Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Euroleague 2017/18

• Please log in to reply
3358 replies to this topic

#3346 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 9,136 posts

Posted 21 May 2018 - 18:46

Meanwhile in Kaunas...

https://twitter.com/...9523495936?s=19

Zemlja kosarke.
  • 4

#3347 uini_pt2

uini_pt2
  • Members
  • 3,239 posts

Posted 21 May 2018 - 18:50

bravo
  • 1

#3348 Miki28

Miki28
  • Members
  • 5,808 posts

Posted 21 May 2018 - 18:55

Lijepo za vidjeti
  • 0

#3349 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 13,565 posts

Posted 21 May 2018 - 18:57

Sinoc je bas to neko od komentatora pomenuo.

Meni je on bas iznenadjenje u odnosu na Milano i taj rani period. Tada ne bih ni lud pomislio da on moze biti tako stabilan i koristan kosarkas.

Melli je u Armaniu koriscen kao Bjelica u Minesoti, sutiraj trojke i coskari. Tek je u Bambergu dobio pravu ulogu i priliku da pokaze sta moze. Klasican primer vrlo loseg koriscenja vrlina igraca, mada je Armani u tom nekom periodu bio dobar i nadomak F4-a, pa i da im se progleda kroz prste.
  • 0

#3350 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,063 posts

Posted 21 May 2018 - 19:06

Ne mislim da bi drugacije bilo da je CZV na njihovom mestu. :) Njima svaka cast, vise su zemlja kosarke od nas.

• 0

#3351 uini_pt2

uini_pt2
  • Members
  • 3,239 posts

Posted 21 May 2018 - 19:13

Ne mislim da bi drugacije bilo da je CZV na njihovom mestu. :) Njima svaka cast, vise su zemlja kosarke od nas.

žalgiris je ipak bio prvak evrope i dovoljno puta na f4

više je za porediti sa partizanom nego sa zvezdom

• 2

#3352 losmi17

losmi17
  • Members
  • 12,564 posts

Posted 21 May 2018 - 20:24

Odlican F4, finale i najbolji mec od 4 odigrana. Organizacija mozda i mogla da bude bolja, ali je zaista glupo pricati o nekim sitnicama. Definitivno najveci sportski dogadjaj na kom sam bio. Sto se kaze, vredelo svakog dinara.

Navijao sam za sto neizvesniji mec u finalu, po mogucstvu da Ljuljara spakuje neku za pobedu. Nije lose ni ovako.

Ne secam se kad sam poslednji put video da neka ekipa ovako unisti Zeljkov tim u reketu. Surovo. Ne samo sto su isterali sve Fenerove visoke, iz svog reketa, nego su imali i veliki broj ofanzivnih skokova i drugih napada. Veseli je napravio ozbiljan broj gluposti. Previse je sterilan Fener, morao je Dikson u igru ranije, on je jedini koji ima mogucnost da na neki nacin promeni tok meca. Duverioglu je brzo zaradio 4, al morao je Zeljko kasnije da ga vrati u igru.

Real prosto ima dosta vise napadackog talenta, a pritom su igrali sasvim dobru odbranu. Inace cele sezone su dobri u tom segmentu. Drago mi je zbog Lasa, previse ljudi potcenjuju coveka koji je osvojio preko 10 trofeja sa Realom.

I ja sam jedan od onih koji misli da se neke stvari o Doncicu fabrikuju, pa tako onaj momenat kad pravi cisti nesportski faul, sudija i nakon gledanja snimka to ne dosudjuje. Svaki, ali svaki igrac na terenu bi za ono dobio nesportsku.

Navijaci Fenera pomalo ljuti na Zeljka, ali mislim da nema previse razloga. Laicki, deluje da je fejlovao, ali moze i on to nekad.

• 0

#3353 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 20,160 posts

Posted 21 May 2018 - 21:31

To sam pomislio bas, znam da se igra ragbi ali kad, gde i sa kim nemam pojma. Bio sam u fazonu sta koji krasni je ovo, kad sam video famu oko meca Engleska-Francuska u ragbiju, kad se ono sve vec igralo, nebitno.

Nevjerovatno dobar marketing usmjeren na francuskog everidža u smislu da mu je pružen legitiman način da navija za to da izlome Engleze. I obratno. U tom marketinškom smislu mora se pružiti rispek likovima koji vode evropski ragbi.

• 0

#3354 Fender

Fender
  • Members
  • 14,788 posts

Posted 21 May 2018 - 23:03

Mnogo puta mi je palo na pamet to da, onako kako je sigurno da je fudbal no1 sport u svakoj evropskoj zemlji, tako je skroz do nacije/regije koji sport je no2, no3 itd.

Iznosio je BB podatke kada je bila ko zna koja po redu polemika da li ova EL vredi cemu ( i po ko zna koji put da ponovim svoj stav da je tesko sranje sa bilo kog stanovista) kako je u odnosu na samu EL 

rukomet miljama ispred i po gledanosti i po novcu i sponzorima koji se tu vrte. Eto ja to pojma nisam imao a mogu da zamislim kako je za neki ragbi u Francuskoj ili hokej u Rusiji. 

• 0

#3355 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,063 posts

Posted 22 May 2018 - 06:46

žalgiris je ipak bio prvak evrope i dovoljno puta na f4

više je za porediti sa partizanom nego sa zvezdom

Zasto sam poredio Zalgiris sa CZV? Zato sto smo mi imali tako neku lepu pricu prosle sezone, a i ne vidim problem sto sam poredio CZV sa njima. 

• 2

#3356 quentin

quentin
  • Members
  • 895 posts

Posted 22 May 2018 - 07:11

U pravu si, bilo bi možda i veće histerije (da ne kažem paljenja autobusa bakljama :lol+:).

Međutim, prava razlika između nas i njih je u tome što u Litvaniji hajp oko Žalgirisa (i košarke uopšte) ne pada ni kad nemaju ovako dobre rezultate. Dvorana im je puna, država i sponzori su raspoloženi da pomognu.

Nama su dva, tri vezana poraza u EL dovoljna da nam Pionir postane komotan.

• 0

#3357 Mile1

Mile1
  • Members
  • 13,933 posts

Posted 23 May 2018 - 13:33

DdqmfLtV4AA_OyO.jpg

ovaj? :)

Dd3xTxqUwAAQeIH.jpg

jedan update :)

• 13

#3358 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 13,565 posts

Posted 23 May 2018 - 16:38

Reyes and Fernandez belong to an exclusive club of EuroLeague, EuroCup, FIBA World Cup and EuroBasket winners – only Dejan Tomasevic managed to win all these titles, too.

Edited by Del Piero, 23 May 2018 - 16:38.

• 8

#3359 Markov

Markov
  • Members
  • 9,462 posts

Posted 21 June 2018 - 17:33

• 0