Jump to content


Photo
- - - - -

U cijeg je tatka veca patka?


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#61 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 September 2017 - 15:05

Šta srpski? Pa ima i drugih zemalja u svetu, a svakako da ima i forumaša iz inostranstva koji mogu da kažu kako se vaspitavaju deca u njihovim zemljama. Ni u jednom kutku zemaljske kugle nijedan normalan roditelj neće ispuniti detetu svaku želju. Koliko vidim, spomenuo je da će platiti veliku školarinu i da ih je vodio po svetu, a verujem da ukoliko sebi kupi npr. pivo ili cigarete i deci kupuje čokoladice, čipseve i slično. Ipak, apsolutno ima pravo i da im ne kupi ono što smatra nepotrebnim ili što jeste nepotrebno. Mnogo je bitnije to što je dete videlo i druge zemlje, što ne može da priušti baš svako čak ni u toj Kanadi nego da dobije neku krpu sa natpisom. Bitnije je i da dete ima mogućnost da ide na univerzitet ukoliko želi. Uostalom, jesi li video u školi, na fakultetu, u kraju i slično razmaženo dete kome su roditelji ispunjavali svaku želju i neko koje je lepo vaspitano i kome nisu ispunjavali baš svaku želju?

 

 

Nebitno, a zaista nema potrebe da kopamo po kanadskim sajtovima. Čovek je ponudio i drugu opciju, naveo razloge, i to je to.

 

 

Sve za 5 Vaso.

 

Al' će da se iznenadi Jašar kad se probudi i pročita svoj psihološki profil što su mu sastavili ovi u dresovima.

 

Sigurno će zahvaljujući ovim eksperAtima saznati mnogo toga o sebi, možda će se preobraziti i početi novi život.

 

Računam da napušta sex, drugs & rock'n'roll i kupuje dres, opanke, šajkaču i godišnju kartu na tribinu. I da, demonstrativno pali kanadsku sošku...


  • 4

#62 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 03 September 2017 - 15:12

"Dete" hoće neki dres na poklon.

Otac procenjuje da je to preskupo/glupo pomodarstvo/ideolatrija i koristi priliku da objasni na konkretnom primeru da nije nužno "bacati pare" i nudi utilitarno rešenje - isti dres, 5xjeftiniji.

Što ga ovde prozivate da je stipsa i kačite se na taj bandwagon?

Po toj iskrivljenoj definiciji, 90% imućnih su stipse - jer se taj nauk praktikuje od malih nogu i jedan je od razloga za akumulaciju / održavanje tog kapitala / statusa kroz generacije.

Samo siroma' & budala se razbacuje parama.
Vrednost/cena nečega se mora razumeti/naučiti.
Što ranije to bolje. Za DJa taj dres ne vredi te pare - a "dete" ih još nije zaradilo da samo donese procenu.

Biti stipsa je nešto sasvim drugo...

 

 

 

Ne znam zašto si dete stavio pod znake navoda, ali si uradio pravu stvar jer si me tako naveo na razmišljanje da iksa iksa možda nije stipsa, da tu ima još nešto.

 

Dete možda ima 30 godina i traži Vestbukov dres i onda je potpuno u pravu što mu nije kupio. Neka sam zaradi.

Dete je možda mladji tinejdžer i rešilo je da impresionira neku ribicu, možda i nešto više od impresioniranja, jel da. I u tom slučaju je matori u pravu što mu nije ispunio želju jer takvih devojaka treba da se kloni, to su buduće sponzorušice. E sad što mali nije ispunio cilj i što će jedno vreme biti ljut na ćaleta...

Možda mu taj dres znači nešto više od obične majice, možda dete pokazuje strast prema košarci, OCT, Vestbruku, a obzirom da mu je otac neko ko često afektira ovde po forumu, geni i to, verovatno je tako... Ne znam koliko je dobro sputavati takve jake želje jer strast može da bude pokretač za mnoge velike stvari u životu, strastveni ljudi su zanimljiviji, vrlo često mudriji, ne predaju se, češće ostvaruju snove, više su spremniji da rizikuju, pozitivniji su, osećaju veću povezanost sa onim što rade ... nisam psiholog i ne bih o tome.

 

A možda čovek jednostavno nema para. Teško zarađuje novce u tuđini pa mu je izdatak za taj dres veliki. Sigurno njega najviše boli što detetu ne može da ispuni želju i onda, da bi mu bilo lakše, ovde će reći da je to zbog toga da bi dete naučilo šta su prave vrednosti, šta je ispravno, dobro...

 

I zato ću se lagano povući iz ove diskusije.


  • 1

#63 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 September 2017 - 15:16

Šta srpski? Pa ima i drugih zemalja u svetu, a svakako da ima i forumaša iz inostranstva koji mogu da kažu kako se vaspitavaju deca u njihovim zemljama. Ni u jednom kutku zemaljske kugle nijedan normalan roditelj neće ispuniti detetu svaku želju. Koliko vidim, spomenuo je da će platiti veliku školarinu i da ih je vodio po svetu, a verujem da ukoliko sebi kupi npr. pivo ili cigarete i deci kupuje čokoladice, čipseve i slično. Ipak, apsolutno ima pravo i da im ne kupi ono što smatra nepotrebnim ili što jeste nepotrebno. Mnogo je bitnije to što je dete videlo i druge zemlje, što ne može da priušti baš svako čak ni u toj Kanadi nego da dobije neku krpu sa natpisom. Bitnije je i da dete ima mogućnost da ide na univerzitet ukoliko želi. Uostalom, jesi li video u školi, na fakultetu, u kraju i slično razmaženo dete kome su roditelji ispunjavali svaku želju i neko koje je lepo vaspitano i kome nisu ispunjavali baš svaku želju?

 

 

Mene taj princip asocira na Srbiju/Balkan. Nisam siguran da se to tako radi u nekim drugim zemljama, ali mozda gresim posto nisam video dovoljno.

 

Opet, uopste ne pricam o ispunjavanju svake zelje. I ima svako pravo da ne kupi nesto sto smatra nepotrebnim. Nije stvar ni u razmazenosti.

 

Stvar je u prodavanju muda za bubrege, a to dete nauci da prepozna mnogo ranije nego sto roditelj ukapira.


Edited by McLeod, 03 September 2017 - 15:16.

  • 0

#64 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 September 2017 - 15:43

Teško da će iko od nas direktno videti ukoliko ne podižemo decu u nekoj zemlji. Da smo sada obojica u Kini, Norveškoj, Turskoj ili Francuskoj, imali bismo samo posredan uvid, mada nešto bliži nego što ga imamo sada, osim ukoliko tamo nemamo porodicu, odnosno dete. Napominjem da su i moji uvidi relativno skromni i da ne pretendujem na neki autoritet u tome, a nadam se da će nam pomoći i forumaši koji žive u inostranstvu.

 

Evo jednog tekta o danskim obdaništima: Roditeljstvo u Danskoj

 

Ova vest se pojavila pre izvesnog vremena na mnogim portalima, pa i na B92, a koliko sam pročitao, ovaj tekst je malo preteran. Da je tačno bar 50%, opet se vide neki aspekti vaspitanja koji deluju pomalo spartanski za naše pojmove.


  • 0

#65 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2017 - 15:54

Evo moj klinac trazi da mu kupim Westbrookov dres ........ ja ga kulturno odyebem i objasnim mu da je to za debile platiti neki dres koji je 20 dolara bez nekog imena na njemu - 120 dolara sa nechijim imenom na njemu i da tata nije debil. Ako hoce da mu kupim taj dres bez imena, a on neka se snadje pa zalepi/zashije Westbrookovo ime na njemu. Jel to normalno vaspitanje? Ja mislim da jeste.

Evo kako ja gledam na reklamiranje gluposti. Ako je tim klubovima stalo da neko nosi njihov dres, onda neka ih daju dzabe. Kad mi dodje sa zahtevom za novi auto, tu mozemo da pregovaramo, a ove krpe, neka kupuju budale, koje hoce da reklamiraju tudji biznis.

:+1:

Zao mi je kasno stigoh, imao obaveze na jezeru.


  • 1

#66 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2017 - 16:08

Nemaš ti pojma, ili nosiš dres, ili si socijalno mrtav čovek, ne postojiš. :lol:

Nije pitanje u dresu, nego da ga platis sto skuplje, kako bi u selu ispao bogat. :puke:

 

Kao sto rekoh, nemam nista protiv. Samo je malo bezveze ako detetu ucitavas svoje svetonazore, dok te gleda kako na gluposti (iz njegove vizure) bacas pare. Ne mislim na njega konkretno, pricam uopste.

 

 

Posteno. I cemu onda onakav upis?

Jedna razlika, govoris o parama koje je roditelj zaradio, trosi na sebe i detetu koje te iste pare hoce da baci, kako bi u kladzi ispao bogat. 

Vidis li razliku?


  • 0

#67 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 September 2017 - 17:32

 

A možda čovek jednostavno nema para. Teško zarađuje novce u tuđini pa mu je izdatak za taj dres veliki. Sigurno njega najviše boli što detetu ne može da ispuni želju i onda, da bi mu bilo lakše, ovde će reći da je to zbog toga da bi dete naučilo šta su prave vrednosti, šta je ispravno, dobro...

 

A mozda samo hoce da nauci dete kako da razumno raspolaze novcem.

 

Zabavno je ovako kako pokusavate da napravite neku poentu na racun Denisovog psihickog i materijalnog stanja.... dobar naziv za topik.

 

Ucenje deteta da ne bude deo stada i da ne mora da ima bas nesto sto ima neko nalepljeno ime i plati 5X vise je normalna roditeljska duznost 


  • 0

#68 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 03 September 2017 - 17:51

kad krenes "bubuljicavku" sve da zabranjujes, to je obicno znak da su ti svi vozovi prosli ;)


Pa jeste, tacno, to znaci da se taj oseca... impotentno, u odnosu na bubuljicara :D Imam ja jedne takve. Tamo kad se ode, kao da je bojno polje. Stalno "nije poslusan, nije poslusan" kao da je to nekakav zatvor ili vojska, pa sad ovaj mora da bude poslusan. Kao da je bubuljicar neprijatelj, a oni su u odbrani, takva je atmosfera. Ali ja se ne mesam, a i tako vazim za priludog tamo :D Meni je to samo pateticno ponavljanje obrasca ponasanja prethodne generacije, koji je jos onomad bio zauman, i zbog koga sam i presao na metode koje su po meni bolje :D
  • 0

#69 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2017 - 18:06

Pa jeste, tacno, to znaci da se taj oseca... impotentno, u odnosu na bubuljicara :D Imam ja jedne takve. Tamo kad se ode, kao da je bojno polje. Stalno "nije poslusan, nije poslusan" kao da je to nekakav zatvor ili vojska, pa sad ovaj mora da bude poslusan. Kao da je bubuljicar neprijatelj, a oni su u odbrani, takva je atmosfera. Ali ja se ne mesam, a i tako vazim za priludog tamo :D Meni je to samo pateticno ponavljanje obrasca ponasanja prethodne generacije, koji je jos onomad bio zauman, i zbog koga sam i presao na metode koje su po meni bolje :D

Dobro si me sad setio na staru salu. "Dobre devojke idu u krevet u 8, da bi do 9 mogle da stignu kuci." :lol+:


  • 0

#70 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 18:09

Al' će da se iznenadi Jašar kad se probudi i pročita svoj psihološki profil što su mu sastavili ovi u dresovima.

 

Sigurno će zahvaljujući ovim eksperAtima saznati mnogo toga o sebi, možda će se preobraziti i početi novi život.

 

Računam da napušta sex, drugs & rock'n'roll i kupuje dres, opanke, šajkaču i godišnju kartu na tribinu. I da, demonstrativno pali kanadsku sošku...

 

Ma jok bRe! Meni samo krivo shto je hteo Westbrookov dres, da je rekao Jokicev - ja bih mu kupio 5 komata :rotflmao: Josh bih ga izljubio k'o deda unuche, shajkachu moju malu u srcu!!!

 

Objasio bih mu da su nas ti chije dresove hoce da nosi boNbardovali i da je Jokic doshao tu da im se sveti i u konachnici shto bi rekla zapadna braca - pokori, usput ce da metne 100 miliona u dzep i da im tako srBski naudi, a za reprezeMtaciju Srbije mu se yebe zivo, boli ga teniski lakat :lol+: . On ustvari sedi kuci i plache shto ne igra, ali takva je srBska strategija, zavaraj neprijatelja, zavedi ga da misli da "nama" dolari neshto znache, oni ne znaju da srBstvo nema cenu.

 

Za ovog shto kaze da cu da detetu navuchem alergiju od jeftinih majica .......... dziberu, u istoj prodavnici, u kojoj je westbrookov dres 120 dolara postoje "dresovi" istog, ako ne i boljeg kvaliteta za decu uzrasta 10 godina Nike, Adidas, UnderArmour za 11 do 16 dolara ............

 

https://www.sportche...-331998891.html

 

https://www.sportche...-332227451.html

 

Ako naletish na POnizenje mogu se kupiti i za 7-8 kinti ........ pozdravljam te, hvala na briGi za zdravlje mog potomstva. :wicked:


Edited by Denis Jasharevic, 03 September 2017 - 18:15.

  • 1

#71 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 18:16

I da se razumemo, ovo nema apsolutno nikakve veze sa novcem ............ radi se o vaspitavanju. Mozda je pogreshno, ali moje dete - moje vaspitavanje.


Edited by Denis Jasharevic, 03 September 2017 - 18:17.

  • 2

#72 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2017 - 18:23

I da se razumemo, ovo nema apsolutno nikakve veze sa novcem ............ radi se o vaspitavanju. Mozda je pogreshno, ali moje dete - moje vaspitavanje.

Radi se o razvijanju mozdanih vijuga u gornjoj glavi. Koja budala hoce da nosi i reklamira neke sutirace/udarace lopte. Smesno.


  • 0

#73 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 September 2017 - 20:02


 

A možda čovek jednostavno nema para. Teško zarađuje novce u tuđini pa mu je izdatak za taj dres veliki. Sigurno njega najviše boli što detetu ne može da ispuni želju i onda, da bi mu bilo lakše, ovde će reći da je to zbog toga da bi dete naučilo šta su prave vrednosti, šta je ispravno, dobro...

 

I zato ću se lagano povući iz ove diskusije.

 

 

Pretpostavljam da ideš na sladoled od 200 dindži. :lol+:


  • 0

#74 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 20:19

Pretpostavljam da ideš na sladoled od 200 dindži. :lol+:

 

Ja ochekujem da se preko sms akcije u Srbijici  "Pomozimo Jasharu da detetu kupi dres" skupi i dostavi tih 100 kinti shto mi zafalilo :lol+: ...... moze valjda jedan dan i da se preskochi taj srBski sladoled od  ..... chega ono beshe ...... zove, koprive ili zelja? Pa valjda zasluzujem bratsku pomoc, da uskliknem s ljubavlju svetitelju Dudi Ivkovicu "Gde su Westbrookovi dresovi - tu su srBske zemlje!"


  • 3

#75 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 03 September 2017 - 20:24

Ja ochekujem da se preko sms akcije u Srbijici  "Pomozimo Jasharu da detetu kupi dres" skupi i dostavi tih 100 kinti shto mi zafalilo :lol+: ...... moze valjda jedan dan i da se preskochi taj srBski sladoled od  ..... chega ono beshe ...... zove, koprive ili zelja? Pa valjda zasluzujem bratsku pomoc, da uskliknem s ljubavlju svetitelju Dudi Ivkovicu "Gde su Westbrookovi dresovi - tu su srBske zemlje!"

 

 

Jebemliga, ne sećam se od čega je bio, ali javiće se dečko da se pohvali.

 

Ja bih ti poslao par dindži za dres, ali nemam, jbg, teško u pečalbi. Kad budeš presedao na voz u Pragu, javi se da ti napravim neke sendviče za put, doneo bih ti to na stanicu. I jedno malo pivo, iz Lidla, nije loše a nije ni skupo. A kad podješ nazad, povezi mi džak paprike za ajvar, nema toga ovde u tudjini... :lol+:


  • 0