Jump to content

Photo
- - - - -

Filip Krajinovic

• Please log in to reply
204 replies to this topic

#166 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 09 November 2018 - 11:59

Seli se u Monte Karlo. I počinje saradnju sa Tomasom Johansonom, osvajač Otvorenog prvenstva Australije iz 2002.
“Ugovor smo potpisali, dogovorili sve detalje i uskoro krećemo sa pripremama za sve ono što predstoji, a moj cilj je, neskromno ću reći, broj 1. Znam koliko mogu, znam da to što sam sebi postavio kao cilj nije nemoguća misija, zato idem po njegovo ostvarenje. Osećam da će saradnja sa Johansonom biti pun pogodak za mene, da će ovo biti moja nova teniska priča u kojoj ću pokazati sve ono što znam i koliko vredim. Rešio sam i spreman sam da 24 sata 365 dana živim tenis, verujem u sebe i da mogu u sam vrh, samo da bude zdravlja, sve je moguće“, ambiciozan je Krajinović.

http://www.mozzartsp...e-broj-1/311151
  • 0

#167 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 09 November 2018 - 12:25

Gde Petar Popovic stade, ti Johansone produzi .................... i tako do prve pozicije ........................  ;)

Edited by jevrem69, 09 November 2018 - 12:25.

• 0

#168 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 November 2018 - 12:28

Kakav brat :D Ali ako, ako zaradi dve sezone u top 20, puna kapa.

• 0

#169 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 09 November 2018 - 18:09

Da li je realno da je ozbiljan :lol:
Pa sve da je novi Federer treba da igra i pobeđuje u kontinuitetu, a on je svsko malo povređen. Ako uspe finansijski da održi tu selidbu u Monte Karlo, puna kapa.
Je li Johanson trenirao nekog do sada?
U svakom slučaju želim mu da sve ovo ispadne što bolje :)
  • 0

#170 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 05 December 2018 - 23:41

Očekujemo da sledeća godina bude uspešnija nego ova, a pre svega nadam se da neću imati nikakve povrede. Prvi cilj je povratak u Top 50, a potom i da popravim najbolji plasman karijere, 26. mesto

https://www.b92.net/...&nav_id=1478221

Izgleda da su mu objasnili neke stvari u međuvremenu :D

• 0

#171 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 December 2018 - 09:07

Na osnovu naslova bih rekaok da on tu neke stvari nije dobro shvatio...al ajde

:D

• 0

#172 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 08 December 2018 - 20:05

http://sportklub.rs/...-jace-radi.html
  • 0

#173 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 08 December 2018 - 20:13

Pa to i jeste najveci razlog prekida saradnje sa Popovicem.
Nedovoljna posvecenost tenisu i treningu. 

• 0

#174 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 13 December 2018 - 19:32

Dakle,Filip je poceo pripreme za tenisku 2019.godinu.

Najpre da napisem kako ih je otpoceo daleko od idealne situacije:Nakon prekida uspesne saradnje sa Petrom Popovicem i nakon sezone koju su 'pojeli sakakvci'.

Zaista se moze reci kako Krajinovic nije imao ni srece u 2018. Serija povreda je pocela vec u ovo vreme prosle godine kada je nezalecen isforsirao nastup u Dohi sto ga je kostalo celog prvog dela sezone maltene. Tokom godine problemi su se gomilali i njegov zdravstveni karton je zalicio na karton nekog NFL igraca,a ne tenisera. No,kao sto sam to vec jednom spomenuo - nista nije slucajno i zapravo je to u velikoj meri posledica nedovoljnog posvecivanja telu i njegovom jacanju jos u juniorskim danima,a nastavilo se dosta i u seniorskoj karijeri. 
Pored problema sa povredama tu je bio prisutan i veliki psiholoski pritisak zbog odbrane ogromnog broja poena na kraju sezone. Kako je sezona odmicala i kako je Filip propustao velike prilike da napravi novu zalihu bodova tako je bivalo jasno da mu odrzavanje renkinga zavisi od nastupa u pariskom Bersiju. 
Takodje,nije zanemarljiv ni emotivni momenat. Krajinovic je nedavno i rekao u jednom intervjuu kako je imao dosta emotivnih problema van terena. Tu je mislio na raskid sa bivsom devojkom Ninom Radulovic,koji mu je tesko pao jer se mukica zaljubiskao kao kakav junosa. 
Posledica svih faktora je bila i ta da je znacajno izgubio na kilazi tako da je kraj sezone docekao sa 7,8 kilograma telesne tezine manje. 
(mada bi realno covek ocekivao da se ovo dogodilo usred veze sa Ninom obzirom na to koliko se angazovao tu,ali to je vec prica za neki pm ili lustraciju*)  :kece: 

I pored svih problema Fica je poslednji deo sezone docekao u solidnoj formi,ali ga jednostavno ni zreb nije mazio. Dobijao je jake protivnike u uvodnim kolima i gubio od boljih tenisera uglavnom:DelPa,Federera i Hacanova.

Sa punih 26.godina zivota Filip je odlucio da promeni neke stvari u karijeri i da se konacno (ovo cemo videti) profesionalnije posveti tenisu. Zato je angazovao stranog trenera Tomasa Johansona i odlucio da vise vremena tokom godine provodi napolju,konkretno u Monte Karlu kao svojoj bazi. Svedjanina,medjutim,nije pronasao tek tako..prica kako je Tomas bio slobodan,a Filip trazio novog trenera ih nije sama spojila. Spojio ih je Novak Djokovic.
Novak je taj koji je "sredio" saradnju. On je razgovarao sa Johansonom i pomogao oko njegovog angazmana,a Filip se sa tim slozio. Ovde se mora reci da je Krajina to oberucke prihvatio.
I ranije je on imao ideju,ambiciju da angazuje neko zvucnije trenersko ime,ali su se uvek finansije isprecile kao prepreka. Sad je odlucio da jedan preostali deo od zarade od finala Mastersa ipak ulozi u skupljeg trenera. 
Ovde termin uloziti opravdava upotrebu jer Krajinovic zaista to vidi kao investiciju u karijeru od koje ocekuje da mu se isplati i vrati. Pre svega finansijski moram reci. Iako on to nece reci javno novinarima,Fikus na prvo mesto stavlja zaradu. On je svestan da je ona (zarada) dobrano izostala u prvom delu karijere i da bi do kraja trebalo da popravi novcani saldo. Logicno je da veci deo kolaca dolazi sa boljim rezultatima na turnirima i boljim renkingom,ali me ne bi cudilo da sezone ispred sebe pocne da planira vise kroz ovu prizmu. Uostalom - sve vise se u tom pogledu "ugleda" na Dusana Lajovica koji dosta skupo placa Hozea Perlasa,ali mu se to ipak negde i isplacuje,pa onda i Filip zeli da postigne slican efekat.
Sad...da li je to ispravan rezon za jednog tenisera koji jos nije ni blizu kraju karijere i koji je u najboljim igrackim godinama- procenite sami. 

Johansona ce placati 4000$ nedeljno sto znaci oko 200.000 za godinu dana saradnje plus bonusi koji su ugovoreni,a za koje ne znam cifru. Podrazumeva se da Filip treneru placa i putne troskove,smestaj,ishranu itd. Vec i sam trenutni boravak u Monte Karlu ga nece izaci ispod 5000 evra mesecno. 
Neko ce mozda reci da je to mnogo,ali da postavim stvari ovako:
-nije bas jeftino ni putovati svaka dva dana avionom na relaciji Beograd-Tivat (povratno) usred sezone&cele sezone
-kosta svakodnevno blejanje u Porto Montenegro 
-kostaju papreno Louis Vuitton torbe i akcesoari koje je poklanjao vidjenim damama crnogorskog podzemlja** (bukvalno) sa kojima se zabavljao i provodio tokom leta...

Pa kad se tako postave i pogledaju stvari onda mozda ni Johanson - Tomas,ne Skarlet,nije skup  ;)  :lol+: 

Inace je ovakvo Filipovo ponasanje tokom leta bilo neka kap koja je prelila casu kad je u pitanju Petar Popovic i njegovo strpljenje.  Petar je trazio od Filipa da radi makar na  elementima i stvarima koje je povreda dozvoljavala,kada vec nije mogao da radi punim kapacitetom. Filipu je ovakav Popovicev pristup bio "prezahtevan" i smatrao je da ga on isuvise forsira pa je onda logicno da su se razisli.
Zato ne treba da cudi i pomalo nediplomatska izjava Tomasa Johansona izrecena pre samo par dana kako "..Filip mora da bude profesionalniji.." Ocito je Nole odrzao dobar "brifing" sa Svedjaninom i pripremio ga na ono sto ga ceka.  ;) 

Umesto zakljucka.
Pa,umesto zakljucka samo nekoliko mojih skupljenih misljenja.

Prvi put u karijeri Krajinovic ulazi u sezonu sa (za njegove standarde) trenerskom akvizicijom koju mora malo vise da plati. On smatra da ce mu se to isplatiti i da je stoga vredna rizika. Odlucio je da promeni sredinu i da mu centar postane Monte Karlo sto mislim da je za njega posebno pametna i razumna odluka. Sama odluka da manje vremena provodi u Beogradu bi trebala da bude plodonosna jer je za njega Beograd zaista Sin City. Posto je period kada je prijavljivao "povrede" na celendzerima samo da bi stigao na ortakovu zurku ipak iza njega.
Svestan je da opet na neki nacin krece od nule mada je trenutno unutar sto na listi. Bice tu i kvalifikacija pa i nekih celindzera,ali to je put kojim mora ponovo da prodje. Morace da bude fokusiran,ali i jak u glavi da ne posustaje kod prvih prepreka,zastoja ili problema. Tu je Popovic bio maestralan kao motivator i videcemo kako ce i koliko Johanovsin tu da doprinese.
Ali pre svega i iznad svega je njegovo zdravstveno stanje.

Da bi postigao zacrtane ciljeve on mora da igra u kontinuitetu. Svake sedmice,protiv maltene najjace konkurencije. To je jedini nacin da se popne na renkingu i onda tamo negde i ustali. A preduslov da se to desi je da ostane zdrav i da ga povrede mimoidju.
Trenutno nema nikakvih problema i priprema se normalno i nesmetano. Juce je bas trenirao sa Vavrinkom mada je MC baza mnogim igracima.

Filip je jos uvek u teniski,mozda ne mladim,ali dobrim godinama. Mnogo je toga prevalio preko (lude) glave i pregrmeo. Stekao je zavidno iskustvo da bi znao sta ga sve ceka i kako da se postavi,posebno nakon onoga sto je prosao u proteklih 12.meseci i nesto malo vise. 

Trebace mu i nesto srece sa zrebovima,ali ponavljam najvise sa zdravljem. Ako toga bude bice i ostaloga. Moram priznati da sam licno skeptican i pribojavam se da ni narednu sezonu nece izgurati bez neplaniranih pauza jer mislim da naprosto nema telo dovoljno jako i pripremljeno za takve napore u kontinuitetu.
Pa eto,neka bude da mu to zelim u 2019, a ostalo neka skroji sam. 

* - posebna tema na pdf kosarka (posto ce ciao da se pita 'sta je to')
** - imena nekih od spomenutih dama mozda poznata alcesti kao nekome ko zivi u Crnoj Gori (ako ne gresim) 

Edited by The(wizard of)O., 13 December 2018 - 19:39.

• 7

#175 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 13 December 2018 - 20:37

Opravdao si ocekivanja  :lol:

ali koliko sam videla njegov instagram, ponovo ima neku, a ako se zaljubio bice veselo 

• 0

#176 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 December 2018 - 20:56

Pa dobro sad ne mora da znaci da mora da se zamonasi da bi bio uspesan u tenisu ;) :lol+:

Hvala TheO za lep post

Mozda tj ndam se i da ce bas to sto ulaze pare da ga na neki nacin obaveze da te pare ne ulaze bez veze nego se da u ozbiljniji rad. Koliko se secam ranijeg pisanja TheO na temu Filipa on ima i ugovor sa Lacoste jos par godina valjda ce uspeti to d aiskoristi i opravda usput.

U svakom slucaju Filipu zelim sve najbolje i da pocne da koristi u duzim periodima i kontinuitetu svoj talenat za ovaj sport

• 0

#177 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 December 2018 - 23:48

Odličan post, hvala na informacijama :)

** - imena nekih od spomenutih dama mozda poznata alcesti kao nekome ko zivi u Crnoj Gori (ako ne gresim)

Ne pratim baš te krugove :lol: videla sam par slika iz Budve po tabloidima ali se nisu lica videla najbolje, a nije im taj deo ni bio u prvom planu :P samo se dalo zaključiti da nije više s Ninom.
  • 0

#178 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 14 December 2018 - 17:50

Sad bacih pogled na njegov profil na ATP sajtu, zarada od turnira u karijeri $2,139,931, dosta otislo na poreze, tako da ovih 200 000 + svi troskovi izgleda kao bas velika investicija. I ja se nadam da ce ga povrede zaobici i da ce uspeti da izgura celu seoznu pa da vidimo koliko vredi, mada sam i ja skeptican koliko je to moguce s obzirom na njegovu istoriju sa povredama.

Hvala za post i informacije  :+1:

Edit: Videh i da mu je gro bodova iz prva 3 meseca, bice sada pod pritiskom da ne potone previse, pa da mu ostanu samo celendzeri od sredine godine.

Edited by Milutinov Tata, 14 December 2018 - 17:54.

• 1

#179 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 22 December 2018 - 13:58

Filip na kratko prekunuo pripreme i dosao kuci na nekoliko dana.
Zbog sitne povrede nije trenirao poslednjih par dana. Nije nista ozbiljno,zagnojio mu se nokat na nozi. Ajde sto ga povrede "hoce" nego je jos sav i metiljav pride. Poznajem ne mali broj rekreativaca ili nekih sportista u pokusaju koji su "sto puta" igrali sa slicnim problemom koji se u principu lako resi da trening moze da se neometano odrzi. Da ne pricamo koliko je to lakse kad si u njegovoj poziciji,ali sta da se radi..takav je naprosto.

Pridruzio nam se na kafici.  Na dnevnom redu su bile teniske price uglavnom. Zadovoljan je pocetkom saradnje sa Johansonom. Potvrdio je da ga placa 4300$ nedeljno. Mada su opet pale prozivke njegovih najboljih drugara da je kreten i majmun sto je prekinuo saradnju sa Popovicem :D . 
Jer Petra je Predrag Sasa licno zvao i on je insistirao da mu trenira Olgu,a izgleda da je radila i neka veza preko politike tu. Neko ubedjivanje,sta li..da skratim - Sasa mu je dao ponudu koju ne moze odbiti  :D 

I onda su dosle na red i neke malo privatnije,da ne kazem muske teme.  :D 
Filip je zvao jednu estradnu damu i ukljucio zvucnik da svi cujemo. Oni koji redovno citaju temu mogu naslutuiti o kome se radi. Naravno da mi ne pada na pamet da na temi pisem detalje pa "manijaci" poput Bokija,Zidara ili Steve mogu da se jave i na pm ako ih interesuje.  :lol+: 

Rekao je i da je razlog raskida sa Ninom taj sto je ona trazila brak ili prekid veze u suprotnom. 

• 1

#180 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 22 December 2018 - 14:34

Znaci gepek jos uvek radi :D
  • 1