Jump to content


Photo
- - - - -

Zima dolazi?


  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#46 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 July 2017 - 07:02

Pa Slavisa nema danas manje onih kojima je kriminal zanat, u odnosu na vreme od pre stotinjak, dvesta godina. Ukoliko sa takvima nisi bio u kontaktu bolje da cutis, jer mene su pljackali noz pod vrat, daj pare! A do slomljene flase od piva ili cigle ili kamenice se vrlo lako dolazi, cak i ako zanemarimo da nozeve "skakavce" i slicne za kriminalce neko negde pravi!


  • 0

#47 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 26 July 2017 - 11:25

Pa valjda je doslo do neke evolucije u svesti coveka od tada do sada.

Ma kakva svest, gde si ti video svest? To ne postoji osim u pojedinacnim vrlo retkim slucajevima. Pa da ima svesti, ne bi ove siroke mase sirom sveta radile to sto rade. I negativno, ti kriminalci i ostali njima slicni, ali i tzv pozitivno, kao ovi hipi fenseri sa njihovim nju ejdž fejsbuk glupostima i "inspirativniom porukama" . Ovakvi kao ovde se i ne racunaju. Evo primer o "svesti", dr Haus je u pravu "hoces da ljudi voze bezbedno - ukloni pojaseve i vazdusne jastuke i postavi u kola mačetu uperenu u grlo vozaču, svi će voziti 10 km/h". To je realan pogled na ideju o "svesti" ;-)
  • 5

#48 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2017 - 20:35

Ma kakva svest, gde si ti video svest? To ne postoji osim u pojedinacnim vrlo retkim slucajevima. Pa da ima svesti, ne bi ove siroke mase sirom sveta radile to sto rade. I negativno, ti kriminalci i ostali njima slicni, ali i tzv pozitivno, kao ovi hipi fenseri sa njihovim nju ejdž fejsbuk glupostima i "inspirativniom porukama" . Ovakvi kao ovde se i ne racunaju. Evo primer o "svesti", dr Haus je u pravu "hoces da ljudi voze bezbedno - ukloni pojaseve i vazdusne jastuke i postavi u kola mačetu uperenu u grlo vozaču, svi će voziti 10 km/h". To je realan pogled na ideju o "svesti" ;-)

Kao sto bi rekao besmrtni Sir Anthony:

 


  • 1

#49 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 26 July 2017 - 20:41

Org;'slavisa063'

Pa valjda je doslo do neke evolucije u svesti coveka od tada do sada. Mozemo mi sad pisati ovde ovako ili onako, mi ne mozemo znati kako bi bilo da nema oruzja, da li bi ljudi bili drugaciji ili ne. Isto kao sto mozemo pisati da bi slobodno trziste bilo bolje bez drzavne birokratije, jer ne znamo kako bi bilo zapravo.
Pa vidiš da Ameriki ne pomaže ni kad im neko normalan dođe za precednika:rolleyes:
  • 0

#50 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2017 - 20:43

Org;'slavisa063'

 

Pa vidiš da Ameriki ne pomaže ni kad im neko normalan dođe za precednika:rolleyes:

 

Mislio si valjda neko nenormalan, naravno.


  • 0

#51 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 26 July 2017 - 22:53

Org;'Schrodinger'

Mislio si valjda neko nenormalan, naravno.
Ja što se tiče tih nuklearnih trzavica, u Ameriki je najnormalniji Tramp. I samo zbog njega mi još nemamo neki incident te vrste. I samo zbog njega je to i odloženo. I da su ovi majmuni znali da će on da pobedi na precedničkim izborima, oni bi napravili incident! I naravno da on ima svoje bisere, al imaš ih i ti. Ti eto blage veze nemaš o nekim ekonomskim i privrednim običajima i principima, pre svega onim liberalnim, a ubi se frkući oko liberalnog kapitalizma. I napadaš ljude koji dobro rade svoj poso:rolleyes: Mada je kod Trampa ipak više to što on neke bisere mora da prosipa čisto onako. I koliko se majmuni trude da ga unervoze, mogu reći da on još i dobro vesla. Ipak, nije on ja pa da niko živi ne može da ga napravi nesigurnim B) I vidi kad dobro budemo savladali ekonomiju i ova strateška pitanja, pa da plaho pređemo na kvantnu fiziku da te malo podučim neke stvari i tamo. Naravno samo ako si zainteresovan! Al bez mačaka ;)
  • 0

#52 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 26 July 2017 - 23:10

Koji je ovo k(L)o(V)[N]j ?
  • 0

#53 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2017 - 23:12

Org;'Schrodinger'

 

Ja što se tiče tih nuklearnih trzavica, u Ameriki je najnormalniji Tramp. I samo zbog njega mi još nemamo neki incident te vrste. I samo zbog njega je to i odloženo. I da su ovi majmuni znali da će on da pobedi na precedničkim izborima, oni bi napravili incident! I naravno da on ima svoje bisere, al imaš ih i ti. Ti eto blage veze nemaš o nekim ekonomskim i privrednim običajima i principima, pre svega onim liberalnim, a ubi se frkući oko liberalnog kapitalizma. I napadaš ljude koji dobro rade svoj poso:rolleyes: Mada je kod Trampa ipak više to što on neke bisere mora da prosipa čisto onako. I koliko se majmuni trude da ga unervoze, mogu reći da on još i dobro vesla. Ipak, nije on ja pa da niko živi ne može da ga napravi nesigurnim B) I vidi kad dobro budemo savladali ekonomiju i ova strateška pitanja, pa da plaho pređemo na kvantnu fiziku da te malo podučim neke stvari i tamo. Naravno samo ako si zainteresovan! Al bez mačaka ;)

 

Ti nisi... ovaj, mislim, ti si zbilja kao Tramp  :lol+:

 

Kako mozes da izvalis toliku budalastinu da je Tramp normalan u pogledu nuklearnog oruzja?!?! Hebote, pa razumem ja da ima ljudi kojima je zemlja ravna, ali ovakve budalastine su ipak previse. U pitanju je covek koji se (1) u kampanji zalagao za proliferaciju, za naoruzavanje J. Koreje, Japana, ali i Saudijske Arabije. (2) koji je eksplicitno u svojoj platformi naveo kao cilj smanjenje izdataka za medjunarodna regulatorna tela, medju kojima je navedena i Agencija za atomsku energiju koja se bavi rezimom neproliferacije, te (3) covek koji ima shizofrenicno i neuracunljivo nepoverenje prema strucnjacima generalno, a onim iz oblasti nauke posebno, pa tako jos uvek nije imao ni savetnika za nauku, u cijem su tradicionalnom domenu bili i saveti u vezi sa nuklearnom tehnologijom i oruzjem. 


  • 1

#54 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 27 July 2017 - 07:04

Ja eksperta u potpunosti razumem kad kaze da je Trump najnormalniji oko Nuklearnog oruzja, a evo i zasto. Zato sto Trumpa Americki protivnici vide kao nekoga koji ce sam unistiti Ameriku, pa zato ne spremaju nuklearno oruzje za rat protiv Amerike, jer ce je Trump sam unistiti  :lol+:


  • 0

#55 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 27 July 2017 - 09:25

Org;'Schrodinger'

Ti nisi... ovaj, mislim, ti si zbilja kao Tramp :lol+: Kako mozes da izvalis toliku budalastinu da je Tramp normalan u pogledu nuklearnog oruzja?!?! Hebote, pa razumem ja da ima ljudi kojima je zemlja ravna, ali ovakve budalastine su ipak previse. U pitanju je covek koji se (1) u kampanji zalagao za proliferaciju, za naoruzavanje J. Koreje, Japana, ali i Saudijske Arabije. (2) koji je eksplicitno u svojoj platformi naveo kao cilj smanjenje izdataka za medjunarodna regulatorna tela, medju kojima je navedena i Agencija za atomsku energiju koja se bavi rezimom neproliferacije, te (3) covek koji ima shizofrenicno i neuracunljivo nepoverenje prema strucnjacima generalno, a onim iz oblasti nauke posebno, pa tako jos uvek nije imao ni savetnika za nauku, u cijem su tradicionalnom domenu bili i saveti u vezi sa nuklearnom tehnologijom i oruzjem.
Pa valjda se gleda i ko se kako ponaša, a ako se on grli sa Putino, pa sigurno da neću reći da je onaj majmun Mekejn manje opasan za nuklearne incidente:rolleyes: I misliš ono smanjenje izdataka i za NATO što je trebo da bude početak kraja te mafijaške organizacije koja i jeste najveći proizvođač trzavica!? Pa to sigurno da je trebo i nadam se da će to jednog dana i uspeti B) E sad, da li je gore šizofrenično i neuračunjivo nepoverenje prema stručnjacima ili ono prema Rusiji, što se tiče nuklearnih incidenata, ipak bi reko da je ovo drugo gore. A to što on nije prisan sa naukom, pa oni onda neka biraju naučnike B) E, a drugo je to što ti mislis da je loše što su rusi tako jaki sa nuklearnim naoružanjem, ja opet mislim da je to baš dobro i u tom pogledu nemoj da se nadaš nekoj kontroli i regulaciji. Jedino ako Amerika pokaže da će im isključivo normalni ljudi dolaziti na vlast. Al daleko su oni od toga. Možda smo mi čak i bliži tome da postanemo jeftina radna snaga nego oni tome da postanu normalni:rolleyes:

Edited by ekspert, 27 July 2017 - 09:27.

  • 0

#56 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 27 July 2017 - 09:37

@ekspert

 

Tramp se grli sa Putinom jer Trampu Rusija ne predstavlja opasnost cak sta vise izgleda da od Rusije zivi lagodno vec decenijama. Problem sa Trampom je sto je prilicno kivan na Kinu i svako malo joj preti. A preti im je smatra da su oni slabi po pitanju atomskog oruzija. Evo najnovijeg bisera Trampista:

http://www.b92.net/i...&nav_id=1286937

 

I sad ti razmisli kako se oseca neki Kinez kad cuje ovakvu genijalnu izjavu? 


Edited by kirovec, 27 July 2017 - 09:37.

  • 0

#57 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 27 July 2017 - 09:48

A kake veze ovo ima sa Trampom¡¿ A to što Tramp frkće na Kinu, to je zbog te glupe američke tradicije da predcednik mora da pokaže snagu. A Tamp je kao neko normalan uzeo da je pokazuje tamo gde mu ona ništa ne znači. E, nije on glup kolko bi Schrodinger voleo:rolleyes:
  • 0

#58 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 27 July 2017 - 09:56

Kirovec

 

Ko je kriv Kinezima sto podrzavaju Kim Jonga i njegov zlocinacki rezim? Da nisam mozda ja kriv? I sta ocekujes da general kaze, da nisu spremni da ratuju? Koji ce general ili admiral iz USA to da kaze?

 

Ekspert

 

Samo se busaj u grudi zbog oruzja kojim Srbija ne raspolaze, vec Rusija. I da znas sve sto Rusi od oruzja imaju, imaju i Ameri, ako ne deset puta bolje. I jos, Putin je taj koji mora da pokaze snagu, a ne Trump. Trump je smenjljiv dok Putin nije. Vidi Siriju i Ukrajinu kao primer.


  • 1

#59 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 27 July 2017 - 11:26

Kirovec

 

Ko je kriv Kinezima sto podrzavaju Kim Jonga i njegov zlocinacki rezim? Da nisam mozda ja kriv? I sta ocekujes da general kaze, da nisu spremni da ratuju? Koji ce general ili admiral iz USA to da kaze?

 

Ekspert

 

Samo se busaj u grudi zbog oruzja kojim Srbija ne raspolaze, vec Rusija. I da znas sve sto Rusi od oruzja imaju, imaju i Ameri, ako ne deset puta bolje. I jos, Putin je taj koji mora da pokaze snagu, a ne Trump. Trump je smenjljiv dok Putin nije. Vidi Siriju i Ukrajinu kao primer.

 

Militaristi u Kini jedva cekaju ovakve izjave da bi insistirali na povecanju nuklearnog arsenal sto Kina moze da uradi jer nije potpisnica sporazuma a drsaticno uvecanje nuklearnog arsenala je zadnje sto nekome treba.

 

Sto se tice toga nuklearnog arsenala, americki je zastareo, zadnji Minuteman je napravljen pre nego sto je Karter postao presednik i naravno da je u interesu Amerike da se izboksuje smanjenje arsenala Rusije pre svega da ne bi morali da trose desetine milijardi ako ne i stotinu na nove rakete. To je inace interes i celog sveta, smanjenje broja atomskih bombi.


Edited by kirovec, 27 July 2017 - 11:34.

  • 0

#60 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 July 2017 - 11:30

tructruc serser

Naravno da sam sasvim siguran da TI nisi normalan, cim velicas sovjetsko (a ne rusko, Rusi ga ne bi sami napravili za hiljadu godina da nije bilo Ukrajinaca, Jermena, Estonaca i drugih, a narocito Jevreja, prema kojima sad opet cveta antisemitizam i progoni) nuklearno oruzje. To je lakmus-test bezumnih Milisavljevica i srbovski patriJota sa IQ-om manjim od broja cipela.


  • 3