Jump to content

Photo
- - - - -

Cigar Lounge

• Please log in to reply
173 replies to this topic

#166 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 01 March 2019 - 21:42

...

Danas opet resio da se malo pocastim.

Attached File  macanudo.jpg   267.03KB   4 downloads

Prolazim pored nekog neuglednog kioska, kad me vlasnik prepozna. Dolazio nekada u dvoriste, petljao se sa nekim drustvom, pa smo mu jedne zime gurali auto.

Rec po rec, slucajno mi padne pogled na policu - imas cigarilose!

Aha!

- Normalno, skroman izbor, kaze - ja ti se u to ne razumem, ali imamo ove, ove i ove.

- Daj mi da vidim te dominicane. Koje? Te u sarenoj kutiji! (ja sam dalekovid)

Donese, otvori i kaze - pazi ove su ti po 200 dindzi komad - koliko ces?

- Ma daj mi sve ... mnogo lepa kutija.

Ukapira i pocnemo da se cerekamo. Tako sam u komsiluku nasao 'Macundo'!

:thumbs:  

Lepo ide uz suboticku kajsijevacu i nekog 'dark Kozela'.

:+1:  

No, to su vec porodicni česko-mandžarski (autonomaski) koreni.

...

• 5

#167 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 March 2019 - 16:50

...

attachicon.giftoscanello.jpg

Posto sam se zarekao da ne dam pare LA leftistickoj zgadiji, danas pazario ovo.
Skromno, taman koliko i prva peMzija.
;)

...

Hehe, tek sad vidim, ja kupio u Ići Grappu i još nešto, nemam pri ruci..
  • 1

#168 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 March 2019 - 23:27

IMG-20190304-2323577.jpg

• 1

#169 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 March 2019 - 02:06

...

Meni je najbolji onaj 'Caffe'.

Attached File  Toscano - toscanello.jpg   115.74KB   4 downloads
(ovde su u pribliznoj razmeri)

Secam se jedne godine u Italiji. nekako sam redovno prolazio pored neke duvandzinice, pa i sa tompusom u ustima, gde me je vlasnik osacovao. Pa me jednom zazove da udjem. I rec po rec, na mom kljakavom italijanskom (dovoljnim za sporazumevanje) krene neka lagana prica oko cigara. Kazem ja njemu cuo sam za italijanske, 'Toscane' - on se istopio od milja, rece, sinjore pa to je cisto uzivanje i odmah izvadi kutiju 5-pack. Pita me - jesam li ikada trosio? Ne. Ako dozvoljavam da po pokaze - izvadi jednu i kaze: ja je obicno presecem na pola ... kao Clint Eastwood. Smejali smo se. Gde ja u napadu pusacke solidarnosti izvadim aluminijumsku kutiju ... i ponudim ga. Lik da odlepi! Izadje mu zena, ljubazo mi se nasmesi i prekorno mu kaze - Franco!? Zmigali smo ocima i mrdali prstima. I tako se ja navadim kod njega - probao svasta. I eke tanke mirisljave 'brazilke', i nesto ia Afrike, pa iz Lat/ Sr. Amerike, samo nismo dirali Kubu. Kaze on mnogo skupo - pita odakle ja nabavljam, gde sam mu ispricao, da mu se skoro slosilo, pa me pozove u pomocne prostorije - tamo im je stan da izjada svoju muku. Kad sam mu pricao kako se to kupuje u Msk. nije verovao! Kutija od 25 komata kubanskih purosa za 5-10$!? Pa mu objasnim - oni to, zajedno sa secerom, daju za dz. za naftu, industrijske proizvode i robu siroke potrosnje. Bio je zgranut. I onda mi kaze kakve su cene u Italiji. Mislim, zaista - to zestoko stipa. Pitao me kako da se najjeftinije dopelja do Msk - pa mu kazem da u agenciji uzme privatni vaucer, hotel moze da bira, a adrese hotela / prodavnica cu mu dati. Sve ostalo je njegov problem. Razdesio se - a sta je uradio pored stroge / brkate zene - to ne znam.

Attached File  upman - gener.jpg   139.72KB   4 downloads

Uglavnom, rastali smo se - ja njemu aluminijumsku kutiju purosa, on meni povecu kesu Toscano / brazilki. Meni bilo OK.
Pola 'toscane' / tanku brazilku popusis u trenu, a puros zahteva sedenje / prostoriju.
Da. imao neke 'rascupane sa oba kraja' olandeske zezalice, - blage, vise cista zezacina.

Attached File  wilde havanas.jpg   112.34KB   4 downloads

Ovo sam kasnije kupovao u Bgd, u fri shopu. Jos su ih pravili sa drvenim kutijama i mesinganom bravicom.

Sa Msk, sa prestao kad su cene narasle bezobrazno - nisam hteo da bacam pare, a tim pre pojavila se neka njihova, lokalna fabrika u gradu Pogar. Imali su uvozni duvan, kubanske radnike koji su naucili njihove i interesantan izbor purosa - onih 'vitola', tj. oblika. No i to je trajalo poprilicno kratko - odjednom cene odose u bestragiju. Necu da placam leftisticku zgadiju.

Attached File  pogar 001.jpg   75.36KB   4 downloads

U bolja / lepsa vremena za mene, princip mi je bio - kad neko ide za Msk, pita kako da ti se oduzim - pa mu dam adresu i kazem - to_i_to umesto 'consulting fee'. Umesto da mi plati 100-150$ kupi 10-20 kutija purosa po 25 rub, i raspodeli medju clanovima delegacije. On sretan, a ja ne smem da mu kazem istinu. Nasa carina nije imala pojma. Jurila 'rusku tehniku'!
:lol+:

Sve je to proslo, ostale samo uspomene, pa kako neko naganja 'Dolomite' - ja naganjam 'toscano / toscanello'.
Btw, jedne godine neki likovi hteli da mi uprilice "Dolomite sve sa gumenim gaceronama'. :ajme:  
No, kinichka sumnjicavost kaze - ostani u podnozju. 
I dok su se oni pentrali - uzivao sam u laganom mezetluku, vincu, i toscanama (onda se moglo). 

Attached File  muller-thurgau-categoria.jpg   75.64KB   6 downloads

Ovi se vratili, em izmozdeni, em ubledeli / drhtavi, em moraju u klonjaru slosilo im se. 
Jedva ih svukli dole.

Tako kad neko kaze Dolomiti, setim se tog skromnog rizorta / hutte, uzivancije i zagledanja u planinu kroz naocari - koje su mi pozajmili (sta ces, nenavikao prasinarski lik dosao u planinu - pa kako da ga puste da oslepi!? B-))

Fotke?! Goddammit!
Posle dva sretna razvoda i gubitaka vise aparata / filmova koje su mi izbacili u garazu?
:wacko:

...

Edited by Kinik, 05 March 2019 - 02:16.

• 2

#170 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 06 April 2019 - 15:47

.
474d9840e45a37d2fe140a19c55ce9fd.jpg

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0

#171 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 17 April 2019 - 22:55

.
73e29f445658a71ee10cbf112b3e5fb5.jpg

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
  • 0

#172 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 17 April 2019 - 22:58

Boveda je zakon, ja koristim 62% ...… chudo u kesici, odrzava vlagu po potrebi - oduzima ili dodaje,  fenomenalan proizvod! Srdachno preporuchujem!

boveda.jpg?raw=1

Edited by Denis Jasharevic, 17 April 2019 - 23:41.

• 1

#173 KRAJ RADA FORUMA B92!

KRAJ RADA FORUMA B92!
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 26 April 2019 - 12:21

Za sve one koji ne znaju, forum b92 prestaje sa radom.

https://forum.b92.ne...ada-foruma-b92/

To ne znaci i kraj naseg druzenja, posto se samo selimo na novu adresu.

https://forum.b92.ne...-za-novi-forum/

Forum smo mi i forum ostajemo mi. Za slucaj da nas ugase pre recenog roka, ostavite svoj kontakt (mejl, FB ili telefon) na PM

Zoe

Barakudi

Metalhedu

Zoltanu

i meni

da vam javimo novo mesto okupljanja, bez obzira na to da li ste u mogucnosti da pomognete novcano kreiranje novog foruma ili ne. Forum ostaje besplatan i ostaje nas.

Javite se svi.

Nadam se da ce svako bar jednom videti ovu poruku, a cilj je postignut ako se ona smuci svima posle 3 dana. :D

• 0

#174 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 April 2019 - 21:31

...

Attached File  giacomo ruzza.jpg   184.35KB   1 downloads

...

• 0