Jump to content


Photo
- - - - -

le Tour de France 2017


  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#196 salelesa

salelesa
  • Members
  • 598 posts

Posted 20 July 2017 - 17:38

Poslednji uspon, i to HC, a 3_4 vozača Skaja vuku Fruma..kakvi drogoši!! Landa sve uspone vozi sa iritirajućom lakoćom, mada/premda je danas, posle zadnjeg napada (meni nejasnog) pokazivao "kao" neki umor-folirant, a cenim i da je "spremniji" od ovog u žutom.

Ne mislim da je TdF dosadan, nikad nije..pa ove godine, treća nedelja, a 3 vozača u 30sec, i po tome je najinteresantniji u istoriji!

Slažem se da sledeće godine treba koaliciono napasti prejaki (i još ponešto) SKY, na čelu sa Dumoulin-om..

Barquil totalno simpa lik, osvojio 2 najteže etape, uzeo tačkastu, a sve vreme gleda sa strane, i vidi se da uživa u prizorima i atmosferi oko njega..
  • 0

#197 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 20 July 2017 - 19:17

Opet im sve dzabe ako Frum dodje spreman.

Ne znam ko i koliko njih da radi za Arua/Bardea ne mogu njih dvojica Frumu da daju 2 i vise minuta u brdima koliko ce Frum njima da da na hronometru.

 

Ma, nije bitno, neka uzme Frum opet, samo da vidimo malo trkanja. Veceras je Landa ubio potencijalno sjajnu zavrsnicu, izvukao se na vreme i sacekao Fruma za slucaj da mu propadne beg od Bardea i Urana (kao sto mu je propao) a onda ustopovao svu trojicu. Ne moze ovako, cak ni vozaci koji imaju volju ili vise nisu ti vozaci (El Pistolero) ili nemaju ekipu iza sebe (Aru) da urade bilo sta ozbiljno. Ovako tri ili cetiri ekipe da se fomiraju i da rade zajedno pa da vidimo onda koliko su dobri ti Sky-evi vozovi na svakoj jebenoj brdskoj etapi. Ne smeta meni to sto je Sky jak, bilo je i ranije super-timova, nego ne volim svake godine da gledam Tour u kojem se nekoliko odlicnih vozaca zrtvuje da takticki zatvori trku za svog prvog vozaca i teraju bajk po koncu onoga sto im radio veza govori. Kapiram taktiku i sve to ali stalno imam frustrirajuci utisak kao da gledam totalno programiranu trku u kojoj najjaci tim postoji samo da bi ubio svako trkanje i dovezao svog najboljeg vozaca u Pariz ako moze bez ikakvog stresa.


  • 1

#198 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 20 July 2017 - 19:28

Frum nije pokazao nista posebno ovde, nije jaci ni od Urana ni od Lande ni od Bardea. Sve je to dzabe kad im je vec nabio po 50 sek na prvom hronometru i u subotu ce jos preko minut, bukvalno nemaju sta da traze na Turu.


  • 0

#199 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 21 July 2017 - 12:55

Kaze juce Stevic, Sky ima ulaganja i budzet veci nego sto nasa drzava izdvoji za ceo sport


  • 0

#200 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 22 July 2017 - 16:45

Landi posle tri nedelje trkanja pobegao podijum za jednu sekundu. Nemam nista protiv Lande ali posto imam protiv SKY-a reci cu - ima Boga. :lol+:


  • 0

#201 salelesa

salelesa
  • Members
  • 598 posts

Posted 22 July 2017 - 22:58

Same here, same here.. Bardet brate, spremi se malo za taj TT ubuduće, ne može da se uzme GT a da te deru na hrono. Za razliku od Naira, ima telo, mislim visinu i masu za to.
  • 0

#202 Čedo proseka

Čedo proseka
  • Members
  • 849 posts

Posted 22 July 2017 - 23:22

Ako je za neku utehu, makar ovaj tour nije bio rešen na svojoj polovini.


  • 0

#203 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 23 July 2017 - 00:11

Same here, same here.. Bardet brate, spremi se malo za taj TT ubuduće, ne može da se uzme GT a da te deru na hrono. Za razliku od Naira, ima telo, mislim visinu i masu za to.

 

 

Bardet: "I made a choice not to focus on the time trial because it’s not the way I like to ride. Going out to train on my time trial bike is a little bit boring for me."

DFW6qWlWAAAZD_H.jpg


Edited by Ill Ray, 23 July 2017 - 00:20.

  • 2

#204 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 23 July 2017 - 00:15

Ako je za neku utehu, makar ovaj tour nije bio rešen na svojoj polovini.

 

Bio je resen posle prvog hronometra. Profil trke je nagovestavao da ce biti male razlike do kraja ali, realno, Frum nijednog trenutka nije bio ugrozen, iako mu je ovo verovatno najgori Tour sto se tice forme.


  • 0

#205 Čedo proseka

Čedo proseka
  • Members
  • 849 posts

Posted 23 July 2017 - 09:36

Bio je resen posle prvog hronometra. Profil trke je nagovestavao da ce biti male razlike do kraja ali, realno, Frum nijednog trenutka nije bio ugrozen, iako mu je ovo verovatno najgori Tour sto se tice forme.

Stoji da je Frum mogao biti spokojan kada se stvari odvijaju po planu. Ali kad su protivnici na 20 ili manje sekundi zaostatka u generalnom, jedno pucanje gume ili lanca je moglo da mu stvori grdne probleme.


  • 0

#206 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 24 July 2017 - 07:43

15008417768712.JPG


  • 0

#207 salelesa

salelesa
  • Members
  • 598 posts

Posted 24 July 2017 - 12:17

Čestitke Uranu za drugo mesto, na koje je SAM došao, bez pomoći tima koju je Bardet imao, posebno u poslednjoj nedelji. Za Romana smo zaključili da treba da vežba TT.
Quintana 4 GT in a row + Valverde ćao u prvoj etapi = nisam u top 10! (odmor bato)
Da ne zaboravim legendu brda i TdF-a u ovom veku, Tomu Voklera koji se juče oprostio od profesionalnog biciklizma, gde je skoro 2 decenije vozio u istom timu! Jedan od omiljenijih vozača u pelotonu, nedostajaće njegove grimase.. (i jezik 😆)

Sky ?! Kao što reče Ejb pre neki dan, treba to koaliciono napasti jer su prejaki i prebogati..budžet 80 milki funAta, sve teške i nove etape su vozili i vežbali pre mesec/dva sa specijalnim timom. (2 kombija, 2 auta, 2 motora i 5_6 vozača)
Veliko je pitanje šta će biti sa Landom koji oseća da može dobiti Fruma, a i šuška se da nisu u najboljim odnosima, tako da nije isključen odlazak iz tima..btw, Sky je hteo da uzme i Dumoulin-a ali srećom Dačmen nije hteo da bude druga violina te je produžio ugovor sa Sunweb-om do 2022. Inače, Dumoulin def ne vozi Vueltu, a nadam se da neće ni Giro pa da dođe frišak na TdF.. 😎

I na kraju, moja sućut svima koji su pratili trku sa srpskim komentarom..možda su gledali TdF ali su slušali Tour de Pomoravlje.. 😳

See ya @vuelta 🙋

Edited by salelesa, 24 July 2017 - 12:34.

  • 1