Jump to content


Photo
- - - - -

Porodično nasilje - uvod u crnu hroniku


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#31 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 July 2017 - 10:51

Nisam ti ništa rekao za tvoj slučaj.

Meni je apsolutno neprihvatljiv taj stav, žena kuva i radja decu a macho izdržava porodicu.

Toliko.
  • 3

#32 gokara1

gokara1
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 July 2017 - 11:14

Ok, poštujem, svako ima pravo na svoje mišljenje. Kada si rekao poslednje mišljenje, mislio sam u poslednjem postu, a u njemu nisam pisao o toj temi, već u prethodnim.

Edited by delboj, 20 July 2017 - 11:14.

  • 0

#33 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 12:16

 E sad druga je priča što više ne postoji razlika muško-žensko i u čemu je koren svog zla koje se dešava. Poremećen je prirodni poredak u kojem muškarac treba da izdržava porodicu, a na ženi kuća da stoji. Muškarci su postali seka perse za šporetiima i peglom, a žene idu na posao i izdržavaju porodicu, ima gomila ovakvih primera.

 

Koren zla je zapravo u ovakvom retardiranom, talibanskom razmishljanju. 

 

Da, u pravu si, totalno je poremecen "prirodni poredak" u kome se mushkarac okupa jednom nedeljno, cheshe yaya dok pije pivo i gleda utakmicu, prdi i podriguje i ne propusta nijednu priliku da zeni koja za to vreme pere njegov vesh pokaze koliko je inferiorna i glupa jer ne shvata zvezda-partizan problematiku i ne uzbudjuje se na Putina i ruske rakete.

 

Obichno se u takvoj glavi deshava kurshlus kada "nezahvalna kurva ode", "a imala je sve"  :rotflmao: ........... i krov nad glavom i hranu i shta da obuche  :rotflmao:


  • 5

#34 gokara1

gokara1
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 July 2017 - 12:56


E sad druga je priča što više ne postoji razlika muško-žensko i u čemu je koren svog zla koje se dešava. Poremećen je prirodni poredak u kojem muškarac treba da izdržava porodicu, a na ženi kuća da stoji. Muškarci su postali seka perse za šporetiima i peglom, a žene idu na posao i izdržavaju porodicu, ima gomila ovakvih primera.



Koren zla je zapravo u ovakvom retardiranom, talibanskom razmishljanju.

Da, u pravu si, totalno je poremecen "prirodni poredak" u kome se mushkarac okupa jednom nedeljno, cheshe yaya dok pije pivo i gleda utakmicu, prdi i podriguje i ne propusta nijednu priliku da zeni koja za to vreme pere njegov vesh pokaze koliko je inferiorna i glupa jer ne shvata zvezda-partizan problematiku i ne uzbudjuje se na Putina i ruske rakete.

Obichno se u takvoj glavi deshava kurshlus kada "nezahvalna kurva ode", "a imala je sve" :rotflmao: ........... i krov nad glavom i hranu i shta da obuche :rotflmao:

E vidiš meni je razlika muško-žensko u onome što si me citirao, a tebi u ovome što si napisao i tu se vidi koliki si ti zapravo taliban.

Edited by delboj, 20 July 2017 - 12:56.

  • 0

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 July 2017 - 13:10

...

 

Nije on nikakav taliban, nego si ti provokator i sitna lazovcina.

 

No, siguraqn sam, neces ti dugo ovde.

:wicked:

 

...


  • 0

#36 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 14:07

E vidiš meni je razlika muško-žensko u onome što si me citirao, a tebi u ovome što si napisao i tu se vidi koliki si ti zapravo taliban.

 

:lol+: Neshto se ne secam da sam prichao o "prirodnom majmunskom poretku", ali dobro, kad ti kazesh ........  ne ljutim se ja na vas ........  vi ste dragocena gradja za socioloshko-antropoloshka istrazivanja daleke proshlosti.


  • 0

#37 gokara1

gokara1
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 July 2017 - 14:30

...

Nije on nikakav taliban, nego si ti provokator i sitna lazovcina.

No, siguraqn sam, neces ti dugo ovde.
:wicked:

...

Ajde mi reci koga ja to provociram? Koji su mi motivi? Šta misliš da sam slagao? Misliš da ovo što mi se dešava nije istina? Ko može biti toliko bolestan pa izmisliti takvu priču samo da bi ubio vreme?

Nazvao si me nakazom i lažovčinom iz samo tebi poznatih razloga. Pretpostavljam da nisi ukapirao moju ironiju na tvoj diletantski post. Kao što vidiš nisam ti uzvratio, mudar čovek bi iz toga dosta zaključio o tebi i meni.

Slučajno sam naleteo na ovu temu i pomislio biće dobro da ispričam moju priču, pomislio da malo proširim sliku onima koji imaju sreće da ne znaju kako stvari funkcionišu, ali boli nekog ovde za ljudske patnju, bitno je ubiti vreme iznad tastature.

Dozvolili ste da vam uspostavljači novog sistema vrednosti isperu mozak.

Kao da ja ne znam da u braku nije dobra neravnoteža moći, da žena ne treba da bude podređena, ali šta kada ne može doći do dogovora, šta se onda radi? Da li postoji neko ko to preseče ili se vode svađe danima dok deca to sve gledaju?

Ranije kada je muškarac izdržavao porodicu znalo se čija je zadnja i ko se sluša. Nije bilo razvoda kao što sada ima, u stvari nije ih bilo uopšte jer je porodica bila organizacija i svako je imao svoju ulogu. Šta je bolje smišljeno od tada? Ovo što sada imamo? Oba roditelja zbog posla ceo dan van kuće, a decu vaspitava kompijuter i ulica. Neka hvala.

Novim sistemom vrednosti izvršena je pičkaizacija društva i mnogim muškarcima to odgovara jer nemaju muda, lepo im je da ih žene izdržavaju, a oni će malo spremiti kuću, skuvati ručak, ispeglati i sl.

Zar ne vidite koliko je to bolestan i neprirodan koncept. Muško i žensko su dva sveta i nikada neće biti isto koliko god to neki pokušavaju da proguraju.

Devojčice kada su male igraju se lutkama, a dečaci sa autićima, zar vam to nije dovoljan pokazatelj različitih priroda. Žene rađaju decu, nose ih stomaku, doje ih, prirodno su predodređene da budu majke, da se brinu o deci kada su mala. Muškarac i otac su tu da obezbedi sve uslove za porodicu i da vaspitava decu, da ih uči kako da postanu dobri ljudi zajedno sa ženom i majkom naravno. Uostalom ko ovo ne shvata neće mu ni ovi moji redovi pomoći da shvati.

Kada sam postavio prvi post mislio sam ako iznesem svoj slučaj da će se pričati i o odgovornosti žena za ove dve tragedije što su se desile, gde je stradalo jedno dete, dve žene i jedan muškarac. Ovom drugom mostrumu bi najbolje bilo da i on sam sebi presudi.

Priča je otišla na drugu stranu, verovatno sam i ja kriv zbog toga, ali ne želim da me iko vređa zato što drugačije razmišljam pogotovo ako ja nisam nikoga uvredio.

Edited by delboj, 20 July 2017 - 14:45.

  • 0

#38 gokara1

gokara1
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 July 2017 - 14:39


E vidiš meni je razlika muško-žensko u onome što si me citirao, a tebi u ovome što si napisao i tu se vidi koliki si ti zapravo taliban.



:lol+: Neshto se ne secam da sam prichao o "prirodnom majmunskom poretku", ali dobro, kad ti kazesh ........ ne ljutim se ja na vas ........ vi ste dragocena gradja za socioloshko-antropoloshka istrazivanja daleke proshlosti.

A takvi kao ti će biti dragocena građa za proučavanje spoljašnjih i untrašnjih činioca koji su doveli do gubitka muškog i pojave ženskog polnog organa kod određenih muškaraca. ;)

Edited by delboj, 20 July 2017 - 14:39.

  • 0

#39 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 July 2017 - 14:43

Ajde mi reci koga ja to provociram? Koji su mi motivi? Šta misliš da sam slagao? Misliš da ovo što mi se dešava nije istina? Ko može biti toliko bolestan pa izmisliti takvu priču samo da bi ubio vreme?

Nazvao si me nakazom i lažovčinom iz samo tebi poznatih razloga. Pretpostavljam da nisi ukapirao moju ironiju na tvoj diletantski post. Kao što vidiš nisam ti uzvratio, mudar čovek bi iz toga dosta zaključio o tebi i meni.

Slučajno sam naleteo na ovu temu i pomislio biće dobro da ispričam moju priču, pomislio da malo proširim sliku onima koji imaju sreće da ne znaju kako stvari funkcionišu, ali boli nekog ovde za ljudske patnju, bitno je ubiti vreme iznad tastature.

Dozvolili ste da vam uspostavljači novog sistema vrednosti isperu mozak.

Kao da ja ne znam da u braku nije dobra neravnoteža moći, da žena ne treba da bude podređena, ali šta kada ne može doći do dogovora, šta se onda radi? Da li postoji neko ko to preseče ili se vode svađe danima dok deca to sve gledaju?

Ranije kada je muškarac izdržavao porodicu znalo se čija je zadnja i ko se sluša. Nije bilo razvoda kao što sada ima, u stvari nije ih bilo uopšte jer je porodica bila organizacija i svako je imao svoju ulogu. Šta je bolje smišljeno od tada? Ovo što sada imamo? Neka hvala.

Novim sistemom vrednosti izvršena je pičkaizacija društva i mnogim muškarcima to odgovara jer nemaju muda, lepo im je da ih žene izdržavaju, a oni će malo spremiti kuću, skuvati ručak, ispeglati i sl.

Zar ne vidite koliko je to bolestan i neprirodan koncept. Muško i žensko su dva sveta i nikada neće biti isto koliko god to neki pokušavaju da proguraju.

Devojčice kada su male igraju se lutkama, a dečaci sa autićima, zar vam to nije dovoljan pokazatelj različitih priroda. Žene rađaju decu, nose ih stomaku, doje ih, prirodno su predodređene da budu majke, da se brinu o deci kada su mala. Muškarac i otac su tu da obezbedi sve uslove za porodicu i da vaspitava decu, da ih uči kako da postanu dobri ljudi zajedno sa ženom i majkom naravno. Uostalom ko ovo ne shvata neće mu ni ovi moji redovi pomoći da shvati.

Kada sam postavio prvi post mislio sam ako iznesem svoj slučaj da će se pričati i o odgovornosti žena za ove dve tragedije što su se desile, gde je stradalo jedno dete, dve žene i jedan muškarac. Ovom drugom mostrumu bi najbolje bilo da i on sam sebi presudi.

Priča je otišla na drugu stranu, verovatno sam i ja kriv zbog toga, ali ne želim da me iko vređa zato što drugačije razmišljam pogotovo ako ja nisam nikoga uvredio.

Momcino, kad u braku ne mogu da se dogovore, onda se razvedu. Sve ostalo što pišeš je bljuvotina! Kako rešavaš brak homoseksualaca, ako ti je ovo tradicionalno problem?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Edited by mrd, 20 July 2017 - 14:44.

  • 0

#40 gokara1

gokara1
  • Members
  • 44 posts

Posted 20 July 2017 - 14:53

Momcino, kad u braku ne mogu da se dogovore, onda se razvedu. Sve ostalo što pišeš je bljuvotina! Kako rešavaš brak homoseksualaca, ako ti je ovo tradicionalno problem?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Jesi li bio u braku? Jel imaš decu? Jesi li se razveo? Misliš da je to jednostavno? Lako se razići kad nemaš decu, ali šta ako imaš? Šta ako jedan roditelj koristi decu za obračunavanje sa drugim roditeljom tako što mu neće dati da bude sa decom?

I šta, razvodićemo se kad god ne možemo da se dogovorimo? Hoćemo biti toliko neodgovorni prema onima koje smo stvorili. Deca će ispaštati, a mi ćemo opet da se ženimo i udajemo i opet da se razvodimo kad god ne možemo da se dogovorimo, a usput ćemo još i praviti decu.

Da li je moguće da na ovoj temi vlada ovolika retardiranost?

Ljudi sad ćemo definitivno da se pozdravimo, šta god da napišete znajte da neću pročitati jer sam se odjavio.

Pozdrav svima još jednom.

Edited by delboj, 20 July 2017 - 15:01.

  • 0

#41 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 15:04

A takvi kao ti će biti dragocena građa za proučavanje spoljašnjih i untrašnjih činioca koji su doveli do gubitka muškog i pojave ženskog polnog organa kod određenih muškaraca. ;)

Mnogo se vi brinete oko mog organa :) ja sam bezbrizan ...... Dok mene recimo vash uopshte ne interesuje, ali ono .... poslednja stvar na svetu ......

Poznato je da vam je seksualni zivot isto kao i zivot .... uglavnom mizeran. A kako i ne bi bio kada po "prirodnom poretku" to vama sluzi za praznjenje izmedju 2 utakmice i produzenje vrste, dverjanske :).

Edited by Denis Jasharevic, 20 July 2017 - 15:05.

  • 0

#42 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 20 July 2017 - 15:14

I šta, razvodićemo se kad god ne možemo da se dogovorimo? Hoćemo biti toliko neodgovorni prema onima koje smo stvorili. Deca će ispaštati, a mi ćemo opet da se ženimo i udajemo i opet da se razvodimo kad god ne možemo da se dogovorimo, a usput ćemo još i praviti decu.


Meni zvuchi kao mnogo "prirodniji poredak" nego dete zadaviti, a zenu preklati.

Ti malo nisi josh preboleo taj razvod/raskid izgleda ..... Dobro, poslushaj iskusnije :) ..... meni se to desilo jedno 20 puta :D i uvek prodje ..... Jeste tuzno shto ne mozesh videti svoje dete, ali mozda je i bolje za sada, poradi malo na sebi u medjuvremenu, bice ti dete zahvalno jednom kada pochnete da se vidjate.
  • 2

#43 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 July 2017 - 15:57

Jesi li bio u braku? Jel imaš decu? Jesi li se razveo? Misliš da je to jednostavno? Lako se razići kad nemaš decu, ali šta ako imaš? Šta ako jedan roditelj koristi decu za obračunavanje sa drugim roditeljom tako što mu neće dati da bude sa decom? I šta, razvodićemo se kad god ne možemo da se dogovorimo? Hoćemo biti toliko neodgovorni prema onima koje smo stvorili. Deca će ispaštati, a mi ćemo opet da se ženimo i udajemo i opet da se razvodimo kad god ne možemo da se dogovorimo, a usput ćemo još i praviti decu. Da li je moguće da na ovoj temi vlada ovolika retardiranost? Ljudi sad ćemo definitivno da se pozdravimo, šta god da napišete znajte da neću pročitati jer sam se odjavio. Pozdrav svima još jednom.

Eto vidis, nisi za razvod, a kad ti se kaze kako nisi u pravu, nazoves me retardiranim, mozda bi mi i zavalio jednu onu pedagosku. Jos po vrh svega hoces da nas napustis, bas sad kad vidis koliko nisi u pravu. 

Nego nisi mi odgovorio, sta mislis o vezama gde su 2 mame ili tate. Kako oni da organizuju brak. Ko tu treba da bude gazda?


  • 0

#44 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 July 2017 - 21:02

Idem Bulevarom u drustvu i negde kod Vuka scena da se zaledis - ona na ledjima lezi na trotoaru a on je opkoracio, dere se na nju i pokusava da joj otme mobilni. Kontrolise je, hoce da proveri sta "krije" od njega. Klinci, 16-17 godina. Kazu mi, oprostice mu, to je uobicajeno. 

 

Gde/kako je naucio da se prema drugom tako brutalno odnosi kao prema svom vlasnistvu? Gde/kako je naucila da to trpi? 

 

Kako zna da vonja ta musko-zenska posesivna dreka, kuknjava i djipanje ... pa to je uzas.


  • 1

#45 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 July 2017 - 21:22

Idem Bulevarom u drustvu i negde kod Vuka scena da se zaledis - ona na ledjima lezi na trotoaru a on je opkoracio, dere se na nju i pokusava da joj otme mobilni. Kontrolise je, hoce da proveri sta "krije" od njega. Klinci, 16-17 godina. Kazu mi, oprostice mu, to je uobicajeno. 

 

Gde/kako je naucio da se prema drugom tako brutalno odnosi kao prema svom vlasnistvu? Gde/kako je naucila da to trpi? 

 

Kako zna da vonja ta musko-zenska posesivna dreka, kuknjava i djipanje ... pa to je uzas.

Da je to usamljeni dogadjaj pa da covek kaze da je nemoguce, ali je problem sto mnogi smatraju da je to u redu. Ne samo u Srbiji, da budem jasan. :(


  • 0