Jump to content

Photo
- - - - -

GOT Season 8 SPOILERS!

• Please log in to reply
80 replies to this topic

#46 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 August 2017 - 10:50

Voleo bih da Deneris i Dzon poginu, ali mislim da nema nista od toga. Rat ruza koji je inspirisao Martina se zavrsava brakom koji ujedinjuje zemlju.

Jeste ga rat ruza inspirisao do neke mere - Stark-York, Lanister-Lancaster, ali su ga inspirisale i druge stvari i istorijski periodi--Hadrijanov zid; Dotraki -mesavina indijanaca i Mongola itd...tako da ne verujem da je bas odlucio da preslika Rat ruza do kraja, sto i nije moguce u datom kontekstu. 

A sto se kraja tice, mislim da ce biti lako posloziti kockice, u kontekstu leak-a, kada krenu da stizu slike sa snimanja i ostale informacije. Sumnjam da ce moci da sprece curenje u nekoj velikoj meri...A takodje ce i casting biti pokazatelj, ako recimo castuju Howland Reeda (sto mislim da je izvesno jer je jedni zivi svedok koji moze Jonu da potvrdi njegovo poreklo), komandante zlatne cete itd...Plus ako se ponovo pojavi Edmur i Riverrun - mislim da ce to biti to...

• 0

#47 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 23 August 2017 - 11:06

Ne kazem da takav rasplet nije nemoguc, jer nas od tvoraca serije nista ne moze iznenaditi, ali problem je sto takav rasplet nije u skladu sa dosadasnjim tokom, ni serije, a ni knjige. Nazalost debeli nece zavrsiti knjige, tako da nam preostaje samo serija i steta bi bilo da zaseru sa krajem.
U ovakvom zavrsetku nije bitno nista sta se desavalo tokom prethodnih sedam sezona, likovi oko kojih se gradila radnja postaju efemerni, a glavne uloge preuzimaju sporedni likovi. Prica se gradila oko nekoliko motiva koji treba da se razjasne u poslednjoj sezoni, ali se ispostavlja da nista od toga nije bitno. Branove supermoci, Dzonovo poreklo, ozivljavanje Dzona i onog drugog lika, veza zmajeva i Deni, motiv belih hodaca i nocnog kralja, cela ona prica oko njihovog stvaranja, legende o Azor Asaiu, sve to postaje nebitno i nudi se drugo resenje, sporedni likovi preuzimaju stvari u svoje ruke i sve resavaju dok glavni likovi ginu. Jos se pojavljuju i novi likovi.
Martin nikad ne bi zavrsio knjigi na tako, jedino ako je potpuno iscrpeo inspiraciju.
Nadam se da ni ovi likovi nece zavrsito seriju na tako dunsterski nacin, jer to je sve sto ce nam ostati od GOT, nazalost knjige nece biti zavrsene nikada.
  • 2

#48 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 August 2017 - 11:21

Ja verujem da je sam kraj otprilike Martinov, jer su x puta rekli da im je to otkrio, sto je i debeli potvrdio...Rekli su da ce put do kraja biti drugaciji izmedju serije i knjige ali da ce na kraju biti isto...Naravno, uvek postoji mogucnost da se predomisle, ili da recimo Martin odluci da totalno izmeni kraj, u donosu na ono sto je u seriji...

Ne slazem se da bi ovakav kraj zanemario glavne likove, Jona i Dany. Upravo njihov znacaj, borba i konacna zrtva zaustavljaju pretnju sa severa i stavljaju tacku na krvavi rat u westerosu...A ne moze se reci da je Tirion sporedni lik, ako je tacno da on na kraju ostaje kao regent i mentor Jonovog i Deninog deteta. 

Ali se definitivno slazem da ce biti totalno idiotski ako ne dobijemo neke smislene odgovore na ovaj misticni background, bele hodace, ozivljavanja i ostale povezane stvari...

• 0

#49 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 August 2017 - 11:27

Ne kazem da takav rasplet nije nemoguc, jer nas od tvoraca serije nista ne moze iznenaditi, ali problem je sto takav rasplet nije u skladu sa dosadasnjim tokom, ni serije, a ni knjige. Nazalost debeli nece zavrsiti knjige, tako da nam preostaje samo serija i steta bi bilo da zaseru sa krajem.
U ovakvom zavrsetku nije bitno nista sta se desavalo tokom prethodnih sedam sezona, likovi oko kojih se gradila radnja postaju efemerni, a glavne uloge preuzimaju sporedni likovi. Prica se gradila oko nekoliko motiva koji treba da se razjasne u poslednjoj sezoni, ali se ispostavlja da nista od toga nije bitno. Branove supermoci, Dzonovo poreklo, ozivljavanje Dzona i onog drugog lika, veza zmajeva i Deni, motiv belih hodaca i nocnog kralja, cela ona prica oko njihovog stvaranja, legende o Azor Asaiu, sve to postaje nebitno i nudi se drugo resenje, sporedni likovi preuzimaju stvari u svoje ruke i sve resavaju dok glavni likovi ginu. Jos se pojavljuju i novi likovi.
Martin nikad ne bi zavrsio knjigi na tako, jedino ako je potpuno iscrpeo inspiraciju.
Nadam se da ni ovi likovi nece zavrsito seriju na tako dunsterski nacin, jer to je sve sto ce nam ostati od GOT, nazalost knjige nece biti zavrsene nikada.

nije da ce biti jos 3 sezone posle 8. pa ubijaju glavne likove u sred serije, nego ginu na kraju for d grejtr gud...gde ces epskije od toga

besides got je bez pardona ubijao glavne likove u prve 4 sezone

Edited by Kravica, 23 August 2017 - 11:28.

• 0

#50 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 23 August 2017 - 11:50

Kraj ce biti isti, to je potvrdjeno milion puta do sada. Mislim isti u generalnom smislu, mozda promene sudbinu Brona ili Gendrija ili tako nekoga.

Edited by Mister Bin, 23 August 2017 - 11:50.

• 0

#51 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 23 August 2017 - 11:54

Voleo bih da Deneris i Dzon poginu, ali mislim da nema nista od toga. Rat ruza koji je inspirisao Martina se zavrsava brakom koji ujedinjuje zemlju.

Jeste ga rat ruza inspirisao do neke mere - Stark-York, Lanister-Lancaster, ali su ga inspirisale i druge stvari i istorijski periodi--Hadrijanov zid; Dotraki -mesavina indijanaca i Mongola itd...tako da ne verujem da je bas odlucio da preslika Rat ruza do kraja, sto i nije moguce u datom kontekstu. 
A sto se kraja tice, mislim da ce biti lako posloziti kockice, u kontekstu leak-a, kada krenu da stizu slike sa snimanja i ostale informacije. Sumnjam da ce moci da sprece curenje u nekoj velikoj meri...A takodje ce i casting biti pokazatelj, ako recimo castuju Howland Reeda (sto mislim da je izvesno jer je jedni zivi svedok koji moze Jonu da potvrdi njegovo poreklo), komandante zlatne cete itd...Plus ako se ponovo pojavi Edmur i Riverrun - mislim da ce to biti to...

Pa da, ali imamo izjavu reditelja koji je rekao da mu je Martin rekao da su Dzon i Deneris poenta price.

Imamo cinjenicu da je Dzon legitimni Targarjen. Zasto to ubaciti ako on nece biti kralj na kraju? Imamo tragova da ce Deneris ostati trudna ( sva ova prica kako ne moze da ima decu).

Ne znam, mozda bude obrta, ali njih dvoje ba prestolu na kraju mi deluje kao neizbezan kraj.
  • 0

#52 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 23 August 2017 - 12:26

Nisam izdržao i pročitao sam "leak", deluje mi kao da ga je neki veći (i napaćeniji) štreber i od Martina pisao. :D Ono, kepec u krevetu s najboljom ribom u univerzumu seriji, debeli Sem i Gili živi, zdravi i zaljubleni, svi heroji mrtvi sem devojčice ubice - nerd dream. Uz to, onako jeftin kraj sa Branom - ma užas.

• 2

#53 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 August 2017 - 12:30

prelepo zvuci zar ne  ^_^

elem nema sanse da i jon i daenerys docekaju kraj, da bi kraj bio imalo bitter neophodno je da jedno od njih ako ne i oboje daju svoj zivot za kralja i otadzbinu

Edited by Kravica, 23 August 2017 - 12:50.

• 0

#54 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 August 2017 - 12:36

Nisam izdržao i pročitao sam "leak", deluje mi kao da ga je neki veći (i napaćeniji) štreber i od Martina pisao. :D Ono, kepec u krevetu s najboljom ribom u univerzumu seriji, debeli Sem i Gili živi, zdravi i zaljubleni, svi heroji mrtvi sem devojčice ubice - nerd dream. Uz to, onako jeftin kraj sa Branom - ma užas.

Misandei je karmicki poklon Tirionu posle svih ljubavnih muka koje je jadan prosao... :lol+:  :lol+:  :lol+:

• 0

#55 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 August 2017 - 12:37

...a da dodam, i nice releif za Misandei nakon sto ce da joj zagine Crv bez crvica...Za tiriona kazu da je bar obdaren u tom delu  :kece:

• 0

#56 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 August 2017 - 12:42

I jebeni midget dobio meleskinju prezgodnu, najbolju ribu, samo ja ću ceo život da maštam o takvoj -.-
  • 0

#57 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 23 August 2017 - 16:10

I jebeni midget dobio meleskinju prezgodnu, najbolju ribu, samo ja ću ceo život da maštam o takvoj -.-

Ne sekiraj se bolan. Kad sam ja vaki mogao da ozenim meleskinju mozes i ti sebi nesto naci. A tek da joj vidis tetku  :D

• 0

#58 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 28 August 2017 - 22:51

Mislim da smo dobili u zadnjoj epizodi jos jednu potvrdu validnosti onog leak-a...Sersei rece da zlatna ceta ima 20 k ljudi i SLONOVE...U leaku se pominju slonovi u zadnjoj bitki u KL-u...

Edited by Bora Zmaj, 28 August 2017 - 22:52.

• 0

#59 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 28 August 2017 - 22:56

to sam i ja pomislio ali moguce je da su te informacije bile u onim obinim opisima epizoda sedme sezone koji su procureli

• 0

#60 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 28 August 2017 - 23:10

moguce naravno...mada, ako je neko zaista ono fake-ovo, odajem mu priznanje da se djavolski potrudio...:)

Cini mi se ipak da je ono vrlo verovatno real deal, imajuci u vidu sve dosadasnje hintove...

• 0