Jump to content

Photo
* * * - - 1 votes

KK Crvena Zvezda 2017/2018

• Please log in to reply
22141 replies to this topic

#13936 anfield

anfield
  • Members
  • 385 posts

Posted 13 March 2018 - 13:10

Arena, Usce, Novi Merkator ...

Edited by anfield, 13 March 2018 - 13:12.

• 0

#13937 drakon1

drakon1
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 13 March 2018 - 13:34

Ovih dana sam u Beogradu i planiram da odem na utakmicu u cetvrtak,ima li neko prodajno mesto na Novom Beogradu orijentir trzni centar Piramida

Mislim da su vremena davno prosla kad se trazila karta i prodajno mesto na kojem karte nisu nestale za 10 minuta od pocetka prodaje. Ako postoji kasa na vece igranja utakmice, bice karata i tamo...

Mislim da su vremena davno prosla kad se trazila karta i prodajno mesto na kojem karte nisu nestale za 10 minuta od pocetka prodaje. Ako postoji kasa na vece igranja utakmice u hali, bice karata i tamo...

• 0

#13938 anfield

anfield
  • Members
  • 385 posts

Posted 13 March 2018 - 13:37

Mislim da su vremena davno prosla kad se trazila karta i prodajno mesto na kojem karte nisu nestale za 10 minuta od pocetka prodaje. Ako postoji kasa na vece igranja utakmice, bice karata i tamo...

+1

Posto 99% nece biti puna hala, mislim da ce biti moguce i kupiti kartu na blagajni Pionira

• 0

#13939 NMX

NMX
  • Members
  • 9,181 posts

Posted 13 March 2018 - 14:01

М-Вил, краљ и господин.

Офтопик, синоћ у "У обручу" га помену Владе Ђуровић, како би се боље уклопио у Партизанов састав, јер његови Американци су млади и играју за себе, цитирам "неко ко зна да да пас, као онај што је био у Звезди онда, па је било оно са дрогом"  

Izlapeo Vlada Đurović, pa lupeta.

Odakle njima da plate 940k po sezoni Mwillu -_-

• 0

#13940 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 9,276 posts

Posted 13 March 2018 - 14:23

A nije ni dobro citirano.
  • 0

#13941 Obi-Wan

Obi-Wan
  • Members
  • 4,874 posts

Posted 13 March 2018 - 15:37

:rotflmao:

Joj što mi poznata ova paranoja...kao da sam ja već negde video...hmmm

Može se samo pretpostaviti kako se osjećao Emil Tedeschi kad je Aleksandar Vučić u Zagrebu sugerirao da Cedevita opet neće u Euroligu

Nekada su ovaj prostor i košarka kao sport bili puni vizionara, ljudi koji su gledali uvijek nekoliko koraka unaprijed. Danas to nije tako, ili jest ako je riječ o Srbiji. Čak ni u Sloveniji, koja je aktualni europski prvak, košarka nije sport broj jedan. O Hrvatskoj ne moramo ni govoriti, iako je baš zbog košarke Hrvatska bila na OI 1992.

Pod egidom povećanja kvalitete ovog sporta, nakon deset godina zatvaranja u svoje granice, drugi ešalon vizionara stvorio je regionalnu ligu. Koja je vrlo brzo postala privatni interes ljudi koji su je i osnovali pa se počelo trgovati i nacionalnim blagom, protočnosti prema Euroligi. Predala se nacionalna jurisdikcija na regionalnu ligu pa prvaci Hrvatske, Slovenije i Srbije, dakle, tri kluba, više nisu imali pravo biti dio Eurolige, nego je isprva dva, a nakon što se Euroliga smanjila, samo jedan klub iz ABA lige dobio pravo promocije.

U to vrijeme, kad su klubovi po uzoru na Euroligu odlučili voditi ovaj sport i u regiji, pojavio se jedan tip, koji je gledao nešto malo dalje.

Njegovo je ime Nebojša Čović, gazda je Zvezde, FMP-a, a uskoro bi mogao postati čovjek koji kontrolira i tri kluba, znači četvrtinu ABA lige. Kojoj je ujedno i predsjednik. Uz prešutni dogovor o nenapadanju s Miškom Ražnatovićem, menadžerom, koji u ligi također ima svoj klub, Megu.

Ne zaustavlja se

Kada je Aleksandar Vučić, predsjednik Srbije, prije nekog vremena posjetio Hrvatsku, za govornicom HGK-a pecnuo je Emila Tedeschog, vlasnika Atlantic Grupe, pa tako i KK Cedevita, hvaleći ga što je uložio novac u Srbiju, što se Arena u Beogradu sada zove Štark Arena, ali i dodao da Cedevita neće imati šanse protiv Zvezde u ABA ligi. Ne znam kako se tada osjećao Tedeschi, ali znam da se malo tko verziran na košarku s ove strane granice mogao osjećati dobro.

Čović je od početka imao podršku Vučića, koji je u ABA ligu poslao izdašnu ponudu za tv-prava Arena Sporta, u vlasništvu Telekoma Srbije, dakle, države, čime je Čović dobio pregovaračku snagu nasuprot privatnom biznisu koji su vukli Cedevita (Mladen Veber) i Budućnost (Dragan Bokan). Ta tv-prava bila su tada i višestruko preplaćena. U međuvremenu se Čović dodvoravao Euroligi, u međuvremenu je Čović postavio svog liblinga za sudačkog šefa ABA lige, u međuvremenu je etablirao kao fakte lige podružnicu Zvezde FMP, dao važnost Megi, osnovao ABA 2 ligu i tu se, naravno, ne zaustavlja.

Dvije opcije

ABA liga ponovo se bavi formatom lige za jesen. Na stolu su dvije opcije. Jedna je da nitko ne ispada, a u nju ulaze dva prvoplasirana kluba ABA 2 lige. Pa bi liga imala 14 članova, što je nonsens i tome se jako protivi Cedevita, Zadar se ne izjašnjava, a Cibona, barem dopredsjednik lige Domagoj Čavlović, slaže se sa 14 članova.

Što je karikaturalna glupost. Kad bi ostala liga 12, tu postoji ideja da ispadne MZT, a uđe prvak ABA 2 lige. No, postoji tu opcija da se zanemari nacionalni koeficijent, a prema njemu u ligi sljedeće sezone ne bi mogli igrati ili FMP ili Mega, jer Srbija gubi jedno mjesto.

Čović je, naravno, bio korak ispred njih. Dok se regija zamarala pričama “14 ili 12”, on je progurao domaćinstvo Final Foura ABA 2 lige Borcu iz Čačka, koji je, praktički, njegov treći klub. Nakon Zvezde, FMP-a, imao bi, uz domaćinstvo izlučnog turnira, “jer se u Čačku teško gubi”, promociju svoje C momčadi. Ako se pri tome poništi nacionalni koeficijent, imao bi Čović čak tri, a Srbija pet od 12 klubova u ABA ligi, a dodamo li tu Igokeu, koja je srpski klub, imali bi Srbi 50 posto glasova u Skupštini lige za bilo koju odluku! I još nešto, klubova iz Srbije bilo bi pet, a iz Hrvatske i Slovenije ukupno četiri! Uglavnom, Čović je miran jer njemu odgovara, naravno, i da je liga 14.

I zna da Cedeviti zbog tržišta ne odgovora izlaz iz ABA lige, iako onoga trenutka kad Hrvatska izađe iz ABA lige, ta liga više neće postojati jer će izaći i Slovenci. A Bertomeu i Euroliga prodat će ABA ligu u prvoj minuti pregovora s FIBA-om.

A tko će uopće u Euroligu? Vučić, čuli ste, ne dvoji.

• 0

#13942 pantelia24

pantelia24
  • Members
  • 951 posts

Posted 13 March 2018 - 16:30

Ovom clanku je mesto na GTR stranicama ili na Avangardi, a ne ovde da zamokrava topik.

• 1

#13943 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 4,649 posts

Posted 13 March 2018 - 18:38

Fact: Valensija nas nikada nije pobedila u EL.

Kakav potez..
Sada sledeci post da ti bude.

Valensija nas je pobedila prvi put u EL

• 0

#13944 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,293 posts

Posted 13 March 2018 - 18:58

Kakav potez..
Sada sledeci post da ti bude.
Valensija nas je pobedila prvi put u EL

Gde je vera, gde je nada, gde je snaga Severa i duh pobede?
Pojesce te te Amerike moj Zeko.
  • 1

#13945 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 4,649 posts

Posted 13 March 2018 - 19:01

Ma jebes valenciju i treba da izgubimo, nevazna tekma. Sva Nada i Vera

p184917_b_v7_ab.jpg

su usmerene na ABA

• 1

#13946 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 4,779 posts

Posted 13 March 2018 - 21:16

Stvarno jedva cekam da pocne plejof i da vidimo rasplet.

Nije da nemam strah, ali verujem da mozemo ABA 2017/18 da zavrsimo sa pobedom :)

Iiiidemooooo
  • 0

#13947 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,396 posts

Posted 13 March 2018 - 21:31

Ako sinoćnu pobedu nadogradimo protiv Valensije, nabićemo solidan konfidens pred ABA završnicu.

Dobro su igrači reagovali nakon blamaže, i motivaciono i igrački a pre svega timski, to me baš raduje.

Ako bude tog vajba medju igračima u narednim nedeljama, nemamo čega da se plašimo.

• 1

#13948 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 3,596 posts

Posted 13 March 2018 - 21:47

Sve super,sinocnje sutersko ludilo ali kod nas nema konzistentnosti,nego ili bude 7/7 za Enisa i nekih 50%+ za tri procenat za celu ekipu ili ne mozemo da damo kos ni iz kontre 2 na 0,pocne utakmica i sve ode na jednu ili drugu stranu totalno luda ekipa i sezona.

• 1

#13949 Laki21

Laki21
  • Members
  • 13,273 posts

Posted 13 March 2018 - 22:05

Nije toliko pitanje konzistentnosti već toga igra li protivnik odbranu i kakvu.

Ono što je Cibona igrala juče nema nikakvih dodirnih tačaka sa istom, te smo bili na šuterskom treningu. Ozbiljnost možemo da pokažemo već u četvrtak, o nedelji da i ne govorimo.

• 1

#13950 profaarmor

profaarmor
  • Members
  • 3,596 posts

Posted 13 March 2018 - 22:11

Valjda je tako cim malo protivnik pokaze zube eto nama muke i problema,sve neke izolacije,protok lopte generalno los,demarkacija takodje.

• 0