Jump to content


Photo
- - - - -

Split World News: 8values


  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#76 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 27 January 2018 - 17:36

 

50.9% na progresu? Kazem ja da su te masoni uzeli pod svoje.  :lol+:


  • 2

#77 zima

zima
  • Members
  • 351 posts

Posted 27 January 2018 - 22:13

2wf1ftw.jpg


  • 2

#78 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 January 2018 - 23:38

50.9% na progresu? Kazem ja da su te masoni uzeli pod svoje.  :lol+:

To je zanimljivo, rekao bih da je to ona staljinisticka vizija progresa, elektrifikacija + industrijalizacija + milioni u gulazima = drzavni (neolitski) socijalizam  :rotflmao:

Ili kao ona scena iz "Doktora Zivaga", kad oni robovi grade branu, a lokalni komesar objasnjava drugu Jevgrafu "koliko smo sve postigli, kako smo daleko stigli!"


  • 2

#79 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 28 January 2018 - 11:08

50.9% na progresu? Kazem ja da su te masoni uzeli pod svoje. :lol+:

Ali je socijalizam i borba za prava obespravljenih i izmucenih radnika uvek konstanta. Protiv kapitalisticke privrede koja je unazadila covecanstvo u zadnjih 7000 godina. Pocevsi od Tutankamona pa sve do Rokfelera, Bila Gejtca i kompjuterskih zlatnika sto jedan vredi kao novi auto.
  • 0

#80 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 28 January 2018 - 15:21

Ali je socijalizam i borba za prava obespravljenih i izmucenih radnika uvek konstanta. Protiv kapitalisticke privrede koja je unazadila covecanstvo u zadnjih 7000 godina. Pocevsi od Tutankamona pa sve do Rokfelera, Bila Gejtca i kompjuterskih zlatnika sto jedan vredi kao novi auto.

 

A kako bi onda ti mogao da trolujes? Da se nije desilo to da kapitalizam  ovlada ti ne da ne bi imao racunar da trolujes na ovako sirokom nivou, nego ne bi bio cak ni pismen a takodje ni slobodan da radis nesto sto ti gospodar nije dozvolio. Nadam se da tokom trolovanja nisi poverovao u one idiotizme koljaca i palikuce Varga Vikernsa koji tvrdi kako su ljudi sa pismenoscu izgubili veliki deo svojih "primordijalnih" intelektualnih sposobnosti medju ostalom i jaku moc pamcenja?!  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:


  • 2

#81 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 28 January 2018 - 15:55

A kako bi onda ti mogao da trolujes? Da se nije desilo to da kapitalizam  ovlada ti ne da ne bi imao racunar da trolujes na ovako sirokom nivou, nego ne bi bio cak ni pismen a takodje ni slobodan da radis nesto sto ti gospodar nije dozvolio. Nadam se da tokom trolovanja nisi poverovao u one idiotizme koljaca i palikuce Varga Vikernsa koji tvrdi kako su ljudi sa pismenoscu izgubili veliki deo svojih "primordijalnih" intelektualnih sposobnosti medju ostalom i jaku moc pamcenja?!  :rotflmao:  :rotflmao:  :rotflmao:

Ali pazi sad ovo. Racunar (btw. da ga nema, dovikivali bismo se na nekoj poljani) je posledica tehnološkog razvoja čovečanstva unazad hiljadama godina. Tj. racunara ne bi bilo da nije unazad bilo svih tehnoloških okrića koja su dovela do ovoga što imamo danas. Dakle, mi imamo tehnološki progres koji traje stotinama i hiljadama godina (protiv koga se ja borim) i koji je uvek bio posledica stvaranja genijalnih pojedinaca. Da li je u pitanju pronalazak točka, vatre, rimske dvokolice ili računara i ajfona uvek se taj progres dešavao u određenom ambijentu. Pokušaću da rezonujem i da spustim sebe na čoveka iz 21. veka da bi ste me razumeli (vas par zagovornika free marketa kao apsolutnog principa). Osnovna podvala i problem koji par forumaša ovde pravi je da stvari koje su posledica naučnog i tehnološkog progresa vezuje za društveni sistem. Rimski arhitekti su radili i stvarali u ambijentu robovlasničkog društva. I dan danas smo svedoci gradjevina iz tog perioda  i naprednosti tadašnje arhitekture ali da li to znači da taj sistem u jednom trenutku nije trebalo da bude srušen kao posledica borbe klasno potlačenih. Kapitalizam je dominantan ambijent u kome se progres dešavao. I on je dominantan nekih 200 godina u današnjem obliku sa određenim modifikacijama. Potpuno je suludo da se danas neki zalazu da je free market sistem kao takav savršen i da je potpuno zabranjeno kritikovati sve negativne posledice koje proizilaze iz njega. Čak bih napisao da su sve beneficije (po standardima nekih drugih ne i po neolitskim) proizasle iz tehničko-tehnološkog progresa umanjenje kapitalističkim načelima i principima. Mi danas imamo mogućnosti da proizvodimo hranu koja je zdrava, kvalitetna i da na taj način produžimo ljudima život ali se kapitalisti vodeći se čistom logikom tržišta i profita odlučuju da proizvode hranu punu zaslađivača i raznih drugi kancerogena koje itekako smanjuju zivot ljudi. I sada bi neki potpuno da izbace državu iz kontrole i regulacije tržišta pa da stanje bude još gore. Društvo, država kao takva je propisivala i mora propisivati okvir, norme i načela kojima uređuje ekonomske, društvene i druge odnose. Ako se napravi hijerarhija tržište pa država to neupitno vodi propasti društva.


  • 0

#82 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 28 January 2018 - 16:53

Tek sad videh test.

 

https://8values.gith...2&g=61.9&s=66.4


  • 0