Jump to content


Photo
- - - - -

Solo


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 05 February 2018 - 09:11

"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."





Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Edited by Doorn, 05 February 2018 - 09:12.

  • 0

#2 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 05 February 2018 - 15:39

Izasao i zvanican teaser

 


  • 0

#3 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 05 February 2018 - 23:32

DP je odradio sjajan posao, to je jasno već na osnovu trejlera. 


  • 0

#4 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 February 2018 - 15:30

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0

#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 09 April 2018 - 17:34


  • 1

#6 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 12 April 2018 - 16:35

Jedva cekam da odgledam epizodu. :+1:


  • 0

#7 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 25 May 2018 - 16:00

Niko ga jos nije pogledao?  :)


  • 0

#8 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 25 May 2018 - 20:36

Jedno je sigurno, E8 ostaje najvece SW smece od filma.

 

Bio ja na premijeri... ne znam da li zato sto sam ocekivao tesko djubre ali izasao sam zadovoljan iz bioskopa. :D

Na kraju ce da ispadne da Disney radi super posao sa ovim standalone filmovima posto su mi oba standalone filma bolja epizoda sto je Disney pravio.


  • 1

#9 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 May 2018 - 20:58

Jedno je sigurno, E8 ostaje najvece SW smece od filma.

 

Bio ja na premijeri... ne znam da li zato sto sam ocekivao tesko djubre ali izasao sam zadovoljan iz bioskopa. :D

Na kraju ce da ispadne da Disney radi super posao sa ovim standalone filmovima posto su mi oba standalone filma bolja epizoda sto je Disney pravio.

Iskreno i ja sam zadovoljan. Dobro nije remek delo, ali je film dinamičan i zabavan. Ono što može da mu se uzme kao minus, je činjenica da je dosta drugačiji od ostatka franšize, sem na momente. Ostavili su prostora i za nastavak, pa videćemo.


  • 0

#10 straycat

straycat
  • Members
  • 159 posts

Posted 27 May 2018 - 20:48

Bolji od prethodnog.

 

 

Na blagajnama u SAD prolazi najgore od svih Diznijevih SW filmova.

Da li što je tamo neki praznik,

ili što nije prošlo dovoljno vremena od TLJ,

ili publiku ne zanima kako je tačno Han upoznao Čubaku, došao do svog broda itd,

ili što ima još blokbastera na repertoaru...

 

Ili je možda nešto drugo u pitanju.


  • 0

#11 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 May 2018 - 23:10

 

Bolji od prethodnog.

 

 

Na blagajnama u SAD prolazi najgore od svih Diznijevih SW filmova.

Da li što je tamo neki praznik,

ili što nije prošlo dovoljno vremena od TLJ,

ili publiku ne zanima kako je tačno Han upoznao Čubaku, došao do svog broda itd,

ili što ima još blokbastera na repertoaru...

 

Ili je možda nešto drugo u pitanju.

 

Jeste bio praznik, ali čitam da razloge traže na drugoj strani. Prvi je da je film izašao suviše brzo posle epizode 8, a drugi je da je upao u makazice marvelovih fillova - Deadpool i Avengers. Nisam baš ni siguran da je logika da se Avengers i Solo izbace u gotovo isto vreme, a distribuciju oba filma radi ista kompanija.


  • 1

#12 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 28 May 2018 - 08:04

 

Bolji od prethodnog.

 

 

Na blagajnama u SAD prolazi najgore od svih Diznijevih SW filmova.

Da li što je tamo neki praznik,

ili što nije prošlo dovoljno vremena od TLJ,

ili publiku ne zanima kako je tačno Han upoznao Čubaku, došao do svog broda itd,

ili što ima još blokbastera na repertoaru...

 

Ili je možda nešto drugo u pitanju.

 

 

Mislim da ima svega po malo... prvo skratili su period sa godinu dana izmedju filmova na 6 meseci plus dosta ljudi ne zeli da vidi Hana koji nije Harison Ford, jednostavno ne zele to da rade sebi (imam nekoliko takvih medju prijateljima). Kao sto rece Don, to sto je izbacen izmedju Avengersa i Deadpool-a svakako mu ne pomaze.


  • 0

#13 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 28 May 2018 - 08:32

Imao sam karte za premijeru, imao sam i vremena, ali mi se nije dalo da ce cimam. 


  • 0

#14 h_ayD

h_ayD
  • Members
  • 48 posts

Posted 29 May 2018 - 17:24

Ja bas planiram da ga odgledam uskoro. Meni se takodje vise svidja Rogue One od ova dva poslednja nastavka sage, ili kako se to zove kanon. Moguce da ima nesto u tome sto covek mnogo vise ocekuje od onoga sto ga je nekad odusevljavalo... prva ljubav zaborava nema i te stvari  :)


  • 0

#15 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 03 June 2018 - 11:51

Iskreno i ja sam zadovoljan. Dobro nije remek delo, ali je film dinamičan i zabavan. Ono što može da mu se uzme kao minus, je činjenica da je dosta drugačiji od ostatka franšize, sem na momente. Ostavili su prostora i za nastavak, pa videćemo.

Ono u cemu ti vidis minus,ja kvalifikujem kao plus recimo. Hocu da kazem da mi se bas dopalo sto je Ron Hauard malo izasao iz tog SW klisea i sto je napravio film koji malo  odudara od dominantne ideologije fransize, sto je negde verujem i bio cilj sa celim projektom ovih SW Story filmova. A sto sa Rogue One nije bas bio slucaj npr.

Tako Solo nudi jednu pricu koja se gotovo ne dotice odnosa Imperija vs Pokret otpora sem u obrisima i najavama. U centru paznje su krijumcari, odmetnici od zakona, ucenjene glave kojima je jedini cilj puko prezivljavanje i predstavnici tzv.sindikalnih organizacija koje se bore za prevlast u kriminalnim radnjama. 
Film vise lici na krimic zacinjen akcijom,avanturom i zabavom koji su neophodni sastojci za bioskopski hit i za podsetnik da se ipak nalazimo u "..dalekoj,dalekoj galaksiji". Prilicno je mracan i prljav cime se hteo docarati nacin zivota na dnu drustvene lestvice.

Glumci korektni. Emilia Klark (Kira) nekako nedorecena i delovala mi je prilicno anemicno kao karakter. Zato ima druge atribute koji to izvlace. 
Lik Enfis Nesta mi se dopao na prvu pojavu - bio je to novi Boba Fet u najavi,ali onda prilicno razocaranje za mene kad sam video lice iza maske. Nemam nikakav problem sto je to lice zensko,ali onda je po meni barem mozda bolji izbor bila Tendi Njuton (Val) koja ima taj bad-ass stav. No,to je valjda ono sto dolazi sa Diznijem kao pokroviteljem - mlada,nova lica za koja treba da se zalepe najmladji fanovi.

Uz jos neke sitnije propuste koje necu da navodim ovo je ipak vise nego korektan film i ne znam zasto losije prolazi kod publike? Evo i ovde tek nekoliko postova. Zadnje je vreme doslo izgleda kad i DobarLosMilos kao ultra SW fan odlucio da ga eskivira..  :P  :D Film je lisen pretencioznosti koja sada vec obavezno prati Skywalker sagu pa se moze pogledati opusteno i bez prevelikih ocekivanja sto kod Sola dobro funkcionise. Od mene sigurno preporuka za gledanje.

Sto napisa Don Juan - sasvim je izvesno da ce Solo dobiti nastavak(e) sem ako producenti odluce drugacije.  ;) 

 


  • 1