Jump to content


Photo
- - - - -

Split 8values: Prostitucija


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#16 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 January 2018 - 09:27

 

Potpuno se slažem, ali ni ateist neće oženiti prostitutku, nego "pristojnu" ženu. Možda ima iznimaka, ali to je rijetkost. 

Ja isto tako znam da postoje devojke koji se nikada ne bi udale za policajca, a o broju onih koji se ne bi udali/oženili za Hrvata/Srbina/Roma. itd, i da ne pominjem.


Edited by DonJuan, 24 January 2018 - 09:27.

  • 1

#17 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 24 January 2018 - 10:58

Ja isto tako znam da postoje devojke koji se nikada ne bi udale za policajca, a o broju onih koji se ne bi udali/oženili za Hrvata/Srbina/Roma. itd, i da ne pominjem.

 

Totalno promašeno uspoređivanje jer nema veze s moralom. 


  • 0

#18 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 January 2018 - 11:27

Totalno promašeno uspoređivanje jer nema veze s moralom. 

Možda, ali ima veze sa zatucanošću.

 

I to što neko neće da oženi prostitutku, i to što neko neće da se uda za policajca i to što neko neće da se uda za Roma, ili oženi Srpkinju ili Hrvaticu, dolazi iz iste čorbe. I kuvar je isti.


  • 0

#19 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 24 January 2018 - 12:45

Možda, ali ima veze sa zatucanošću.

I to što neko neće da oženi prostitutku, i to što neko neće da se uda za policajca i to što neko neće da se uda za Roma, ili oženi Srpkinju ili Hrvaticu, dolazi iz iste čorbe. I kuvar je isti.

Postoji tu jedna druga stvar. Vecina ljudi koja je liberalna po tom pitanju i koja smatra da je zenidba prostitutke stvar otvorenosti i modernih shvatanja, kada bi stavila sebe u tu poziciju, dosla bi u jednu veliku kontradiktornost i ispala bi zatucana. Naravno u poligamnim drustvima takvih problema nije bilo sto samo ide u prilog mojoj ideji da je neolit vrhunac razvoja ljudskog drustva.
  • 0

#20 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 24 January 2018 - 13:07

Potpuno se slažem, ali ni ateist neće oženiti prostitutku, nego "pristojnu" ženu.

O, da, insistiranje na monogamiji i sklapanju brakova odlicano ilustruju dokle dosezu religijski pipci, pogotovu hriscanski.
  • 0

#21 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 January 2018 - 13:13

Postoji tu jedna druga stvar. Vecina ljudi koja je liberalna po tom pitanju i koja smatra da je zenidba prostitutke stvar otvorenosti i modernih shvatanja, kada bi stavila sebe u tu poziciju, dosla bi u jednu veliku kontradiktornost i ispala bi zatucana. Naravno u poligamnim drustvima takvih problema nije bilo sto samo ide u prilog mojoj ideji da je neolit vrhunac razvoja ljudskog drustva.

Ali, ima i tu jedna stvar. Bez obzira što smatraš da je neolit vrhunac razvoja ljudskog drustva, ti ne želiš da se vratiš, da živiš po standardima tog društva. 


  • 0

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 24 January 2018 - 13:39

O, da, insistiranje na monogamiji i sklapanju brakova odlicano ilustruju dokle dosezu religijski pipci, pogotovu hriscanski.

 

Pa zapravo ne. Mislila sam na moral koji nema nikakve veze s religijom. Nego s čistom biologijom: 

 


Edited by Ziza, 24 January 2018 - 13:44.

  • 0

#23 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 24 January 2018 - 14:25

Pa zapravo ne. Mislila sam na moral koji nema nikakve veze s religijom. Nego s čistom biologijom:

Nisam sigurna sta je cista biologija, ali ako vec govorimo o sexualnosti: https://youtu.be/LJhklPJz9U8?t=537


  • 0

#24 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 24 January 2018 - 14:44

Nisam sigurna sta je cista biologija, ali ako vec govorimo o sexualnosti: https://youtu.be/LJhklPJz9U8?t=537

 

Seksualnost je dio biologije. 


  • 0

#25 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 24 January 2018 - 15:16

Nisam sigurna sta je cista biologija, ali ako vec govorimo o sexualnosti: https://youtu.be/LJhklPJz9U8?t=537

I opet se vraćamo na to da je čovek najveću slobodu imao u Neolitu. I ova plemena iz klipa su na nivoa neolitskog društva.


  • 0

#26 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 January 2018 - 15:59

O, da, insistiranje na monogamiji i sklapanju brakova odlicano ilustruju dokle dosezu religijski pipci, pogotovu hriscanski.

 

Citao sam nesto na hriscanske teme u zadnje vrijeme, i rekao bi da te pipke danas zovu viktorijanski pipci, jer su mnogo blizi (istorijski), ali koji su se zaodenuli u hriscansko ruho.  Hriscani bi rekli da je to bio pokusaj da se iskonstruise nekakva obavezujuca gradjanska hriscanska etika u tim ranim pocecima stvaranja sekularnog drustva, ali etika koja po nekim teolozima ne moze da postoji (imaju neki tekstovi na temu ontologija vs etika). Tako da, seksualna konfuzija je prilicno novijeg datuma i svoje konekcije ima vise sa ranim gradjanskim moralisanjem, kao neuspjelim derivatom nekih hriscanskih ideala, nego direktno sa hriscanstvom - koje je u idealnom slucaju vidjeno vise kao neki egzistencijalni model zivljenja nego kodeks pravila. 


Edited by fulleren, 24 January 2018 - 16:02.

  • 1

#27 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 January 2018 - 16:21

Postoji tu jedna druga stvar. Vecina ljudi koja je liberalna po tom pitanju i koja smatra da je zenidba prostitutke stvar otvorenosti i modernih shvatanja, kada bi stavila sebe u tu poziciju, dosla bi u jednu veliku kontradiktornost i ispala bi zatucana. Naravno u poligamnim drustvima takvih problema nije bilo sto samo ide u prilog mojoj ideji da je neolit vrhunac razvoja ljudskog drustva.

 

Odgovore za prevlast monogamije u odnosu na poligamiju treba vise traziti u evolutivnoj biologiji, nego u neolitskim idejama koje su se zaglavile u tvojoj glavi.


Edited by fulleren, 24 January 2018 - 16:21.

  • 0

#28 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 January 2018 - 16:34

I opet se vraćamo na to da je čovek najveću slobodu imao u Neolitu. I ova plemena iz klipa su na nivoa neolitskog društva.

 

Ispostavlja se da je u tom tvom neolitu zapoceto sve, tako da ne pricaj mnogo   :lol+:

 

The researchers suggested that the advent and spread of agriculture about 10,000 years ago played an integral role in the emergence of monogamy, since until then owning specific land was largely pointless.

 

http://www.thehindu....cle16837281.ece


  • 0

#29 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 24 January 2018 - 17:14

Ispostavlja se da je u tom tvom neolitu zapoceto sve, tako da ne pricaj mnogo :lol+:



The researchers suggested that the advent and spread of agriculture about 10,000 years ago played an integral role in the emergence of monogamy, since until then owning specific land was largely pointless.

http://www.thehindu....cle16837281.ece
Neolit je zapoceo kao poligamno drustvo. Vremenom je sa razvitkom klasnih odnosa doslo i do monogamnih brakova kao posledica uspostavljanja vlasnickog odnosa muskarca nad zenom. Razvitkom klasnih odnosa se dalje razvija "civilizacija" i dolazi do perioda degradacije ljudskog drustva koje traje do danas. Zapravo je kao posledica klasnih odnosa nastalo robovlasnicko drustvo a kao posledica robovlasnistva je nastala monogamija. I drustvo iz apsolutne slobode i blagostanja prelazi u period ropskog odnosa koji traje do danas.

Edited by Jonnhy Clash, 24 January 2018 - 17:19.

  • 0

#30 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 January 2018 - 17:25

Seksualnost je dio biologije. 

Da, ali organizacija drustva nije deo biologije (na srecu ili na zalost, kako god ko voli).

 

Inace bi i, recimo, ubijanje invalida i dece sa kongenitalnim defektom bilo drustveno legitiman i koristan postupak. 


  • 0