Jump to content


Photo
- - - - -

Gde biste voleli da zivite?


  • This topic is locked This topic is locked
104 replies to this topic

#16 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 08 February 2018 - 21:19

Pogledao malo Bali i Chiang Mai. Chiang Mai zvuci fenomenalno izuzev činjenice da nije na moru, a ni blizu mora. Bali već ispunjava uslove izuzev što je samo oko Uduka internet pouzdan, dok je ostatak malo lutrija. U svakom slučaju, i Tajland i Bali su što se tiče životnih troškova nešto povoljniji od Srbije (a mnogo povoljniji od Grčke), tako da itekako dolaze u obzir. Tajland po svoj prilici ima bolju infrastrukturu i puteva i interneta na prvi pogled. Ima dosta toga na expat sajtovima. Obzirom da nas ovde svake godine (pa čak i kad u tom periodu delimično nismo tu) EDB masno odere, uz neku gajbu oko 500 ojrića može tamo fino da se prezimi i prekoče traume sivog Beograda.


  • 0

#17 akiro

akiro
  • Members
  • 1,111 posts

Posted 08 February 2018 - 21:21

@ akiro

Zašto ne Kipar?

 

Na Kipru možeš da se banjaš do novembra, ne dalje. 24 stepeni je za moju ženu minimum, ja mogu da se spustim i do ispod 20 (doduše uz malo ograničavajući wetsuit), ali pošto smo dvoje, treba oboma da odgovara. Drugo, Kipar verovatno ima identične cene kao Grčka (ili možda i gore), a mi leti trošimo već popriličnu cifru mesečno u Grčkoj u sopstvenoj gajbi bez kirije, znači uz rentiranje gajbe bi prevazišli naš budžet.


Edited by akiro, 08 February 2018 - 21:31.

  • 0

#18 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 February 2018 - 21:25

Slažem se, od decembra do marta je 20 - 22 stepeni. Skandinavcima i Britancima je to svejedno. Nisam shvatio da je kupanje uslov.


Edit - Kipar je skuplji od Grčke, u svakom pogledu.

Edited by alberto.ascari, 08 February 2018 - 21:43.

  • 0

#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 February 2018 - 22:09

Na Kipru možeš da se banjaš do novembra, ne dalje. 24 stepeni je za moju ženu minimum, ja mogu da se spustim i do ispod 20 (doduše uz malo ograničavajući wetsuit), ali pošto smo dvoje, treba oboma da odgovara. Drugo, Kipar verovatno ima identične cene kao Grčka (ili možda i gore), a mi leti trošimo već popriličnu cifru mesečno u Grčkoj u sopstvenoj gajbi bez kirije, znači uz rentiranje gajbe bi prevazišli naš budžet.

Ja bih onda preporucio Big Island (Hawaii). Cene su prihvatljive, temperatura izvanredna, ima cak i planina pod snegom.


  • 0

#20 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 February 2018 - 22:53

Vec neko vreme ozbiljno razmisljam o Modi'in Ilitu. U uzem izboru su jos i Beitar Ilit i  Ma'ale Adumim, ali je Modi'in prva i najverovatnija opcija. 

Ovo je zanimljivo. Priznajem da za ta mesta nisam ranije cuo, pa sam morao da googlam.

Mozes li da opises zasto?

Meni to izgleda malo opasno, ne znam kako ce se politika i sukobi tamo odvijati.

Cime bi se tamo bavio? Znam da Izraelci imaju puno iskustva i od pustinje prave plodnu zemlju - nameravas li i tamo da se bavis istim poslom kao u Srbiji?

 

 

 

... zvuci fenomenalno izuzev činjenice da nije na moru, a ni blizu mora.

......

Mozda da pogledas neke karipske otoke? Jeste, veci gradovi su skupi kao i neka razvikana mesta, ali mogu se naci jeftinije varijante malo izvan "tourist trap" lokacija.

Nas forumski kolega Doorn namerava na Sejsele, zna dosta o tome. Nadam se da ce se javiti i na ovoj temi i ponuditi neke informacije.


  • 0

#21 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 09 February 2018 - 01:03

https://www.forbes.c...k/#1476a0a35983

 

Evo jedan interesantan clanak koji daje otprilike neke orejentacione cene zivota na ostrvima. 

 

Vidim da je veoma aktuelno u poslednjih dve tri godine Belize, mozda nije losa opcija. Posmatrano sa strane izgleda kao raj, a opet na drugu stranu ima dosta veliku stopu kriminala, uostalom kao vecina Karipskih ostrva.

 

Nisam sigurna da je Akiro zainteresovan za skupe avionske karte koje su ekstra trosak svakako, ali mozda nadje neku racunicu.


  • 0

#22 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 February 2018 - 01:05

Chiang Mai ti je prestonica sveta za digitalne nomade. Mene ne privlaci preterano, ali tamo ili zivi ili povremeno boravi najvise mojih saradnika iz celog sveta. Otici cu jednom sigurno.

 

Prednosti su sto je sve dostupno i jeftino, mada mislim da je vise za ljude od 20-30 godina, ne za starije. Mozes da se prikacis na net gde god, brz je, ima prostora za okupljanje nomada koliko hoces, coworkinga, ako ti se svidja kultura i podneblje mozes da probas.

 

Ili Bali sto kaze blond, sto je malo skuplja verzija. I tamo sam imao neke poznanike (mislim da vise niko nije tamo), i za jedno i za drugo su iskustva pozitivna.

Imas dosta clanaka na tu temu sirom neta.

 

 

Jeste ali akiro 'oce plazu a toga nema u Chiang Mai...


  • 0

#23 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 February 2018 - 01:09

Pogledao malo Bali i Chiang Mai. Chiang Mai zvuci fenomenalno izuzev činjenice da nije na moru, a ni blizu mora. Bali već ispunjava uslove izuzev što je samo oko Uduka internet pouzdan, dok je ostatak malo lutrija. U svakom slučaju, i Tajland i Bali su što se tiče životnih troškova nešto povoljniji od Srbije (a mnogo povoljniji od Grčke), tako da itekako dolaze u obzir. Tajland po svoj prilici ima bolju infrastrukturu i puteva i interneta na prvi pogled. Ima dosta toga na expat sajtovima. Obzirom da nas ovde svake godine (pa čak i kad u tom periodu delimično nismo tu) EDB masno odere, uz neku gajbu oko 500 ojrića može tamo fino da se prezimi i prekoče traume sivog Beograda.

 

 

Uduk? Mislis, verovatno na Ubud... al' to je daleko od obale...


  • 0

#24 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 09 February 2018 - 02:48

Ne znam puno o Alabami, osim o seljoberima ali to je više stereopit...da mogu dao bih mu posao u Miami, Florida.

Navikao je na vrućine pa eto...sretno Zorane.


  • 0

#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 February 2018 - 03:06

Zoki pusti poljoprivredu. Ovo se danas pika.

150cc-Ewalk-GoKart-DunBug_a.jpg

Ne treba ti vise od 2 dana da ga napravis od cevi, a Alabamljani ce da polude, Off road go Kart. 

Ovi moji hoce samo na brzini da rade, ako ne ide preko 100km/h ne smatraju ga za go kart.

Off-road moze da ide ko lud. Mozes da stavis malu saksiju  u posadis papriku da mogu da mezete dok voze.

 

lokarda, Alabama je specificna sredina. Drugacija je od drzava, na koje smo navikli i u sustini se jako malo o njoj prica. Prema tome pazljivo po pitanju seljana. :P

 

 

edit:

Pazi sta je meni palo na pamet da pravim.

Spoiler


Edited by mrd, 09 February 2018 - 03:09.

  • 0

#26 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 February 2018 - 04:54

.....

Pazi sta je meni palo na pamet da pravim.

.....

Hehe, mislis da sam balav i ne prepoznajem 850 Spider? :)

Pisao sam o tome vec negde. Imao ga jedan komsija, ovde, bez masine (tj. razasula se), pa prodavao jeftino. A ja poceo da trazim Yugo 45 - to je ista masina. Ali sam onda malo bolje pogledao Spider i video da je i karoserija skroz trula, pa odustao od projekta.

 

Nista, bice valjda i takvih projekata. To je jedan od razloga da selim u suburbiju. Garaza, buke i smrada koliko hoces, a nikome ne smeta i ne zovu vlasti.

Nema teorije da se time zezas u stanu u centru grada.


  • 0

#27 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 February 2018 - 05:01

Hehe, mislis da sam balav i ne prepoznajem 850 Spider? :)

Pisao sam o tome vec negde. Imao ga jedan komsija, ovde, bez masine (tj. razasula se), pa prodavao jeftino. A ja poceo da trazim Yugo 45 - to je ista masina. Ali sam onda malo bolje pogledao Spider i video da je i karoserija skroz trula, pa odustao od projekta.

 

Nista, bice valjda i takvih projekata. To je jedan od razloga da selim u suburbiju. Garaza, buke i smrada koliko hoces, a nikome ne smeta i ne zovu vlasti.

Nema teorije da se time zezas u stanu u centru grada.

HIHI,

Ja ti lepo rekao da nema sanse da se pobegne od onoga sto nas je motalo ceo zivot. Ovde kod mene u mome selu, nije problem buka. Ima nas par u ulici ludaka, kojima brusilica zuji do kasno u noc. 

Poljoprivreda je dobra, ako ne moras da se mnogo zmajavas, ali to treba okopavati, cupati korov i zezati se. Vise se isplati da odes na pijac, a slobodno vreme provodis oko tehnologije.

:lol:

Naravno da je fiat.


  • 0

#28 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 February 2018 - 07:20

Odlicna tema, iako je pokrenuta zbog Zokija i Alabame. Iskreno receno, na osnovu mog iskustva iz Alabame ja ne bih tamo isla, ali to sam samo ja. Obicno se zezam da bih 6 meseci bila u Filadlefiji, onih 6 meseci koji su relativno topli, i 6 meseci na Floridi, medjutim, Florida je super za odmor, ali nesto ne bih bas tamo zivela. Trenutno najbolja varijanta koju vidim je 6 meseci Philly i 6 meseci Israel. Ja ne bih isla na Tailand i slicne exoticne destinacije, treba mi razvijena zemlja.


  • 1

#29 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 February 2018 - 09:34

Jeste ali akiro 'oce plazu a toga nema u Chiang Mai...

rece covek, nisam shvatio da je to broj jedan. Preporucio bih Karibe da nisu uragani tako ucestali poslednjih godina, ima jeftinijih ostrva sa dobrom infrastrukturom. Naravno, to sam samo guglao svojevremeno, nemam nikog tamo.
  • 0

#30 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 09 February 2018 - 12:18

Vec neko vreme ozbiljno razmisljam o Modi'in Ilitu. U uzem izboru su jos i Beitar Ilit i  Ma'ale Adumim, ali je Modi'in prva i najverovatnija opcija. 

 

Kad je već riječ o Beitar Illitu, ne znam koliko je to atraktivna opcija; kad bih se selio u Izrael, to bi definitivno bio Tel Aviv, a ne neke prašnjave lokacije oko Jeruzalema. No offence A sade. U mojim godinama TA mi nije privlačna kao partijanerska lokacija (što sigurno jest), već kao mjesto gdje bih vječno tumarao Bijelim gradom ili pio čaj na Dizengoffu.

 

Attached File  WC_BG av..jpg   204.49KB   8 downloads

 

Nema šanse, da bih iole mladji te zdraviji, ponovo išao u Aziju (da bogda se zapalila), let alone živio tamo, a posebno ne u Thailandu, in general, u Chiang Mai-u in particular. Čak ni njihovu kuhinju ne volim.

Volim ja Mitteleuropu, Dolomite i Alto Adige više od ostatka planete.

 

@ akiro

Zašto ne Kipar?

 

Zato jer to nije otok Kipar, već ostrvo Vajar.


  • 4