Jump to content


Photo
- - - - -

VN Belgije 2017


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#91 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 27 August 2017 - 14:54

Konstantno zaboravljate razliku u komponenti guma. Nije to par sekundi vec dobrih pola minuta razlike u full attack modu. Samo je sada situacija bila takva da su razotkrili taj mod...


Prva dva stinta smo bili na 1,5s
  • 0

#92 Sam633

Sam633
  • Members
  • 453 posts

Posted 27 August 2017 - 15:14

Okon mu nije ušao na pola bolida


Slobodno nađi to pravilo u pravilniku.

Nećeš ga naći, jer ga nema.

Koliko ja znam, ima nešto drugo. ;)
 

tako da Perez ima pravo se braniti kako oće


Svakako da ima.

Ima pravo da zatvori vrata, ako se ijedan deo protivničkog bolida, ne nalazi pored.

Ima pravo da menja smer više puta, ako se ijedan deo protivničkog bolida, ne nalazi pored.

Nema pravo da ugrožava protivnički bolid, tako što će ga terati van staze ili u zid, ako se makar deo protivničkog bolida nalazi pored.

Uostalom, kako zamišljaš "odbranu", "branjenje" pozicije, tako što ćeš nasrnuti svojim zadnjim desnim točkom na krilo protivničkog bolida, koji nalazi pored zida?

To se završava, nikako drugačije, sa probušenom gumom.

Odbraniću poziciju, tako što ću da idem na ekser. Nema logike.
  • 0

#93 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 27 August 2017 - 15:24

Uglavnom ako vidiš da je ovaj ispred tebe kreten ne ideš u napad jer ćeš i ti postati kreten (priča o dva jarca na mostu), još gore ako se boriš s kolegom. Ali onaj Kemel pravac je i dalje tu, mnogo krugova je do kraja....

Glupi trkački incident je prosuo puno vrednih bodova, Okon mora da se smiri, Perez mora da se smiri.. Perez je već odavno uprljao obraz a sad je red i na Okona da zacementira karijeru kao večiti vozač sredine poretka, koja količina retardacije a oboje su talentovani AF.


  • 0

#94 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 27 August 2017 - 15:40

Perez je ovde 'vise kriv'.
  • 1

#95 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 27 August 2017 - 15:43

Mislim da ovu pobedu Hamiltona nije fer pripisivati isključivo Mercedesu.

Ne znam da li vam je promakao detalj kako su Rik i Kimi prešišali Botasa.

Hamilton je bio sjajan.
  • 0

#96 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 27 August 2017 - 17:21

Perez je ovde 'vise kriv'. 

 
U pravu si, izvinjavam se ako sam bio naporan (pisao sam postove pod naletima adrenalina) ali hoću da kažem da je Perez ispao kreten u oba slučaja a Okon se spustio na njegov kretenski nivo kad je prihvatio njegovu igru. Mislim da sam ja na njegovom mestu popustio bi kod drugog napada i čekao Kemel jer znam da je moj kolega budala i da će mi nekako kompromitovati trku.
___
 

The engine of Max has been run and is no problem; was something with a spark plug and failsafe that m turned off. Too safe, too anxious by Renault


  • 0

#97 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 27 August 2017 - 17:26

2 stepena razlike u tvrdoci guma. To ti je oko 2s po krugu puta 14 krugova...28 sekundi da su hteli...i to je rezerva njihovog motora.

A mi smo nase razbucali i treba da ih menjamo uskoro. Mi padnemo 10 mesta nazad oni opet zavrnu motor i tako u krug...

 

Nije bas tako. Te gume su brze 2 sekunde samo u prva 2 kruga, a potom pocinje znacajna konvergencija vremena da bi posle 6 ili 7 krugova prednost ljubicastih skroz nestala.


  • 0

#98 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 27 August 2017 - 17:52

U svakom slucaju, cestitke Luisu, odvezao majstorski. Mislim da ni on sam ne zna granicu svog bolida. Bukvalno taj auto nikada do limita dosao nije. Ja slobodno mogu da mu cestitam na osvojenoj sampionskoj tituli. Posle ove demonstracije, idemo pola kruga do panja, iluzorno je ocekivati da Ferrari moze da prismrdi ozbiljnijoj borbi za sampionat vozaca, o konstruktorskom ne vredi pricati. Bez obzira na vodjstvo Seba ovog momenta. Koprcacemo se jos na Monzi, jerbo smo duzni navijacima, a posle toga ide propadanje. Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Edited by Dzoni_m, 27 August 2017 - 17:53.

  • 0

#99 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 27 August 2017 - 18:55

Koji kralj ovaj Rići  :rotflmao:

 


  • 4

#100 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 28 August 2017 - 13:25

Ne razumem patnju tifoza.

 

U Spaju su vršili pritisak na Mercedes do kraja utrke, i da li zbog Mečkinog dugmeta "overboost" ili zbog Hamiltonove sreče i znanja pred Eau Rougom, nisu bili ispred njih.

To je bio dvoboj Vettel-Hamilton u praktički posve jednakim bolidima.

U kvalifikacijama su i Vettel i Hamilton odvezli maestralno. Ono što Mercedes još uvek ima u kvalifikacijama u jednom krugu, nema u utrci.

Ja i u Monzi očekujem dobar Ferrari. Ne bi se čudio ni pobjedi, mada je Mercedes verovatnu u laganoj prednosti. 


  • 0

#101 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 28 August 2017 - 20:07

Ne razumem patnju tifoza.

 

U Spaju su vršili pritisak na Mercedes do kraja utrke, i da li zbog Mečkinog dugmeta "overboost" ili zbog Hamiltonove sreče i znanja pred Eau Rougom, nisu bili ispred njih.

To je bio dvoboj Vettel-Hamilton u praktički posve jednakim bolidima.

U kvalifikacijama su i Vettel i Hamilton odvezli maestralno. Ono što Mercedes još uvek ima u kvalifikacijama u jednom krugu, nema u utrci.

Ja i u Monzi očekujem dobar Ferrari. Ne bi se čudio ni pobjedi, mada je Mercedes verovatnu u laganoj prednosti. 

 

 

 

Ham objasnio nakon trke da ga je namjerno drzao blizu nakon restarta da bi mu umanjio sanse za preticanje, a Vettel to potvrdio rijecima da je napravio gresku (bio preblizu) i da je time nesto naucio i u ponovljenoj situaciji bi drugacije postupio.


  • 0

#102 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 01 September 2017 - 23:57

http://www.f1fanatic...dio-transcript/
 

  • 27 From Fernando Alonso

Any rain expecting.

  • 27 To Fernando Alonso

No, no rain on the radar Fernando.

.
.
.

  • 27 From Fernando Alonso

Engine problem. Engine problem.

  • 27 To Fernando Alonso

OK let’s box this lap.


  • 0

#103 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 02 September 2017 - 23:15

Tjah, pogledao i ovo, da nisu Forsovci zakuvavali u par navrata bila bi uspavanka od trke. Retko monotona trka za Spa!


  • 0