Jump to content


Photo
- - - - -

GOT Season 8 SPOILERS!


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 20 August 2017 - 21:27

Evo da pokrenemo pricu ovde. Komentarisanje moguceg leak-a i generalno predvidjanje za kraj serije. 


  • 0

#2 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 20 August 2017 - 21:36

Ako je onaj kraj zaista takav kao sto stoji u leak-u deluje mi Martinovski/GOT-ovski, mada nisam siguran kako se osecam povodom toga...Bas mi je brutalno za Dany, da joj kace les na zidine KL-a...Takodje mi malo deluje isforsiran nacin na koji bi svi zaginuli na kraju, ukljucujuci Jona-a, mada sta znam, mozda ce delovati upecatljivo.

 

Jedino sto me brine da ostave neobjasnjenu pricu oko WW-ra, tj motiva njihovog, neke pozadine...da ne bude bas bezveze, bez nekog resolution-a...a ono sa Branom...nadam se da nije tacno. 


  • 0

#3 next

next
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 20 August 2017 - 21:40

Iskreno mislim da je fake. Iako je u stilu 7. sezone.

(almoust) Everybody dies mi je kul razresenje. I sveopsti rat obecava mnogo epic scena i manje brljotina.


Ali mi je malo bzv a i nerealno da ce biti radnje po celom Vesterosu kako je ovde opisano.

btw. Bezvezni su mi ovi Sansa-Gendry, Briena-Jamie, Tirion-Misandei momenti.


E da i ovoj kraj mi sa Brenom na ww oltaru mi je totalni bs.


  • 0

#4 next

next
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 20 August 2017 - 21:46

Bora vec napisa dok sam kucao prethodni post.

Jeste deluje nekako isforsirano da svi mriju. Iako mi je kul da razsenje rata sa ww bude sa teskim i ogromnim zrtvama, ne moraju bas svi da pomru. :D

I da, kraj deluje nekako martinovski/GOT da se sve zavrsi sa Tirionom koji brine i uci madi narastaj tj. novu kraljicu i iz pozicije Sem-a vidjenje te neke smallfolk teme iako su i oni lordovska porodica.

U svakom slucaju bilo bi bas bzv da ne dobijemo nikakvo objasnjenje o WW. 

I jos jedna stvar koja bi meni licno bila bzv je da se zapostavi antiranta tematika. Voleo bih da bar na marginama sezone bude i malo toga...


  • 0

#5 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 20 August 2017 - 21:46

Iskreno mislim da je fake. Iako je u stilu 7. sezone.

(almoust) Everybody dies mi je kul razresenje. I sveopsti rat obecava mnogo epic scena i manje brljotina.


Ali mi je malo bzv a i nerealno da ce biti radnje po celom Vesterosu kako je ovde opisano.

btw. Bezvezni su mi ovi Sansa-Gendry, Briena-Jamie, Tirion-Misandei momenti.


E da i ovoj kraj mi sa Brenom na ww oltaru mi je totalni bs.

Ne mogu ni da zamislim sex Jamie i Brienne...ko ce tu koga da... :D

Meni je najveci trulex da Arja ubije Sersei, nekako bas lame...uvek sam zamisljao da to uradi Jamie ili Tirion...

Ali mi deluje realno da ce da imaju ove happy-endinge, da malo ublaze sok posle Jona i Dany...


  • 0

#6 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 20 August 2017 - 22:08

pravo da vam kazem meni se jako svidja ovo, jos ako je istina...vec na papiru deluje bolje od sedme sezone

neko u komentarima je dodao deo oko Night Kinga, naravno moguce da je neko dodatno fantazirao

 

 

on finally managed to kill the Night King with Long Claw in heart in the same room with Moon door that Tyrion has bronn fight for him back in season 1 ( also where little finger killed Lysa Arryn), then he push the Night King body through the Moon door to finish him off which the body of him broke into million ice pieces upon hitting the bottom rock, while undead Viserion is being burn to death by Drogon outside near the Bloody gate, after being impaled by Dragonglass spear in the throat by Gendry as above. Scripts are missing, but other sites do include this.

 

 

elem, ima tu nekih problema koje sta spomenuli poput WW i motivacije, po ovome ce izgledati ostati crno beli negativci koji su jednostqavno dosli da pobiju sve.

sve je nekako logicno i prica je deluje zaokruzeno

ovo sa Deneris deluje prilicno brutalno


Edited by Kravica, 20 August 2017 - 22:11.

  • 1

#7 next

next
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 20 August 2017 - 22:16

I ovo rastrkavanje po vesterosu deluje malo bzv. WW nezadrzivo napreduju a ovi se rastturili jedni na gvozdena ostrva, Deni se vraca na Dragonstone, jedni u Riverrunnu, jedni u Graywater to mi je malo ne znam....

Definitivno je lejm da Arja ubije Sersei ali ima smisla u seriji s obzirom da nisu pominjali valonqar prorocanstvo i Dzejmi nije doziveo evoluciju karatkera a na Arjinoj listi se bas insistralo...


Smrt Dzona i ostalih od divlje vatre bas nekako deluje isforsirano.

btw. Sad kad malo razmislim, ponovovni nestanak zmajeva i radjanje novog NIght King-a je bas nekako Matrix momenat. Reset sistema.


Edited by next, 20 August 2017 - 22:39.

  • 1

#8 Bora Zmaj

Bora Zmaj
  • Members
  • 104 posts

Posted 20 August 2017 - 22:26

Moraju neko objasnjenje da daju za WW i za Brana, tu poveznicu sa vizijama, podizanjem iz mrtvih Jona, Bericka itd...nadam se iskreno inace ce biti bas shit..

Sto se rastrkavanja tice, mozda ce to biti deo neke strategije da naprave klopku za Nk-a, jer ce generalno jako stradati u borbi kod Winterfela. A trudnu Dany salju na Dragon Stone misleci da ce tamo biti bezbednija, ne znajuci naravno za Serseinu izdaju i Zlatnu cetu...Meni ima smisla...

Ne znam sta da mislim o Jonovoj pogibiji od wild fire, mislim da ce zavisiti kako ce to snimiti...moze da bude epic a mzoe da ispadne i shit...


  • 0

#9 next

next
  • Members
  • 1,668 posts

Posted 20 August 2017 - 22:41

To sa Deni jer je trudna mi jedino ima smisla ovo ostalo i ne bas .

 

Eto moze biti deo neke taktike ovo da ovi iz riverrunna upadaju s ledja. Ali Pyke je totalni wtf.


  • 0

#10 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 21 August 2017 - 00:47

To nista nema smisla. Teska glupost.

A Berika i Dzona su ozivljavali, eto, cisto onako da bude dovoljan broj likova u seriji, kao da ih i ovako nema previse i da gledaocima ne bude dosadno narednih nekoliko sezona.

Meni su to nebuloze. Ako se ispostavi da je to tacno, onda su ovi sto prave seriju jos veci debili nego sto deluje do sada. Martin knjige nikad nece zavrsiti, zato sto ne zna kako da ih zavrsi a da sve to ima neki smisao i da se sve otvorene price smisleno zavrse. Previse se zapetljao i sad ne moze da se otpetlja. Serija je davala mogucnost za neki smisleni kraj kao uproscena verzija knjige, ali ako je ovo njihovo resenje onda stvarno...
  • 1

#11 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 21 August 2017 - 05:33

Meni iz ovog leaka samo nije jasno da li ce se poreklo Dzona Sneznog javno otkriti ili ne.
  • 0

#12 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 21 August 2017 - 08:02

Meni iz ovog leaka samo nije jasno da li ce se poreklo Dzona Sneznog javno otkriti ili ne.


Pa, ispada da to uopste i nije bitno.
  • 0

#13 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 21 August 2017 - 08:34

Meni iz ovog leaka samo nije jasno da li ce se poreklo Dzona Sneznog javno otkriti ili ne.

 

otkrice se, pise da su stavili svima na znanje

 

Moraju neko objasnjenje da daju za WW i za Brana, tu poveznicu sa vizijama, podizanjem iz mrtvih Jona, Bericka itd...nadam se iskreno inace ce biti bas shit..

Sto se rastrkavanja tice, mozda ce to biti deo neke strategije da naprave klopku za Nk-a, jer ce generalno jako stradati u borbi kod Winterfela. A trudnu Dany salju na Dragon Stone misleci da ce tamo biti bezbednija, ne znajuci naravno za Serseinu izdaju i Zlatnu cetu...Meni ima smisla...

Ne znam sta da mislim o Jonovoj pogibiji od wild fire, mislim da ce zavisiti kako ce to snimiti...moze da bude epic a mzoe da ispadne i shit...

 

slazem se sa ovim sto je rekao a sad u vezi ozivljavanja, klasicna deus ex machina.

sto se tice WW jeste cudno da posle svih onih simbola koje su prikazivali ne udju nimalo u njihovu sustinu i motive.


  • 0

#14 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 21 August 2017 - 08:42

I ovo rastrkavanje po vesterosu deluje malo bzv. WW nezadrzivo napreduju a ovi se rastturili jedni na gvozdena ostrva, Deni se vraca na Dragonstone, jedni u Riverrunnu, jedni u Graywater to mi je malo ne znam....

Definitivno je lejm da Arja ubije Sersei ali ima smisla u seriji s obzirom da nisu pominjali valonqar prorocanstvo i Dzejmi nije doziveo evoluciju karatkera a na Arjinoj listi se bas insistralo...


Smrt Dzona i ostalih od divlje vatre bas nekako deluje isforsirano.

btw. Sad kad malo razmislim, ponovovni nestanak zmajeva i radjanje novog NIght King-a je bas nekako Matrix momenat. Reset sistema.

 

Cisto za vas sto se zalite na brzinu kretanja u S7 da se pokaze da moze jos brze :kece: :P

 

Iskreno i ja sam ocekivao da ce Dzejmi ubiti Sersei ali dobro, moze i ovako, najzad da Arja zavrsi sa svojom listom.

Kraj majke zmajeva je toliko brutalan da mi se odmah dopao i ima da se smorim zestoko ukoliko ne bude bilo ovako. ;D

 

Sto se Brena i WW tice, bio je i ranije neki leak da ce on biti NK tako da ocekujem to i slazem se da bi bilo lepo da se dobije malo vise objasnjenja po tom pitanju ALI ostalo je mnogo akcije a malo epizoda tako da se ne treba preterano nadati. :P Pogotovo sto to otvara vrata za neki lep WW spin-off u buducnosti.

 

 

p.s. Svi izginuse a Sansa osta ziva :frust:


Edited by steva8lfc, 21 August 2017 - 08:42.

  • 1

#15 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 21 August 2017 - 08:45

Pa, ispada da to uopste i nije bitno.


Ma znam, nego toliko puta sam procitao knjige i odgledao seriju, a uvek me zacudi koliko zapravo malo bitnih informacija likovi znaju.
  • 0