Jump to content


Photo
- - - - -

Zima dolazi?


  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#181 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 14:30

I Vucic je imao svoju izbornu pricu, pre svega da nece da se kandiduje za predsednika drzave, pa sta? Ionako narod ima slabo pamcenje i prasta takve stvari i ovde i drugde pa i u USA.


  • 0

#182 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 16:40

:rolleyes:A kake sad veze ima Vučić sa izborima u tamo nekoj zemlji koja se kune u sve što se kune¡¿
  • 0

#183 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 02 August 2017 - 00:06

Ovo samo blentovima nije jasno; B92: Tilerson: Rekao sam Lavrovu da može biti gore i desilo se http://www.b92.net/i...&nav_id=1288863
  • 0

#184 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 04 August 2017 - 23:49

Oslanjanjem na Rusiju samo povecavamo podozrenje koje prema nama ima zapad, dok Rusi ne mogu da pruze podrsku Srbiji koja je oko 1500km udaljena od Rusije. Zbog tog suludog oslanjanja na Rusiju cak nas je i Crna Gora ostavila, ni oni vise nisu mogli da trpe Milosevicevsko-Kostunicinu politiku.

 

 

Ono jeste da su nam uzeli NIS, a ni oko ovog gumanitarnog centra u Nišu nisu čista posla. Samo, ko kaže da to nije moguće rešiti? Udariš im veće akcize(što se i radi), a malo podigneš i ekološke takse(upravo se kreće sa tim) i diskretno(direktno) im staviš do znanja da nisu poželjni. Nisu oni baš toliko glupi da ne shvataju poruku.


  • 0

#185 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 04 August 2017 - 23:56

A o Rusima i tome sta su cinili za vreme komunizma ima tema, upravo o Rusiji. Zar mislis da FSB/nekadasnji KGB ne divlja sada kao za vreme SSSR? Opozicionare mlate po ulicama, mogu da okacim video kako ruska policija mlati Kasparova, koji je ne samo Rus, vec i veoma inteligentna osoba, nekadasnji svetski prvak u sahu, da ga mlate zatucani Putinovi zandarmi?

 

 

Šta su radili za vreme komunizma(šta je to?), radili su, to je prošlo vreme. Šta rade danas u svojoj prćiji, njihov problem.Civilizovani svet je napravio sanitarni otklon prema toj septičkoj jami, tako da se smrad ne oseća u komšiluku. To što se neki u SvrBiji lože na taj smrad, pa to je samo njihov problem.


  • 0

#186 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 August 2017 - 02:13

 To što se neki u SvrBiji lože na taj smrad, pa to je samo njihov problem.

Kako da ti kazem, osecam to nekako kao svoj problem, posto sa time sto se loze na smrad moram da zivim, putujem busom, drzim im predavanja, itd. isl.


  • 1

#187 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 05 August 2017 - 08:25

Org;'Schrodinger'

. Kako da ti kazem, osecam to nekako kao svoj problem, posto sa time sto se loze na smrad moram da zivim, putujem busom, drzim im predavanja, itd. isl.
Imaš ti malo više svojih problema, a glavni je taj što nemaš pojma o životu! Dal' se nadaš da nismo realni pa moš se lupa do mile volje, ili kao¡¿ I budi sigura da ti što im predaješ imaju veći problem od tebe. Jadnici ni ne da im predaje neko ko pojma o životu nema. Ladno ne prepoznaje sisteme, a oće nekog da nauči da su komunisti veći zločinci od fašista, a što će korporativni kapitalizam da bude izgleda još i veće zlo od oboje, to nema veze¡¿ A i znamo ko to gura! Slabo pališ kod hronologije zla. Pa mislim, da nemaš pojma o životu to već znamo. Samo je problem što je to ovako inkognito. Izgleda da mi u Srbiji imamo malo više problema nego što se to vidi :unsure:
  • 0

#188 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 August 2017 - 09:06

Org;'Schrodinger'

 

Imaš ti malo više svojih problema, a glavni je taj što nemaš pojma o životu! Dal' se nadaš da nismo realni pa moš se lupa do mile volje, ili kao¡¿ I budi sigura da ti što im predaješ imaju veći problem od tebe. Jadnici ni ne da im predaje neko ko pojma o životu nema. Ladno ne prepoznaje sisteme, a oće nekog da nauči da su komunisti veći zločinci od fašista, a što će korporativni kapitalizam da bude izgleda još i veće zlo od oboje, to nema veze¡¿ A i znamo ko to gura! Slabo pališ kod hronologije zla. Pa mislim, da nemaš pojma o životu to već znamo. Samo je problem što je to ovako inkognito. Izgleda da mi u Srbiji imamo malo više problema nego što se to vidi :unsure:

 

 

Mislis da gresis sto se Schrodija tice. Schrodi brani odredjeni sistem vrednosti - to je sistem koji je napravio Ameriku velikom. Vrednosti zbog kojih je Zapad pobedio u Hladnom ratu.

Ono sto se ponekad zanemaruje je - da je svet vrlo dinamican, pogotovo poslednjih 20-ak godina kada je sve toliko ubrzano, da nista nije isto kao sto je nekoc bilo.

Tako  je i Amerika, od nekadasnjeg bastiona slobode, postala mozda malo  manje slobodna. Dobrim delom usled rata protiv terorizma, a po mnogima zato jer je postala kao neki cuvar tog korporativnog kapitalizma (koji, btw. vise lici na neki novi oblik totalitalizma nego na luconosu slobodnog trzista...)


  • 0

#189 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 05 August 2017 - 12:25

"Nemas pojma o zivotu".
  • 0

#190 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 05 August 2017 - 12:49

"Nemas pojma o zivotu".

Ko ovde pojma o životu nema, to smo valjda ustanovili B)
  • 0

#191 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 05 August 2017 - 14:53

1/1
  • 0

#192 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 05 August 2017 - 17:38

Org;'red pill'

Ekspert   Kako Schrodinger rece, mozda te se sete na dan bezbednosti     Da stvarno znas ne bi to imao potrebe da dokazujes po kojekakvim forumima, vec bi drzao predavanja po univerzitetima.
Evo, kao i što sam ti rek'o, prvo naučnici treba da naprave nešto što ću ja da im objasnim B) http://www.b92.net/z...&nav_id=1290106
  • 0

#193 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 06 August 2017 - 20:16

Šta su radili za vreme komunizma(šta je to?), radili su, to je prošlo vreme. Šta rade danas u svojoj prćiji, njihov problem.Civilizovani svet je napravio sanitarni otklon prema toj septičkoj jami, tako da se smrad ne oseća u komšiluku. To što se neki u SvrBiji lože na taj smrad, pa to je samo njihov problem.


Vidi primere u skrivanju Karadžića i Mladića deset godina, komunizma u Venecueli, secesije u ukrajini, muvanja u balkanske poslove (cg, makedonija) uticaja u siriji i afganistanu, mešanja u izbore u USA i mnogo šta još što ili ne znam ili sam propustio, sve je to, misliš, urađeno bez FSB i/ili GRU tj. "službe"? Neće biti.
  • 0

#194 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 07 August 2017 - 19:45

Vidi primere u skrivanju Karadžića i Mladića...

Kako su se ti primeri završili? Ok, nije dobro što se toliko čekalo, ali na kraju, stvari su došle na svoje mesto.

komunizma u Venecueli...

Vidim da se nešto događa u Venecueli, ali mi nije baš najjasnije šta i kako. Sumnjam da kgb i njegovi derivati/naslednici tu imaju uticaja.

secesije u ukrajini...

E to jeste problem, samo što nije u pitanju secesija, već aneksija. Problem je Krim, a čisto sumnjam da se lokalno stanovništvo demokratski izjasnilo da se prisajedini Rusiji.

muvanja u balkanske poslove (cg, makedonija)

U cg ispušili samo tako, u makedoniji takođe.

uticaja u siriji i afganistanu...

Pa sad, za avganistan ne znam, ali u Siriji kakav uticaj imaju ili mogu imati? Nula, ništa. Asada mogu da podržavaju koliko god hoće, ali on odlazi u istoriju.

mešanja u izbore u USA i mnogo šta još što ili ne znam ili sam propustio, sve je to, misliš, urađeno bez FSB i/ili GRU tj. "službe"? Neće biti.

Ako mi je jasno ko tu koga, kako i čime, evo čik. Mislim, ako je tako nešto moguće pretpostavljam da ne bi išlo u javnost, ko zna.
  • 0

#195 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 07 August 2017 - 20:17

Kako su se ti primeri završili? Ok, nije dobro što se toliko čekalo, ali na kraju, stvari su došle na svoje mesto.
 

 


Vidim da se nešto događa u Venecueli, ali mi nije baš najjasnije šta i kako. Sumnjam da kgb i njegovi derivati/naslednici tu imaju uticaja.

 


E to jeste problem, samo što nije u pitanju secesija, već aneksija. Problem je Krim, a čisto sumnjam da se lokalno stanovništvo demokratski izjasnilo da se prisajedini Rusiji.

 


U cg ispušili samo tako, u makedoniji takođe.

 


Pa sad, za avganistan ne znam, ali u Siriji kakav uticaj imaju ili mogu imati? Nula, ništa. Asada mogu da podržavaju koliko god hoće, ali on odlazi u istoriju.

 


Ako mi je jasno ko tu koga, kako i čime, evo čik. Mislim, ako je tako nešto moguće pretpostavljam da ne bi išlo u javnost, ko zna.

 

1. Dosli su na svoje mesto samo zato sto su KGB i naslednici "digli ruke". Vidi Snowdena kako cuvaju tako su mogli i sa ovima, nego im nisu bili potrebni vise, ni za propagandu.

 

2. Sto se Venecuele tice, ja sam siguran da Rusi nisu propustili da se upetljaju tu, samo da bi USA otezali zivot. Bas kao sto je Chavez imao podrsku Kube i Rusije, izvesno je da ima i Maduro.

 

3. Nije u Ukrajini problem samo Krim, vec i secesionisti u Donbasu. Prekid vatre postoji samo na papiru, jer se krsi svaki cas, sto je u ruskom interesu da Ukrajinu drze u haosu, bezakonju i ekonomskoj nestabilnosti, za buduce poteze. Ukrajina je suvise veliki zalogaj da se proguta odjednom.

 

4. U CG i Makedoniji zaista nisu postigli nista, ali sta bi bilo da krenu ozbiljnije da se muvaju u nase poslove? Seti se 2003. i politickog ubistva premijera koju su Rusi nahvalili u udarnim vestima na TV. Sve cine da destabilizuju region, i to preko BIA koja ima neke memorandume o saradnji sa ruskim sluzbama. Uz to valja uzeti u obzir i koliku bi podrsku neki proruski/antievropski pucisti imali u narodu.

 

5. Moguce da Assad nece da se odrzi, a u Afganistanu podrzavaju Talibane.

 

6. Ne verujem da je to bilo potrebno iscenirati uopste da bi se uvele dodatne sankcije, pa gde ima dima ima i vatre.


  • 0