Jump to content


Photo
- - - - -

Da li upistai tehnicku skolu ?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Tody ;-;

Tody ;-;
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 June 2017 - 13:10

Kao prvo zanima me smer elektrotehnicar racunara u Tehnickoj skoli. Iz skole nosim 70 bodova. Posto ovo pisem pre zavrsnog ispita tj. dva dana pre, a na probnom sam imao 25 poena, zanimame da li se isplati upisati smer Elektrotehnicar Racunara, ne samo zbog racunara jer manje vise znam da se neradi puno o njima, nego da li upisati zbog same Elektrotehnike ? Matematika i Fizika mi idu odlicno i nikada mi nije bio problem niti dosadno da sednem i da radim zadatke, tako da mi to ne bi predstavljano problem jer mi i onako idu ta dva predmeta. Zanima me Elektotehnika. Mnogi mi predlazu matematicki smer u gimnaziji ali ja za gimnaziju nisam zainteresovan jer mi jezici ne idu od ruke( mnogo se mucim oko gramatike ali ovako da pricam mi nije problem) i hemija me mnogo manje interesuje a svi pricaju kako  ima i dosta hemije u metematickom smeru. Sada se postavlja pitanje, da li se isplati upisati Tehnicku i ako mislimo na nastavljanje skolovanja nakon srednje skole(prvenstveno mislim na ETF) i da li cu steci neko znatno pred znanje koje mi stvarno moze pomoci ?


Edited by Tody ;-;, 12 June 2017 - 14:29.

  • 0

#2 zialkard

zialkard
  • Banned
  • 9 posts

Posted 12 June 2017 - 13:45

Svakako upiši elektrotehničku školu... stečena znanja ti neće puno pomoći na ETF-u, ali neće ni ona iz gimnazije  ;)  Odavno više nije bitno, a nije ni preduslov da završiš određenu školu da bi upisao određeni faks. Moj predlog ti je da zaobiđeš gimnaziju iz više razloga, a jedan od njih ti je i mogućnost da se kasnije predomisliš o daljem školovanju i da onda praktično nemaš nikakvo zanimanje. Po mom mišljenju elektrotehničke škole su idealan izbor za one koji žele da se bave nekom IT strukom... U svakom slučaju, sa srećom šta god da izabereš  :thumbs:


  • 0

#3 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 12 June 2017 - 13:47

Da li je moguce da deca izlaze ovako nepismena iz osnovne skole??

 

 

p.s. inace, topic ti je na pogresnom podforumu, trebalo je da ga postavis na (ne)"Obrazovanje"


  • 0

#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 June 2017 - 14:09

Da li je moguce da deca izlaze ovako nepismena iz osnovne skole??

To ti je posledica etnonacionalizma, klerofashizma i ignorisanja osnovnih lekcija epohe Prosvetiteljstva, sa kojom se ovde sprdaju i zahebavaju.


  • 6

#5 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 16 June 2017 - 06:31

haha! Devil is in details! Mislim da donekle treba tolerisati nepismenost na internetu, pa meni recimo ne smetaju pogresno spojeno "ne" ili nepravilno koriscenje velikog slova. Ali pred znanje ipak jasno govori o pismenosti. 

Nego mozda o temi malo... ja sam imao slicnu dilemu pre 20+ godina. Interesovali su me racunari, pojavio se neki smer robotika ili tako nesto u skoli koja je prilicno lose kotirana (u to vreme znana kao Teksas) i ja sam ozbiljno zagrizao da ga upisem. Medjutim, to se izjalovilo iz ko zna kojih razloga i zavrsio sam u gimnaziji, matematicki smer. Sad iz ove perspektive mislim da me je bog pogledao sto sam to uradio. Slazem se sa tim da bilo koja skola (mada ima izuzetaka) nece spremiti ucenika na sok koji ce nastati polaskom na faks. Ali ono  sto ima veze je okruzenje: u mom slucaju tamo bih bio u drustvu sa decom koja su upisivala i zanate, a u gimnaziji je okruzenje ipak bilo drugacije. I samim tim odrastanje koliko toliko kvalitetnije. 


  • 1

#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 16 June 2017 - 06:41

haha! Devil is in details! Mislim da donekle treba tolerisati nepismenost na internetu, pa meni recimo ne smetaju pogresno spojeno "ne" ili nepravilno koriscenje velikog slova. Ali pred znanje ipak jasno govori o pismenosti. 
Nego mozda o temi malo... ja sam imao slicnu dilemu pre 20+ godina. Interesovali su me racunari, pojavio se neki smer robotika ili tako nesto u skoli koja je prilicno lose kotirana (u to vreme znana kao Teksas) i ja sam ozbiljno zagrizao da ga upisem. Medjutim, to se izjalovilo iz ko zna kojih razloga i zavrsio sam u gimnaziji, matematicki smer. Sad iz ove perspektive mislim da me je bog pogledao sto sam to uradio. Slazem se sa tim da bilo koja skola (mada ima izuzetaka) nece spremiti ucenika na sok koji ce nastati polaskom na faks. Ali ono  sto ima veze je okruzenje: u mom slucaju tamo bih bio u drustvu sa decom koja su upisivala i zanate, a u gimnaziji je okruzenje ipak bilo drugacije. I samim tim odrastanje koliko toliko kvalitetnije. 

Ja sam jedan dan bio u Tesli i onda otisao na matematički smer, pa na programiranje u gimnaziji. Nisam pogrešio.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


  • 0

#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 16 June 2017 - 08:25

Ja sam jedan dan bio u Tesli i onda otisao na matematički smer, pa na programiranje u gimnaziji. Nisam pogrešio. Sent from my SM-G950U using Tapatalk

 

 

Nema pravila, ja sam bio u ATŠ i to mi je bila sa današnje tačke gledišta najispravnija odluka u životu...


  • 0