Jump to content


Photo
- - - - -

Australian Open 2018


  • Please log in to reply
1821 replies to this topic

#61 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 January 2018 - 18:29

Uf kaki si... siguran sam da bi @ciao prihvatila za Novaka :D

Mnogo neozbiljna sezona. Neko gledao ovog malog FRA sa WC?
  • 0

#62 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 12 January 2018 - 18:31

Nisam mislila da ću dočekati da se ciao i McL u nečemu slože :D
  • 0

#63 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 12 January 2018 - 18:31

To je vrlo suptilno (ne)slaganje ;)


  • 0

#64 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 12 January 2018 - 18:35

Uf kaki si... siguran sam da bi @ciao prihvatila za Novaka :D

Mnogo neozbiljna sezona. Neko gledao ovog malog FRA sa WC?

pravo da ti kazem ja sam presrecna time sto se Novak vraca sa puno entuzijazma, mogu da se kladim sa tobom u sta hoces da ce osvojiti jos GS ova ali nisam bas spremna da se kladim da ce osvojiti vec ovaj AO (sto ne znaci da se tome ne nadam ;) :lol+:)


  • 0

#65 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 12 January 2018 - 19:04

Za Rafu je manje iznenadjenje, on je prosle godine imao 31 godinu a prethodni slem je osvojio 2014, dok je Feki prosle godine imao 36 godina a poslednji slem je bio osvojio 2010

Dobro, pokazalo se da je Feki bozansko bice u sta su neki sumnjali :P ali to samo pokazuje da je sve moguce  -_-  :lol:

 

Ne menja srz poente, ali 2012 je godina na koju si mislila.


  • 0

#66 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 12 January 2018 - 19:35

Nismo mogli da zamislimo po 2 slema za Feda i Rafu prosle sezone, pa se desilo.

Sve je moguce, pa i 4 slema za Djokovica.

Ali godine prolaze, i neko ce morati jednom da ih zameni. Ova sezona je prilicno verovatna za tako nesto.

@GG

LOL, dobra opklada :D Kvota za mene 5+, tebi 1,01.

Posle USO finala '16. (o finalu necemo :P) smo pricali o tome kad ce neko dete da zasmeta, rekoh ti da nema nade da ce deca pre 2018. da uzmu neki slem, da je bas za mene bilo ocekivano da Fed i Rafa uzmu sve 2017. pa nije ali svakako realnija prica nego da se djeca razviju.

Zverev za pocetak da doceka drugu nedelju slema pa nek onda razmislja o tituli.

Edited by zoe Bg, 12 January 2018 - 19:36.

  • 0

#67 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 January 2018 - 19:55

Zverev je tokom Hopman kupa par puta gubio zivce, svadjao se s sudijom i potom gubio koncentraciju i gemove. Da mu nije bilo Kerber malo sutra bi dosli do finala. Ona ga je vadila u miksu i dobila svoje sing meceve. Tako da ne deluje da je psihicki na nivou potrebnom za osvajanje AO 2018. U mecu protiv Feda (tako sam bar procitala) u 1. setu je dobro igrao, Fed se nervirao sto gresi (ispucavao lopticu u publiku - ovo nije naislo na neko zaprepascenje i zgrazavanje novinara ;) ). Potom je u 2. setu Zverev iz nekog razloga krenuo s svadjom s sudijom i tada je dosao potop - Fed se sabrao i priveo mec kraju laganica.


  • 0

#68 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 January 2018 - 20:00

Od ovih mladjih najvise sanse za titulu ima Kirios, mada se kod njega nikad ne zna. On ima Tsongu prvo (ne znam u kom stanju je on trenutno), pa Grigora (s njim se naravno nikad ne zna da li ce da se raspadne mentalno). Mada ne sumnjam da ce organizatori AO sve uciniti da olaksaju Kiriosu. Najvece iskusenje ce mu biti Rafa u zavrsnim fazama turnira. Kirios moze da ima nekih problema s kretanjem, mislim da ima neke zalepljene trake oko kolena (mozda zadnja loza).

 

Ostali jos nisu dovoljno sazreli da se suprotstave iskusnijim kolegama i zaredjaju 7 pobeda u nizu.


  • 0

#69 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 January 2018 - 20:09

NEgo da prokomentarisemo i ostale.

Lajovic igra protiv Schwartzmana u R1. ako je u iole nekakvoj formi mogao bi da ga dobije jer je Dijego izgleda u losoj formi na pocetku godine. Potom bi trebalo da dobije kvalifikanta i to bi moglo da bude to jer onda ide na Dolgopolova (koji trenutno igra tenis) ili Isnera.

Viktor ide na australijskog WC, sto bi trebalo da bude ok, ali ne secam se kad je Viktor poslednji put dobio mec. Ako ipak nekako prodje onda ide na Kiriosa i tu je kraj.

Djere ide na Karlovica, sto je verovatno kraj (ma u kako losoj formi bio Ivo).

Krajinovic ide na Manarina i uz sva desavanja u poslednje vreme to je kraj za njega.

 

Ako sam dobro videla niko nije prosao kvalifikacije.

 

Od devojaka Alex ide na Kontaveit, pa na Bartel ili Nkulesku. S njom se nikad ne zna kako stoji s inspiracijom i koncentracijom.

Danka Kovinic je jos uvek u kvalifikacijama kao i Ivana Jorovic.

I to bi bilo to.


  • 0

#70 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 12 January 2018 - 20:23

Od ovih mladjih najvise sanse za titulu ima Kirios, mada se kod njega nikad ne zna. On ima Tsongu prvo (ne znam u kom stanju je on trenutno), pa Grigora (s njim se naravno nikad ne zna da li ce da se raspadne mentalno). Mada ne sumnjam da ce organizatori AO sve uciniti da olaksaju Kiriosu. Najvece iskusenje ce mu biti Rafa u zavrsnim fazama turnira. Kirios moze da ima nekih problema s kretanjem, mislim da ima neke zalepljene trake oko kolena (mozda zadnja loza).

 

Ostali jos nisu dovoljno sazreli da se suprotstave iskusnijim kolegama i zaredjaju 7 pobeda u nizu.

Slazem se uglavnom: izuzev big3 od kojih sve moze da se ocekuje, dajem sansu jos Kiriosu, Grigoru i dodala bih i Gofina, on me je bukvalno oborio na DC u stavom i igrom

i da dodam Delpa a i Wawu za slucaj da im to fizicki bude u mogucnosti, sumnjam za Wawu


Edited by ciao, 12 January 2018 - 20:24.

  • 0

#71 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 12 January 2018 - 20:29

Svarcman je izgubio od Dolga i Belisijana prve meceve sezone. To su dva neugodna protivnika na hardu. Plus ne treba zaboraviti da je na poslednjem USO dogurao cak do qf. Pa sf Tokija,f Antverpena..

A Duci je izgubio u 2018.od nekog Vukica!? 
Ne bih rekao da tu treba ocekivati pozitivan rezultat. 

Za ostalo se manje-vise slazem..


  • 0

#72 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 12 January 2018 - 20:38

Slazem se uglavnom: izuzev big3 od kojih sve moze da se ocekuje, dajem sansu jos Kiriosu, Grigoru i dodala bih i Gofina, on me je bukvalno oborio na DC u stavom i igrom

i da dodam Delpa a i Wawu za slucaj da im to fizicki bude u mogucnosti, sumnjam za Wawu

Gofan i Dimitrov ne spadaju (vise) u mlade nade, oni su vec afirmisani teniseri. Naravno i Delpo i Wawa.

Licno bi mi bilo draze da Gofan osvoji (ako vec nece Novak :D ) nego Kirios, momak je zaista napredovao u poslednjih godinu dana. Naravno Delpo takodje. Wawa ne verujem da je u stanju da izgura 7 meceva (ne znam da li ste procitali onaj njegov intervju).


  • 0

#73 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 12 January 2018 - 21:08

Procitala Wawin itv, zvuci nekako tuzno, a i dirljivo koliko on zeli da jos igra tenis. Ista ta ocajnicka zelja se vidi u Delpovom intervjuu, a prvi put sam osetila to u Novakovim izjavama poslednjih dana. valjda kad se oseti da ti to nije obecano zauvek da to pocnes vise da osecas, inace ne razmisljas na taj nacin


  • 0

#74 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 12 January 2018 - 21:24

Procitala Wawin itv, zvuci nekako tuzno, a i dirljivo koliko on zeli da jos igra tenis. Ista ta ocajnicka zelja se vidi u Delpovom intervjuu, a prvi put sam osetila to u Novakovim izjavama poslednjih dana. valjda kad se oseti da ti to nije obecano zauvek da to pocnes vise da osecas, inace ne razmisljas na taj nacin

Dodala bih ovome  i  int .Andy-a uoci i nakon operacije kuka . Mozda zvuci dramaticije jer je vise igraca  suoceno sa ozbiljnim povredama od kojih neke mogu oznaciti kraj karijere vrhunskog igraca. Vecina njih je zivela samo za  tenis  od ranog detinjstva, malo ko ima vestine stecene obrazovanjem, iskustvom u drugim oblastima zivota. 


  • 0

#75 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 12 January 2018 - 21:31

Najbitnije je spasiti turnir. Najvecoj provlakusi ce biti lagano do cetvrt-polufinala.

 

Opet, rekao bih da je Fed jedini favorit na turniru. Ostatak karavana deluje slabasno nekako.


Edited by losmi17, 12 January 2018 - 21:32.

  • 0