Jump to content


Photo
- - - - -

1 slika = 1000 reci


  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#181 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 19 September 2017 - 20:35

Bedno je sto se ocekuje da svako ko ucestvuje forumu, a sigurno i u nekoj rl diskusiji,

apsolutno mora da voli sve sto vole mladi tj. sportaski nacionalizam, ponekad i rasizam (pisalo za jednog trenera parizana da je podviknuo stranom igracu - crni idiote) nebitno, ali takvi se obozavaju, to nije bedno

 

Ja nisam pisao o ljubavi.  :heart:

 

Pisao sam o laži i odnosu prema istoj...


  • 0

#182 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 19 September 2017 - 20:50

Ja nisam pisao o ljubavi.  :heart:

 

Pisao sam o laži i odnosu prema istoj...

 

a ja pisala o tome sta je bedno, nista licno

 

kad kazem da neko voli sport ili sportskog trenera ili igraca, to ne znaci da mu pise ljubavne pesme

salje viber srca i hoce da ga ozeni,

 

  to je samo rec za afinitet, dakle bedno je imati afinitet i aplauz za svaku bedastocu  - to kazem

 

ali ako cemo oko lazi i odnosu prema istoj

nema veze sto je neko odredjen uradio ili rekao nesto vancivilizacijski - laz je ako to podrzavas

dok stovremeno mislis da ne zasluzujes ava :lol+:


  • 1

#183 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 September 2017 - 20:57

Ej, stvarno ste dosadni.

Da vam neko otvori tatu ovde na politici, pa se prepucavajte do zla boga... Dosta bre.

Što se tiče Saše, on je fino dete iz gradske porodice (znam mu matorce iz druge ruke) koje je ispušilo prvo u staroj Jugi (jbga Dražen je Dražen), potom u Americi (jbga poklanjao "patike u Bostonu" i nije hteo da zaprlja ruke sa gladnim afroamerikancima), da bi se pronašao u onoj maloj Jugoslaviji i u Italiji.
Sećam se da su sva ta deca bila 'opoziciona': Mrzela SMrada, ali ništa bolje nisu mogli da ponude (seti se Divca koji gazi hrvatsku zastavu - bilo i ostalo brđanin). On je tu još i najinteligentniji ispao, do recimo omraženog Marka Jarića koji je upao u crnu rupu posle one izjave u kojoj im je sve rekao...
To je ona X generacija, koja je ili napravila budućnost drugde (pa bilo to i u unutrašnjem exilu), ili je *slobotirana (na jedan ili drugi/treći način).
Jbga, ne možemo očekivati od sportske elite ono što ne očekujemo od akademske.

No vidi, oni se njemu klanjaju za te primitivne gluposti. Prema tome, umesto da ga teraju i očekuju da se isporuči neka samokritika, da se objektivno sagledaju stvari (+/-), da se stavi prst na čelo i recimo ozvaniči neka politika gde se " o sudijama" (zbog *slobotomije) ZABRANI pričati, gde se troprstašenje OSUDI kao simbol tog podivljalog nacionalizma (naročito 'opozicionog'), gde se umesto narodnog 'sad ću ti se na*ebati majke' (da se malo podeli lektira kako ta umotvorina izgleda u parksi 90' / postoje naučni radovi o tome u US) PROMOVIŠE kultura skromnog samopouzdanja radnim navikama (empowerment) - oni i dalje tapšu sa dve ruke tim zaostavštinama jednog zla, ali im se otelotvorenje te iste medalje, taj odraz u političkom ogledalu -ne sviđa. Njega moramo da mrzimo, onako grupno, orwellovski!

Ponavljao sam pre X godina, ali neka: da je 'opozicija' napravila iskorak po ugledu na AVa, koji od ovoga objektivno ne može bolje - a to bi značilo da se od vola na Palama stiglo do beogradskog kruga i žena u crnom, recimo, pa da se i ložimo na promene. Ovako, ima još da se valja u blatu.

Sve si rekao. Primer Marka Jarica koji pominjes je pravi simbol u tom smislu, revidira se istorija i umanjuju se njegove sportske zasluge zato sto se covek krajnje razumno pokajao i odrekao bolesti etnonacionalizma...


  • 6

#184 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 September 2017 - 21:02

Baš kao talibani ili rani hrišćani koji su zabranjivali sportske borbe.

Naravno, bolji hriscani su dosli posle, u doba inkvizicije i spaljivanja vestica.  :ajme:


  • 3

#185 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 19 September 2017 - 21:39

a ja pisala o tome sta je bedno, nista licno

 

kad kazem da neko voli sport ili sportskog trenera ili igraca, to ne znaci da mu pise ljubavne pesme

salje viber srca i hoce da ga ozeni,

 

  to je samo rec za afinitet, dakle bedno je imati afinitet i aplauz za svaku bedastocu  - to kazem

 

ali ako cemo oko lazi i odnosu prema istoj

nema veze sto je neko odredjen uradio ili rekao nesto vancivilizacijski - laz je ako to podrzavas

dok stovremeno mislis da ne zasluzujes ava :lol+:

 

Štaviše, slažem se sa tvojim postom. Jedina misterija je što meni repliciraš, jer to nema nikakve veze sa onim što sam napisao...


  • 0

#186 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 19 September 2017 - 21:49

Naravno, bolji hriscani su dosli posle, u doba inkvizicije i spaljivanja vestica.  :ajme:

 

 

 

Kako si samo uspeo da ubodeš poentu :lol: 

Dakle, govorilo se o sportu i sportistima, nekima koji su iznosili šatro slobodoumne, da ne kažem naprednetm stavove, a u stvari su samo tužni metiljavi primerci koji se drže nekih načela kojih se ne bi postideli talibani, rani hrišćani, ovi tvoji iz vremena inkvizicije, a ni ovi danas..

Zato sam i napisao onom da ne ulazi na klizav teren da ne ispadne još smešniji u društvu, a on siroma udario po foteljaškim selektorima i košarci.

 

Ti rani hrišćani su još bili tolerantni prema sportistima, iako su zvanično zabranili Olimpijske igre. Imali su preče obaveze, velike arene bile su zauzete redovnim pokoljima pagana, ali su nekada iz političkih razloga dozvoljavali takmičenja. U stvari, uvek je to bilo iz političkih razloga - da li zbog hleba i igara, interesa da u vojsku uključe i varvare, da bi pokazali superiornost svoje politike ili religije...

 

Još u ta vremena bilo je sprege politike i sporta, gotovo precrtano kao danas, ali nije ni mesto ni vreme, a i kome...


  • 0

#187 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 September 2017 - 21:50

...

 

 

„Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.”
(Dobrica Ćosić, Deobe)
 
„U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina.”
(Dobrica Ćosić)
 
 
'Bilo je to u nekoj zemlji lazova-seljaka, na brdovitom balkanu ...'
 
...

Edited by Kinik, 19 September 2017 - 22:03.

  • 2

#188 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 19 September 2017 - 22:13

Još u ta vremena bilo je sprege politike i sporta, gotovo precrtano kao danas, ali nije ni mesto ni vreme, a i kome...

Pa sto onda pricas da se govori o sportu?!

O sportu se na ovom forumu uopste ne prica. U 'podrumcetu' se prica o navijackim afinitetima a ovde o onima koji bi svaki civilizacijski poraz drustva revansirali samo i jedino svojom pripadnoscu etnonacionalnom toru.

Pa kako normalan svet da podnese toliku kolicinu uzarenog etnocentrizma, ako se zadrzim na relativno blagom recniku?!

Ni tamo ni ovde sudije ne valjaju, svet ide dalje ali opet je simptomaticno koliko grelija - etnokamikaza bi da se baci u svaki tocak civilizacije.

Zamisli nekog dripca koji voli da se finansira iz drzavne (i svakojake druge) sise ali nema osnovnog bontona i manira da isprati protokol koji ga hrani?!

A neki se time jos i zestoko ponose.😏
  • 3

#189 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 19 September 2017 - 22:34

Pa sto onda pricas da se govori o sportu?!

O sportu se na ovom forumu uopste ne prica. U 'podrumcetu' se prica o navijackim afinitetima a ovde o onima koji bi svaki civilizacijski poraz drustva revansirali samo i jedino svojom pripadnoscu etnonacionalnom toru.

Pa kako normalan svet da podnese toliku kolicinu uzarenog etnocentrizma, ako se zadrzim na relativno blagom recniku?!

Ni tamo ni ovde sudije ne valjaju, svet ide dalje ali opet je simptomaticno koliko grelija - etnokamikaza bi da se baci u svaki tocak civilizacije.

Zamisli nekog dripca koji voli da se finansira iz drzavne (i svakojake druge) sise ali nema osnovnog bontona i manira da isprati protokol koji ga hrani?!

A neki se time jos i zestoko ponose.

 

 

Sve što se ovde piše poslednjih godina, gde nema ozbiljnog posta (što je onomad primetio Jazavac pa su mu svi skočili na kičmu) i o čemu se piše je sport - tzv. mlaćenje prazne slame i tzv nadgornjavanje.

 

I u tim sportovima postoje forumski šampioni, a i oni koje boli ona stvar za forumski protokol.

OK?

 

I opetkažemponavljam, bolje da se pripadnost etnonacionalnom toru, ako već mora, iskazuje preko sporta kao što čine nacije i države čijim civilizacijskim normama težimo, jel da, nego kao onomad imbecili kamama i tenkovima zasutim cvećem. Ali to onda nismo bili mitm.


  • 0

#190 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 September 2017 - 22:41

Što se tiče Saše, on je fino dete iz gradske porodice (znam mu matorce iz druge ruke) koje je ispušilo prvo u staroj Jugi (jbga Dražen je Dražen), potom u Americi (jbga poklanjao "patike u Bostonu" i nije hteo da zaprlja ruke sa gladnim afroamerikancima), da bi se pronašao u onoj maloj Jugoslaviji i u Italiji.
Sećam se da su sva ta deca bila 'opoziciona': Mrzela SMrada, ali ništa bolje nisu mogli da ponude (seti se Divca koji gazi hrvatsku zastavu - bilo i ostalo brđanin). On je tu još i najinteligentniji ispao, do recimo omraženog Marka Jarića koji je upao u crnu rupu posle one izjave u kojoj im je sve rekao...
To je ona X generacija, koja je ili napravila budućnost drugde (pa bilo to i u unutrašnjem exilu), ili je *slobotirana (na jedan ili drugi/treći način).
Jbga, ne možemo očekivati od sportske elite ono što ne očekujemo od akademske.

No vidi, oni se njemu klanjaju za te primitivne gluposti. Prema tome, umesto da ga teraju i očekuju da se isporuči neka samokritika, da se objektivno sagledaju stvari (+/-), da se stavi prst na čelo i recimo ozvaniči neka politika gde se " o sudijama" (zbog *slobotomije) ZABRANI pričati, gde se troprstašenje OSUDI kao simbol tog podivljalog nacionalizma (naročito 'opozicionog'), gde se umesto narodnog 'sad ću ti se na*ebati majke' (da se malo podeli lektira kako ta umotvorina izgleda u parksi 90' / postoje naučni radovi o tome u US) PROMOVIŠE kultura skromnog samopouzdanja radnim navikama (empowerment) - oni i dalje tapšu sa dve ruke tim zaostavštinama jednog zla, ali im se otelotvorenje te iste medalje, taj odraz u političkom ogledalu -ne sviđa. Njega moramo da mrzimo, onako grupno, orwellovski!

Ponavljao sam pre X godina, ali neka: da je 'opozicija' napravila iskorak po ugledu na AVa, koji od ovoga objektivno ne može bolje - a to bi značilo da se od vola na Palama stiglo do beogradskog kruga i žena u crnom, recimo, pa da se i ložimo na promene. Ovako, ima još da se valja u blatu.

 

Vidi, mene Sasha Djordjevic uopshte ne interesuje, niti bi neshto promenilo i da je iz seoske porodice umesto gradske, mozda i brdjanin, kao Vlade Divac ....... jedino shto sam hteo da kazem da je ispao teshki seljak i brdjanin i siguran sam da se u tome slazemo.

 

Znachi, potpuno isto bi reagovao i da je na Djordjevicevoim mestu bio apsolutno bilo ko drugi. Vidi se da je u USA boravio prekratko da bi ga nauchilo profesionalizmu i pristojnosti sportske zvezde u svakoj situaciji. Divac to nikada ne bi uradio. Tamo i najvece bambuse nauche da se ponashaju u skladu sa novcem koji dobijaju i tima koji predstavljaju. Vlade je tu fantastichno napredovao i prevazishao mnogu "gradsku decu". Tachno, od nekih kao shto je Denis Rodman ili retard Darko Milichic su na kraju i odustali :lol+: .

 

Na neki nachin za mene i jeste bilo iznenadjenje da je to uradio, imao je chak i priliku da se koriguje, ali, na opshte odushvljeje shajkacha u srcu, kako oni kazu "kulturno" je na konferenciji za shtampu izvalio "idemo na sledece pitanje" :lol+:. Mozda si zapazio da je to bilo prvo pitanje koje mu je postavljeno, shto li majku mu? :D 

 

Nego, da ne uzrujavamo dalje shajkache u srcu ..... oni sada tripuju da politiku i sport treba razdvojiti, sve do otvaranja svetskog prvenstva u fudbalu koje ce otvoriti ........ ON. :rotflmao: Njihov smisao postojanja. Ako se uopshte odrzi u vukojebini.


  • 1

#191 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 19 September 2017 - 22:43

I opetkažemponavljam, bolje da se pripadnost etnonacionalnom toru, ako već mora, iskazuje preko sporta kao što čine nacije i države čijim civilizacijskim normama težimo, jel da, nego kao onomad imbecili kamama i tenkovima zasutim cvećem. Ali to onda nismo bili mitm.


A koje su to nacije i drzave sto preko sporta iskazuju pripadnost etnonacionalnom toru? Nesto si ti pobrkao tu. Niko normalan to ne radi osim luzerskih nacija, i posebno, osim luzerskih drzava, koje cak takvo ponasanje podsticu medju stanovnistvom luzerskih zemalja.

Edited by Milenko Puzigaca, 19 September 2017 - 22:44.

  • 1

#192 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 19 September 2017 - 22:51

I opetkažemponavljam, bolje da se pripadnost etnonacionalnom toru, ako već mora, iskazuje preko sporta kao što čine nacije i države čijim civilizacijskim normama težimo, jel da, nego kao onomad imbecili kamama i tenkovima zasutim cvećem. Ali to onda nismo bili mitm.

Mislim, nije ti teza 'sve je bolje nego ratna agresija' i nesto, svako normalan zna kako ide redosled manjeg / veceg zla.

A ne valja ti ni uporedjivanje sa civiliziranim svetom jer je to tamo za vecinu odgovornog drustva jedna propratna relaksacija a ne way of life ili 'putovnica za Milano'.

Ali sto se mene tice, svaka etnonavijacka prica je zlo, pa bilo to konzumirano u benignom ili malignom obliku.

I jedino razvijanjem kritickog otklona a ne relativizacijom nekog simptoma ili fenomena moze se napraviti pomak na bolje. I za pojedinca, a posledicno i za drustvo.
  • 2

#193 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 September 2017 - 22:58

...

 

... I opetkažemponavljam, bolje da se pripadnost etnonacionalnom toru, ako već mora, iskazuje preko sporta kao što čine nacije i države čijim civilizacijskim normama težimo, jel da, nego kao onomad imbecili kamama i tenkovima zasutim cvećem. Ali to onda nismo bili mitm.

 

 

Ajde, nemoj vise drombuljati!

 

Niste onda bili 'vi'?

:wicked:

Pa ko je to onda bio?

 

Nego su se, valjda, na Maksimir one '90. spustili vanzemaljci i malo promenili tok 'tekme', a onda su 'mirni & kulturni navijaci', a u sustini obicna maloumna lumpenska razobrucena zgadija - navrla kod Arkana u 'tigrove' i zarila i palila diljem Ex_YU!?

A sada se bacila o narko-dilerski gangsteraj?

 

Cijim to 'civilizacijskim normama' teze?

Koje drzave?

 

Sta je bilo vise puta sa onom 'zicom' i 'svetim sVrBskim kocobom'?

To nisu navijaci, to su naZiJonski jurisnici, sa jasnim politickim programom delovanja.

 

Samo naivan i slep, a rekao bih - pre svega lazljiv - nece da vidi tu civilizacijsku bruku i sramotu. 

:frust:

 

...


  • 1

#194 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 19 September 2017 - 23:31

Kada si ovako lepo našao za shodno da Đorđeviću deliš moralne lekcije, što nisi isto primenio i na sebe? Pa posle situacije gde si uhvaćen u laži...

 

 

... Što nisi kazao/slagao nešto tipa:  "bio sam previshe uzbudjen i nisam primetio dvoje premijera da Đorđević nije na balkonu, ovom prilikom im mu se izvinjavam i zahvaljujem na chestitkama za nash uspeh ispravci, nije bilo nikakve namere".

 

Nego si u klasičnom džiberskom maniru prosečnog srbende izignorisao da si uhvaćen u laži i u pravedničkom gnevu nastavio informerski da podmećeš, insinuiraš i vređeš:

 

 

Bedno ti je to, samo da znaš.

 

Ne trtljaj dechko ....... stalno me vi srBistanci neshto u'vatite ...... u "lazi". Bio je kapiten tima i normalno da sam pretpostavio da je bio i na balkonu, pa ne mislish valjda da gledam te usiljene, retardirane docheke na kojima se ne zna kome je neprijatnije, sportistima, voditeljima "programa" ili publici koja je ionako samo doshla da riche jer joj je zivot mizeran i nemaju kinte da negde sednu, popiju pivo. Zar nije bio predlog da se te blamaze ukinu? Jeste, proslavlja se to i u svetu, samo bez pechenja tudjmana i ko to laze.  Nema sudijskih nepravdi prema nebeskom narodu i ostalih idotarija. Dovedu se i neki zabavljachi da ne ispadne trubadurska zurka. Eno u Klivlendu se skupilo 1.3 miliona ljudi iako je manji od Beograda, a ne pishljivih 20 hiljada.

 

Nema nikakvog podmetanja, nisu znali da ce biti docheka, inache bi pevao Sale Nacionale nije Srbijica mala 3 x ratovala kao Zivan Saramandic :lol+: . Vidish da su hteli da vrate avion da ga pokupe.

 

Treba da se slave te neke pobede, ko voli nek izvoli, ali dostojanstveno, necemo se saginjati. Kako je bilo, jesi bio? Ono pretpostavljam, uprkos svetu, uprkos sudijama, uprkos Ani Brnabic, uprkos EU, MMF-u, NATO-u, uprkos Hrvatima i Crnogorcima ..... izgubili smo od Slovenije! :rotflmao:


  • 0

#195 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 19 September 2017 - 23:42

 

Sta je bilo vise puta sa onom 'zicom' i 'svetim sVrBskim kocobom'?

To nisu navijaci, to su naZiJonski jurisnici, sa jasnim politickim programom delovanja.

 

 

 

Zašto ne pitaš onog za koga svakodnevno ovde primitivno zaležeš?

 

Rekao da prima građane petkom od 5:30... pa ti lepo ustani rano, kafu u termos, besplatne novine pod mišku i u red sa sabraćom dokonim mrsomudima.


  • 0