Jump to content


Photo
- - - - -

Monopol u 21. veku


  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#31 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 April 2017 - 14:47

American i United Airlines su donele odluku da ce da daju kompenzaciju do $9,900 kad traze da ustupis sediste.

 

@GG,

Nisi u pravu, u Evropi bi isto gledali sta se desava!


  • 1

#32 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 April 2017 - 15:42

I za kraj, ovo ima ime, ne budimo stidljivi - ovo se zove fašizam (mali, ograničeni, ako ipak) fašizam.


PS nikada ovako nešto neće biti moguće u FRA, niti kod EU prevoznika tipa AF. Fašizacija društva bi morala naići na osudu - naročito u US.
Gde je ljudska solidarnost ovih koji su mirno sedeli posle ovakve demonstracije sile? Ovde bi, nadam se, celokupan avion napustio svoja 'udobna' sedišta. Pa nek se voze na prazno gde treba.
Toliko.

:huh: Huh?

 

Kako ovo ima veze sa fasizmom? Naravno da ljudi ne bi ustali i napustili svoja sedista, dobar deo nije imao pojma zasto su tacno dosli da ga izvuku. Deo je mislio da je trebao da poslusa policiju odmah, deo nece da pravi problem u avionu i tako to.

 

Nemojmo sad preterivati, avio kompanije jesu bahate od kako su se grupisale ali to nema veze sa fasizmom.


  • 2

#33 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 April 2017 - 16:52

Ja vise puta rekao na drugi topic, posto ce experti odmah da prilepe samo na US, a nije tacno. Sve avio kompanije u poslednjih 10ak godina tretiraju avio saobracaj kao autobuse.

Sto je odlicno kako ce tek da bude, kad kerozin krene u finalno poskupljenje. Obzirom da avioni na nuklearni ili solarni pogon nisu ni blizu, tek ce tu biti 300 cuda...


  • 0

#34 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 April 2017 - 17:00

Sto je odlicno kako ce tek da bude, kad kerozin krene u finalno poskupljenje. Obzirom da avioni na nuklearni ili solarni pogon nisu ni blizu, tek ce tu biti 300 cuda...

XA. Uveli su carry on za sve. Avioni su puni kao Raketin autobus Beograd-Uzice. :) Valjda ce posle ovog glupog slucaja ljudske gluposti, da pocnu malkice da sredjuju situaciju.


  • 0

#35 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 17 April 2017 - 19:47

:huh: Huh?

 

Kako ovo ima veze sa fasizmom? Naravno da ljudi ne bi ustali i napustili svoja sedista, dobar deo nije imao pojma zasto su tacno dosli da ga izvuku. Deo je mislio da je trebao da poslusa policiju odmah, deo nece da pravi problem u avionu i tako to.

 

Nemojmo sad preterivati, avio kompanije jesu bahate od kako su se grupisale ali to nema veze sa fasizmom.

 

Sistem zasere i napravi brljotinu. Sistem je potpuno slep za svoje greške.
 Svu krivicu svali na prizvoljno odabranog "malog čoveka", ni krivog ni dužnog, a onda brutalno iskoristi silu kojom raspolaže, da svoj problem reši brzo i "po kratkom postupku".

UA je zasrao sa rezervacijama, UA je zasrao sa posadom aviona na drugom aerodromu.
Taj lik od 60 i kusur, koga su umlatili i izbacili, nije napravio nikakvu grešku.

Rešenje sistema za sopstvenu brljotinu? Hajde da kaznimo/izbacimo proizvoljno izabranog putnika... iako je  taj putnik još odavno naručio kartu, dobio rezervaciju, ušao u avion i sedi na sedištu do kog ga je dovela naša stjuardesa.

To je totalitarna logika: "Naš problem nikada nije nije naš problem".
Problem ćemo svaliti na leđa nekog putnika, sitne ribe... pogotovo ako "odbije da bude dobrovoljac ( :ph34r: )"
Radiće pendreci, jer ih mi (sistem) imamo, a on nema i ko ga jebe kad je mali i sam.

Mi smo uvek u pravu, pojedinci nikada.


Edited by yossarian, 17 April 2017 - 19:50.

  • 3

#36 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 April 2017 - 20:03

Sistem zasere i napravi brljotinu. Sistem je potpuno slep za svoje greške.
 Svu krivicu svali na prizvoljno odabranog "malog čoveka", ni krivog ni dužnog, a onda brutalno iskoristi silu kojom raspolaže, da svoj problem reši brzo i "po kratkom postupku".

UA je zasrao sa rezervacijama, UA je zasrao sa posadom aviona na drugom aerodromu.
Taj lik od 60 i kusur, koga su umlatili i izbacili, nije napravio nikakvu grešku.

Rešenje sistema za sopstvenu brljotinu? Hajde da kaznimo/izbacimo proizvoljno izabranog putnika... iako je  taj putnik još odavno naručio kartu, dobio rezervaciju, ušao u avion i sedi na sedištu do kog ga je dovela naša stjuardesa.

To je totalitarna logika: "Naš problem nikada nije nije naš problem".
Problem ćemo svaliti na leđa nekog putnika, sitne ribe... pogotovo ako "odbije da bude dobrovoljac ( :ph34r: )"
Radiće pendreci, jer ih mi (sistem) imamo, a on nema i ko ga jebe kad je mali i sam.

Mi smo uvek u pravu, pojedinci nikada.

Gresis u jednoj stvari, a to je je Joe pandur, doziveo kao licnu uvredu izjavu da moze samo da ga privede i reagovao silom, umesto da sistemu kaze da je ovaj tvrd orah i da pokusa da nadje drugo resenje. 

Cesto pojedinac treba da koristi zdrav razum, a ne da se krije iza sistema.  :puke:


  • 0

#37 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 17 April 2017 - 22:35

Gde je ovde monopol?


  • 1

#38 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 17 April 2017 - 22:48

:troll on:

Kad smo vec kod avio kompanija i sta je dozvoljeno, a sta ne, mene zanima kad ce putnicima od "200 kila" uvesti kao obaveznu kupovinu dve karte, jer, realno, neki od njih zauzmu dva sedista?

Prosli oktobar, Lufthansa, direktan let Frankfurt-Tampa (traje preko 10 sati), kupih kartu (moja greska, nije business class, ali Boze moj, nije ni prigradski autobus za Rumenku), platih ekstra 25 eura jer sam odabrala sediste (dva sedista sa strane, ne volim srednji red s 3-4 sedista). Dodjem u avion, sednem na svoje sediste (do prolaza), dolazi zena koja ne moze da prodje kroz prolaz, vec mora na kant da ide i kaze da je njeno sediste pored mog, do prozora. Sela ona, onaj rukodrzac izmedju ne moze da se spusti (i odvoji nas) zbog njenih ledja, koja su tolika da su zauzela i pola mog naslona i sedista. Ja u neverici! Pitam stjuardesu sta da radim, kaze:"Nazalost, nista, avion je pun, nema nijedno slobodno sediste". Prestajala sam vecinu leta, samo kad je znak za obavezno vezivanje bio ukljucen, nekako sam se morala stisnuti i sacekati da prodje zona turbulencije.
Da je let bio 2-3 sata, ni po' jada, ali agonija je trajala vise od 10 sati.

Bilo bi mi draze da su mi ponudili kartu za sledeci let - oberucke bih prihvatila!

:troll off:

p.s. izvinjavam se ljudima koji su gojazni iz odredjenih medicinskih razloga

Edited by Sunshine State, 17 April 2017 - 23:10.

  • 3

#39 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 18 April 2017 - 00:55

United nikako na zelenu granu... :)

 

United Airlines Kicks Couple Off Plane En Route to Their Wedding

 

izvor, citava vest: https://www.yahoo.co...-181721817.html


  • 0

#40 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 April 2017 - 01:24

Gde je ovde monopol?

Monopol, nema konkurencije, sve hohstapleri. Prvo su ukinuli 2 carry on, onda i taj jedan poceli da naplacuju. Stvorili Svilajnac atmosferu ispred i u avionu. Gotovo da vise ne postoji preload, gde ljudi s'malom decom ulaze. Moze im se.

Ne znam kako to drugacije da nazovem.


Edited by mrd, 18 April 2017 - 02:08.

  • 0

#41 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 April 2017 - 02:37

Gde je ovde monopol?

Nije bas klasicni monopol, ali od kako su se grupisali (M&A United & continental, i AA & US Airways) konkurencija je sve manja - pogotovo medjunarodni aerodromi u NE (ne znam kako je zapadna obala u detalje). 70% letova sa Newarka su United.  Kao sto su u Philliju za AA.

 

 

 

Sistem zasere i napravi brljotinu. Sistem je potpuno slep za svoje greške.
 Svu krivicu svali na prizvoljno odabranog "malog čoveka", ni krivog ni dužnog, a onda brutalno iskoristi silu kojom raspolaže, da svoj problem reši brzo i "po kratkom postupku".

 

Sistem je upravo otkrio da su se preracunali. I dalje nisam skontala kakve to veze ima sa fasizmom.


  • 0

#42 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 18 April 2017 - 03:51

Gde je ovde monopol?

 

 

Vala bas... 

 

I ja bih odgovor na ovo pitanje... 


  • 0

#43 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 April 2017 - 04:09

Ajde sada svi da se bacimo na anketu, kako nazvati topic. ;) :lol+:

 

Sta je teze 1kg perja, ili 1kg olova?


  • 0

#44 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 April 2017 - 04:10

Samo da vam kazem mene su proslog januara pokrali, posto smo zakasnili na aviJon, a nisu teli da nam vrate pare.

Nema pravde za posten svet.


  • 0

#45 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 18 April 2017 - 05:02

Ajde sada svi da se bacimo na anketu, kako nazvati topic. ;) :lol+:

 

Sta je teze 1kg perja, ili 1kg olova?

 

 

Pa da, ali da trazim nikada ne bih nasla pod ovim nazivom... 


  • 0