Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
3361 replies to this topic

#121 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 October 2017 - 08:21

Da, Himki - Valensija bi trebaloda bude top tekma, a i Barsu jedva čekam da vidim u ovom novom sastavu.

 

 

Zaboravih, gledao pomalo i Bamberg - Makabi, mesec dana drvim kako mi se ne sviđa Bamberg i stvarno su pretanko izgledali. 

 

Kod Makabija suvišne komentarisati nekog osim Pjera, al recimo oduševila me iznenađujuće racionalna partija Dešona Tomasa, 5 šuteva iz igre za 30 minuta, dobro skakao, sve na mestu.


  • 0

#122 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 October 2017 - 08:21

Prigioni sinoc igrao sa Shengeliom na 3, a u reketu Diop i Vogtmann. Printezis ih je unistio sa niskog posta, jedna njegova klasik partija, imao i jedan prelep pas za Nikolicu preko glave/ramena. Treba napomenuti da ih je i Agravanis solidno natrpao, pa nisam siguran koliko Jorgosova partija onda dobija na znacaju :D


  • 0

#123 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 13 October 2017 - 08:29

Prigioni sinoc igrao sa Shengeliom na 3, a u reketu Diop i Vogtmann. Printezis ih je unistio sa niskog posta, jedna njegova klasik partija, imao i jedan prelep pas za Nikolicu preko glave/ramena. Treba napomenuti da ih je i Agravanis solidno natrpao, pa nisam siguran koliko Jorgosova partija onda dobija na znacaju :D

Agravanis znae. Dokazao je vec, juce odlican. Vidi se da ima osecaj kad brzo izbacuje loptu preko protivnickog centra...

 

Moram da prokomentarisem good old EL Jordi spanish sudjenje u Malagi 4Q... cak sam navijao za Unicaju ali apsolutno ne postoji faul u 4Q za domacina...


  • 0

#124 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 October 2017 - 08:33

Kako li je Baskoniji kad su sa Mike Jamesa i Larkina spali na praistorijskog Huertasa.


  • 2

#125 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 October 2017 - 08:49

Printezis ih je unistio sa niskog posta, jedna njegova klasik partija, imao i jedan prelep pas za Nikolicu preko glave/ramena. 

 

Ja ne mogu da shvatim da su igrači koji znaju da napadaju sa niskog posta, vrsta koja izumire. Pa to je zlata vredno, a sada se mladi visoki samo lože na driblinge i šut, na ovome izgleda niko i ne radi više.


  • 3

#126 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 October 2017 - 09:18

Fener juce za gotovo 8 minuta kosarke u 4/4 bedna 3 poena, a domaci 18. Sa 50:57 na 68:60.


Edited by Del Piero, 13 October 2017 - 09:19.

  • 0

#127 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 13 October 2017 - 09:23

Agravanis znae. Dokazao je vec, juce odlican. Vidi se da ima osecaj kad brzo izbacuje loptu preko protivnickog centra...

 

Moram da prokomentarisem good old EL Jordi spanish sudjenje u Malagi 4Q... cak sam navijao za Unicaju ali apsolutno ne postoji faul u 4Q za domacina...

 

Cista kompenzacija jer su Bruksu svirali 2 faulu u 30 sekundi, i to treci i cetvri i tako ga fakticki izbacili iz meca (u prvom poluvremenu mu svirali 2 u prvoj cetvritini, od cega je drugi smejurija teska, posle cega se nije vracao do drugog poluvremena i cim se vratatio dva nova faula, prvo opet smejurija, faul u napadu pri pozicioniranju bez lopte van reketa :ajme:  a potom odmah u sledecooj odbrani zasluzenu jer je ovaj bio besan ko ris a napao ga Veseli ispod kosa.


  • 0

#128 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 October 2017 - 09:31

Moram da prokomentarisem good old EL Jordi spanish sudjenje u Malagi 4Q... cak sam navijao za Unicaju ali apsolutno ne postoji faul u 4Q za domacina...

Ne znam, meni je sudjenje na Rosa Radom - Bayreuth bilo bas skandal...


  • 0

#129 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 13 October 2017 - 09:33

Ne znam, meni je sudjenje na Rosa Radom - Bayreuth bilo bas skandal...

Nisam gledao.


  • 0

#130 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 13 October 2017 - 09:34

Cista kompenzacija jer su Bruksu svirali 2 faulu u 30 sekundi, i to treci i cetvri i tako ga fakticki izbacili iz meca (u prvom poluvremenu mu svirali 2 u prvoj cetvritini, od cega je drugi smejurija teska, posle cega se nije vracao do drugog poluvremena i cim se vratatio dva nova faula, prvo opet smejurija, faul u napadu pri pozicioniranju bez lopte van reketa :ajme:  a potom odmah u sledecooj odbrani zasluzenu jer je ovaj bio besan ko ris a napao ga Veseli ispod kosa.

Ma ne branim Fener, oni uvek imaju sudjenje ako treba za njih, u pravu si, decko se cudio sta mu sviraju, i verovatno je bila kompenzacija u 4Q kad se stize rezultat


  • 0

#131 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 13 October 2017 - 09:39

Pa stoji to za suđenje, puštena je baš tuča. Meni je to ok, ali ne kad je takav kriterijum jednom u 10 tekmi. Odavno nisam gledao tekmu sa jačim intenzitetom, pršti 10 duela u svakom napadu, a šutali ukupno tipa 15 bacanja, obe ekipe.


  • 0

#132 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 13 October 2017 - 09:43

Pa dobro, tesko je imati isti kriterijum iz utakmice u utakmicu kad svaki mec sude razliciti arbitri. Bitno je da je kriterijum koliko toliko isti kroz utakmicu kako bi ekipe znale sta i kako. A sto se tice pomenutog kriterija, ja sam uvek za tucu i pustanje igre, kome se gleda gomila slobodnih bacanja.


Edited by Del Piero, 13 October 2017 - 09:43.

  • 3

#133 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 13 October 2017 - 10:42

Samo da se slozim sa realnim i sviranjem namjernih faulova za presjecanje kontri.

Nikakvog osjecaja pri dosudjivanju tih faulova. Juce Muric pokusava da izbije loptu covjeku u driblingu, izmice mu napadac loptu u zadnji cas, on ostaje kratak za par cm i faulira ga malim intenzitetom, potom se povlaci i bjezi od kontakta i oni sviraju namjernu.

Tu bas mora da se smanji dozivljaj sudija. Prvo, treba naci mjeru u tome sta je namjerni/nenamjerni faul. Po cemu je ovaj faul na pola terena nesto vise namjeran od onoga kad igrac sprijeci covjeka na polaganju u pozicionom napadu. Pa bar 70% faulova u kosarci se pravi sa namjerom da se osujeti prednost protivnika. Ok, treba dati prednost napadacu, ali ovo je smijesno.

Drugo, treba se razmisljati i o cinjenici da se igraci cijeli zivot uce da tako sprecavaju igru, kao i da sudije cijeli zivot sude kao da je normalan faul, apsurdno je sada, preko noci presjeci i reci sada se to sve svira. Pa cak je i Amerima takav kriterijum smijesan.
  • 3

#134 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 13 October 2017 - 10:48

Ja sam i dalje pod utiskom onog Lida (ili Leda) iz Efesa...Neverovatan divljak,u jednom trenutku sam se toliko iznervirao da nisam mogao tekmu vise da gledam...
  • 0

#135 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 13 October 2017 - 10:52

Uzeo baja 21 šut bez pardona. Mnogo im fali Brown, ali i sa njim tankoza uz ABA liga pojačanja.


  • 0