE SVIDJA, NISAM SE ZA TO BORIO, LJUT SAM I SPREMAN NA OSVETU.
]

Bitter ‘white’ man

Edit: ovi navodnici striktno za tebe i mene zemo, zemche.

Edited by Kido from Junkovac, 31 March 2018 - 03:26.

• 0

#74 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 31 March 2018 - 03:46

Otkad znam za sebe boleo me je qrac za Sike, ekstremne ili ne. Nije to nikakva indiferentnost sa pozicija superiornosti, kao shto bi sveCki, a srBski, borci za pravdu protumachili, vec jednostavno nije me to primitivno kurchenje zanimalo, kao shto njih sasvim je logichno pretpostaviti, nije zanimalo moje srBsko-pagansko shljokanje i zdranje na groblju ili neki drugi "obichaji". Koga boli mahatma gandi (fateh singh) za obichaje lokalnih mesnih zajednica?

......

Opisani primer je totalni idiotluk.

Samo, nisu bitni Sikhi nego i bilo koja druga religija ili mesna/nacionalna zajednica itd. Ako postoji zakon na nivou drzave (a ne samo lokalni propis), onda treba da vazi za sve.

Uz to, nije to pitanje manjine (Sikha) nego i vecina ponekad siluje pamet "ostalima". Kad je moje dete krenulo u skolu, popizdio sam videvsi da svaki sastanak PTA (parent-teacher association) pocinje molitvom - u javnoj/drzavnoj skoli! Jbg, ovo je jug USA i tzv. "bible belt" pa ima previse religioznih fanatika.

• 0

#75 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 March 2018 - 04:55

...

... uz to, nije to pitanje manjine ... nego i vecina ponekad siluje pamet "ostalima"...

... popizdio sam videvsi da svaki sastanak PTA (parent-teacher association) pocinje molitvom - u javnoj / drzavnoj skoli! ...

... jbg, ovo je jug USA i tzv. "bible belt" pa ima previse religioznih fanatika ...

I sta kazes - 'religiozih fanatika'?

Hm, zaboravio si na brigadirsko 'jutarnje postrojavanje / dnevne zapovesti / udarnistvo / prelaznu zastavicu'?

;)

...

• 0