Jump to content


Photo

Grupa B: Litvanija, Italija, Ukrajina, Nemačka, Izrael i Gruzija


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 29 August 2017 - 21:41

.


Edited by realno *W, 30 August 2017 - 12:35.

  • 0

#2 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 30 August 2017 - 12:11

Domacin grupe B bice Izrael. Sve utakmice ce se igrati u Menora Mivtachim, odnosno nekadasnjoj Nokia areni (10 383).

 

7-NOKIA.jpg

 

 

Gruzija

 

Tsintsadze, Boisa, Gamqrelidze

Dixon JR, Markoishvili

Sanadze, Berishvili

Shengelia, Londaridze

Pachulia, Shermadini, Bitadze

 

Ilias Zouros

 

Spoiler

 

Nemacka

 

Schroder, Lo

Staiger, Tadda, Akpinar

Heckmann

Benzing, Barthel, Thiemann

Voigtmann, Theiss, Hartenstein

 

Chris Fleming

 

Spoiler

 

Izrael

 

Mekel, Ohayon, Halperin

Timor, Dawson, Simhon

Casspi, Kadir

Eliyahu, Pnini, Blayzer

Howell, Zalmanson

 

Erez Edelstein

 

Spoiler

 

Italija

 

Filloy, Hackett, Cinciarini

Belinelli, Aradori

Datome, Abass

Melli, Rossi, Burns

Cusin, Biligha

 

Ettore Messina

 

Spoiler

 

Litvanija

 

Kalnietis, Juskevicius

Gecevicius, Milaknis

Maciulis, Ulanovas, Bendzius, Grigonis

Kuzminskas, Motiejunas

Valanciunas, Gudaitis

 

Dainius Adomaitis

 

Spoiler

 

Ukrajina

 

Mishula, Lukashov

Lypovyy, Otverchenko

Bobrov, Kolchenko, Koniev, Pustozvonov

Zaytsev, Korniyenko

Kravtsov, Pustovyi

 

Yevgen Murzin

 

Spoiler


Edited by Manu, 30 August 2017 - 12:53.

  • 5

#3 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 August 2017 - 12:24

Ovako,

Za mene je Gruzija jedno od potencijalnih iznenadjenja turnira (uz Letoniju, ako nju mozemo uvrstiti u kategoriju iznenadjenja). Dugo su skupa, igraju tvrdo, grubo i namazano. Unutrasnja linija ima kvalitet da igra odlicno na obje strane, cak i da nosi napad, bekovi sutiraju bez rezona i to zna ispasti opasna kombinacija. Rado bih ih zaobilazio.

Litvanci su ipak dosta jaci nego sto sam mislio. I oni su jaci unutra, ili bolje reci bekovi ne obecavaju. Zato mi djeluje da su na poziciji tri dosli sa najcvrscim igracima: Macijulis, Ulanovas i dosta vremena Kuzminskas, malo ko moze tu fizicki da im isparira.
Sreca je pa nema onog zalizanka Jankunasa iz Zalgirisa. Neka je Motejunas bolji i 10 puta od njega, nece batina podijeliti za cijelo prvenstvo kao on za jednu utakmicu.

I da, Zalmanson iz Izraela, je li to neki krupni centar sto je dominirao na jednom takmicenju mladjih kategorija?
  • 0

#4 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 30 August 2017 - 12:34

Jeste, to je taj, ali nemoj od njega ocekivati nekakvu minutazu, jedva da je ulazio u pripremnim mecevima.

 

Za Gruziju se slazem, kao sto sam i napisao.


  • 0

#5 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 August 2017 - 12:38

Zaboravih jos da pitam. Ne sjecam se Grigonisa kao cetvorke. Prije dvojka/trojka, suter.

Edit. Paskolo se valjda povrijedio, mijenja ga neki meni nepoznat igrac.

Edit 2. Sta je sa onim krupnim, plavim centrom Ukrajinaca, sto se onomad sibao zestoko sa Raskom Katicem?

Edited by pepe sancez, 30 August 2017 - 12:39.

  • 0

#6 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 30 August 2017 - 12:49

Je li tacan ovaj sastav Nemaca, Vojtman i Tajs? Ako jeste to je sasvim drugi tim onda

EDIT: navijam za Gruzijce iz ove grupe, steta sto nema vjecnog starca/mladića Sanikidzea


Edited by Pero_Cameron, 30 August 2017 - 12:50.

  • 0

#7 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 August 2017 - 12:50

Tajs je igrao protiv Francuza, on se oporavio, za Vojtmana ne znam.


  • 0

#8 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 30 August 2017 - 12:51

Zaboravih jos da pitam. Ne sjecam se Grigonisa kao cetvorke. Prije dvojka/trojka, suter.

Edit. Paskolo se valjda povrijedio, mijenja ga neki meni nepoznat igrac.

Edit 2. Sta je sa onim krupnim, plavim centrom Ukrajinaca, sto se onomad sibao zestoko sa Raskom Katicem?

 

Da, moja greska za Grigonisa. Realno njima je Motejunas jedina cetvorka, ali cesto Valanciunasa i Kalnietisa koji je los suter okruze sa 3 dobra sutera pa Kuzminskas i Grigonis po poziciji igraju neku cetvorku.

 

Bravo za Paskola, evo sad vidim da je danas izasla vest da je povredio koleno, Baldi Rossi iz Trenta ce ga menjati. 

 

Ukrajinci u ovom sastavu su mi bili zaista previse nebitni za neku analizu  :lol+:

Ubise ih izostanci i povrede, izostaju im od centara Fesenko, Len, Bolomboy ali mi se ni jedan od njih ne uklapa u ovaj profil za koji me pitas. Ne znam stvarno na koga mislis.


  • 0

#9 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 30 August 2017 - 12:54

Tajs je igrao protiv Francuza, on se oporavio, za Vojtmana ne znam.

Igrao i Vojtman.


  • 0

#10 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 30 August 2017 - 12:55

Potrudih se, Kiril Natjazko se zove.
  • 0

#11 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 30 August 2017 - 13:03

Ukrajinci u ovom sastavu su mi bili zaista previse nebitni za neku analizu  :lol+:

Ubise ih izostanci i povrede, izostaju im od centara Fesenko, Len, Bolomboy ali mi se ni jedan od njih ne uklapa u ovaj profil za koji me pitas. Ne znam stvarno na koga mislis.

Tu je i osvajac bronzane medalje za najpozeljnijeg igraca tokom prelaznog roka u KKCZ: Slava Kravcov :D


  • 0

#12 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 30 August 2017 - 14:49

Tu je i osvajac bronzane medalje za najpozeljnijeg igraca tokom prelaznog roka u KKCZ: Slava Kravcov :D

 

 

E moj ti... Peja forsirao Kravcova kao potencijalno pojačanje KKP, nekoliko godina za redom, pre skoro pa decenije :D


  • 1

#13 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 30 August 2017 - 18:43

GDjm2jY.png


YzihFGf.png


  • 0

#14 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 30 August 2017 - 20:42

Ne znam zasto mi je to toliko ostalo urezano u secanje, ali mislim da nikad necu zaboraviti Zaza - Valanciunas duel na proslom prvenstvu i kako ga je Zaza ponistio. Retko kad sam Jonasa tako nemocnog video i u NBA. Da se Maciulis nije pojavio u obliku Marciulionisa, Gruzija bi vrlo moguce prosla dalje, a ni ovako nisu bili daleko.

Ne ocekujem nista slicno sutra, da naglasim :) Ali ocekujem od Gruzije opet tvrdu i ratnicku kosarku, mozda na jos vecem nivou jer nema lelemuda Pullena (kako su samo omanuli sa njim te godine).


  • 0

#15 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 30 August 2017 - 23:34

Taj poraz Gruzije od Litvanije mi je tesko pao skoro kao i nas poraz protiv Litvanije.
Jos uvek se secam neiskorištene kontre Pulena za +7 na 2,3 min do kraja meča


  • 0