Jump to content


Photo
- - - - -

1918. - 2018. sto godina Jugoslavije


  • Please log in to reply
715 replies to this topic

#676 demagzg

demagzg
  • Members
  • 172 posts

Posted 11 July 2018 - 10:26

Zoran nije jedini ovde koji je iskusio tu super zajebanciju u bivsoj Jugi. I ja sam jedan od takvih! Vodili smo bezbrizan zivot, ziveli kao drugovi i braca, super se zajebavali

- i nije bilo bitno ko je sta po krvi i nacionalnosti. 

 

postoji jedna anegdota, koju mi pricaju moji

moj pokojni deda je citav zivot radio u njemackoj, nije bio podoban za rad u vasoj super zajebanciji ali to je druga tema.

 

uglavnom, njegov najbolji prijatelj i kolega sa posla iz njemacke je bio srbin, beogradjanin.

i tako se organizira neko slavlje kod nas i moj deda pozove tog beogradjanina

ogroman stol, kompletna familija, prijatelji, zajebancija na najbolje

 

i kaze taj beogradjanin mom dedi a ispostavilo se da su svi slusali

 

e moj tome...dosao iz svog beograda i sutra se vracamo u švabiju

tu se svi zajebavaju u mom beogradu ljudi usred noci igraju tenis a po danu ispijaju kafe

a mi pišamo krv u njemackoj, jedemo usrane konzerve i radimo kao mravi da bi zaradili koju marku

a oni se zajebavju

 

moj tome, nece to zavrsiti dobro, ovi ljudi ovde ce nositi krvave gace

 

zanimljivo...tu anegdotu iz 70ih su svi pricali kada je pocelo sranje a ja postavljam pitanje, na osnovu cega ste temeljili svoju zajebanciju?

zaradili niste

stvorili niste

 

tako je i sve zavrsilo, nazalost


Edited by demagzg, 11 July 2018 - 10:27.

  • 0

#677 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 11 July 2018 - 11:20

Isto tako su naci-fasisti tvrdili da su Makedonci, Bosnjaci, Crnogorci politicki konstrukt. A, osudjeni ratni zlocinac Seselj, cija prava ovdje branis, je tvrdio i da su Hrvati politicki konstrukt.

 

Jugoslovena imas 23 303 u Republici Srbiji po popisu iz 2011. godine i cine 0,32% stanovnistva Republike Srbije. I naravno da je takav upis cist rasizam, spram tim ljudima. I ne samo to vec predstavlja i sirenje nacionalne, vjerske i rasne mrznje, sto je strogo kaznjivo u Republici Srbiji.

 

Kakav si ti besramnik! Imas obraza da konstantno slinavis o fazismu, a kunes se u zlocinacku, fasisticku, totalitaristicku ideologiju koja je pobila oko 100 miliona ljudi!


  • 0

#678 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 July 2018 - 11:25

...

 

... 

 

 

Hoces li ti jednom prestati da lupetas i podmeces lazovcino jedna!

Licno - *ebe mi se za neuke laprdavo-parolaske likove koji su se zaglavili u onom kinu.

Ocigledno - dozivotno. Zato neka robijaju sami.

 

Ti tvoji, komunjarski isprdci koji su se preobratili, kako je to medju njima uobicajeno, tvrdili su te nebuloze za mak, cg, bos.

Koliko su bili u pravu - vidi se da te nacije imaju priznate drzave, dok ovaj provizorijum nastavlja da glavinja.

B-)

 

Gde je ta 'drzava jugoslavija', ko jos to priznaje?

Par zblanutih sakaluda, usled viska osecanja / emocija, nesposobnosti da podnesu RL, ukljucujuci one jezicke jurisnike, na celu sa rumenolikom dundicom?

:ajme:

 

Mozes ti da se u popisu izjasnis i kao 'dzedaj', sto te ne cini politickim entitetom.

Pa kad neko kaze - 'hebo sve majmune dzedaje' - on samo izazove opsti smej.

 

I zaobidji me sa primitivnim ucitavanjem oko 'strogo kaznjivog'. Hoces na muftakus da uvodis nebuloze?

Nece moci.

 

A da komuno-fasisticku bagru, normalno, prezirem do gadjenja - to je jasna stvar.

Jednostavno civilizacijski otpadak, ljudski talog & sljam.

Oni da nekome nesto naprdjuju?

:yucky:

 

....


  • 0

#679 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 July 2018 - 11:44

...

 

... zoran nije jedini ovde koji je iskusio tu super zajebanciju u bivsoj Jugi. I ja sam jedan od takvih! Vodili smo bezbrizan zivot, ziveli kao drugovi i braca, super se zajebavali - i nije bilo bitno ko je sta po krvi i nacionalnosti ... 

 

 

Nadam se da si nakon sto si izmestio guzu / pobegao iz 'super zajebancije, bezbriznog zivota, brace & drugova' - tamo gde sada obitujes, radis to isto i da nikome nije bitno 'sta si po krvi i nacionalnosti'.

A verovatno im je nebitno i kada progovoris, zadivis ih nekom d_banetovskom mudrolijom.

:lol+:  

Mogu zamisliti sta tek misle o mestu sa 'super zajebancijom' iz koga si zdimio.

 

...


  • 0

#680 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2018 - 11:53

...



Nadam se da si nakon sto si izmestio guzu / pobegao iz 'super zajebancije, bezbriznog zivota, brace & drugova' - tamo gde sada obitujes, radis to isto i da nikome nije bitno 'sta si po krvi i nacionalnosti'.
A verovatno im je nebitno i kada progovoris, zadivis ih nekom d_banetovskom mudrolijom.
:lol+:
Mogu zamisliti sta tek misle o mestu sa 'super zajebancijom' iz koga si zdimio.

...

A ti spekulises! Gde sam bio a gde sam sada i sta radim ... to je moja privatna stvar, a ovaj forum bi trebao da postuje svaciju privatnost - jer to je jedna od svetinja na Zapadu. Upravo zato svi imaju nick-name na ovom forumu,da bi sacivali svoju privatnost!
Btw. Nisam napustio zemlju kada je bila SFRJ vec mnogo kasnije.
U SFRJ imao sam vrlo srecno i bezbrizno detinjstvo.
  • 0

#681 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 July 2018 - 12:03

...

 

... 

 

 

Ja ne spekulisem, vec polazim od tvojih postova gde si se vise puta 'autovao / razotkrio' i cak se zalio.

;)

 

Ne interesuju me tvoje 'privatne stvari' kao sto me ne interesuje ni tvoje 'srecno & bezbrizno detinjstvo', u kome, ocigledno, prebivas i sada.

B-)

 

...


Edited by Kinik, 11 July 2018 - 12:05.

  • 0

#682 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 11 July 2018 - 12:07

...



Ja ne spekulisem, vec polazim od tvojih postova gde si se vise puta 'autovao' i cak se zalio.
;)

Ne interesuju me tvoje 'privatne stvari' kao sto me ne interesuje ni tvoje 'srecno & bezbrizno detinjstvo', u kome, ocigledno, prebivas i sada.
B-)

...

Ovo je tema bila zamisljena za ljude koji se jos uvek sa nastalgijom secaju bivse Juge, te radi razmene iskustva po to pitanju.
  • 0

#683 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 July 2018 - 12:15

Ovo je tema bila zamisljena za ljude koji se jos uvek sa nastalgijom secaju bivse Juge, te radi razmene iskustva po to pitanju.


Opet si neshto pogreshno shvatio.
  • 0

#684 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 July 2018 - 12:18

...

 

... ovo je tema bila zamisljena za ljude koji se jos uvek sa nastalgijom secaju bivse Juge, te radi razmene iskustva po to pitanju.

:twak:

 

Ovu temu je pokrenuo neko, verovatno u zelji da pozove drustvo na koka-kolicarenje i raspravu o 'nikada umrloj Ex-Yu' koja je istrulila i pre raspada.

 

Ta Ex_Yuga je uvek bila shitina

 

Attached File  coca-cola-zero-0.33l.jpg   36.01KB   2 downloads

 

A razmena nostalgicarskih secanja je dole, u 'kafani'.

 

...


  • 0

#685 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 July 2018 - 13:43

Ovi nostalgichari me podsetili na jedan fazon koji sam davno chuo, probacu da ga se setim ..... :)

Sretnu se 2 prijatelja posle mnogo, mnogo godina, ovaj jedan zna da se drugi razveo bash u to vreme kada su se poslednji put videli i da mu je "razvod teshko pao".

Shetaju oni ulicama i ovaj ga pita "Kako si?" ........ Ne progovara razvedeni nishta, shetaju i dalje, neprijatna situacija ..... cute oba ...

Prolaze pored jedne zgrade, kad razvedeni pokaza prstom na jednu terasu i konachno progovori .... "Tu kurva zivi"!

:D
  • 4

#686 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 July 2018 - 15:07

Naivno je očekivati od ekstremnih desničara da razumeju muku drugih ljudi, pogotovo onih koji se nikada nisu svrstavali ni na čiju stranu. Šta reći kada posle svih zala koje su nam fašisti svih ex- yu fela učinili, posle Holokausta i desetina miliona mrtvih i unesrećenih diljem Evrope i sveta, pročitaš da je stvar slobode govora da neko priziva nova raseljenja, zločine, diskriminaciju po svim osnovama? Ti možeš da kažeš da Ustav jedne zemlje poštuješ ali da te baš briga da li je reč o potvrđenom zlu, neonacistima i rasistima, da ti smetaju antifašisti, to je zaista suludo. Razumeju oni muku, ali samo ako je to u interesu Nacije. Zato ne razumeju zašto je to bila zemlja koja je bila najbolje sklepana do sada (a da se ne nabijaju na kolac, što su odmah krenuli da sprovode čim im je data sloboda izbora) s obzirom iz kakvog agrarnog i antiprosvetiteljskog mulja je izašla (na univerzitete, na gradnju puteva i mostova, generalno celokupne infrastrukture zemlje) na svetlost dana. Jbt, ubeđuju nas da je taj region prošao kroz humanizam i renesansu pa da nije bilo Tita i njegovih, verovatno bi nam ustaše i četnici (koje su, je l’ da, opet stvorili komunisti) bili svetski poznati umetnici, naučnici, svetski priznate diplomate.

Nekako me ove izjave uvek potsete na izbore za Misice 

"I sta smatrate da je najbitnije"

"Mir u svetu"

 

Nalepimo amorfnu etiketu anti-fasiste kao znacku i sad smo dobri ljudi? Pa bili takvi anti-fasisti, koji su gle cuda pocinili daleko vise zlocina nego fasisti.

 

Potrebno je razumevanje sistema jednakih sloboda i prava, kad ne razumes to kao startnu poziciju, i da to ne znaci da je neko "slobodniji i ima veca prava" zato sto ti se dopada, tek onda mozes da ides dalje. Bilo kakva rasprava pre ove cinjenice je besmislena.


  • 4

#687 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 July 2018 - 15:22

Nekako me ove izjave uvek potsete na izbore za Misice
"I sta smatrate da je najbitnije"
"Mir u svetu"


:D ..... pa to je taj nivo.

Chulo to neshto, pa i ono hoce. :)
  • 0

#688 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2018 - 15:45

Zoran nije jedini ovde koji je iskusio tu super zajebanciju u bivsoj Jugi. I ja sam jedan od takvih! Vodili smo bezbrizan zivot, ziveli kao drugovi i braca, super se zajebavali

- i nije bilo bitno ko je sta po krvi i nacionalnosti. 

Da. Medjutim, onda je sutra ujutro od jednom to postalo bitno! Sta je to sto ste/smo lose uradili?


  • 0

#689 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 July 2018 - 16:39

...

 

... sretnu se 2 prijatelja ... 

:lol+:

 

Ima jedan slican, mislim jos bolji.

Razgovaraju dva prijatelja, pa ce jedan: slusaj ti si se razveo, kako se snalazis, privodis li nesto?

- Ne.

- Pa barem neku hukerku, ono, telefon-servis?

- Bilo jednom.

- I?

- Nista. Dosla, posedeli, popili po pice, malo razgovarali, setili se kako nam je bilo u braku.

:rotflmao:

 

...


  • 0

#690 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 11 July 2018 - 18:15

.(....)

 

Kakva buranija od rijeci i sve to otkucana iz komunistickog stana na komunistickom kompjuteru :lol+:

 

Nego, vratit cu se na onaj tvoj post, gdje si udrobio Goli otok i Gojka Djoga i Vojislava Seselja i Arkana kao cuvene disidente, i tako dodjemo tacno do osnove Milosevicevog rezima koji nije bio nista drugo do koalicija infobiroovaca i ovih zaludnih cetnika, i ti si to tako fino objedinio u samo jednom postu.

 

Nista nije ni danas drugacije, sto ti u svom botovanju za aktuelni rezim nikad ne propustis da pokazes, tako da su opet na vlasti u koaliciji isti ti infobiroovci (staljinisti) i ovi zaludni nacionalisti, odnosno njihova dijeca koji su iskoristili devedesete da bi postali nova elita.


Edited by Atreid, 11 July 2018 - 18:19.

  • 0