Jump to content

Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?

• Please log in to reply
728 replies to this topic

#706 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 April 2019 - 14:35

Naravno da jeste diskriminacija i agresivni ateizam. Ovo nema veze sa dres kodom. Ako hoce da uvedu dres kod nek ga uvedu niko im ne brani, ali ocigledno nece, ovo je nesto sasvim drugo.

Ovo, naravno, jeste neshto drugo. I svi znamo shta je to drugo. Valjda nema potrebe ni napisati shta je to. Ali jeste i dress code :).

Par napomena ..... bivshi Liberali, danas poznatiji kao libtardi, su kao i u Ontariju, u Kvebeku doziveli teshki brodolom, katastrofalno izgubili izbore, a vladali su decenijama.

Novi premijer Kvebeka je vrlo direktan u svojim nastupima :). Poznat po predizbornom sloganu "In Quebec, this is how we live". Bash takva konstrukcija rechenice. Znachi ..... kome se svidja - svidja se, a kome se ne svidja ..... bujrum, razguli :), shto bi rekli braca Bosanci.

Po svim anketama, uprosecheno, 71 gradjanin Kvebeka podrzava ovaj zakon, a 29 ne podrzava.

Razdvojeno po simbolima i predmetima, najcheshce odevnim koji ukazuju na religijsku pripadnost ..... recimo svega 22 i 23 % su za uklanjanje/neprikazivanje krsteva i Davidovih Zvezda (koalicija socijalista i islamista), pa do burke koju podrzava svega nekih 9% (znachi komunisti i islamisti). Neshto vishe njih podrzava pravo Sika da nose noz. Kao i umereno zamotavanje Zena, bez zavese na ochima. Ne znam kako se to zove, niti me zanima, znam samo da postoji 3 nivoa zatucanosti.

Hocu reci ovo nije jedna od nepopularnih mera vlade, vec mera na koju se chekalo jako dugo vremena.

A sama vest je interesantna iz razloga shto libtardi podrzavaju islamizaciju, dok moglo bi se reci right wing vlada zaleze za sekularizam drzave. Znachi lud i zbunjen, ali samo jedna od posledica svetskog process libtardizacije, Koji srecom propada Kao mooda kroz pocepane gace.

Edited by Denis Jasharevic, 10 April 2019 - 14:45.

• 0

#707 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 10 April 2019 - 14:44

To da gazda odlucuje o svemu je mozda tacno u " kratkom pojasu izmedju Kraljevice i Karlobaga " na zapadu to odavno nije tako .

Ima vec par godina u Nemackoj zakon da u bordovima direktora 30 % mesta MORAJU da imaju zene .Hteo ti ne-hteo kao vlasnik firme,bilo da ima kvalifikovanih zena ili ne,bilo da ima muskih koji vise zasluzuju ta mesta,ti moras da zaposlis neku zenu samo zato sto je zena ... ili placas kaznu od 5 % godisnjeg prometa .Odose tamo gazdine zelje kroz prozor .

I nemoj pogresno da me shvatis,ja se apsolutno slazem da vlasnici treba da imaju suvereno pravo da upravljaju sa svojim kompanijama kako zele,ali to nazalost u ovo " pogresivno " i polit-korektno doba nije moguce .

• 2

#708 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 April 2019 - 14:53

Naravno da jeste diskriminacija i agresivni ateizam. Ovo nema veze sa dres kodom. Ako hoce da uvedu dres kod nek ga uvedu niko im ne brani, ali ocigledno nece, ovo je nesto sasvim drugo. 

Pa za sada nisi ponudio nijedan argument da to podrzi osim sto si par puta ponovio da je to agresivni ateizam.

Ne vidim kako je to agresivni ateizam, kad je drzava sekularna, pa bi onda i drzavne institucije trebale biti sekularne

• 0

#709 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 10 April 2019 - 16:07

To da gazda odlucuje o svemu je mozda tacno u " kratkom pojasu izmedju Kraljevice i Karlobaga " na zapadu to odavno nije tako .

Ima vec par godina u Nemackoj zakon da u bordovima direktora 30 % mesta MORAJU da imaju zene .Hteo ti ne-hteo kao vlasnik firme,bilo da ima kvalifikovanih zena ili ne,bilo da ima muskih koji vise zasluzuju ta mesta,ti moras da zaposlis neku zenu samo zato sto je zena ... ili placas kaznu od 5 % godisnjeg prometa .Odose tamo gazdine zelje kroz prozor .

I nemoj pogresno da me shvatis,ja se apsolutno slazem da vlasnici treba da imaju suvereno pravo da upravljaju sa svojim kompanijama kako zele,ali to nazalost u ovo " pogresivno " i polit-korektno doba nije moguce .

Ja o svemu govorim metaforički, pa tako i o Kraljevica - Karlobag, o čemu odavno znam manje nego o Zapadu.

Osobno, nemam predrasuda prema rasnim, spolnim ili religijskim uvjetima pri zapošljavanju. Ako žele, neka se maskiraju u automobile ili burke, neka mole 15 puta dnevno, nabavit ću im kosher ili halal hranu, neka nose krstače od 5 kg.

Jedino, neka puše vani, neka mole vani, neka jedu što hoće - svojih 1 h.

A muško-žensko-religiozne quote neću nikad u svojoj firmi poštovati, jer mi je stalo samo do stručnosti i efikasnosti. Ja nisam niti javna ustanova niti velika korporacija/dioničarstvo društvo.

Mojim bivšim gospodarima je svojevremeno najviše stalo do moje stručnosti i efikasnosti, no svejedno nisam smio biti neobrijan, neuredne frizure, a da se o nekakvim piercinzima ili nedajbože tetovažama i ne govori.

Howgh!

• 2

#710 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 April 2019 - 02:44

A muško-žensko-religiozne quote neću nikad u svojoj firmi poštovati, jer mi je stalo samo do stručnosti i efikasnosti. Ja nisam niti javna ustanova niti velika korporacija/dioničarstvo društvo.

Mojim bivšim gospodarima je svojevremeno najviše stalo do moje stručnosti i efikasnosti, no svejedno nisam smio biti neobrijan, neuredne frizure, a da se o nekakvim piercinzima ili nedajbože tetovažama i ne govori.

Howgh!

I to je poenta. Mora da postoji balans. Pa zamisli da mi danas neko odredi kvotu koliko zenskih moram da imam na visokim pozicijama, a ja sam zena. Pre vise godina smo imali tako zenu koja je tvrdila da smo je obisli za poziciju na osnovu sexualne diskriminacije  :lol+: htela je moju poziciju, mislim ne da mene smeni, nego sam se ja  pomerala na drugu i trazila moju zamenu. A nije uzela u obzir da je imala poor performance i da sam je zato obisla.

• 1

#711 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 15 April 2019 - 12:38

Denise sutra su provincijalni izbori u Alberti. Kakva je tvoja prognoza, da li ce liberali uspeti da osvoje 5% glasova? 

• 0

#712 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 15 April 2019 - 14:19

Denise sutra su provincijalni izbori u Alberti. Kakva je tvoja prognoza, da li ce liberali uspeti da osvoje 5% glasova?

Hoce, tu negde :), 3-4%. Ima i tamo transdzendera i pripadnika muslimanske veroispovesti. Kako je to nenormalno napisati, a eto .... tako je, zar ne? :D ujedinili su 2 smrtna neprijatelja, a izgubili sve ostale. Ako, dobro je to. Libtardizam je bolest.

Nisam iskreno upucen shta se dogadja u "kanadskom Teksasu" i kako su i zashto NDP (komunjare) doshli na vlast posle 40-50 godina neprikosnovene vlade konzervativaca.

Pretpostavljam da su niska cena nafte i posledichni brojni otkazi doveli do toga.

Ali, te komunjare obichno dodju na vlast 1 mandat I onda ljudi ukapiraju da su obichni lefticharski idioti, drumski pljachkashi, pa vrate konzervativce. Izgleda da ce tako biti i ovaj put.

Edited by Denis Jasharevic, 15 April 2019 - 22:08.

• 0

#713 Plavi Golub

Plavi Golub
  • Members
  • 136 posts

Posted 15 April 2019 - 17:18

Mislis da je to moraju doslo zbog toga da se uglave nesposobne osobe na mesta koja ne zasluzuju i pokupe neki politicki poeni?

Da li znas koliko je sposobnih osoba zaobidjeno samom cinjenicom da nisu odlucivale sposobnosti vec i skolonost da se zaposljavaju CC sebe?

Kako to zaposle zenu samo sto je zena? Upecaju prvu koja prodje ulicom, bez kvalifikacija i znanja da namaknu must have procente ili ode 5% prometa? Mora da profit odlazi zbog politicki korektno zaposlenih zena, nikako zbog poslovnih promasaja. 

Tebi je izgleda sve sto ne forsira tvoju sortu "politicki korektno". Da bi bilo sve slobodno i bez pritiska treba samo tebi slicni da rade posto ocigledno polazis od pretpostavke da je prethodno bilo "prirodno" stanje.

Nemoj da se sekiras te kvote sluze radi dekoracije, da prezentacija firme izgleda lepo, primaju iskljucivo one koji im trebaju ili koji sebe dobro prodaju.

A sto se nemackih zena tice izlozene su prilicnom socijalnom pritisku, a poreski sistem je tako napravljen da im pasivno agresivnim nacinom onemogucavaju da se svojim poslom bave ozbiljno. Amerika je keva za to.

However, some have argued that Germany’s maternity-leave system and the tax breaks for families are counterproductive. “When a company has a choice to hire a female or male, both 30, for the same job, they will invariably hire the male,” argues Mary Brunowsky.

Inace sam skoro citala o smeni zene cija je jedinica imala najvecu finansijsku dobit u celoj korporaciji. Rec je o paradrzavnoj evropskoj firmi. Dakle ni finansijski rezultat, ni prosiren posao nisu dovoljni.

Meni je ovo OK pod pretpostavkom da nema predrasuda o strucnosti i efikasnosti. Mada kad je mala firma u pitanju covek i prima onog ko mu odgovara trenutnom stanju inace ne moze da odrzi glavu iznad vode.

Resenje za ovo je da usluge pomoci u kuci i odbici od poreza budu takvi da ljudima omoguce da se normalno bave svojim poslom, a kako ce se oni privatno organizovati bi trebalo da je njihova stvar.

Edited by Plavi Golub, 15 April 2019 - 17:34.

• 0

#714 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 16 April 2019 - 18:30

Da pripomognem. Liberalna partija u Alberti nije faktor, ali tu je drugi tumor zvani NDP, koji je završio na vlasti zahvaljujući tome što su se Konzervativci zbog dugotrajnog primata mnogo opustili napravivši nekoliko krupnih grešaka (to je već zasebna tema). Sve su prilike da se večeras stvari vraćaju u "normalu" i NDP prelazi u opoziciju uz najverovatnije vrlo mizeran procenat glasova, pošto Konzervativci nastupaju ujedinjeni u jedan front...Iz razgovora sa ljudima (često sam u Alberti) odnos je na 20 ljudi 18 naginje ka Konzervama...Slabost mog uzorka je ta što se ja krećem u sredinama koje su ionako tradicionalno uporišta Konzervativaca, tako da ne znam kako stvari stoje u Calgariju, Edmontonu ili Red Deeru

Edited by Kolbas, 16 April 2019 - 18:50.

• 0

#715 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 17 April 2019 - 04:40

Prema očekivanju UCP osvaja komotnu većinu (glasanje još u toku), a NDP le ipak uspeo da predstavlja kakvu-takvu opoziciju zahvaljujući pre svega glasovima u Edmontonu, što je po meni ipak dobro radi kontrole vlasti...evo slušam kako jedina nada Liberala gosn. Khan kuka nad zlehudom sudbinom (Liberali su bukvalno nestali) ponavljajući standardnu mantru o "vrednostima"...Ovo je dobro i za moj Sask pošto će dve vlade ponovo moći da saradjuju normalno umesto da si guraju prst u oko kao što je bio slučaj dok je NDP vodio vladu...neka se pripremi drama teacher

• 0

#716 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2019 - 04:43

Evo, pre godinu dana sam postavio topik Kanada se vraca konzervatizmu. U medjuvremenu je konzervativna partija pokidala u tri najvaznije kanadske provincije, prvo Ontariju, a zatim Kvebeku i evo danas u Alberti.

Ovo vishe nisu pobede nego izivljavanje nad jadnim libtardima i pustanje vode za njima, plivaju libtardi kroz kanalizaciju.

Ostaje da proslavimo veliki poraz libtarda na oktobarskim federalnim izborima i to je kraj jedne retardirane politike koja je ochigledno uspela oko sebe da okupi debile, srecom u velikoj manjini.

Vi se secate da su se ovde javljali i neki skojevci, radni akcijashi i ljubitelji komunizma koji su se izlupetali, pa pobegli, ali dobro ……. ne zamerite, nemaju oni neke kontakte van kuca-pos'o-pos'o-kuca klasichne gastarbajterske sheme, a neinteligentni su i povodljivi.

• 1

#717 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2019 - 04:53

Prema očekivanju UCP osvaja komotnu većinu (glasanje još u toku), a NDP le ipak uspeo da predstavlja kakvu-takvu opoziciju zahvaljujući pre svega glasovima u Edmontonu, što je po meni ipak dobro radi kontrole vlasti...evo slušam kako jedina nada Liberala gosn. Khan kuka nad zlehudom sudbinom (Liberali su bukvalno nestali) ponavljajući standardnu mantru o "vrednostima"...Ovo je dobro i za moj Sask pošto će dve vlade ponovo moći da saradjuju normalno umesto da si guraju prst u oko kao što je bio slučaj dok je NDP vodio vladu...neka se pripremi drama teacher

Tako je, drama teacher je sledeci. Koliko vidim promashili smo u prognozama  :rotflmao: LIBERALI SU OSVOJILI ZA SADA 1,08% GLASOVA  :rotflmao:  :ajme:  :ajme:  :ajme:  :thumbs:, a ja sam im velikodushno dao 3-4%.

Dobre vesti, a posebno mi je drago da je moja procena oko povratka mladih ljudi zdravom razumu i bekstvo  od libtardiranih boleshchina bila sasvim tachna. Naime, izveshtaji sa glasanja po shkolama pokazuju da je tachno duplo vishe mladih dalo glas desnici i centru, nego usranoj levici.

Edited by Denis Jasharevic, 17 April 2019 - 05:04.

• 0

#718 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2019 - 04:58

Po svemu sudeci Ujedinjena Konzervativna Partija ce osvojiti 61 od 87 mesta u parlamentu.

Masakr.

• 0

#719 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2019 - 11:13

63 od 87 mesta zvanichno. Jason Kenney, premijer Alberte ...

• 0

#720 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 April 2019 - 11:39

...

Mogu da zamislim one amere koji su 'pobegli za Kanadu'.

:lol:

PS.

Odslusao citav govor - dooobar!

Normalno, nemoguce je zaokrenuti za 180 stepeni i naglo prekinuti sa starim, no lik iznosi konkretne cinjenice buducih akcija.

Ono oko nafte, Kvebeka i poslova mu je sjajno.

Covek samo moze da zali sto ovde ne postoji niko slican, sposoban da govori razlozno, bez pozivanja na sizofrenu naZiJonsku mitologiju.

...

Edited by Kinik, 17 April 2019 - 12:12.

• 1