Jump to content


Photo
- - - - -

U cijeg je tatka veca patka?


  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#16 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 September 2017 - 23:04

Nece repliku, hoce original NBA Westbrook jersey ....... jesi shvatio? I nije u pitanju toliko novac, jer pretpostavljam da je iz Kine moguce naruchiti i za manje na Ebay-u, u pitanju je neshto sasvim drugo shto ti u ovom trenutku, a verovatno i nikada necesh shvatiti.

Nece mu "idoli" biti nepismeni sportisti, kapish? Ne svidja mi se to. Nije dobro za njega. Ne zelim da postane kao ti. To bih jako teshko podneo.


Edited by Denis Jasharevic, 02 September 2017 - 23:05.

  • 3

#17 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 02 September 2017 - 23:09

  Uopste nema to veze sa time. Kakva tough love? Ja ti pricam o Samerhil metodama i od prvih dana prilazenju detetu kao da je osoba. Dete nije igracka niti je nekakvo bozanstvo kome se prinose zrtve, dete je osoba, od kad jos ne ume ni da hoda, a tvoj zadatak kao roditelja je da mu budes prijatelj, pravi, ne ulizica, vodic i mentor koji ce ga odvesti do odraslog doba. Nije tvoj zadatak da se bavis time da ga "usrecujes" besmislicama. I ovo sto Kinik kaze. Anglosaksonski metod, da se svaki kucni posao placa izvesnu sumu, od malih nogu, da deca znaju da cene novac. Usisavanje sobe, 100 dinara, sirenje/prostiranje vesa 200, pranje sudova 100, pranje prozora 250 itd. Ja sam sa prvim uspeo, mislim sa prvim delom, Samerhil i pristup kao osobi i sve, a sa drugim delimicno, jer su mi to pokvarile babe i ostala baraberija. Zato sto su ovde kakvi su, elementarno nepostovanje drugoga i njegovih zelja. Mislim, zasto bi neko usisavao sobu za 100 dinara ako mu babe tutnu 1000. Nisam sa time mogao u potpunosti da se izborim, bar ne bez fizickog nasilja nad baraberijom, sto naravno nije opcija. Ali smo bar napravili kompromis - pola tih para koje daje razna baraberija smo stavljali na "savings account" . Neki iz redova baraberije se cudili naravno, kao ono, u, a, moji bi sve to potrosili, kad bi oni ostavljali u banku... E to je zato sto su im kupovali dresove i nike patike, majmun radi sto majmun vidi, a nisu razgovarali. Ali dobro, bar su odgajili vrsne rodoljube.

Mnogo je velika razlika između kupovine jednog dresa i ponašanja kao da su mala božanstva. Ako si uspeo da usadiš u dete dobar odnos prema novcu onda će znati da ceni nešto skuplji poklon. 


  • 0

#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 September 2017 - 23:13

Ovo možeš da čuješ samo od nekog ko ima više od 45 godina i odrastao je u SFRJ. Pazi ovo, mora tough love da bi se dete naučilo pravim vrednostima. Najbolje da nikada ništa detetu ne kupiš jer je moderno, pu prokelti mejnstrim :lol: Decu treba u kese oblačiti, to niko ne radi. 

Zoran Milivojevic, najpopularniji srpski psiholog, savetuje jos mnogo zesce mere prema deci... pa mu aplaudira i poziciona i opoziciona Srbija. Njegova predavanja u opozicionom mikser-hausu bila prepuna, k'o Cecini koncerti. 

 

A on mi ne deluje bas da je odrastao u SFRJ.

 

Ako ti ne kapiras da je danasnja Srbija daleko konzervativnija nego sto je bila SFRJ, onda zbilja malo pogledaj gde zivis. Ti zaista mislis da se nesto ozbiljno promenilo time sto grupica hipstera na splavovima i u krugu dvojke ima hebene i-phonove i pije mleko na slamcicu?  :ajme:


  • 3

#19 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 September 2017 - 23:16

:ajme:

Jedini pravi dres je authentic. Oni koštaju po 350$ u USA. Razlika između replica i swingman (sa tvog linka) je što imaju zašiven broj a replica ima štampan. 

 

:rotflmao: ............. eto, da konachno i ja neshto nauchim u zivotu od vas .......... sa chime mogu da obrishem bulju .... i brishem vec  :lol+:  ....... koga bre boli westbrook, za yebene glupe dresove? Mislish da treba da se potresem oko toga kao nedostatak opshte kulture :rotflmao: , ne znam razliku izmedju swingman i replica i made in china i authentic i .......... bla,bla,bla za idiote .....

 

Pitalo dete da mu kupim neki dres od 120 dolara u prodavnici ....... i ja mu rekao ..... zaboravi.

 

Ti mi bez pitanja za savet oko cene preporuchujesh da naruchim iz Kine preko Amazona, shto znam da nece da nosi upravo iz razloga shto klinci mnogo dobro znaju da to nije to, a mene libo stojko za te klinachke budalashtine. Pa nemam ja 10 godina, nego oni.

 

Znachi vi ste negde na nivou desetogodishnjaka. :rotflmao: Jel skupljate slikice kosharkasha?


Edited by Denis Jasharevic, 02 September 2017 - 23:23.

  • 1

#20 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 02 September 2017 - 23:26

Ovo možeš da čuješ samo od nekog ko ima više od 45 godina i odrastao je u SFRJ. Pazi ovo, mora tough love da bi se dete naučilo pravim vrednostima. Najbolje da nikada ništa detetu ne kupiš jer je moderno, pu prokelti mejnstrim :lol: Decu treba u kese oblačiti, to niko ne radi. 

 

 

Oni ne vode decu ni kod frizera nego ih sami šišaju. Neće to da baca pare, a sve pod izgovorom da ne žele da im potomci nose frizure slične onima koje nose nepismeni idoli sportisti...

 

Pa još kada klincima ispričaju priču kako je bilo kada su oni bili mladi, kada im mater pravi frizuru tako što im pljune na glavu, a onda rukom zalepi i zaliže kosu na stranu. Ihaj.

 

I dete šta će onda, ćuti, hebo dres i normalnu frizuru, samo da ga ne pljuje po glavi.


  • 2

#21 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 02 September 2017 - 23:36

Oni ne vode decu ni kod frizera nego ih sami šišaju. Neće to da baca pare, a sve pod izgovorom da ne žele da im potomci nose frizure slične onima koje nose nepismeni idoli sportisti...

 

Pa još kada klincima ispričaju priču kako je bilo kada su oni bili mladi, kada im mater pravi frizuru tako što im pljune na glavu, a onda rukom zalepi i zaliže kosu na stranu. Ihaj.

 

I dete šta će onda, ćuti, hebo dres i normalnu frizuru, samo da ga ne pljuje po glavi.

 

Ti mnogo dobro znash te neke meni nepoznate detalje .......... rekao bih chak da te to proganja.

 

Ako te uveseljava - samo napred.


  • 0

#22 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 02 September 2017 - 23:46

:rotflmao: ............. eto, da konachno i ja neshto nauchim u zivotu od vas .......... sa chime mogu da obrishem bulju .... i brishem vec  :lol+:  ....... koga bre boli westbrook, za yebene glupe dresove? Mislish da treba da se potresem oko toga kao nedostatak opshte kulture :rotflmao: , ne znam razliku izmedju swingman i replica i made in china i authentic i .......... bla,bla,bla za idiote .....

 

Pitalo dete da mu kupim neki dres od 120 dolara u prodavnici ....... i ja mu rekao ..... zaboravi.

 

Ti mi bez pitanja za savet oko cene preporuchujesh da naruchim iz Kine preko Amazona, shto snam da nece da nosi upravo iz razloga shto klinci mnogo dobro znaju da to nije to, a mene libo stojko za te klinachke budalashtine.

 

Znachi vi ste negde na nivou desetogodishnjaka. :rotflmao:

Replica, swingman i authentic su sve Adidas dresovi. Osim ako ne optužuješ NBA store da prodaje loše kopije na svom sajtu :lol: Ja ti kažem da ni taj od 120 nije original, tvoje dete je samo bilo kulturno pa nije htelo da traži pravi dres koji košta 350$.  Rekao si da bi mu kupio onaj od 20$ (što ne mogu ni da zamislim kako izgleda kad obučeš) tako da pada u vodu to tvoje da ne želiš da bude kao ja. Tako da jedino ostaje to da si stipsa. 


  • 1

#23 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 September 2017 - 00:02

Replica, swingman i authentic su sve Adidas dresovi. Osim ako ne optužuješ NBA store da prodaje loše kopije na svom sajtu :lol: Ja ti kažem da ni taj od 120 nije original, tvoje dete je samo bilo kulturno pa nije htelo da traži pravi dres koji košta 350$.  Rekao si da bi mu kupio onaj od 20$ (što ne mogu ni da zamislim kako izgleda kad obučeš) tako da pada u vodu to tvoje da ne želiš da bude kao ja. Tako da jedino ostaje to da si stipsa. 

 

Ovaj, samo da pitam, da li je taj dres nosio lično onaj čije je ime napisano na njemu, ili je u pitanju samo krpa na kojoj nešto piše? Može se desiti da bilo koja poznata ličnost jede npr. Milku noisette, ali ako je i ja kupim to ipak nije ono što je prošlo kroz ruke te poznate ličnost, već samo još jedan primerak onoga što se štancuje u hiljadama primeraka.


  • 0

#24 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 03 September 2017 - 00:07

Zoran Milivojevic, najpopularniji srpski psiholog, savetuje jos mnogo zesce mere prema deci... pa mu aplaudira i poziciona i opoziciona Srbija. Njegova predavanja u opozicionom mikser-hausu bila prepuna, k'o Cecini koncerti. 

 

A on mi ne deluje bas da je odrastao u SFRJ.

 

Ako ti ne kapiras da je danasnja Srbija daleko konzervativnija nego sto je bila SFRJ, onda zbilja malo pogledaj gde zivis. Ti zaista mislis da se nesto ozbiljno promenilo time sto grupica hipstera na splavovima i u krugu dvojke ima hebene i-phonove i pije mleko na slamcicu?  :ajme:


Zoran Milivojević ne savetuje žešće mere prema deci uopšte. On priča da je potrebno JASNO postavljanje granica između želje deteta i onoga što je dozvoljeno. Ti nećeš detetu postaviti granicu (ako već želiš da postaviš) ako mu kažeš: "Možeš da dobiješ ovu jeftinu stvar vrsteX ali ne možeš ovu skupu vrsteX", tako samo pokažeš da ne ceniš želju svog deteta. Recimo ako se kaže: "Ne možeš dobiti X osim ako ne uradiš to i to", ili "Ne možeš dobiti X dok ne naučiš to i to", ili "Ne možeš dobiti X jer nije dobro za tebe jer to i to".

 

Baš sam o njemu i razmišljao kad sam krenuo da sprdam Denisa za ovo. 


  • 0

#25 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 September 2017 - 00:49

Zoran Milivojević ne savetuje žešće mere prema deci uopšte. On priča da je potrebno JASNO postavljanje granica između želje deteta i onoga što je dozvoljeno. Ti nećeš detetu postaviti granicu (ako već želiš da postaviš) ako mu kažeš: "Možeš da dobiješ ovu jeftinu stvar vrsteX ali ne možeš ovu skupu vrsteX", tako samo pokažeš da ne ceniš želju svog deteta. Recimo ako se kaže: "Ne možeš dobiti X osim ako ne uradiš to i to", ili "Ne možeš dobiti X dok ne naučiš to i to", ili "Ne možeš dobiti X jer nije dobro za tebe jer to i to".

 

Baš sam o njemu i razmišljao kad sam krenuo da sprdam Denisa za ovo. 

E pa svaka tebi cast ako si bas o njemu razmisljao - po meni je on simptom bolesti srpskog drustva. Ta popularnost koju uziva je totalno patoloska stvar, posto je covek kvazi-naucnik, imas peticiju 150+ pravih psihologa protiv ustupanja medijskog prostora sharlatanu. Ja sam ga naveo samo kao dokaz pogubljenosti i gubitka svih vrednosti u ovim krajevima.


  • 3

#26 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 03 September 2017 - 01:25

E pa svaka tebi cast ako si bas o njemu razmisljao - po meni je on simptom bolesti srpskog drustva. Ta popularnost koju uziva je totalno patoloska stvar, posto je covek kvazi-naucnik, imas peticiju 150+ pravih psihologa protiv ustupanja medijskog prostora sharlatanu. Ja sam ga naveo samo kao dokaz pogubljenosti i gubitka svih vrednosti u ovim krajevima.

Uf, uf. Dobrano sam ja pomešao Zorane onda. Prvi link ovog Milivojevića je objašnjavanje kako treba udarati decu po dupetu :lol: Ja sam mislio na Zorana Musterovića, skoro sam čitao intervju gde je objašnjavao zašto ima više ludila kod mlađih pa je pričao o tome kako se postavljaju granice, mislio sam da o tome i ti pričaš. Zato sam i skočio odmah.


Edited by Nicklord, 03 September 2017 - 01:29.

  • 0

#27 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 01:25


Baš sam o njemu i razmišljao kad sam krenuo da sprdam Denisa za ovo. 

 

Osim shto je bilo gramatichki nepravilno u moje vreme "sprdati nekoga", vec sprdati se sa nekim, ja zaista ne vidim nikakvu sprnju osim u tvojoj glavi. Vi ste potpuno izgubljene i syebane generacije. Toliko je ochigledno da zivite u sVrBskom mikrokosmosu da je za vas stvarno najbolje da se iz njega ne mrdate.


  • 0

#28 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 03 September 2017 - 01:32

Osim shto je bilo gramatichki nepravilno u moje vreme "sprdati nekoga", vec sprdati se sa nekim, ja zaista ne vidim nikakvu sprnju osim u tvojoj glavi. Vi ste potpuno izgubljene i syebane generacije. Toliko je ochigledno da zivite u sVrBskom mikrokosmosu da je za vas stvarno najbolje da se iz njega ne mrdate.

Dve različite stvari. Moderniji sleng :D Srpska verzija urban dictionary sajta kaže ovo: http://vukajlija.com/sprdati/629380


Edited by Nicklord, 03 September 2017 - 01:33.

  • 0

#29 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 01:32

Uf, uf. Dobrano sam ja pomešao Zorane onda. Prvi link ovog Zorana objašnjavanje kako treba udarati decu po dupetu :lol: Ja sam mislio na Zorana Musterovića, skoro sam čitao intervju gde je objašnjavao zašto ima više ludila kod mlađih, verovatno sam zato povezao. 

 

Boli te dres :lol+: ..... tu briljirash.

 

Interesantno da taj gospodin kaze:

 

Ovih smo dana svedoci nemilih događaja na našim stadionima. Reč je o nacionalističkim i rasističkim ispadima mladih ljudi, često maloletnih. Ovde je reč o adolescentnoj grupi, gde je udruživanje nastalo po istoj vrsti uverenja: navijanje za određeni klub. Udruženi u ovakvu grupu imaju snažan doživljaj identiteta, te osećanja pripadnosti i važnosti. Nastojanje da se pripadne grupi i stapanje sopstvenog identiteta jednog adolescenta u grupni identitet njegovih vršnjaka, upozorava na nedostatak čvrstih i pouzdanih tačaka u samoj porodici. Ovo se poklopilo sa našim zapažanjem da se u ovakvim grupama uočava veliki broj pojedinaca sa karakterističnim doživljajem prepuštenosti samom sebi. To je posledica nedovoljne psihološke investicije roditelja i nedostatka njihovog nadzora. Mladi ljudi, akteri incidenata, pokazuju sklonost ka obezvređivanju sebe, pa će i ovakva grupa (navijačka), omogućiti poništavanje ovakvih osećanja i pružiti im bitna a deficitarna osećanja: prihvaćenosti, zajedništva, važnosti i bitnosti.

 

 

:rotflmao: Izgleda da psiholog nije znao da na forumu postoji gomila ovakvih sluchajeva medju odraslim ljudima, adolescenti su bili jako davno .......... :rotflmao:


Edited by Denis Jasharevic, 03 September 2017 - 01:41.

  • 3

#30 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 03 September 2017 - 01:37

Dve različite stvari. Moderniji sleng :D Srpska verzija urban dictionary sajta kaže ovo: http://vukajlija.com/sprdati/629380

 

Nisam blizak srBadiji i njihovim navijachkim "definicijama" i nachinima sprdanja, meni je to uvek bilo verbalno-seljachko prolivanje tipa Palma, Velja Ilic i ostale Rake i Badze. Samo vi uzivajte u "sprdamo Denisa", sve je jasno - ko je ko.  ;) 


  • 0