Jump to content


Photo

Grupa C: Spanija, Crna Gora, Hrvatska, Češka, Rumunija i Mađarska


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#46 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 05 September 2017 - 00:04

Ja samo na osnovu kosarke sto sam vidio u drugim grupama i u ovoj nasoj, mimo Spanije nikom ne dajem neke velike sanse da prodje dalje pa i u osmini finala.Hrvatska ima 3-0, a to je mozda najneubjedljivijih 3-0 koje je neka ekipa imala na turniru poput Eurobasketa, veli Aco da imaju ogromnu rezervu, red je da se nesto od te rezerve nakon 3 utakmice pokaze.Nije mi cilj da hejtujem nesto njih jer smo izgubili danas, al da sam na njihovom mjestu zabrinuo bi se ako se ovako nastavi jer imaju mnogo vece ambicije nego sto ima Crna Gora.

 

U svim ostalim grupama igra se dopadljiva kosarka, zna se neki red kod tih ekipa, igra se u skladu sa onim sto imas da ga najbolje iskoristis, odje u ovoj nasoj grupi mimo Spanije, sve divljanje od Hrvatske dje 2 igraca igraju napad a ostali se krpe pa sto bude, dje je samo Zoric jednom vs Rumunije bio dvocifren i niko drugi u ove 3 utakmice mimo Sarica i Bogdanovica, CG dje svaka utakmica izgleda kao da su se juce skupili, sve neka improvizacija i divljanje individualno lise par igraca, Madjarska dje Vojvoda privatizuje napad i Hanga kad dobije priliku odigra i iskreira nesta za sebe i ove ostale, Ceska koja igra sa 40 godisnjakom i gomilu tipova koji su kalibar druge ABA lige i kukalim Satoranskim koji pokusava od govana pitu da napravi bezuspjesno i na kraju Rumunija koja je zalutala odje i igra sa jednim igracem kojeg mozes na guglu naci u iole ozbiljnijim ligama.

 

Ne znam, nijesam pametan, moradoh nedje ovaj rant da izbacim, bas je nivo kosarke u grupi C ispod ovih ostalih, a nije problem sto nema talenta, no sto ne umiju da ga materijalizuju.


Edited by MrTwister, 05 September 2017 - 00:05.

  • 7

#47 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 05 September 2017 - 07:19

A što se čudite... Hrvatska redovito ovako igra na velikim natjecanjima... a kako neće sad kada fali pola ekipe... jer tko će vući ako ne Šarić i Bogdanović... tu više nemaš poštenog igrača... Ukić, Popović, Simon, Tomas i Žorić su veterani koji više ne mogu igrati ozbiljnu obranu (eventualno Tomas još), Planinić je drvo uvijek bio, Bender je zasad neupotrebljiv jer još nije odigrao poštenu utakmicu u karijeri, a ostali ni ne igraju... i što možeš osim dat loptu prvoj dvojici, a ostali neka rade za njih pa što bude... U Hrvatskoj ionako nitko ništa ne očekuje od ovog prvenstva jer realno nema tu kvalitete za medalju... čeka se iduće natjecanje kada bi trebali biti svi na okupu...

 

S druge strane realno je da će Hrvatska biti druga ako opet ne bude iznenađenja kao na Olimpijadi i onda će biti veselo... koga izbjeći... uvijek neugodnu Srbiju, prangijaše iz Latvije, napaljenje domaćine ili Ruse koji iznenađujuće sve gaze... ja biram Ruse, bez obzira na Šveda i pobjede, ako izgube od Latvije sa više od sedam padaju na treće mjesto, i sigurno Hrvatskoj više odgovaraju nego Srbi koji nam nikako ne leže ili Latvija koja te može uništiti tricama...


  • 2

#48 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 05 September 2017 - 07:59

Meni je najjaci utisak prvenstva to da NBA igraci, bilo mladi bilo stare kuke, debelo aiju prekaljene EL igrace, koji izgledaju kao kese.

Cast Evrope brani Bogdan, Doncic i Sved, donekle Hanga.

Sa druge strane young guns Markanen i Porzingis, Belineli, Spanci redom, Bogdanovic, Saric, Sruder, Dragic i dr.

Gdje su prekaljeni Grci, preplaceni Turci, Rendolf, Dubljevic, sve tanko.

I ranije su NBA igraci drmali, sada niko ne igra nesto timski, pa je onda individualna razlika jos ociglednoja
  • 2

#49 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 05 September 2017 - 16:36

chY1mM9.gif


  • 1

#50 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 05 September 2017 - 18:05

Mislim da je susjedima balkanski mentalitet najveci minus u loptanju pod obrucima. Verovatno je ovo veceras bila najveca sansa na turniru da neko cukne Spance, ali ce komsije oumesto da to pretvore u neki impuls, da proliju mleko do cetvrtfinala. A onda ce se tesiti ovom utakmicom. Kad gledam njih u kosarci, vidim nas u fudbalu.
  • 1

#51 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 05 September 2017 - 22:15

Hrvatska je sigurno druga u skupini i ide na Turke ili Ruse, ako Turci dobiju oni su treći, a Rusi su onda prvi, a ako Latvija dobije onda je Srbija prva, a Rusi treći... znači Latvija i Turska igraju da izbjegnu Španjolce...


  • 0

#52 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 06 September 2017 - 08:49

Hrvatska je sigurno druga u skupini i ide na Turke ili Ruse, ako Turci dobiju oni su treći, a Rusi su onda prvi, a ako Latvija dobije onda je Srbija prva, a Rusi treći... znači Latvija i Turska igraju da izbjegnu Španjolce...


Ko god da dodje, bice čeljavo. Turci zbog domaceg terena, bice tu ludnica u eliminacionoj fazi, a nije da su bez kvaliteta. Rusi igraju izratito fizicku kosarku, biju kao ludi, a neke uloge u timu su im posle duze vremena iskristalisane. Da ste dosli u punom sastavu ne bih brinuo (to se odnosi i na nas), ali ovako...
  • 0

#53 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 06 September 2017 - 09:32

Ko god da dodje, bice čeljavo. Turci zbog domaceg terena, bice tu ludnica u eliminacionoj fazi, a nije da su bez kvaliteta. Rusi igraju izratito fizicku kosarku, biju kao ludi, a neke uloge u timu su im posle duze vremena iskristalisane. Da ste dosli u punom sastavu ne bih brinuo (to se odnosi i na nas), ali ovako...

Ja bih uvijek radije izabrao Ruse nego domaćine koje mogu ponest suci i publika pa izgoriš u svemu tome... ovako lijepo se pobiti sa Rusima pa šta bude... Bojan i Dario to mogu riješiti...


  • 0

#54 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 06 September 2017 - 09:50

KSCG kažnjen sa 1000€ jer je Boša zapalio cigaru u svlacionici :D


  • 2

#55 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 06 September 2017 - 10:13

KSCG kažnjen sa 1000€ jer je Boša zapalio cigaru u svlacionici :D

ovo treba igraci da plate, propusio bi svako kad ih vidi kako igraju. :lol:


  • 6

#56 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 06 September 2017 - 10:49

kvWNVt3.gif


  • 8

#57 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 06 September 2017 - 11:04

Asa, spasilac evropske kosarke.

"Mislim da je ovaj rezultat spasao Tursku i Letoniju, jer da smo mi pobedili, onda niko ne bi želeo da trijumfuje u tom duelu jer bi išli na Španiju. Pomogli smo im da igraju iskrenu košarku"


  • 1

#58 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 06 September 2017 - 11:19

ima malo istine, osecam da bi ta utakmica imala jedan cudan tok :kece:


  • 0

#59 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 06 September 2017 - 12:07

Pobrkao je nešto Aca... u tom slučaju Latvija bi išla na pobjedu jer bi bila druga i dobila Crnogorce, a Turcima bi odgovarao poraz jer bi išli na Hrvate...


  • 0

#60 Борча

Борча
  • Members
  • 473 posts

Posted 06 September 2017 - 12:09

Није Аца у праву, да су они победили Шпанију и послали је на 2 место у својој групи онда би се лепо Летонци и Турци договорили да Летонија победи и пошаље Русију на 3 место у нашој групи и на дуел са Шпанијом у осмини.

Турци би победом ишли на позицију 3 и Шпанију, Летонци никако не би могли на позицију 3 (или 2 или 4).

 

Колега већ објаснио док сам ја куцао.


Edited by Борча, 06 September 2017 - 12:10.

  • 0