Jump to content


Photo
- - - - -

MotoGP 2018


  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#46 christofer

christofer
  • Members
  • 334 posts

Posted 08 April 2018 - 20:58

Sve u svemu....Dorna se ponasa kao lokalna samouprava u zemlji treceg sveta, a Marquez pobrkao covek da je u motogp.....on vozi death race :/.....ritam mu je neverovatan doduse na Hondi ali opet. Jack Miller opljackan u neku ruku po meni. Izbor gume jeste faktor veliki...ovim potezom su to izbrisali samo zato sto je vecina pogresila. Pedrosa ni kriv ni duzan izbacen od starane Zarka, sto je isto bio momenat za neku kaznu po meni...cudna trka, puno kontraverznih momenata i odluka. Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by christofer, 08 April 2018 - 21:24.

  • 0

#47 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 April 2018 - 21:22

Najvece sranje je sto je Marquez izgurao Rossija na (bice valjda) 6. poziciji i ovaj je pao. OK je sto su kaznili Marqueza (mada smesnom kaznom), ali Rossiju niko ne moze vratiti bodove u poretku za sampionat koje je ovako izgubio.

 

Za one koji nisu gledali trku - ne brinite, osim citave trke koja ce se pojaviti, ovi incidenti ce najverovatnije vec danas biti na YouTube...

 

edit: evo ga...

 

 

 

 

edit #2: kako je pre toga izgurao Espargara. (za one koji nisu videli trku: racing linija je bila vrlo uska i suva, zato je Espargaro toliko usporio nakon izguravanja - bio je na mokrom delu staze i nije mogao samo tako "po gasu")

 

 

edit#3: highlights utrke. Kontroverzni (hmmm) start pocinje na oko 0:40 videa

 

 http://www.youtube.com/watch?v=x0Cr4hUot10

 

edit#4: jos jedan los video, kako je Marquez pre starta restartovao motor pa se vracao na startnu poziciju...

 

 http://www.youtube.com/watch?v=F65XdtBtlQ8

 

Nemam pojma zasto se ova druga dva ne otvaraju automatski, kacio sam na isti nacin kao i prva dva...


Edited by zoran59, 08 April 2018 - 23:37.

  • 0

#48 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 09 April 2018 - 04:05

Kakav vikend za Markeza i jos jedan dokaz da nevolja nikad ne dolazi sama. Covek je od prvog dana imao znatno bolji ritam od svih, ali onda pogresna strateska odluka u kvalifikacijama ga kosta pola, ili bar druuge pozicije, zatim pogresan izbor guma za start, pa odlozen isti, sve to logicno proizvodi ogromnu nervozu, koja rezultira gasenjem motora a odatle vise nije bilo povratka :(

 

Za prvi incident ga apsolutno razumem, jednostavno nakon svega gore opisanog morao je da ide glavom bez obzira i u toj pocetnoj fazi trke da prolazi sto se kaze kroz meso, ali incident sa Rosijem je bio apsolutno nepotreban. Imao je samo dve Jamahe ispred sebe, znatno brzi ritam i totalno je nebitno da li ga je obisao na mestu gde je to uradio ili dva kruga kasnije, u oba slucaja bi bio peti a ovako je ubrljao maksimalno i umesto da iskoristi kiks Dovicioza on je povecao zaostatak u sampionatu plus sto ce sad biti i na crnoj listi kod sudija pa ce vrlo verovatno na nekoj narednoj trci popiti kaznu i za neki bezazleniji incident.

 

I jedna velika pohvala za kvartet na celu trke, ljudi su maksimalno iskorsitli svoju priliku.


  • 0

#49 Hertzog

Hertzog
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 09 April 2018 - 11:01

Pa ti ga ladno pokusavas braniti, svaka cast, to ni roditelji ne bi radili u ovom slucaju
  • 0

#50 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 09 April 2018 - 20:11

Attached File  30516138_1982569628422250_4582857478491984390_n.jpg   44.06KB   4 downloads

 

Meni je ovo genijalno ali ne zbog obaranja rivala na stazi nego mi ovako izgleda kad MM vozi GP masinu.

Mozemo ga pljuvati, ali ovo sto on radi sa motorom niko nije nikada.

Inace ja sam Lorencov fan, da ne bude zabune.


  • 0

#51 salelesa

salelesa
  • Members
  • 598 posts

Posted 10 April 2018 - 00:07

Sad pogledao hladnije glave, koliko je to moguće, trku na SK 8 (Marquez POV) i deo trke na SK 9 (helikopter) .. Lepo se vidi iz oba kadra da Zarco nije ušao u Pedrosu a la Marquez, već je iskoristio grešku Danija, koji je pred desnu krivinu produžio pravo (očigledna greška) i francuz, koji mu je bio na točku, je to odmah iskoristio i ušao u idealnu putanju, a Dani je na povratku u istu ispravio motor, naravno da ne bi udario u čoveka, i naleteo na onu vodu. Sve u svemu, kontakta nije bilo..

Ali zato, odgledavši celu trku sa motora bahatog MM93, sam još više ubeđen da ga treba banovati jer je isuviše opasan i bezobrazan! Ko ima mogućnosti, neka obavezno pogleda..

Edited by salelesa, 10 April 2018 - 07:17.

  • 0

#52 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 13 April 2018 - 09:39

Suzuki is targeting three-time MotoGP champion Jorge Lorenzo to partner Alex Rins for the 2019 season, Motorsport.com understands


  • 0

#53 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 21 April 2018 - 01:25

samo da se upisem da lakse pratim temu :)
Zivi bili!


  • 1

#54 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 21 April 2018 - 18:34

isusebože

 

Šta se ovo dešava u COTAi

 

DbPBVIoW0AAyTPB.jpg

 

Ovo nije sesija vožena u mokrim uslovima, ovo nije vodena prašina! To je prašina koju je ostavila mašina za struganje piste, naime organizatori muku muče s grbama koje su uzrokovale močvarne površine ispod. Čak se i F1 mučila prošle godine.

 

Asfalt se naravno prilagođava pomeranju muljevitog tla što organizatore stavlja u frlo neugodnu poziciju.

 

Valentino Rosi je najoštriji prema organizatorima i uz motorcikliste traže rešenje za ovu neobičajenu pojavu.


  • 1

#55 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 21 April 2018 - 18:43

:rotflmao:

 

DbQMuTNWsAEQnwS.jpg

 

__________________________________________________________________________________________________

 

 

Krivina 18 u COTA je zvanično krštena s "Hejdenovo brdo" 

 

_dsc7242_0.big.jpg


  • 0

#56 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 21 April 2018 - 20:30

isusebože
 
Šta se ovo dešava u COTAi
 
DbPBVIoW0AAyTPB.jpg

SP-Indy-300.jpg


  • 0

#57 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 April 2018 - 22:04

Bog te ne *eb'o, ovo je ludnica!

 

Zivim u relativnoj blizini, na 2-3 sata voznje od Austina. Moj prijatelj u San Antoniju, na manje od sata. Kupili (online) $139 3-day pass, dogovorili se da nocim kod njega pa da idemo svaki dan. Sve 5, bez greske.

 

Jebote, ja danas krenem i izleti mi idiot na biciklu. Ukratko, proveo citav dan na hitnoj i sa policijom.

Jos gore, moj drugar izlazi iz dvorista u avliju i udari ga postar.

 

Majko mila, ovo bi trebalo izmisliti, toga nema ni u romanima.

Na kraju, izgleda da cemo pratiti online, bacili smo pare.


  • 0

#58 Jenkins

Jenkins
  • Members
  • 1,564 posts

Posted 21 April 2018 - 23:15

Jebes pare vazno je da sve bude ok, bice trka zdravlja Boze. Inace :

 

 

#MotoGP FIM Stewards: @marcmarquez93 has been given a three place grid penalty for slow riding on the racing line and disturbing another rider He will start from 4th on the grid for tomorrow's #AmericasGP

Edited by Jenkins, 21 April 2018 - 23:15.

  • 0

#59 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 22 April 2018 - 06:51

Ocekivana i nazalost zasluzena kazna. Problem sa istom je sto ce verovatno knjige ovo registrovati sad kao pol Vinjalesa, a stvarno je greh uzeti mu 100%. Trebali su naci neko solomonsko resenje tipa 6 mesta kazne ali za sledecu trku ili nesto tako kako bi Markez mogao zadrzati 100% u Ostinu. I da ga Markez nije  blokirao Vinjales ne bi mogao do prvog mesta. Ako start prodje ok, tj Markez budi u prvih 5 nakon prve krivine lagano pobedjuje u suprotnom eto nam jos jednog pokolja.

 

I od mene posebni pozdravi za Horhe Navara! Nakon jucerasnjeg izdanja dan kada on dobije otkaz i ode iz svetskog sampionata ce biti za veeeeliko slavlje!


  • 0

#60 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 22 April 2018 - 19:46

Ima li neki stream?


  • 0