Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

KK Partizan 2017/18


  • This topic is locked This topic is locked
9407 replies to this topic

#8671 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 12 July 2018 - 09:32

Gdje je Stime?


  • 0

#8672 slagi

slagi
  • Members
  • 554 posts

Posted 12 July 2018 - 09:36

Turk Telekom


  • 1

#8673 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 12 July 2018 - 10:10

 

– Pejdž je, gledano univerzitetsku košarku, veliko ime. Imao sam priliku da pričam sa Rojem Vilijamsom (legendarni trener Severne Karoline, prim. aut) kako bismo otklonili sve sumnje o njemu kao igraču Partizana. Verujemo da imamo dobre reference što se njega tiče. Znamo da je dobar igrač, ali i da nije prošao u NBA, da je bio pod ugovorom sa Šarltom, ali da je odigrao samo pet utakmica tako da nismo mogli u potpunosti da ga ocenimo. Zato sam i pričao sa njegovim trenerom i otklonjene su dileme. Odlučili smo se da ga dovedemo– priča Lončar koliko je važna bila i reč stanovnika Kuće slavnih, Roja Vilijamsa, za finaliziranje saradnje 24-godišnjaka iz Ajove i Partizana.

 

 

Veliki raspon ruku, 185 santimetara visine... Šta još, osim očiglednih stvari, nudi 55. pik Bruklina na draftu 2016?

 

– U pitanju je igrač koji mora da bude referenca na mestu plejmejkera, da nosi određenu težinu igre u napadu, ali je i u odbrani vrlo efikasan sa dugačkim rukama, inteligentan, dobro čita... Imao je priliku da igra sa velikim igračima koji su posle otišli u NBA. Svima njima je bio lider. I mislim da je, posle određenog perioda u Razvojnoj ligi, kada je video da neće moći da pronađe ugovor u NBA, shvatio da smo mu mi stepenica u daljem razvoju– istakao je Lončar i dodao:

– Verovatno se vodio i iskustvom Najdžela Vilijamsa-Gosa, pričao sa njim i njegovom ekipom. Dolazi veoma motivisan u Partizan.

Potreba za kontinuitetom dokazana je i potpisom Alekseja Nikolića na tri godine. Talentovani Slovenac je bio „no brainer“ za rukovodstvo crno-belih. U prevodu, bez razmišljanja su „upalili Valjak“ i krenuli u pregovore.

 

– Kad se ukazala prilika da možemo da ga dovedemo, nismo uopšte polemisali. Čak smo se plašili da ga ne uzme neko drugi! Svi smo se u klubu složili da je to ono što nam treba. Svi u Partizanu ga od ranije dobro poznajemo. Potpisali smo ga i ne treba mnogo trošiti reči na njega. Sve što je izašlo u novinama je istina, veliki je partizanovac. Veoma je motivisan, ispunjava svoj san, ali i mi smo izuzetno srećni njegovim dolaskom. On ima 23 godine, „na liniji je” sa Marinkovićem, Zagorcem, Aranitovićem...


  • 3

#8674 odupri se ludilu

odupri se ludilu
  • Members
  • 1,840 posts

Posted 12 July 2018 - 11:47

Eh da nam je pronaći nekoga ko je "na liniji" sa Gagulom...
  • 0

#8675 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 12 July 2018 - 12:55

Da li postoji sansa da iskopamo nekog tipa Derela Vilijamsa?
Pera nek ne salje vise nikog, moze u Bgd da se vrati.
  • 0

#8676 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 12 July 2018 - 13:05

Da li postoji sansa da iskopamo nekog tipa Derela Vilijamsa?
Pera nek ne salje vise nikog, moze u Bgd da se vrati.

 

Na primer Derel Vilijams na poziciji Derela Vilijamsa? :D


  • 1

#8677 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 12 July 2018 - 14:07

Meni je Si više 4 nego 3, uz tu mogućnost da se odigra smallball sa Zagorcem, uopšte ne vidim mesta za neku četvorku i 100% sam uveren da se o tome ni ne razmišlja.


E onda je to krajnje neozbiljno i ceka nas jos jedna 1win evropska sezona. Frankenstajn tim gde ce gro igraca igrati van pozicije, a utakmice svesti na puke eksperimente.
  • 1

#8678 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 12 July 2018 - 14:14

E onda je to krajnje neozbiljno i ceka nas jos jedna 1win evropska sezona. Frankenstajn tim gde ce gro igraca igrati van pozicije, a utakmice svesti na puke eksperimente.

 

Po meni neki potencijal ekipe neuporedivo više zavisi od petice i još jednog igrača na 2-3 koji ima neke poene u rukama.


  • 1

#8679 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 12 July 2018 - 14:23

Po meni neki potencijal ekipe neuporedivo više zavisi od petice i još jednog igrača na 2-3 koji ima neke poene u rukama.


Ako dobro pratim fabulu na forumu, trza prica na Macvana koji bi zaista odlicno legao ovom timu, a vjerovatno i Partizan njemu.

Ali i pored njega, koji ne bi bio sposoban za igru do Nove godine, treba jedna petica (ne pada mi na pamet koja) i jedna 2-3, recimo DJ Jagoda iz Besiktasa. Da ne kazem kakav profil bi ekipa dobila sa jednim DM povratkom.
  • 0

#8680 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 12 July 2018 - 14:48

Kelan Martin i Bonzie Colson mogu da se protegnu od 2 do 4 #justsayin

Edited by SteveFrancis#3, 12 July 2018 - 14:48.

  • 0

#8681 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 12 July 2018 - 14:55

76WMW0n.jpg

Ostoja reaguj, krvavu ti neDJelju


  • 1

#8682 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 12 July 2018 - 15:00

Ako dobro pratim fabulu na forumu, trza prica na Macvana koji bi zaista odlicno legao ovom timu, a vjerovatno i Partizan njemu.

Ali i pored njega, koji ne bi bio sposoban za igru do Nove godine, treba jedna petica (ne pada mi na pamet koja) i jedna 2-3, recimo DJ Jagoda iz Besiktasa. Da ne kazem kakav profil bi ekipa dobila sa jednim DM povratkom.

 

Mislim da je to sf priča, verujem da će biti dosta onih zainteresovanih da ga sačekaju. Druga stvar je za nas problematičan period čekanja, jer do tada možemo već uveliko da se izblamiramo u EC i zaostanemo za vodećim ekipama u ABA ligi.

Ali dobro, jasno je da bi on svakako bio premija.


  • 0

#8683 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 12 July 2018 - 15:13

Na primer Derel Vilijams na poziciji Derela Vilijamsa? :D

 

Saglasan. :D


  • 0

#8684 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 12 July 2018 - 15:48

Mislim da je to sf priča, verujem da će biti dosta onih zainteresovanih da ga sačekaju. Druga stvar je za nas problematičan period čekanja, jer do tada možemo već uveliko da se izblamiramo u EC i zaostanemo za vodećim ekipama u ABA ligi.
Ali dobro, jasno je da bi on svakako bio premija.

Realno, Macvan nece biti od koristi ni jednoj ekipi do februara-marta ako pocne da igra oko NG. Sto ce reci da EL kao opcija za njega otpada, a i vecina EC ekipa.

Tako da ne znaci da mu Partizan nije primamljiva opcija pogotovo sto ce naplatiti i razlaz za Bajernom, tako da i lova nije presudna.

E sta Partizan hoce? Konkurentnost u EC sa njim nece dobiti, ali za F4 ABA to vec djeluje primamljivije.

Ono sto je pitanje, moze li tako neki nepopunjen tim skrpiti dobru poziciju za pocetak F4, pogotovo ako i Novica udje u sezonu kao svirac.

Edited by pepe sancez, 12 July 2018 - 15:49.

  • 0

#8685 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 12 July 2018 - 15:56

76WMW0n.jpg
Ostoja reaguj, krvavu ti neDJelju


Kasno, pre dve sedmice Boris je dogovorio saradnju sa Arisom iz Soluna.
  • 0