Jump to content


Photo
- - - - -

Klimatske promene


  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#241 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 12 March 2019 - 18:49

 

...
 
 
Suzno & slinavo njanjarenje u ovom povrsnom teksticu prevazilazi sve granice podnosljivosti.
Jednostavno - normalizovano ludilo.
 
 
>> ... Tinejdžerka lider borbe protiv klimatskih promena
Greta Tunberg ima 15 godina i već je u svetu prepoznata kao uzor odlučnosti i nadahnuća. Avgusta 2018. devojčica je pobegla sa nastave, sela ispred zgrade švedskog parlamenta i nehotice pokrenula globalni pokret – štrajk protiv klimatskih promena, piše Gardijan.
Piše: I. Š. M. /11. marta 2019.   
 
...

 

 

To dete je tragican lik i postoje svi uslovi da se sve to tragicno zavrsi jednog dana kada citav ovaj cirkus oko nje utihne i misija propadne. Tom detetu treba pomoc. Ona ima vrlo izrazen Aspergerov sindrom, ne treba biti strucnjak da bi se uocilo robotsko autisticno ponasanje i OCD. Nije ona kriva sto je okruzena neodgovornim odraslima koji joj  cine medvedju uslugu.  Vidi se da je dete kao robot, fanaticno se uhvatila klime i ne pusta. Do nedavno je bila u teskoj depresiji, apaticna, nije govorila i jela a onda je zivnula kad joj se ukazala misija. Svi u porodici imaju neku dijagnozu i od toga su napravili vrlinu. Majka joj je ocvala bivsa operska diva koja poslednjih 10-ak godina vriska kao perjanica libtardiranih - antifa, feminizam, identitetska politika, welcome refugees i tako taj rad. Mladja sestra je opsednuta feminizmom, isto ima Aspergerov sindrom, ADHD i OCD. Tata je zapravo housewife koji je prvo pratio zenu po svetu a sada evo i ovo jadno dete kao mecku Bozanu od Davosa do Brisela i nazad. Mama i tata su ponosni na to sto u njihovoj disfunkcionalnoj porodici deca odlucuju. Kakva neodgovornost odraslih! A tek svi oni koji svemu tome klicu iz sve snage. Sve je to kratkovido, infantilno, libtardirano i učukano


  • 2

#242 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 March 2019 - 19:14

...

 

Meni se swejska uvek cinila kao jedna zdravomisleca, podosta konvencionalna zemlja, sa introvertnim likovima koji su cvrsto na tlu, bez nekih uzleta ili slicno - mada sa nekim iskakanjima tu i tamo - no, mislio sam - to se pre odnosilo na neke istorijske licnosti.

;)

Ali ovo sada, tj. 'levacenje' od '45. pa nadalje - moglo bi se reci ideolosko mahnitanje / ovaj debilni socijalni inzenjering - to mi nekako ne ide u glavu.

:o

 

Ponovo sam odgledao par emisija 'Hjernevask' kao i 'Skavlan' sa J. Petersonom, tamo kao da su likovi pali sa Marsa. Mislim, oni vrlo ljubazno i veselo govore stvari koje su karakteristika ili apsolutno iskvarenih, ili apsolutno bolesnih umova.

 

To je inkvizitorska podmuklost, uz laznu, bezdusnu ljubaznost, sto je nekada imalo fatalne posledice, a sada - samo kad bi im se dala sva punoca vlasti.

 

I zaprepascujuce i zastrasujuce.

 

...


  • 1

#243 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 12 March 2019 - 19:24

...

 

To je inkvizitorska podmuklost, uz laznu, bezdusnu ljubaznost, sto je nekada imalo fatalne posledice, a sada - samo kad bi im se dala sva punoca vlasti.

 

I zaprepascujuce i zastrasujuce.

 

...

 

Tu Laz je vrlo malo njih raskrinkalo. To je jedno nevidjeno kolektivno survavanje. Raj za mediokritete. Diktatura mediokriteta, 


  • 1

#244 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 13 March 2019 - 09:25

 
...
olandija

 

 

Hoce da transformisu 'olandsku ekonomiju da bude 100% eco friendly. To ce nas kostati 1000 milijardi evra. Racun ce da plate firme i naravno potrosaci. I tako u narednih nekoliko decenija da bi se MOZDA globalna temperatura smanjila nekih 0.00007%. Loodilo! 

 

Iduce sedmice su izbori za Senat (Eerste Kamer der Staten - Genaraal). Jedna od glavnih tema je i klima. Desno orijetisane stranke su u velikom rastu. Bice to, nadam se, pocetak kraja liberalnom antifa snowlake histerisanju. Ako zakon ne prodje Senat ne moze ni u House of Representatives (Tweede Kamer der Staten-Generaal. 


  • 2

#245 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 13 March 2019 - 11:00

Pa i Svedjani glume ludilo i uteruju grizu savest korisnim idiotima. To su perfidni totalitarni fazoni. Kao da nije dovoljno ovo koliko su ljudi postali asocijalni buljeci u ekrane. Sada tesko da mogu i da jedu vise zajedno, sto ima vaznu socijalnu funkciju. Pe eto, prva ova ludaca, majka od ovog ubogog deteta sto strajkuje i nosi na svojim plecima svetsku klimatsku savest kaze da oni nikada ne jedu zajedno jer imaju razlicite dijete a i mladja cerka ne trpi buku (rece ona ali ne secam se koja je to dijagnoza, danas za sve ima dijagnoza). Da ne pominjem militantne vegane koji prete smrcu i napadaju imovinu seljacima. Ljudi postaju vegetarijanci samo da ih okolina ne bi osudila, to je jedan uzasan socijalan pritisak. Kad mi neko kaze da je vegetarijanac iz etickih razloga dodje mi da ... 

 

Svedska nacionalna strategija od pre koju godinu (na papiru) je da ce inostrana turisticka poseta najkasnije 2020 biti 80% veca, to znaci porast od 22 miljarde kruna godisnje a sve ukupno ce obrt od  turizma biti 470 milijardi 2020. I onda ce to samo da raste i raste … Ostaje nejasno kako oni misle da ce ti svi ljudi da im dodju u severnu nedodjiju – vozom, biciklom? Jer, u isto vreme Svedska planira da najkasnije do 2030 smanji zagadjenje od transporta za 70% a od 2045 ce biti 0% i onda idu u -%. Samo se kaze da ne moze ruku pod ruku stalni razvoj & BNP nebu pod oblake i sustainability. Ne moze i jare i pare. Ta neka teoretska zelena resenja su jos uvek predaleko, mnoga od njih su nerealna i nedovoljna.  

 

Elektricni automobili su chapter za sebe. I tu perfidno uteruju grizu savest ljudima i subvencionisu kupovinu elektricnih automobila. Do pre samo nekoliko godina su isto tako navodili na dizel vodenicu, a danas je dizel neprijatelj br. 1, zabranjuje se voznja dizelom u gradovima. Nista ne govore da ti elektricni automobili ne ispustaju otrove na putevima nego u fabrikama; proizvodnja baterija je strasno prljava ekoloski gledano. Potrebno je da jedan elektricni auto predje 60 000 km. da bi postao ekoloski ”cist”. Ni to ne govore naglas. Nedavno sam radila jedan research oko tih stvari i tu sto vise grebes to vise nekonsekventnosti izlazi na povrsinu. Pa eno Volvo onomad na sva zvona objavio da ce 2020 samo elektricni automobili da izlaze iz fabrike. I sta bi? Ima tu gomila, izmedju ostalog i etickih problema cije se resenje jos ne nazire. 

 

Pozlilo mi kad sam procitala da je Sirija pristupila Pariskom ugovoru. E vala, kakvo bi to spasavanje planete bilo bez njih!

 

Ja mislim da bi sa klimatskim stvarima trebalo baratati ozbiljnije, sa znatno vise znanja i odgovornosti. Na putu smo za raj(h). 

 

Ponekad se pitam, koliko tzv dobrih ljudi ucestvuje u zlocinu ovaj put?


  • 3

#246 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 March 2019 - 13:00

Cijeli taj hype oko klimatskih promjena treba promatrati na nekoliko razina.

 

Prva je nerazumijevanje problema: klimatske promjene se događaju (kao što su se oduvijek i događale i događat će se), ali human impact je tu nebitan. Dio znanstvene zajednice, ideološki zaluđen, okuplja sljedbenike, redom ljevičarske provenijencije, oko svoje sulude političke agende. Njihovi argumenti su labavi, često lažni ili počivaju na x puta potvrđenim falsifikatima, ali to je kao i s antivaxerima: ne vjeruješ znanstvenoj argumentaciji, nego ideološkim postulatima.

 

Druga razina je ufuravanje u razne 'kredibilne', često 'novokomponovane' institucije poput gorespomenutog IPCC-a, gdje afirmirani znanstvenici prostituiraju svoj intelektualni kredibilitet zbog hranjenja bolesnog ega, opće pogubljenosti (krize starije dobi, gdje nastoje okupiti mlade cure/dečke oko sebe, vampirski vjerujući u vječni život) ili zbog ozbiljnog novca koji se realizira kroz te kanale.

 

Treća razina je instrumentalizacija prva dva faktora kako bi se pumpao / isisavao ogroman novac u besmislene projekte poput trgovanja emisijom stakleničkih plinova i sl. u čemu podjednako sudjeluju vlade i kompanije uz podršku korisnih idiota s prve dvije razine.

 

To se najbolje vidjelo 2010, kad je erupcija Eyjafjallajökull-a, minornog islandskog vulkana, zaustavila praktički cijelu svjetsku ekonomiju. Novi Krakatau (ili nešto još mnogo veće) bi pruzročilo takve klimatske promjene kakve čovjek, sa svim tehnološkim napretkom i 'emisijom stakleničkih plinova' nije iskusio otkad se spustio s drveta i uzdigao na dvije noge, pa do svemirskih letova i Tesle*.

 

Pravi problem je zagađenje gradova, uništavanje prirodnih resursa: zraka, zemlje i voda, na čemu se ima i može mnogo uraditi; ali ne - jednostavnije je mljeti o human - induced climate change, sve nastojeći da se utrpaš u neku od aforementioned kategorija, bez obzira na motive ili interese.

 

*mislim na auto, ne na gospićkog Proku pronalazača


Edited by ironside, 13 March 2019 - 13:02.

  • 2

#247 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 March 2019 - 13:22

Kanadjanin Patrick Moore, suosnivach Greenpeace-a, se juche u intervjuu smejao AOC i ostalim novim kokunistima debilima u vezi "klimatskih promena".

U panici shta sad da rade, libtardi uopshte ne obracaju paznju na to shto se on zajebava sa njima, vec je iz Kominterne stiglo naredjenje svim medijima da ga pljuju kako on nije suosnivach Greenpeace-a, vec je SAMO jedan od najranijih i najuticajnijih njegovih chlanova .... Xaxaxa ..... Koji retardi !!!

Inache chovek je davno napustio ove majmune zbog, kako je josh tada izjavio "zloupotrebe i falsifikovanja nauke u ideoloshke svrhe i laganja u korist ideologije"!!!

Edited by Denis Jasharevic, 13 March 2019 - 13:22.

  • 2

#248 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 March 2019 - 13:41

...

 

@Ironside

 

Pri cemu ne treba zaboraviti, likovi koji su slabije 'psiićke' strukture, neobrazovani, impulsivni i povodljivi - pod pritiskom svega sto si naveo - puknu kao trula vocka, da ih je zalosno gledati - samo istorijske crkotine / brabonjci pored puta kojim je iz nekog razloga hodila gomila nesretnika.

 

Takodje - ima tu i dosta materijala za vulgarnu ludaru, jer mnogi kad prsnu - to je elementarna schizophrenia, kao u slucaju one swejske porodice.

Uopste, opsesivni 'ispravljaci realnosti' koju nisu u stanju da se suoce sa izazovima RL su slucajevi - negde sam procitao tu definiciju - 'puzajuce schizophrenie'. Toj grupi pripadaju i vecite 'tuzibabe / parnicari' koji misle da samo neka presuda moze da bude satisfakcija za njihove 'boli' / sulude ideje.

 

Gore Doorn u postu navodi takvu suludu projekciju o 'smanjenju od nekih 0.00007%!'

:ajme: 

Elementarna ligika i neki skolski minimuma znanja zahtevaju da se covek suprotstavi tim nesuvislostima, ali ne zbog 'ideoloskih razloga' vec stoga sto je to skaredno blebetanje. 

 

Denis navodi P. Moora - dovoljno je pogledati dokle je u svom indukovanom ludilu stigao onaj krmak P. Watson koji kao neki terorista seta unaokolo sa 'kalasnjikovom'!

Nije li taj primer elementarnog ludila? 

 

Sa druge strane kada pogledas sve nepodopstine WWF, finansiranje ubistava 'lovokradica', tj. obicnih seljaka koji pokusavaju da sacuvaju svoju letinu, dok debili naricu o svakoj 'suzi nosoroga', ili 'klimi' - moze samo da se zgrozis koliko je to ludilo daleko otislo. 

 

Sa druge strane - ne obraca se paznja na stvari koje su tu, pod prozorom - industrijsko zagadjenje, sanitacija, uredjenje vodotokova, reciklaza djubreta, a trose se pare na nebuloze.

 

Eno, i 'sVrBski ministar na ekologiju' otisao za devize da negde po africi laprda o svojoj smrdljivoj prciji, a pod nosom mu se izliva kanalizacija.

 

>> ... "Bako, zadaviću se dok dođem kući"
Fekalne vode predstavljaju jednu od najvećih komunalnih poteškoća sa kojom se suočavaju brojne sredine u Srbiji.
Izvor: O2, utorak, 12.03.2019. | 18:54
 
Drastičan primer lošeg rešavanja problema otpadnih voda dolazi iz Novog Bečeja, gde meštani s oboda grada trpe velike posledice zbog nemogućnosti lokalne samouprave da ovu situaciju reši. ... <<
 

Ovde, u tekstu su dve greske - nije 'zadavicu se', nego 'udavicu se', i nije 'nemogucnost lokalne samouprave', vec 'nezelja'.

 

A tog 'ministra' treba hovnjivom motkom oterati u 3lepePM, a ne da putuje po svetu i siri smrad iz sVrBovske pomijare!

:wicked:

 

...


  • 1

#249 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 13 March 2019 - 23:04

https://www.forbes.c...impression=true

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 1

#250 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2019 - 06:15

...
 
Evo jos primera sirenja 'adolescentskog ludila'. Doduse, slucaj ove dve 'klimatske trofrtaljke' je mozda laksi - samo bi da beze sa nastave. Stali ce te nauciti? A 'vjeroucitelj podrijetlom iz NS' kao zli demon!
:lol+:
Kaze likinja - nije ucila - 'no zna'!
 
Ima neki lik koji je ironizirao Zil Verna i njegov stil:
>> ... Bese to jedan stameni Shkot, koji nikada nije isao u skolu, nigde nije putovao - no sve je znao!' ...<<
 
 
>> ... Laura ima 17 godina i organizira prosvjed za klimu. Vjeroučitelj je ismijava
Index.hr / Nenad Jarić Dauenhauer
HVALEVRIJEDNA akcija organiziranja ovotjednog prosvjeda protiv klimatskih promjena u kojoj se kao jedna od predvodnica eksponirala Laura Skala, 17-godišnja maturantica jedne zagrebačke srednje škole, u medijima i u javnosti ovih je dana naišla na velik odjek i vrlo pozitivne reakcije.
 
Vjeroučitelj omalovažio akciju
No nažalost, na društvenim se mrežama našlo i onih koji su se odlučili sprdati s djevojkom koja je, između ostalog, smogla hrabrosti kritički se osvrnuti i na činjenicu da u njihovom kurikulumu nije bilo dovoljno sadržaja posvećenog ovoj važnoj temi.
Takvi komentari nisu neočekivani na internetu na kojem svatko, koliko god bio neuk i znanstveno nepismen, može naći nišu za sebe. Oni se stoga i ne bi kvalificirali kao vrijedni naše pozornosti da se među kritičarima nije našao i jedan nastavnik zagrebačke srednje škole.
Naime, Miodrag Vojvodić, teolog i vjeroučitelj Elektrostrojarske obrtničke škole u Zagrebu (ESOŠ), podrijetlom iz Novog Sada, koji između ostalog piše za katolički portal Bitno.net, na Twitteru je u nedjelju objavio post u kojem je medijske najave prosvjeda komentirao vrlo neprimjereno, ne propuštajući pritom priliku usput ismijati i akciju kojom se na popis lektire nastoji vratiti "Ježeva kućica".
"'Ja sam Laura, imam 17 godina i u petak organiziram prosvjed učenika za klimu u Zagrebu. 'Bolje da čita 'Ježevu kućicu'", poručio je Vojvodić. Ponovimo – Vojvodić je nastavnik u jednoj zagrebačkoj srednjoj školi, i to tehničkog smjera. No budući da je teolog i vjeroučitelj prilično konzervativnih stavova, njegovo poricanje ljudske odgovornosti za klimatske promjene vjerojatno ipak ne treba čuditi, baš kao ni neke njegove nacionalistički i seksistički obojene aluzije u nastavku komentiranja na Twitteru.
 
Laura kaže da ih takvi komentari neće ni zbuniti ni pokolebati.
"Uvijek će postojati ljudi koji se žale i koji nemaju ništa pozitivno za reći, no uopće se ne obaziremo na takve komentare." Njezina kolegica i suorganizatorica prosvjeda Lea Janja Tomić dodaje: "Naš prosvjed je pozitivan, očekujemo samo pozitivne posljedice i mi smo pozitivne, te ne ulazimo u raspravu s ljudima koji nisu takvi."
 
Kritika kurikuluma
Laura kaže da su tijekom školovanja dosta učile o različitim klimama na geografiji te da su klimu dosta spominjali i na ostalim predmetima, ali ne i klimatske promjene. "Koliko god je znala biti spominjana i tema klimatskih promjena, nikada nije posebno razrađena i obrađena kako mislim da bi trebala biti", rekla nam je Laura. "Ne bih rekla da je postojeći kurikulum veliki promašaj, no sigurno bih rekla da je jedan vrlo bitan dio trenutačnog događanja u svijetu u njemu izostavljen. Smatram da bi se tome trebalo pridavati više pažnje nego što se pridaje", pojasnila je.
 
Uvjerene su na temelju znanstvenih potvrda
Na naše pitanje zna li da je jedan od autora udžbenika za fiziku koji su se donedavno koristili u školama fizičar Vladimir Paar, najistaknutiji hrvatski poricatelj ljudskog utjecaja na klimu iz redova HAZU-a, ustanove koja je generalno snažno kritizirala novu kurikularnu reformu, Lea odgovara niječno. "Nisam to znala, ali na fizici ni ne obrađujemo klimatske promjene. On pripada manjini koja to poriče", kaže uvjereno maturantica.
Na pitanje kako znaju da su ljudi uzrok klimatskih promjena kada o njima nisu učile u školi, spremno odgovaraju da u prilog tome snažno govori znanost. "Postoji mnogo dokaza da su klimatske promjene uzrokovane ljudskim aktivnostima. Napisano je mnogo znanstvenih radova o tome. Neki također tvrde da je Zemlja ravna ploča, no zar bismo takve ljude trebale shvaćati ozbiljno?" pita Lea. Laura je također uvjerena i nalazima klimatologa: "Svatko tko ne vjeruje u to neka pročita znanstvene radove ili malo prouči istraživanja i vidjet će da su ljudi uistinu uzrok klimatskih promjena."
 
Dio globalne akcije mladih
Organizacijom prosvjeda koji je zakazan za 15. ožujka u 12:30 na Europskom trgu u Zagrebu, dvije su se maturantice uključile u globalnu akciju učenika School Strike 4 Climate, koju je pokrenula 16-godišnja Šveđanka Greta Thunberg (video dolje). Ideja im je da svojim izostankom iz škole pošalju poruku kako nema previše smisla učiti ako nemaju budućnosti u svijetu koji se toliko brzo zagrijava. Prosvjednici ističu da svjetska politika generalno već predugo odgađa rješavanje problema te da ne vodi dovoljno računa o tome kakav će svijet ostaviti mladima.
 
Podrške i najave sudjelovanja stižu iz cijele Hrvatske
Za sada se čini da bi prosvjed u Zagrebu mogao biti uspješan.
Laura kaže da je odaziv puno veći nego što su očekivale pa svima zahvaljuje na potpori i podršci koju su dobile. "Odazvalo se preko 2000 ljudi, od kojih je za sada 200 reklo da će doći. Prosvjed je organiziran i u Splitu, Puli i Varaždinu i u procesu organizacije u još nekoliko gradova. U Zagreb nam u petak dolaze kolege iz Kutine, svi smo povezani i u kontaktu smo. Cijela Hrvatska je čula za naš prosvjed, a nadamo se da će nas čuti i oni koji imaju moć napraviti nešto po ovom pitanju", kaže Lea. Laura napominje da bi prosvjedom željele poručiti kako je problem klimatskih promjena globalnih razmjera te da ga treba naglašavati i poduzimati mjere kako bi se spriječila katastrofa. "Želimo poručiti političarima i svima odraslima da je krajnje vrijeme da problem klimatskih promjena shvate ozbiljno i počnu nešto poduzimati", ističe Laura.
 
Ljubav prema znanosti i aktivizmu
Laura kaže da idu u školu u kojoj im je profesorica geografije puno pričala o aktualnim zbivanjima u svijetu.
"Uvijek su me zanimale teme poput okoliša, geologije, svemira i Zemlje. U slobodno vrijeme puno sam čitala o tome i nastojala što više saznati", kaže Laura. Lea ističe da su ih u njihovoj školi poticali da postavljaju pitanja i promišljaju ono što uče. "To je kod mene, isto kao i kod Laure, potaknulo zanimanje za klimatske promjene i za zaštitu okoliša na Zemlji. No ja sam ovdje malo više uključena zbog potrebe da djelujem aktivistički jer smatram da je vrijeme da ispravimo učinjene nepravde. Zadnji je čas za to. Ne smijemo dopustiti da nas buduće generacije pitaju zašto nismo ništa napravile. Želimo da budu ponosni na nas", poručila je Lea. ... <<
 
:twak:  :twak:
 
...

  • 1

#251 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 14 March 2019 - 08:09

 

...
 
Evo jos primera sirenja 'adolescentskog ludila'. 
...

 

 

Gde ces veceg ludila kad odrasli kapituliraju i puste decu da diriguju i da se bore za "nasu stvar".

Ova nasa svedska pcelica Maja je nominovana za Nobela. Oko nje su stvorili neverovatan hype. To za nju moze samo da bude stetno na duge staze. Ponekad mi sve to izgleda kao ona divlja plemena koja se skupe oko nekog bozanstva pa egzaltirano luduju.

Bas me zanima gde ce biti svi oni kad citava stvar ljosne i kad jedina stvar koju ovo autisticno dete ima i koje se grcevito drzi propadne, nestane? 

 

Za sutra najavljuju najveci svetski dogadjaj ever - Global Strike for Future u vise od 90 zemalja. 

Vidim ovde kod mene su u organzaciju upetljane neke grupe koje se zovu Pravedni socijalisti, Mladi marxisti i sl. Klasika. 


  • 2

#252 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 14 March 2019 - 09:35

...
 
Ima neki lik koji je ironizirao Zil Verna i njegov stil:
>> ... Bese to jedan stameni Shkot, koji nikada nije isao u skolu, nigde nije putovao - no sve je znao!' ...<<
 
...

 

Zvao se John Lund. A.P. Čehov: Leteći otoci

 

à propos, Lundov sluga se zvao Martin Bekas i nikad si nije mogao oprostiti što s Mjeseca nije donio sjeme drveta koje daje votku.

 

troll off


  • 1

#253 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 March 2019 - 10:07

...

 

... 

 

:+1:

 

Bravo!

 

...


  • 0

#254 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 March 2019 - 01:57

...

 

 

...


  • 1

#255 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 April 2019 - 19:44

...
 
Ovo je samo tuzna potvrda da i na Oksfordu ima budaletina.
:ajme:
 
>> ... "Vanzemaljci su već na Zemlji i ukrštaju se s ljudima"
Profesor Jang-hae Či sa Oksforda u svojoj knjizi tvrdi da se vanzemaljci ukrštaju sa ljudima kako bi stvorili novu hibridnu vrstu koja će nas spasiti od klimatskih promena.
Izvor: B92, The Sun, ponedeljak, 29.04.2019.
 
Či je instruktor korejskog jezika na Oksfordskom Orijentalnom institutu. Nakon uvodnog predavanja na temu iz 2012. sada je napisao i knjigu o svojim spekulacijama, pod nazivom: 'Vanzemaljske posete i kraj čovečanstva', u kojoj tvrdi da je upravo ta hibridna vrsta ključ za nošenje sa klimatskim promenama. Međutim, kaže da i dalje traži dodatne dokaze u potporu svog gledišta, prenosi The Sun.
 
"Hibridi", kako ih on zove, nastaju tokom "otmica" ljudi, a dolaze u više oblika vanzemaljaca - od malenih, preko visokih i onih sa zmijskim očima, do insetktoida, za koje Či veruje da su glavni i izdaju naredbe ostalim vrstama.
Ovaj profesor veruje da su upravo ovi poslednji "glavni" i da ostalima izdaju naređenja.
 
Vanzemaljci postoje u svom sopstvenom bio-sistemu koji ljudi ne mogu da dožive jer je naša percepcija ograničena našim organima, tvrdi profesor.
Či veruje da se vanzemaljci pojavljuju na Zemlji uoči velikih pretnji poput nuklearnog rata ili klimatskih promena, kao i da će rešiti brojne naše društvene probleme zahvaljujući njihovoj izvanrednoj inteligenciji.
"Oni dolaze ne zbog nas, već zbog svog opstanka. Ali njihov opstanak je ustvari ujedno i naš opstanak - opstanak celokupne biosfere", navodi profesor.
 
Ipak, u predavanju iz 2012. čini se da je bio oprečnog mišljenja, nadovezujući se na američkog "istraživača vanzemaljskih otmica" Dejvida Džejkobsa, u tvrdnjama da ti hibridi koji se "kreću među nama" imaju veoma zlokobnu misiju te da se hibridi prve generacije opet ukrtštaju sa ljudima da bi proizveli hibride druge generacije koje nije moguće raspoznati golim okom. ... <<
 
...

  • 0