Jump to content


Photo
- - - - -

Williams 2018


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#61 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 21 November 2018 - 20:25

:rotflmao:

 

F1.com se žestoko zahebala, objavili neki video i otkrili Kubičino potpisivanje

 

jf3qgfhdgqz11.png?width=1024&auto=webp&s

 

Sada tog videa nema, a sutra bi Vilijams trebao ovo konačno obelodaniti. Isuse Vilijams će da preće s magarca na konja, odkantali su Sirotkina i Strola a dolazi im mladi talentovani lav Rasel te Kubica. Isuse, a Zauber ima Rajkonena i Đovinacija. Jedva čekam sledeću sezonu i žestoko klanje u F1.5 uz Rb naravno koji im se pridružuje :kece:


  • 0

#62 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 21 November 2018 - 21:02

Biće skoro propast sveta. Ako Kubica vozi za Vilijams, ja moram navijati (i) za njih.
  • 0

#63 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 21 November 2018 - 21:48

Biće skoro propast sveta. Ako Kubica vozi za Vilijams, ja moram navijati (i) za njih.

 

Jbg ja kao zagrizeni Meklarenovac ne mogu za Vilijams nikako, pre bih za Ferari mogao nego za njih (a poznato je koliko "obozavam" Crvene). Ali je zaista lepo videti Roberta ponovo u F1, nadam se da ce mu i alat biti dobar da se ne bruka bezveze.

 

Dosta se lepo namestaju vozacke postave po celom gridu, deluje da ce biti jaca sezona nego ove godine cak i bez Alonsa, manje je tipicnih placenika - OK Strol je tu ali deran ima talenta, barem smo se Eriksona i Sirotkina ratosiljali, novi klinci Lando i Rasel deluju prilicno zanimljivo, za Djovinacija znamo da ima sta da pokze, Lekler u Ferariju, veterani se rasporedili po ekipama Kime-Zauber, Ric-Reno, evo sada Kubica... Jos kad bi se smanjila razlika izmedju bolida pa da imaju kakve sanse da se umesaju medju Hamitlone i Fetele bila bi prava zurka. Ovako cemo ponovo gledati Mercedes i Hamiltona kako uzimaju duplu krunu jer su Fetel i Ferari bacili sve niz rijeku i procerdali najbolji bolid na gridu u samom finisu sezone...


  • 0

#64 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 21 November 2018 - 21:52

Težak izbor za navijanje dogodine. Hulk i Riki u Renou, Kubica u Vilijamsu i naravno Kimi... Nadam se da će Reno biti borbi za podijume, onda ću imati za koga navijati u obe kategorije... Đovanici i Lekler tek treba da me pridobiju.
  • 0

#65 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 21 November 2018 - 21:54

PS: sada sam tek skontao vezu sa Alo, alo... „It's I, Leklerk“...
  • 0

#66 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 November 2018 - 23:38

Voleo bih da grešim, ali mislim da će se ovo sa Kubicom neslavno završiti.


  • 0

#67 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 22 November 2018 - 17:38

Ni Shumijev povratak nije bas najslavnije zavrsio. Doduse mozda Kubica ima malo vise motiva za dobre voznje. Videcemo
  • 0

#68 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 22 November 2018 - 18:50

Nije stvar u motivu, Schumi je sigurno bio motivisan, gde bi inače bio razlog za povratak čoveka koji je osvojio sve što se da osvojiti i držao 90% rekorda u F1. Problem je u tome što je Robert fizički limitiran, on je invalid.
  • 0

#69 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 22 November 2018 - 19:22

U ovom momentu Robertova trkačka sprema je misterija ali različiti provereni izvori tvrde da je Robert brži i od Sirotkina i od Strola. Sirotkin nije merodavan ali Strol bez obzira na sve uspeo je kanturinu dovesti na neka mesta gde ta kanta ne pripada. Kubica će uraditi isto ali malo bolje.

 

Kakav će biti u poređenju s Raselom je isto tako misterija, nažalost odgovore ćemo dobiti u Australiji.


  • 0

#70 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 22 November 2018 - 21:15

Nije stvar u motivu, Schumi je sigurno bio motivisan, gde bi inače bio razlog za povratak čoveka koji je osvojio sve što se da osvojiti i držao 90% rekorda u F1. Problem je u tome što je Robert fizički limitiran, on je invalid.


Razumem, u neku ruku i Shumi je bio invalid, jer je zbog pada sa motora i povrede kicme odgadjao povratak. Uz sav invaliditet koji prisutan kod kubice, a on je ogroman i bolid koji ce voZiti jdrugaciji od onoga u kojem je on vozio. Jeste da ima odvezenih treninga ove godine al sve je to sitno i pitanje je kako ce se prilagoditi.

Meni je velika misterija kako ce on funkcionisati prilikom starta trke, kako izbegavati druge vozace i boriti se za poziciju fakticki jednom rukom.

Mislim ipak da ce biti fijasko taj njegov povratak, u kvalifikacijama mozda i nesto uradi, cista staza i 1-2 brza kruga. Trka ce biti pakao

Drug iz poljske mi pise da su poljaci u euforiji zbog povratka, bojim se da ce biti hladan tus vec u martu
  • 0

#71 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 22 November 2018 - 21:29

U ovom momentu Robertova trkačka sprema je misterija ali različiti provereni izvori tvrde da je Robert brži i od Sirotkina i od Strola.

 

Ja se najvise brinem za staze tipa Monako, Madjarska, Singapur, gde se puno salta i radi volanom. Puno je dva sata toga i za 100% zdravog. Staze sa dugim pravcima gde ima gde da se odmori tokom kruga ne bi trebale da predstavljaju problem, takodje ni kvalifikacije jer to je kratko da bi se umorio. I ovo sto Herc kaze, bice frka na startu narocito jer su sanse da se Vilijams plasira na vrh grida gde ce biti cista staza minimalne da ne kazem nepostojece. Monca, Spa i tome slicno bi trebalo da budu OK.


  • 0

#72 lemiwili

lemiwili
  • Members
  • 631 posts

Posted 25 November 2018 - 15:17

Evo I mene nakon sto godina da zakljucim sezonu jer je Williams zaucao jos odmah na pocetku.

Milism da jje ovaj povratak Kubice dobar marketing da se privuce paznja na tim jer mi se cini da je ovo najgora sezona u zadnjih 30 godina.

 

Revolucija se nece desiti ni 2019 godine pa je Willijamsu ostalo da na ovaj nacin privuce sponzore.

 

Zalosno je to ali je istinito.

 

Od Kubice ocekujem da uspeva da zavrsi trku a sve drugo bilo bi senzacija ravna osvajanju sampionske titule.


  • 0

#73 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 25 November 2018 - 19:30

Niš, onda je ostalo da makar uživaš u ovoj lepoj grupnoj fotki ako niš drugo

 

Ds3OhGkWwAAN9hz.jpg

 

Realno, Vilijamsova revolucionarna aerodinamička rešenja koja su donešena ove godine i koja odstupaju od "sapun" aerodinamike koja je počela da dejstvuje od početka turbo/hibrid ere su blagi užas isto koliko bi bio blagi užas i da su nastavili sa sapunjarom.

 

Nadam se da su skontali koji je element u tom čušpajzu višak/manjak. Neko krilce/više krilaca deflektora...

 

Uglavnom Vilijams je uradio ono što je Meklaren trebao ali su ga preterali 200 posto. Narandžasti su trebali doneti neka radikalna rešenja a oni su išli konvencionalno jer su imali novu šasiju s novim kućištem zbog Rendže a valjda će se skontati pa će iduće nešto radikalnije skockati.

 

Tako Vilijams treba skontati šta je tu zapelo što se aero paketa tiče, Robert i Džordž će naravno biti bolji feedback od Strola i Sirotkina što se tiče razvoja bolida.

 

Kolega, @lemiwili isto kao i ti želim da se naše ekipe kolju za jake bodove i moguće podije u budućnosti. Što se tiče Vilijamsa, ja vidim svetlo tunela i to u inženjerima koji će "skontati foru" u polju aerodinamike te u postavi koja na sam spomen oduzima dah.

 

Ja više vidim "svetlo na kraju tunela" u Vilijamsovoj priči za 2019. u odnosu na Meklaren koji je trenutno u menadžerskom čušpajzu od boranije. Umesto da stabilizuju tehnički tim koji bi trebao poboljšati aerodinamiku koji je kamen spoticanja oni prave pomije od spomenutog čušpajza od boranije....


  • 0

#74 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 November 2018 - 15:41

Lance Stroll says he is not sad to leave Williams.

"We had the worst car on the grid," he said. "It was poorly designed from the beginning and we were never able to develop it.

"I cannot say I had fun this year," Stroll added.

 

burning-bridge.jpg


  • 0

#75 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 November 2018 - 16:45

burning-bridge.jpg



Jbg, šta tu nije tačno?
  • 0