Jump to content

Photo
- - - - -

Srb u NATO (Srbija se budi 2.deo)

• Please log in to reply
218 replies to this topic

#181 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 08 August 2017 - 22:56

Konačno jedna dobra vest:

Dogovorena prva vojna vežba NATO-a na teritoriji Srbije

Beograd -- Prva zajednička vojna vežba sa zemljama članicama NATO koja će biti održana u Srbiji planirana je za oktobar iduće godine, prenosi Radio Slobodna Evropa.

http://www.b92.net/i...?nav_id=1291087

• 1

#182 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 08 August 2017 - 22:58

Sad samo da docekamo depesu od Putina za jednu vojnu vezbicu, cisto zbog nebesNe ravnoteze
  • 0

#183 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 08 August 2017 - 23:11

Ko čeka, izvisi. Bojim se da je to sudbina rusofiličara u SVrbiji.

• 0

#184 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 09 August 2017 - 03:47

Ja se ne bojim za njih. Lepo je njima u SR.

plus,

" Ovo nije NATO vežba, već regionalna inicijativa i ništa drugo", rekao je Vulin.

Prema njegovim rečima, Srbija je neutralna zemlja.

"Vežbaćemo sa svima od kojih možemo nešto da naučimo, i sa NATO, i sa ODKB,

vežbaćemo i bilateralno sa Oružanim snagama SAD,

vežbaćemo bilateralno sa snagama Ruske Federacije

i sa svakim od koga možemo nešto da naučimo, mi ćemo raditi",

kazao je Vulin.

Edited by Kido from Junkovac, 09 August 2017 - 14:12.

• 0

#185 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 09 August 2017 - 21:11

Ja se ne bojim za njih. Lepo je njima u SR.

plus,

" Ovo nije NATO vežba, već regionalna inicijativa i ništa drugo", rekao je Vulin.

Prema njegovim rečima, Srbija je neutralna zemlja.

"Vežbaćemo sa svima od kojih možemo nešto da naučimo, i sa NATO, i sa ODKB,

vežbaćemo i bilateralno sa Oružanim snagama SAD,

vežbaćemo bilateralno sa snagama Ruske Federacije

i sa svakim od koga možemo nešto da naučimo, mi ćemo raditi",

kazao je Vulin.

Jedan vazan deo si propustio:

"Kad Aleksandar Vučić ne bude vrhovni komandant, ne znam šta će se dešavati, i kad ne bude bio predsednik Republike možda će doći neki drugi ljudi koji će misliti drugačije, ali dok je on vrhovni komandant nećemo ući u NATO pakt, da ne bude nikakve dileme i sumnje", naglasio je Vulin.

Prvi put mozemo reci da doticni nije slagao/lupio/izmislio.

• 2

#186 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 10 August 2017 - 09:23

Ova mi se posebno ne svidja: predsednik drzave - vrhovni komandant! Valjda bi to trebao biti neki general , prekaljeni borac, a ne neki birokrata. Ovo nije nista protiv Vucica upereno, jer ga inace podrzavam, vec mislim generalno, principijelno ....
  • 0

#187 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 10 August 2017 - 09:49

Ova mi se posebno ne svidja: predsednik drzave - vrhovni komandant! Valjda bi to trebao biti neki general , prekaljeni borac, a ne neki birokrata. Ovo nije nista protiv Vucica upereno, jer ga inace podrzavam, vec mislim generalno, principijelno ....

Što, jel zabranjeno biti protiv avava? Pitam da znam, da mi se slučajno ne omakne. E sad, kakva su zakonska rešenja diljem sveta, ne znam, ali: generali izvršavaju naređenja, a političari komanduju.

• 0

#188 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 10 August 2017 - 09:59

Dobro, ali ovo vojvođenje i serdarenje "vrhovni komandant" je pateticno. Sta im to znaci ovima ovde, zasto oni vole ta patetisanja i da kopiraju druga Tita, a ne profesionalizam i... pa, "otuđenost" , distancu, "hladnoću" . A onda sa druge strane, u vezi svega ostalog su taj period potpuno izbrisali, pa ga i ne pominju, nego drobe o nekakvim privredama izmedju dva rata, itd. Prava šizofrena raspolućenost. Nije ni čudo što je tu svinjac. Kakav NATO od njih, takve tamo i neće.
  • 0

#189 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 10 August 2017 - 10:28

Dobro, ali ovo vojvođenje i serdarenje "vrhovni komandant" je pateticno. Sta im to znaci ovima ovde, zasto oni vole ta patetisanja i da kopiraju druga Tita, a ne profesionalizam i... pa, "otuđenost" , distancu, "hladnoću" . A onda sa druge strane, u vezi svega ostalog su taj period potpuno izbrisali, pa ga i ne pominju, nego drobe o nekakvim privredama izmedju dva rata, itd. Prava šizofrena raspolućenost. Nije ni čudo što je tu svinjac. Kakav NATO od njih, takve tamo i neće.

.

Iskreno ne razumem zasto je  izraz " vrhovni komandant " patetican?

Izraz  preuzet iz ustava R Srbije, odnosice se na njega kao i na svakog drugog predsednika. Nije marsal.

Cak da prevedes Commander-In-Chief sto je jedna od duznosti americkog predsednika  dobices nesto slicno, u bukvalnom prevodu glavnokomandujuci u srpskom jeziku se pretezno koristi za armijski kadar.

Edited by Attolini, 10 August 2017 - 10:30.

• 1

#190 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 August 2017 - 13:45

.

Zato sto nemas dovoljno godina i ne razumes da se decenijama primenjivao iskljucivo za Josipa Broza, cak i posthumno. 

Tj. nemas licno iskustvo sa totalitarnim sistemima, sto objasnjava i neke druge tvoje - hajde da pristojno kazem naivne - postove. 

• 4

#191 Lannister

Lannister
  • Banned
  • 38 posts

Posted 10 August 2017 - 14:14

Nema to mnogo veze sa godinama, već sa osećajem za filing. Ona trupčina naredi da se baci tamo neka boNba, najjača. najveća konvencionalna, dakle i on ima slična ili ista ovlašćenja, ali mu niko ne tepa vrhovni komandante.

• 0

#192 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 10 August 2017 - 14:38

Zato sto nemas dovoljno godina i ne razumes da se decenijama primenjivao iskljucivo za Josipa Broza, cak i posthumno. 

Tj. nemas licno iskustvo sa totalitarnim sistemima, sto objasnjava i neke druge tvoje - hajde da pristojno kazem naivne - postove. 

.

Jos jedan psihoanaliticar, :ajme: 

Moj post nije bio obojen nijednom bojom, religijom, ideologijom.

A ti ako si ti to video u mom postu, ja nemam nacin da ti pomognem. Evo, sve si u pravu, moji postovi su naivni da ne kazem nesto drugo, ja sam ultimativna sedma reinkarnacija gluposti u cistom obliku, a ti si ..mnogo pametan.

A sad izvini...idi...

.

• 1

#193 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 August 2017 - 14:43

Moj post nije bio obojen nijednom bojom, religijom, ideologijom.

Kazao narod odavno, ko o cemu, kurva o postenju, vojnik o skracenju, baba o ustipcima... a oni kojima je bitna religija, ideologija - upravo o tome kako nemaju religiju, ideologiju, itd.

Drugim recima, tvoj upis je isto kao da si napisao: lep sam, pametan, hrabar, itd. Nije bas da se takvim iskazima o samom sebi moze pridati mnogo poverenja.

• 1

#194 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 10 August 2017 - 14:48

Kazao narod odavno, ko o cemu, kurva o postenju, vojnik o skracenju, baba o ustipcima... a oni kojima je bitna religija, ideologija - upravo o tome kako nemaju religiju, ideologiju, itd.

Drugim recima, tvoj upis je isto kao da si napisao: lep sam, pametan, hrabar, itd. Nije bas da se takvim iskazima o samom sebi moze pridati mnogo poverenja.

.

Dobro.

.

• 0

#195 Milenko Puzigaca

Milenko Puzigaca
  • Members
  • 1,427 posts

Posted 10 August 2017 - 16:52

Izraz preuzet iz ustava R Srbije, odnosice se na njega kao i na svakog drugog predsednika. Nije marsal.

Cak da prevedes Commander-In-Chief sto je jedna od duznosti americkog predsednika dobices nesto slicno, u bukvalnom prevodu glavnokomandujuci u srpskom jeziku se pretezno koristi za armijski kadar.

Pa eto, objasnio ti je Schrodinger. Za tebe je to samo izraz, a mene asocira na nekakvo ulizištvo, idolopoklonstvo, slugeranjstvo, poltronstvo, puzavaštvo, balkanizam, na neka davno prosla vremena, na neko obracanje sa strahopostovanjem koje se koriscenjem takvih termina silom pokusava nametnuti svima... Ne znam da li je neko nazivao Milosevica, Kostunicu, Tadica ili Komu vrhovnim komandantom, ali tacno znam kakvo je stanje svesti ovome dok upotrebljava taj izraz. Ma'nito. Bez malo pa amok. Sto je u stvari vecini tu prirodno stanje svesti, ali ne menja stvar da je odvratno i nekako neprimereno 21 veku.
  • 2