Jump to content


Photo
- - - - -

Zima dolazi?


  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#166 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 August 2017 - 10:50

Pa dzabe ti je da insistiras na ovim pitanjima jer su odgovori ocigledni ali posto tebi nisu, ti ces to terati dok ne dobijes neko suludo objasnjenje. Ili dok ga sam ne izneses,

kao, recimo, ono o poreklu danasnjeg terorizma stvorenog I finansiranog od strane zapada.

Buj d uej, to znaci da, ipak, pripadas odredjenoj struji, poznatoj kao 'anti logika'.

 

Varas se da mi nisu odgovori ocigledni, meni jesu odgovori ocigledni. 

Sta ti nije jasno oko danasnjeg terorizma i finansiranja , tj odobravanja od strane zapada? Ako nije finansiran onda je odobren, Sauditima od strane zapada. Sto svakako ima veliki znacaj u finansijama zapada. 

Eno, citam u FR medijima da je Basar ponovo legitimna opcija. 


  • 0

#167 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 August 2017 - 11:15

Varas se da mi nisu odgovori ocigledni, meni jesu odgovori ocigledni. 

Sta ti nije jasno oko danasnjeg terorizma i finansiranja , tj odobravanja od strane zapada? Ako nije finansiran onda je odobren, Sauditima od strane zapada. Sto svakako ima veliki znacaj u finansijama zapada. 

Eno, citam u FR medijima da je Basar ponovo legitimna opcija. 

 

Pa kako su ti ocigledni pored toliko postavljenih pitanja?

 

Hvala za objasnjenje veze izmedju odobravanja zapada, Saudijaca I Basara, ne moras vise.


  • 0

#168 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 11:28

Org;'red pill'

Je li? A ti podrzavas kineski totalitarni jednopartijski sistem?
Pa totalitaran je valjda i onaj u Ameriki. Možda nije jednopartijski, ali nije ništa manje totalitaran. Što pošten čovek tamo ne može da dođe na vlast, i da je ima, to valjda ne treba objašnjavati:rolleyes: Alo, tamo lobisti rovare kako im je volja. To je gore od totalitarizma. Ovi totalitarni se možda nekad ne bi ni setili da naprave neku štetu. Jednostavno ne bi ni bili toliko kreativni¡
  • 0

#169 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 11:40

Org;'ironside'

. Čekaj, ti za ozbiljno uzimaš tog grčkog playboya - bikera (a zapravo najobičnijeg švindlera) Varoufuckisa, koji je oporavku grčkih financija nanio više štete čak i od onog pajaca Tsiprasa. Likovi poput Wulfofakisa ili Slavuja Žižeka*, koji (na moj užas, kad sam u Zg) bez problema pune sportske dvorane ili operne kuće, daveći 'naprednu' mladež svojim nebulozama (istoj toj mladeži jedan Alain de Botton nije toliko interesantan, jer je 'ciničan' i 'naginje liberalizmu' što znači da su i/ili glupi/neobrazovani).   I tko takve stvari radi s Grčkom, koje su to mračne sile koje potežu konce iz pozadine? Bilderberg grupa ili američka vlada u sjeni¿ A da nije grčka alavost možda kriva za trenutno stanje koje se proteže zadnjih deset godina¿ Evo, Grčka ima paneuropsku zvijezdu ekonomske misli, pa što su napravili s tim¿ Njegov pobratim, Premier ministre Tsipras je potratio vrijeme rogoboreći u EP o Sjevernom Cipru/Kiparu/Vajaru, umjesto da je barem donekle pokušao konsolidirati zemlju.   .
Grčka može da se oporavi samo ako joj neko pokloni taj oporavak, i da se on dobro kamuflira. A inače nema šanse da se ona oporavi tako što će tu sve da bude jasno kao dan, onako kako je Varufakis to i tražio. A što se tiče tog poklona, može biti da je Varufakis tu nešto značio. Ali, ipak je u pitanju samo poklon. Izgleda da ti uopšte ne znaš o čemu se tu radilo.
  • 0

#170 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 11:48

A kako ti definises "postenog coveka"? Insinuiras da je sadasnji predsednik Trump neposten, na osnovu cega? Mislim, ne mozemo se uopste uporediti sa USA, niti to mogu Rusija ili Kina, koje su korumpirane u vecoj ili manjoj meri, dok se za utaju poreza u USA robija dugo. I kako je taj americki sistem totalitaran kad je zasnovan na liberalizmu, ko tamo ima, ima ili zato sto je stedeo i investirao pametno, ili zato sto je to cinio neki njegov predak, i u to se drzava ne mesa nikako, uz demokratiju koja funkcionise skoro stolece sa pravom glasa zenama i sezdesetak godina bez rasne segregacije i neravnopravnosti? Zar je za tebe Kina uzor, koja tlaci Uighursku manjinu time sto im uskracuje pravo da potomstvu nadenu muslimanska imena? Koja je anektirala Tibet? To nije steta koju su napravili Kinezi? A o Rusima i tome sta su cinili za vreme komunizma ima tema, upravo o Rusiji. Zar mislis da FSB/nekadasnji KGB ne divlja sada kao za vreme SSSR? Opozicionare mlate po ulicama, mogu da okacim video kako ruska policija mlati Kasparova, koji je ne samo Rus, vec i veoma inteligentna osoba, nekadasnji svetski prvak u sahu, da ga mlate zatucani Putinovi zandarmi?


  • 0

#171 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 11:54

Ne, ja insinuiram da je on pošte, a da nema vlast. Treba dobro da čitaš kad neko piše. Eto nekim čudom je tamo neko pošten i došo na vlast, al je nema¡¿
  • 0

#172 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 12:01

Ne, ja insinuiram da je on pošte, a da nema vlast. Treba dobro da čitaš kad neko piše. Eto nekim čudom je tamo neko pošten i došo na vlast, al je nema¡¿

 

 

Org;'red pill'

 

Pa totalitaran je valjda i onaj u Ameriki. Možda nije jednopartijski, ali nije ništa manje totalitaran. Što pošten čovek tamo ne može da dođe na vlast, i da je ima, to valjda ne treba objašnjavati:rolleyes: Alo, tamo lobisti rovare kako im je volja. To je gore od totalitarizma. Ovi totalitarni se možda nekad ne bi ni setili da naprave neku štetu. Jednostavno ne bi ni bili toliko kreativni¡

 

 

Prvo kazes da posten u Americi ne moze da dodje na vlast, a onda tvrdis da je predsednik (Trump) posten? Sta je tvoje misljenje jer ne moze oboje?


  • 0

#173 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 August 2017 - 12:07

Pa kako su ti ocigledni pored toliko postavljenih pitanja?

 

Hvala za objasnjenje veze izmedju odobravanja zapada, Saudijaca I Basara, ne moras vise.

 

Pitanja nisu postavlena meni, vec vama. 

Vazi necu vise u vezi terorista i zapada, tesko je to za svatiti. 


  • 0

#174 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 12:19

Org;'red pill'

  Prvo kazes da posten u Americi ne moze da dodje na vlast, a onda tvrdis da je predsednik (Trump) posten? Sta je tvoje misljenje jer ne moze oboje?
Pa valjda vidiš kako je napisano, "da dođe na vlast, i da je ima"! To znači, i ako dođe da je neće imati. A inače stvarno je čudo da je uopšte došao.
  • 0

#175 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 12:38

Ekspert sta hoces reci da Trump nije predsednik USA? Vidi, tvrdis i P i negaciju P i logicka konjukcija ta dva iskaza vodi u apsurd (reductio ad absurdum) jer je neistinita. Americki predsednici su svi neposteni ili postoji (makar) jedan posten a ne oboje,Trump je ili posten ili neposten, ne oboje, i ili predsednik ili nije predsednik, ne oboje, a kao predsednik USA ima vlast, ili nije predsednik


  • 0

#176 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 12:53

To ja ništa ne moram da pričam. Kreteni to valjda i sami pokazuju! Sad oni izglasavaju neke sankcije koje su protiv volje njihovog predsednika, a ustvari najvise imaju veze sa njihovom kontra špijunažom, ili sa tim što im se neko nije pridržavao njihovog zakona. Klintonova uopšte nije ni smela da koristi meilove koje su joj "rusi" hakovali. A evo vidiš koju harangu prave oko toga.

Edited by ekspert, 01 August 2017 - 12:59.

  • 0

#177 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 13:04

Ne nego protivrecis sam sebi u svojim iskazima, a da toga ili nisi svestan ili trolujes namerno.

 

Sto se drugog dela tice, ni predsednik USA nema svu moc u svojim rukama, vec mora da ima podrsku kongresa. U tome je i sustina demokratije tamo. Tramp ima istu vlast koju su imali predsednici pre njega.


Edited by red pill, 01 August 2017 - 13:20.

  • 0

#178 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 13:35

Pa to i pričamo, da se tu uopšte ne zna ko tu ima vlast. A Trampu bi bilo jedino pametno da odbije da bude marioneta te zle kobi. A to što ti ne čitaš šta ja pišem, ili ne shvatas običaje pisanja i izražavanja, to ne znači da ja trolujem ako moram da ti pojasnim. A inače sam se na ovu temu i uključio sa konstatacijom da je Tramp neko normalan, pa valjda se onda i podrazumeva da ga uzimam i za poštenog.
  • 0

#179 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 01 August 2017 - 13:59

Cekaj, dobro se zna ko ima vlast i koliku u USA, i da predsednik tu ne sme da divlja kako mu se prohte, samo se seti Nixona i watergate afere, kad je on stvorio prakticno, sopstvenu tajnu sluzbu mimo volje kongresa, zloupotrebio polozaj, i bio primoran da da ostavku na funkciju. Upravo u totalitarnim rezimima predsednik moze da uzurpira vlast, sto se je desavalo nebrojeno puta do sad. A bez liberalizma kao fundamentalne ideologije Evropa ide nazad u 19. vek, jer ce nacionalisti i fasisti da vode kolo. Zato je bitno da svako taj problem pogleda iz te perspektive. Sta treba dozvoliti, da Srbija i Hrvatska rasparcaju BiH, da Francuska i Holandija rasparcaju Belgiju, to bi vodilo sukobima i krvoprolicu, jer bi svako hteo malo od komsijskih teritorija.

 

A sto se Trumpa tice, bez obzira sta radio njemu interes USA mora da bude na prvom mestu, inace moze da bude i svrgnut s funkcije od strane kongresa. To sto je interes USA u koliziji sa kineskim i ruskim, i to sto mi, kao mala zemlja, ne uskladjujemo svoj interes sa velikima, da bi imali podrsku, moze samo da nam se obije o glavu, i upravo na EU i USA mi moramo da se oslonimo. Oslanjanjem na Rusiju samo povecavamo podozrenje koje prema nama ima zapad, dok Rusi ne mogu da pruze podrsku Srbiji koja je oko 1500km udaljena od Rusije. Zbog tog suludog oslanjanja na Rusiju cak nas je i Crna Gora ostavila, ni oni vise nisu mogli da trpe Milosevicevsko-Kostunicinu politiku.


  • 1

#180 ekspert

ekspert
  • Banned
  • 134 posts

Posted 01 August 2017 - 14:28

Alo, divlja¡¿ Čovek je imao svoju izbornu priču. A šta mu ovi sad nameštaju to je druga stvar.
  • 0