Jump to content


Photo
- - - - -

Kanada se vraca konzervatizmu?


  • Please log in to reply
728 replies to this topic

#361 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2018 - 20:27

Mislio sam da se barem ponekad saltaju izrazi i izbjegne monotonija. 'Libtard' se trosi kao proverbijalni 'kachamak'. Dosadilo.

mozda bi moglo da se uvede novi izraz libollocks Ne zamerite na pesnickoj slobodi.

Recimo libollock


  • 0

#362 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 18 September 2018 - 21:20

Sjajne drzave za poredjenje.  :rotflmao: Shpanija evropski rekorder po nezaposlenosti vec decenijama i meksichka-kartel drzava. Oni su se zaista "vratili ljevici"  :lol+:, nisu dalje od nje ni mrdnuli.

 

Ovo nije topik o Meksiku i Shpaniji. Otvori ga pa tamo drobi.

 

Ja nishta ne chekam, konzervativci su vec pobedili nenadjebivo pre 3 meseca u glavnoj i najvaznijoj kanadskoj provinciji Ontariju, stabilna, vecinska vlada, a sledece godine ce samo nastaviti da vladaju Kanadom kao i od 2006 do 2015 shto su.

 

Mladi, retardirani Liberal je samo nakratko zbunio glasachko telo, ali je svojom izrazitom maloumnoshcu sjebao svoju partiju za narednih 30 godina.

Pa oni nisu osvojili dovoljno mesta da osnuju poslanichki klub na ovim izborima  :rotflmao: , sirochici. Ko ce glasati za ljubitelja dzihada i terorizma? Samo socijalni sluchajevi i poneki forumash  :wicked: Iz Srbije. Chuvari prangijinih kutija na izborima u konzulatu , gde od 30 hiljada srpskih drzavljana u Torontu glasa njih 120.

 

Cekas, cekas, kao drugi dolazak Isusa kad ces konacno doziviti spasenje. I ne samo to, svako normalan bi prije zivio u civilizovanoj Spaniji nego u toj hladnoj kanadskoj vukojebini medju medvjedima. To samo potvrdjuje koliko je vas nekoliko politicki radikalizovano, i koliko ste zapravo udaljeni od realnosti.

 

BTW, a sta ako ne dodje Isus po drugi put? Sta onda? :wicked:


  • 0

#363 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 September 2018 - 21:25

Cekas, cekas, kao drugi dolazak Isusa kad ces konacno doziviti spasenje. I ne samo to, svako normalan bi prije zivio u civilizovanoj Spaniji nego u toj hladnoj kanadskoj vukojebini medju medvjedima. To samo potvrdjuje koliko je vas nekoliko politicki radikalizovano, i koliko ste zapravo udaljeni od realnosti.

 

BTW, a sta ako ne dodje Isus po drugi put? Sta onda? :wicked:

Ne brini tu sam. Pokaj se!


  • 0

#364 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 18 September 2018 - 21:31

Ne brini tu sam. Pokaj se!

 

Da znas da ti ta izjava pristaje.


  • 0

#365 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 September 2018 - 22:58

 

 

BTW, a sta ako ne dodje Isus po drugi put? Sta onda? :wicked:

 

Nemam pojma shta trabunjash, kakav Isus?!? Bulaznish …… opet ti nije dobro?

 

Ovo je topik o Kanadi. Imash neshto da kazesh uvezi Kanade ili samo po obichaju komunjarski shpijash i proganjash ljude po forumu? 

 

Btw. ovoga u "necivilizovanoj" Kanadi nema ……

 

 

670201-spain-dictator-salute.jpg?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 19 September 2018 - 00:05.

  • 0

#366 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 September 2018 - 23:41

...

 

Mala digresija.

 

Nesto se mnogo bila nadigla dreka kako ce izmestiti 'kaudilja' iz onog njegovog mauzoleja u 'Dolini palih' i time doprineti 'pomirenju'.

Samo mi nije jasno kako ce im poci za rukom da razdvoje kosti svih koje je tamo sahranio 'kaudiljo' - nakupivsi po spaniji kosti izginulih - i levicara, i komunista i anarhista i frankista.

B-)

 

...


  • 0

#367 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 19 September 2018 - 02:40

 svako normalan bi prije zivio u civilizovanoj Spaniji nego u toj hladnoj kanadskoj vukojebini medju medvjedima. 

Izvinjenje za upad - ali stvarno  :lol+:


  • 0

#368 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 September 2018 - 03:14

Debila ne pita niko nishta ali on nastavlja da izigrava svetskog lidera ....... posle vodjenja anti-indijskih terorista sa sobom na put po Indiji  :frust:  :frust:  :frust: , sranja sa USA i gotovo raskida dilopmatskih odnosa sa Saudijom kreten napada Kinu ……. do sada je prouzrokovao desetine milijardi dolara shtete, srlja kao june …… moze li se libtard zaustaviti i kako? A ova glupacha ministarka kaze ako se Amerika umorila od vodjenja sveta Kanada je spremna da preuzme ulogu …… mislim, ona ne moze da sachuva 3 ovce, ne znam kako zamishlja da vodi svet, ali valjda kad si libtardiran nemash osecaj za realnost. shta li?

 

Canada calls out China for treatment of Uighur minorities

"Every single time I sit down with any world leader, but particularly ones where there are human rights concerns, I bring up human rights," Prime Minister Justin Trudeau said on the sidelines of the United Nations General Assembly.

 

Imam utisak da su I face promenili, meni ovo izgleda kao Down Syndrom …

 

 

AAADMs5.jpg?raw=1


Edited by Denis Jasharevic, 26 September 2018 - 03:15.

  • 0

#369 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 September 2018 - 17:15

Hoce da ocuvaju nase dostojantsvo. Sta postade od nekad zdrave partije centra.


  • 0

#370 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 September 2018 - 19:10

Hoce da ocuvaju nase dostojantsvo. Sta postade od nekad zdrave partije centra.


Bolest.
  • 0

#371 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 28 September 2018 - 04:38

Chudo nevidjeno. Najlibtardiraniji kanadski magazin se pita da li je Donald Trump ipak u pravu  :rotflmao:

 

 

 

CaptureLibtardinka.JPG?raw=1

 

 

:s_d: 


  • 0

#372 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 28 September 2018 - 04:45

Umoran od libtardirane kanadske pregovarachke maloumne skupine u obliku delegacije koja ne zna shta hoce, predsednik Sjedinjenih Americhkih Drzava je danas zvanichno odjebao i njih i pregovore. NAFTA je crkla. 


  • 0

#373 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 30 September 2018 - 17:42

...

Ne shvatam kakve veze prvo, ima Kanada sa ovim topikom, drugo, josh manje shvatam kakve veze ima jedan psihopata od pre 30 godina sa situacijom u Kanadi, trece, to je Kvebek, za mene nepoznanica i "druga drzava".

...

 

...
Koliko je meni poznato Kvebek je jos uvek deo Kanade. Cime se manifestuje prakticno taj patoloski nivo feminizma u Kanadi? Moze neki praktican primer za neobavestene.
...

 

 

Nedostaje (izrezan je) onaj dio kad je De Gaulle podigao ruke (kao čuveni eponimni vadičep) i uzviknuo (nakon "Vive le Québec!, Vive le Québec libre!") još i Vive la France!, nakon čega je dobio najveće ovacije.

 

Québec je srce Kanade...


  • 0

#374 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 September 2018 - 19:15

...

 

... Québec je srce Kanade ...

 

 

Fina ironija, no, zao mi je - Quebek je (za mene) ocigledno pojam vukojebinskog glupila.

 

Nesto ne vidim da anglofoni kanadjani, pa ni ameri, pate od zarke ljubavi prema bivsoj metropoli / metropolama, dok ovi pajzani izgibose.

:twak:

 

Canada GDP per capita 42.157 $

France GDP per capita 36.845 $

B-) 

 

Canada je po mnogim pokazateljima bolje mesto za zivot od Francuske, pa su mi tim nejasniji kvebecki bolidi.

Nekako mi lice na ove balkanske, sto imaju svoju drzavu, no im guz'ca izgore za umisljenom 'domajom', sa kojom, mostly, nemaju nista.

 

No, to je samo jedna frustracija, posledica rasprsenih i snova o kolonijalnoj velicini / jeziku / kulturi sto je posleratni razvoj u velikoj meri relativizovao pa su na scenu stupili anglosaksonci.

(btw, i Churchila su nista manje 'ugazili', pa je i on kao 'imperijalac' bio frustriran. No, to je sudba bivsih imperijalaca. Eno ga i sada, jedan drugi bivsi imperijalac baza po zidinama Kremlja i trazi stare duhove :lol:)  

 

Siroma De Gol, svi su cekali da pandrkne pa da prime Francusku u 'zajednicku evropu', a posle mnogo godina 'u komandne strukture NATO'. A sve zato sto su ga Churchill i amerikanci tretirali kao dosadnu pudlicu koja goste u salonu hvata za nogavice, umisljajuci da je opasan rundov.

:lol+:  

 

D. Kis / 'O nacionalizmu'

>> ...

 

... To je onaj Sartrov Žil, koji je porodična i društvena nula, čija je jedina osobina da ume da prebledi na pomenu jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova “tajna” da ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo društveno biće i to ga čini značajnim, postojećim: nemojte pred njim pominjati engleski čaj, jer će vam svi za stolom početi namigivati, davaće vam znake rukama i nogama, jer Žil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Žil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom rečju, Žil je ličnost, on postaje ličnost zahvaljujući engleskom čaju. Ovaj i ovakav portret, primenljiv na sve nacionaliste, može se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao društveno biće, i kao pojedinac, podjednako ništavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. ...<<

 

...  


  • 1

#375 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 01 October 2018 - 06:29

U.S., Canada agree framework NAFTA deal

 

which involved offering more dairy access to U.S. farmers as well as Canada agreeing to a side-letter arrangement effectively capping automobile exports to the United States.

 

 


  • 0