Jump to content


Photo
- - - - -

GOT Season 8 SPOILERS!


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#31 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 22 August 2017 - 07:45

Cek cek, leak opasno gresi u 1..
 

Cercei bi trebala da ugine od strane mladjeg brata, ne od Arje ili nekog drugog..
 

Ta prorocansta su do sada bila jedna velika konstanta..

 

to prorocanstvo nisu ubacili u seriju, samo da ce doci mladja i lepsa kraljica


  • 0

#32 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 22 August 2017 - 08:00

Jel i za Valonqar vazi ono bezrodna imenica pravilo mladji brat/sestra? Ne znam, ja sam mozda preveliki fanboy pa mi ni happy ending na kraju serije ne bi smetao.Smorio sam se kad vidjeh da Tormund umire a mnogo više mi se dopada on i Brienne no Jaime sto se prizva pameti.
  • 0

#33 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 22 August 2017 - 19:54

to prorocanstvo nisu ubacili u seriju, samo da ce doci mladja i lepsa kraljica

Opet shupljeee
Euron je ta mladja i lepsa?
Posto ce Deni da trune na zidinama?


  • 0

#34 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 22 August 2017 - 20:48

Mlađa i lepša kraljica je bila Margaery.


  • 0

#35 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 22 August 2017 - 20:49

Mladja i lepsa kraljica ce biti Lijena kada se oni leakovi pokazu kao istiniti :kece:
  • 1

#36 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 22 August 2017 - 22:34

Ma kakav crnu Juron kao glavni negativac na kraju. On je tu za malo akcije i komedije, nije tip lika da dođe do izražaja u zadnjih 6 epizoda. Glavni negativac je Sersei, ona je u seriji od prve epizode, kao i  Night King, beli hodači su isto tu od prve epizode. 

 

Juron se pojavio u 4-5 eizoda i sad će kao da bude najbitniji na kraju, kako da ne. To može tako u animama. 


  • 1

#37 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 22 August 2017 - 22:36

Mlađa i lepša kraljica je Sansa. Deneris se više neće baviti sa Sersei ja mislim. Ne previše. A Sansa nema šta da traži u ratu sa belim hodačima, znači po meni razvoj priče je logičan, ona ide na jug da ratuje sa Sersei. 


  • 0

#38 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 22 August 2017 - 23:35

Ma kakav crnu Juron kao glavni negativac na kraju. On je tu za malo akcije i komedije, nije tip lika da dođe do izražaja u zadnjih 6 epizoda. Glavni negativac je Sersei, ona je u seriji od prve epizode, kao i  Night King, beli hodači su isto tu od prve epizode. 

 

Juron se pojavio u 4-5 eizoda i sad će kao da bude najbitniji na kraju, kako da ne. To može tako u animama. 

hmmm...zanimljivo pitanje ali ja bas nesto mislim da je moguce da Euron ispliva u glavnog negativca na kraju...Kad malo razmislim o samom uvodjenju njega u pricu sa Grejdzojima u knjizi, mistika, onaj rog sto navodno kontrolise zmajeve, puno mi tu ima materijala da bi ga tek tako otkacili...Jeste da su ga ovi u seriji malo karikirali kao neku psihoticnu budaletinu, mislim da su signali tu sa ovim nudjenjem braka Sersei itd...Pre verujem u tu opciju nego Sersei kao ultimate evil qeen do samog kraja...


  • 0

#39 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 22 August 2017 - 23:41

Pa nece ga otkaciti. Igrace vaznu ulogu u osmoj sezoni, mozda padne i neki divlji seks sa Sersei, ali nema logike da bude bitniji od nje.

Edited by Mister Bin, 22 August 2017 - 23:41.

  • 0

#40 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 August 2017 - 00:18

 

Kraj majke zmajeva je toliko brutalan da mi se odmah dopao i ima da se smorim zestoko ukoliko ne bude bilo ovako. ;D

 

Nikad da ti ne osvoji LFC titulu kad za ovo navijaš  :furious:  :furious:  :furious:


  • 0

#41 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 August 2017 - 00:41

Hm, da bacim ja svoja neka predvidjanja.

Zmajeva na kraju svega neće biti više, to sam poprilično siguran. Da li će ova 2 vatrena da uginu ubijajući ovog jednog ledenog, ne znam, ali smeo bih da se kladim da će sva 3 uginuti. Jednostavno takav kraj ostavlja neki budući svet u neku normalu i prostora da gledaoci zamišljaju neki novi početak, neke nove ere.

Deneris će, nadam se, preživeti, ali mislim da niti će da legne sa Jon-om, niti će da da ima potomke. 
Do momenta kad budu imali vremena da gužvaju postelju, Jon će saznati da mu je ona tetka, a verujem da tvorci serije, a i Martin koliok toliko imaju želju da ostave neki moralni moto "Do sad ste imali priliku da gledate inceste, ali to nije dobro, i evo vaš omiljen lik, najispravniji lik će tome stati na put.
Moral of the story, ma koliko vam tetka bila dobra riba ili lepa žena, nemoj da se ložite na nju" :D
I to bi mogao da bude jedan od tih bittersweet-ova koje je obećao Martin.
Ono bitnije od toga, Deneris neće imati momente, jer je radjanje Targarijanca bacanje novčića 50-50, ili se radja izvanredna i veličanstvena osoba ili se budi taj njihov gen  ludosti. I ovo je osvrt ne pojam incesta i degenerisanja prilikom incesta. Kao neka poruka "Oni su hteli da sačuvaju čistinu krvi, ali to ih je dovelo do degenerisanja"

Moguće da će i sam Jon umreti, neki gladiator-esque fazon.

Lično bih voleo da se neka od teorija po kojoj je Reaghar živ stvarno obistini, ali ne vidim da imaju vremena za to. Da su to hteli, uradili bi do sad.
Ali simpa je ta ideja da je on koristio sličnu magiju kao i Melisandra, i da on zapravo nije ubijen kod Tridenta. At least očekujem da on bude major thing u nekom spin off-u.

Ostavljam mogućnost da WW-i ne kreću preko Zida samo zbog pojave zmajeva, nego i zbog toga da bi kaznili Ljude za sranja koja prave, i da su ljudi postali toliko loši da ih treba kazniti. Možda i nisu loši momci. 

Arya, će gotovo sigurno ubiti Sersi, isuviše je puta spomenula tu svoju listu.



Mislim da će kraj po kojem bi svi bili mrtvi bio try hard, i to onaj neumesan. LOTR nema takav kraj pa je legit masterpiece i nikome nije smetao takav kraj.
 


Edited by Nigel Hayes, 23 August 2017 - 00:41.

  • 0

#42 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 23 August 2017 - 07:32

Hm, da bacim ja svoja neka predvidjanja.

Zmajeva na kraju svega neće biti više, to sam poprilično siguran. Da li će ova 2 vatrena da uginu ubijajući ovog jednog ledenog, ne znam, ali smeo bih da se kladim da će sva 3 uginuti. Jednostavno takav kraj ostavlja neki budući svet u neku normalu i prostora da gledaoci zamišljaju neki novi početak, neke nove ere.

Deneris će, nadam se, preživeti, ali mislim da niti će da legne sa Jon-om, niti će da da ima potomke. 
Do momenta kad budu imali vremena da gužvaju postelju, Jon će saznati da mu je ona tetka, a verujem da tvorci serije, a i Martin koliok toliko imaju želju da ostave neki moralni moto "Do sad ste imali priliku da gledate inceste, ali to nije dobro, i evo vaš omiljen lik, najispravniji lik će tome stati na put.
Moral of the story, ma koliko vam tetka bila dobra riba ili lepa žena, nemoj da se ložite na nju" :D
I to bi mogao da bude jedan od tih bittersweet-ova koje je obećao Martin.
Ono bitnije od toga, Deneris neće imati momente, jer je radjanje Targarijanca bacanje novčića 50-50, ili se radja izvanredna i veličanstvena osoba ili se budi taj njihov gen  ludosti. I ovo je osvrt ne pojam incesta i degenerisanja prilikom incesta. Kao neka poruka "Oni su hteli da sačuvaju čistinu krvi, ali to ih je dovelo do degenerisanja"

Moguće da će i sam Jon umreti, neki gladiator-esque fazon.

Lično bih voleo da se neka od teorija po kojoj je Reaghar živ stvarno obistini, ali ne vidim da imaju vremena za to. Da su to hteli, uradili bi do sad.
Ali simpa je ta ideja da je on koristio sličnu magiju kao i Melisandra, i da on zapravo nije ubijen kod Tridenta. At least očekujem da on bude major thing u nekom spin off-u.

Ostavljam mogućnost da WW-i ne kreću preko Zida samo zbog pojave zmajeva, nego i zbog toga da bi kaznili Ljude za sranja koja prave, i da su ljudi postali toliko loši da ih treba kazniti. Možda i nisu loši momci. 

Arya, će gotovo sigurno ubiti Sersi, isuviše je puta spomenula tu svoju listu.



Mislim da će kraj po kojem bi svi bili mrtvi bio try hard, i to onaj neumesan. LOTR nema takav kraj pa je legit masterpiece i nikome nije smetao takav kraj.
 

 

ovo ima smisla sa Jon i Deneris, zaljube se i taman da pred konzumaciju saznaju da blizak rod...zabranjena ljubav :D

sto se tice NK ne verujem u to kaznjavanje Ljudi, keep in mind da su onakvog Krastera matorog ostavljali na miru jer su imali deal, sto znaci da je sa njima moguce pregovarati

videcemo da li ce to biti thing u seriji i u knjizi


Edited by Kravica, 23 August 2017 - 07:32.

  • 0

#43 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 23 August 2017 - 10:04

mislim da su previse naznaka vec dali u ovoj sezoni da Dany nece docekati kraj...Tirion bar jedno tri puta govori ne smes da umres, posle tebe nastace haos, nemas naslednika...Ne verujem da to tek tako ubacuju bezveze..

Sto opet kad razmislis daje tezinu onom navodnom leaku - od svih teorija sto sam video to mi deluje najrealnije imajuci u vidu signale i razvoj situacije u 7. sezoni. 

A i opisana Jonov-a smrt je bas u tom gladijator fazonu sto kaze Nigel, zajedno sa jedinim preostalim zmajom u tom trenutku - Drogonom. Gine zajedno sa Zmajem ali istovremeno ubija jedinog preostalog negativca Eurona i na taj nacin stavlja tacku na rat u Westerosu, nakon sto pre toga sjebe Night Kinga...Mislim da je to efektan kraj kada razmislimo o alternativama:

  • Da Sersei preostane na samom kraju--hmmm, malo verovatno, jer ona nije ratnica, ne jase zmajeve, ne mase macem, tako da njena smrt ima smisla samo u kontekstu opcija da joj presudi Arja (sto takodje ubijaju sa najavama vise puta) ili recimo Jamie (sto bih ja vise preferirao), a to samo po sebi sigurni nije neki efektan kraj. 
  • Da jon prezivi, i sam sedne na presto - bas totalno bljuc, maltene bi preslikali LOTR return of the king...nije nemoguce ali cisto sumnjam. 
  • Jon i Dany vlladaju zajedno - bljuc na kvadrat, GOT postaje bajka prakticno...nije nemoguce, ali sanse za to manje od 2%.

E sad naravno dolazimo do zanimljivog pitanja odnosa Jona i Dany. vidim da neki govore da ce oni u poslednjem trenutku otkriti da su related i da nece biti sexa. Ali zar nije onaj prosli leak najavio da ce biti sexa izmedju njih dvoje u finalu sedme sezone? Sve drugo sto su najavili bilo je tacno tako da ne razumem zasto i ovaj detalj ne bi bio? A ako zaista budu imali sex, mislim da je potpuno debilno kasnije ocekivati da ce odluciti da prekinu odnos nako nakon sto su se kresnuli... ;)

Milsim da je izvesno da ih uparuju...A sledeci logican zakljucak je da ce imati dete...Opet signali iz sedme sezone za pitanje naslednika, kako za Dany, tako i Dzona (Jora odbija da uzme mac od Jona i kaze trebace ti za naslednike  :lol+: )...


  • 1

#44 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 23 August 2017 - 10:16

Deneris će, nadam se, preživeti, ali mislim da niti će da legne sa Jon-om, niti će da da ima potomke. 
Do momenta kad budu imali vremena da gužvaju postelju, Jon će saznati da mu je ona tetka, a verujem da tvorci serije, a i Martin koliok toliko imaju želju da ostave neki moralni moto "Do sad ste imali priliku da gledate inceste, ali to nije dobro, i evo vaš omiljen lik, najispravniji lik će tome stati na put.
Moral of the story, ma koliko vam tetka bila dobra riba ili lepa žena, nemoj da se ložite na nju" :D
I to bi mogao da bude jedan od tih bittersweet-ova koje je obećao Martin.
Ono bitnije od toga, Deneris neće imati momente, jer je radjanje Targarijanca bacanje novčića 50-50, ili se radja izvanredna i veličanstvena osoba ili se budi taj njihov gen  ludosti. I ovo je osvrt ne pojam incesta i degenerisanja prilikom incesta. Kao neka poruka "Oni su hteli da sačuvaju čistinu krvi, ali to ih je dovelo do degenerisanja"

 

Eeee jebem ti taj bittersweet kraj ukoliko je bitter deo to sto njih dvoje nisu imali sex. :D

Bora ti je vec sve lepo objasnio... leak za sedmu sezonu kaze da njih dvoje imaju sex u poslednjoj epizodu a do sada su apsolutno sve pogodili tako da ne vidim razlog da bas to bude izuzetak.

Meni je ovaj kraj iz leak-a za osmu sezonu definicija bittersweet kraja a ne ono iz LOTR-a, to nema veze sa bittersweet-om.

 

 

p.s. Inace, po prvi put da mogu Borin post da potpisem od prve do poslednje reci. :+1: :D


  • 0

#45 Mister Bin

Mister Bin
  • Members
  • 614 posts

Posted 23 August 2017 - 10:21

Voleo bih da Deneris i Dzon poginu, ali mislim da nema nista od toga. Rat ruza koji je inspirisao Martina se zavrsava brakom koji ujedinjuje zemlju.

Edited by Mister Bin, 23 August 2017 - 10:21.

  • 0