Jump to content

Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?

• Please log in to reply
728 replies to this topic

#46 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 March 2018 - 10:53

Verovatno sam ja malo dramatizovao, nije da ljudi ovde ne prichaju o politici, prichaju, medjutim, imam utisak kao da prichaju o nekoj drugoj zemlji, recimo Novom Zelandu, a ne o svojoj  :lol+: , fali mi ta ostrashcenost  :D . Praktichno ne deshava se apsolutno nishta, nema balvan barikada kao kod HB-a :wicked: , ali ja otprilike pizdim shto znam da Kanada moze mnogo bolje kada bi neko sposoban bio premijer i odabrao vladu po jedinom kriterijumu kvaliteta kandidata, a ne diskriminishuci po rasnoj, verskoj i polnoj osnovi.   :thumbs: Da, upravo to radi nash Justinko.

Voleo bih da chujem i ostale forumashe Kanadjane, jasno mi je da placam cenu zivota u gradu kakav je Toronto, koji postaje prilichno skup, josh uvek podnoshljivo u odnosu na London recimo ili New York, ali se oseca tendencija prikljuchivanja tom ludilu ...... pochecu da gundjam kao Danica Chvorovic kad se vrati iz samoposluge ....... treba mi neko kao Ilija da mi kaze "Sunce ti zarko, ceo svet trpi i cuti, samo ti zvocash"  :rotflmao:

Odlicno je da je pokrenut topik o Kanadi, ja bas sa uzivanjem pratim. Kuda idu Rusija i USA mogu procitati i u dnevnim novinama, o Kanadi bas i nema vijesti. Vjerovatno promjena rijeci u himni nije imalo nekog internacionalnog odjeka. :D

Meni je Kanada uvijek bila draga zemlja, zelja mi je da posjetim jednog dana, a ako ovi totalno odluce da razjebu ovdje, sjedam na prvi izbjeglicki brod za Newfoundland. :)

• 1

#47 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 March 2018 - 11:00

Zao mi je da kazem, ali HB vi ste na@#$% sa Brexitom. Mislim bez brige - UK je i dalje to sto jeste, ali nije ono sto je bila pre 5-10 godina.

Ovdje je za sad podnosljivo, ne osjecam (jos) nikakve promjene jos ali do mene ce svakako zadnje doci. London je kao druga drzava u odnosu na ostatak UK.

Mozda treba poraditi na ostamostaljenju i proglasiti neku LAO?  :lol+:

Taman mi veliko stablo jabuke pada, posluzice za jednu dobru barikadu preko M1, na ulazu preko M25! 

• 0

#48 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 22 March 2018 - 14:48

Odlicno je da je pokrenut topik o Kanadi, ja bas sa uzivanjem pratim. Kuda idu Rusija i USA mogu procitati i u dnevnim novinama, o Kanadi bas i nema vijesti. Vjerovatno promjena rijeci u himni nije imalo nekog internacionalnog odjeka. :D

Meni je Kanada uvijek bila draga zemlja, zelja mi je da posjetim jednog dana, a ako ovi totalno odluce da razjebu ovdje, sjedam na prvi izbjeglicki brod za Newfoundland. :)

Pa ne moze Kanada da ostane ostrvo nazalost. Ako ovaj rusilacki talas populizma osteti UK I USA onda ce I kanadski konzervativci da postanu populisti I povuku sve udesno.

Kad dodju na vlast za dve godine, nece to biti oni umereni Harperovi konzervativci, nego ko zna dokle ce sve ovo da stigne.

• 0

#49 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 March 2018 - 15:54

...

... ako ovaj rusilacki talas populizma osteti ...

Pa gde ces veci 'rusilacki talas populizma' od propalog, leftistickog?

;)

...

• 0

#50 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 22 March 2018 - 17:02

I cried when they shot John Lennon 

Tears ran down my spine 

And I cried when I saw "JFK" 

As if I'd lost a father of mine 

But Malcom-X and Ice-T had it coming 

They got what they asked for this time 

[Chorus:] So love me, love me, love me,  I'm a liberal 

I go to pro-choice rallies 

Recycle my cans and jars 

I'll honk if you love the Dead 

Hope those funny Grunge bands become stars 

But don't talk about revolution 

That's going a little bit to far 

I cheered when Clinton was chosen 

My faith in the system reborn 

I'll do anything to save our schools 

If my taxes ain't too much more 

And I love Blacks and Gays and Latinos 

As long as they don't move next door 

I tako dalje...

:)

• 1

#51 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 22 March 2018 - 19:52

https://www.msn.com/...ocid=spartanntp

konzerve u poslednjem trenutku pokusavaju da sprece legalizaciju kanabisa.

Naravno, kod njih se ne zna ko pije ko placa, 

lazu u kampanji za pokrajinske,

onaj lik Ford bi kao olabavio regulative,

ali znamo gde je konzervama srce.

Edited by Kido from Junkovac, 22 March 2018 - 19:53.

• 0

#52 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 March 2018 - 20:16

...

Hebes ti tu politicku opciju koja spas vidi u 'travi'.

:lol+:

Tek to je cist populizam, podilazenje jednoj subkulturnoj manjini koju ce vecina glatko preglasati.

...

• 0

#53 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 March 2018 - 21:06

https://www.msn.com/...ocid=spartanntp

konzerve u poslednjem trenutku pokusavaju da sprece legalizaciju kanabisa.

Naravno, kod njih se ne zna ko pije ko placa, 

lazu u kampanji za pokrajinske,

onaj lik Ford bi kao olabavio regulative,

ali znamo gde je konzervama srce.

Svi lazu, samo Hillary ​ .... Dzastinka Trudovic pozrtvovano podmece svoje razdrljene, gender-neutralne grudi pred konzervativne smrtonosne rafale. Izgleda da mu nije ostalo nishta drugo nego da vadi propali rejting kod onih kojima je najvaznije "da ih boli Dzastin" za sve, kad se napushU. Pa ne bi to bio prvi propali liberalni "projekat", vec samo jedan u nizu. Znachi nije vishe Justijanov deficit 130, nego 140 milijardi dolara?!? Svaki dan neku grdnu shtetu napravi.

Ti Mali Perice panichno upozoravash "shta cemo ako dodju konzervativci"!!! Pa tvoje  detinjstvo je, da te podsetim, proteklo u konzervatizmu February 6, 2006, to November 4, 2015, samo si poslednje dve 1/2 godine puberteta proveo u "liberalizmu". Jesi bio gladan, jesu ti roditelje odveli u logor, shta se tachno tragichno desilo u ovoj dalekoj, ali neprijateljskoj zemlji, a da ja propustih da vidim/dozivim?

​Shto bi rek'o Kinik ....... samo leftistichko "vriskanje i vatriranje", takozvano "peoplekind" ili "He-She-Ze" ludilo. 

Edited by Denis Jasharevic, 22 March 2018 - 21:08.

• 2

#54 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 22 March 2018 - 21:45

Ti Mali Perice panichno upozoravash "shta cemo ako dodju konzervativci"!!! Pa tvoje  detinjstvo je, da te podsetim, proteklo u konzervatizmu February 6, 2006, to November 4, 2015, samo si poslednje dve 1/2 godine puberteta proveo u "liberalizmu". Jesi bio gladan, jesu ti roditelje odveli u logor, shta se tachno tragichno desilo u ovoj dalekoj, ali neprijateljskoj zemlji, a da ja propustih da vidim/dozivim?

Desila se jedna globalna kriza, tokom koje kao drzava nismo imali nikakvu reakciju, nego se ljudi potuljili,

morao si rukama da im razvlacis usne u osmeh.

Samo se pricalo o gubitku poslova.

Kasnije o burkama I ostalim slicnim pitanjima.

Meni se nista tragicno nije desilo, kao sto mi se nista nece desiti ni kad konzerve ponovo uzmu vlas.

Ali samo pod uslovom da vode politiku slicnu Harperovoj, on je bio relativno ok.

Ukoliko skrenu vise desno, onda ne znam kakve napetosti mogu da izazovu, ne bih da proveravam.

I ako vec hoces licno, tvoj stil sve vise klizi ka nacinu pisanja I razmisljanja koji vidimo od nekih drugih postera,

kao da si kopirao cele recenice. Sve manje si autentican.

Dok citam pitam se sta si uradio sa dws-om ?

• 0

#55 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 March 2018 - 00:41

Desila se jedna globalna kriza, tokom koje kao drzava nismo imali nikakvu reakciju, nego se ljudi potuljili,

morao si rukama da im razvlacis usne u osmeh.

Samo se pricalo o gubitku poslova.

Kasnije o burkama I ostalim slicnim pitanjima.

Meni se nista tragicno nije desilo, kao sto mi se nista nece desiti ni kad konzerve ponovo uzmu vlas.

Ali samo pod uslovom da vode politiku slicnu Harperovoj, on je bio relativno ok.

Ukoliko skrenu vise desno, onda ne znam kakve napetosti mogu da izazovu, ne bih da proveravam.

I ako vec hoces licno, tvoj stil sve vise klizi ka nacinu pisanja I razmisljanja koji vidimo od nekih drugih postera,

kao da si kopirao cele recenice. Sve manje si autentican.

Dok citam pitam se sta si uradio sa dws-om ?

Ma pusti mene, ochigledno si ti iz nekog razloga pomislio, mada zaista ne znam na osnovu chega, da sam ja neki burka-ljubac i da bih uradio sve za partiju i ideologiju :frust: , a ja samo koristim slobodu govora (na forumu) :wicked: i biram politichke proizvode na "slobodnom politichkom trzishtu" :wicked:  koji su mi u datom trenutku prihvatljiviji, na osnovu lichnih afiniteta, a da se ne lazemo i interesa i to je sve ........ za to smo se valjda i "borili", ali eto, neki od vas zaboravili ...... nikakve promene nisam doziveo, taman posla skrenuo u levo, kao neki od vas, to nikad, pa toga sam se gadio od kada znam za sebe.

Ja bih tebe josh jednom zamolio da odustanesh od "vatriranja i vriskanja" jer po ko zna koji put se zalecesh, udarish glavom u zid, pa sam posle ja odgovoran za to, shto je suludo, a i ne doprinosi kvalitetu foruma.

Tako i ovog puta ...... umesto samo da si sachekao 6 sati morao si da se izletish sa "zli konzervativci ce sprechiti legalizaciju kanabisa" ....... a oni galasali ZA i predlog je proshao drugo chitanje, krajnja odluka, gotovo sigurno pozitivna 7. juna, taman pred zakazanu legalizaciju 1. jula.

According to a plan approved by all groups in the Senate, including the Conservatives, senators would reach a final vote on the bill by June 7

A na kraju, chak i da su bili protiv ........ ne vidim nikakvu tragediju, nije me legalizacija sprechila da uzivam ni pre, pa nece ni posle, a i ti ljudi su izabrani od nekoga da ih predstavljaju, no ...... to se ochigledno kosi sa tvojim stavom koji iritira da si ti sada pripadnik neke vishe, liberalne kaste. 

Edited by Denis Jasharevic, 23 March 2018 - 01:18.

• 0

#56 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 23 March 2018 - 03:01

""

... i da bih uradio sve za partiju i ideologiju :frust: , a ja samo koristim slobodu govora (na forumu) :wicked: i biram politichke proizvode na "slobodnom politichkom trzishtu" :wicked: koji su mi u datom trenutku prihvatljiviji, na osnovu lichnih afiniteta, a da se ne lazemo i interesa i to je sve .
....

Ja bih tebe josh jednom zamolio da odustanesh od "vatriranja i vriskanja" jer po ko zna koji put se zalecesh, udarish glavom u zid, pa sam posle ja odgovoran za to, shto je suludo, a i ne doprinosi kvalitetu foruma.

""

Ovo prvo tvoja stvar, da li je politika pijaca ili ne.

Ovo drugo ne znam zaista da li mozes da potpises, mislim, da li imas autorska prava.

+
OK, glasali su za, ali su prethodno bacili zisku, zauzimaju malo poziciju i cekace kao zapete puske 1 jul.
Problem je sto ni sami ne znaju kako da tretiraju ovo pitanje i strategiju ce praviti u hodu.

Edit: ma ne, izgleda da su ipak glasali protiv, svi do jednog.

Edited by Kido from Junkovac, 23 March 2018 - 12:40.

• 0

#57 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 March 2018 - 19:49

Ovo prvo tvoja stvar, da li je politika pijaca ili ne.

Ovo drugo ne znam zaista da li mozes da potpises, mislim, da li imas autorska prava.

+
OK, glasali su za, ali su prethodno bacili zisku, zauzimaju malo poziciju i cekace kao zapete puske 1 jul.
Problem je sto ni sami ne znaju kako da tretiraju ovo pitanje i strategiju ce praviti u hodu.

Edit: ma ne, izgleda da su ipak glasali protiv, svi do jednog.

Nego shta je nego pijaca. Ponuda I potraznja. Pijaca je odlichna stvar, samo ti to povezujesh sa nekim seljashtvom i Srbijom, inache su pijace do yaya. Shto bi rekli branioci Kine ovde na forumu "slobodna trgovina"! Shta ima lepshe od toga? Pijaca nam svima treba.

Evo, Justin Jihadi poranio, izneo na pijacu robu ......... paznja prema islamskim teroristima, da se strogo vodi raCuna da se sluchajno mentalno ne uznemire, a ako se i desi da im se napishe chek na 10 miliona.

Cena robe ...... 1 glas.

I ja to necu da kupim ...... normalno, ne treba mi to ni za qrac.

Ovi drugi kazu odma' u tvroza i da nikada ne izadju jer mogu nekoga ubiti na ulici, sabveju, shkoli ..... pijaci.

I ja odma' platim 1 glas, jer mi to treba, to je roba koju trazim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Problem je shto vrlo chesto nemash pojma o chemu prichash, zapravo uvek ti se to deshava.

Pogledaj sastav senata pa cesh videti da konzervativci u njemu imaju 33 mesta, a da je glasova protiv bilo 29  :rotflmao: , znachi sve i da su svi koji su bili protiv, a tu ima 50 nezavisnih senator koji ne pripadaju i odbijaju da se affiliate sa bilo kojom partijom - konzervativci, opet ti fali chetvoro ........

I opet lupetash ....... juche su dvojica konzervativaca pred novinarima izjavili kako ce glasati ZA. 

Ne pokushavaj te "liberalne" fore sa pijace  :wicked: ........ nece ti to niko kupiti.

Edited by Denis Jasharevic, 23 March 2018 - 19:56.

• 1

#58 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 March 2018 - 21:41

NY Times ne moze da shvati da ce gradjani Kanade izabrati konzervativnog premijera Ontarija? Veliki chlanak posvecen Trampizaciji Kanade! 

Pisao kanadski komunista ..... pardon, kolumnista.  :wicked: 

Zena ima 12% podrshke  :rotflmao: ........ malo vishe od Chede Jovanovica u Srbiji  :lol+: 

Znachi, kanadski izbori pochinju iz Hillary-Obama shtabova?!? Valja se zauzeti za brata Justina Jihadija. Ista shkola, besprekorne debilne drzavno-administrativno-komunistichke karijere.

• 1

#59 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 March 2018 - 01:01

Mislim da iz ove panel diskusije shto je danas ishla na CTV mozete videti kako sam vam briljantno preneo atmosferu u Kanadi kao vash stalni dopisnik :lol+:  ......... dakle mozete se uveriti u sve vec recheno ...... jedino sam preskochio razliku izmedju zena i mushkaraca jer sam vec jednom odlezao ban od 7 dana zbog mansplaining , sexizma i ostalih liberalnih dzirlo-qraca-palaca ...... no, to nije trebalo ni posebno naglasiti, Jihadi je iz nekog razloga ovakav kakav jeste - imitacija mushkarca - ochigledno popularan medju glasachicama.

Edited by Denis Jasharevic, 26 March 2018 - 01:07.

• 0

#60 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 26 March 2018 - 03:00

Ne znam zasto ti toliko smeta taj covek? Sta ti je ucinio? A to da promovises sexizam - to se da primetiti: samo su ti zenske u glavi, kao da se ceo zivot vrti samo oko toga?! Kao da nema nekoh drugoh stvari u zivotu kojima covek moze da ispuni svoje slobodno vreme i zadovoljstvo.
Kao onaj Trump, sto zna samo da spiska ocev novac na americke starlete.
  • 1